OPODATKOWAĆ KOŚCIÓŁ

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

OPODATKOWAĆ KOŚCIÓŁ

Postautor: Martin » śr sie 18, 2010 10:10 am

Obrazek

Zamiast podnosić VAT opodatkujcie kościół. Jest przygotowywana strona http://www.opodatkujciekosciol.pl. Jeśli chcesz napisać artykuł, podzielić się znalezionymi informacjami lub wziąć udział w przygotowaniu petycji napisz na adres inicjatywa@opodatkujciekosciol.pl

Rozmowa i informacja -> http://www.facebook.com/pages/Zamiast-podnosic-VAT-opodatkujcie-kosciol/137838282921044
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

OPODATKOWAć KOśCIÓ£!

Postautor: Kowal » śr sie 18, 2010 10:25 am

Popieram i jestem za opodatkowaniem kościoła. :good:
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

OPODATKOWAć KOśCIÓ£!

Postautor: Beata » śr sie 18, 2010 10:36 am

Kościół powinien być opodatkowany!
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

OPODATKOWAć KOśCIÓ£!

Postautor: Mr.P » śr sie 18, 2010 10:52 am

hahaha

z motyka na slonce - z kawalkiem krzyza nie mozna sobie poradzic a co dopiero zabrac sie za finanse kosciola

jeszcze KRUS jest po drodze i tego tez sie nie da
Awatar użytkownika
Mr.P
 
Posty: 143
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:42 am
Lokalizacja: Jazgarzew

OPODATKOWAć KOśCIÓ£!

Postautor: Kowal » śr sie 18, 2010 10:55 am

Wystarczy dać szansę przy kolejnych wyborach SLD, a oni już zrobią porządek z kościołem. :D
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

OPODATKOWAć KOśCIÓ£!

Postautor: Mr.P » śr sie 18, 2010 12:13 pm

a to SLD jeszcze nie bylo u WLADZY i nie mialo szansy na "porzadek z kosciolem" ?
Awatar użytkownika
Mr.P
 
Posty: 143
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:42 am
Lokalizacja: Jazgarzew

Re: OPODATKOWAć KOśCIÓ£!

Postautor: AsgAarD_xxx » śr sie 18, 2010 12:21 pm

Kowal pisze:Wystarczy dać szansę przy kolejnych wyborach SLD, a oni już zrobią porządek z kościołem. :D


Hahahahaha :lol: :lol: :lol: .
Leze i kwicze :). Za Kwasuli mieli zdecydowana wiekszosc w Sejmie i co zrobili?

Raz, ze NIKT z lewicy nie ma jaj, by to zrobic (wspomna o tym w wyborach - dostana o pare glosow mniej), a dwa, ze opodatkowanie Kosciola niewiele zmieni, bo tak naprawde "dochody" Kosciola jakies przesadnie wielkie nie sa. Trzeba znacznie ograniczyc biurokracje i administracje (za rzadow Slonca Peru wzrosla o kilkadziesiat tysiecy miejsc), zmniejszyc liczbe radnych (popatrzcie na liczbe radnych wielomilionowych miast na swiecie, a potem na liczbe radnych 50-tysiecznego miasta w Polsce) czy wreszcie usprawnic gospodarke (ze szczegolnym uwzglednieniem malych i srednich firm).
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

OPODATKOWAć KOśCIÓ£!

Postautor: Kowal » śr sie 18, 2010 12:46 pm

Mr.P pisze:a to SLD jeszcze nie bylo u WLADZY i nie mialo szansy na "porzadek z kosciolem" ?

Za ich rządów nie było takich cyrków, jakie są teraz. Przez to wszystko co dzieje się po Pałacem, najwięcej straci kościół.
AsgAarD_xxx pisze:opodatkowanie Kosciola niewiele zmieni, bo tak naprawde "dochody" Kosciola jakies przesadnie wielkie nie sa.

Kościół ma większe dochody, niż "Kowalski", który zapłaci za wzrost podatków. Przy każdej wizycie w kościele, słyszymy: "co łaska, ale nie mniej niż 1000 zł". ;)
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Re: OPODATKOWAć KOśCIÓ£!

Postautor: AsgAarD_xxx » śr sie 18, 2010 1:07 pm

Kowal pisze:Za ich rządów nie było takich cyrków, jakie są teraz.


Taaa...
Co tam afera Rywina, co tam afera starachowicka. Prawdziwa zaglada dla naszego kraju jest paru oszolomow pod krzyzem :roll: .
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: OPODATKOWAć KOśCIÓ£!

Postautor: Kowal » śr sie 18, 2010 1:22 pm

AsgAarD_xxx pisze:Prawdziwa zaglada dla naszego kraju jest paru oszolomow pod krzyzem.

Tak, bo przez tych oszołomów, nic nie robi się w kraju, tylko gada na ten temat. Politykom oraz księżom brakuje "twardych jaj", żeby zrobić z tym porządek. Policja czuwa przy tych oszołomach dzień i noc, a kto za to płaci, jak nie podatnicy? Tablica to za mało i chcą pomników, za które kto zapłaci jak nie podatnicy? Skoro mamy płacić za ich widzi mi się, to niech kościół również rozlicza się z tego co zarabia z chrztów, mszy, ślubów, pogrzebów i innych uroczystości, za które biorą kasę.
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Re: OPODATKOWAć KOśCIÓ£!

Postautor: Mr.P » śr sie 18, 2010 1:24 pm

Kowal pisze: Przy każdej wizycie w kościele, słyszymy: "co łaska, ale nie mniej niż 1000 zł". ;)


to moze zmien parafie - sa u nas koscioly np w Zalesiu Dolnym - gdzie widac na co ida pieniazki z tacy.

moze jednak podniesc wiek emerytalny skoro nasi "seniorzy" tak swietnie krzyza bronia :wink:

ja kiedys mlody glupi rzucilem sie na studia - Administracja na PW - zeby tworzyc "sluzbe cywilna" przeszlo mi juz na 4 roku to za glebokie bagno jak na mnie - bez potopu to tu sie nic nie zmieni, a przynajmniej ja przestalem w to wierzyc.

lepiej zrobic malym i srednim firma? dobre - a oni placa jakies podatki? bo przynajmniej jak ja sie rozgladam do okola to wychodzi ze nie - a juz tym co mnie przerazilo to korek na stacji paliw w Augustowie niedzielnym popoludniem - tankowanie auto i skuterow wodnych a pozniej fakturke poprosze SUPER /ech zazdrosc przezemnie przemawia - bo dostaje pensje netto a pozniej wszedzie place m.in VAT ktorego jakos nie moge sobie odliczyc/

temat tak skaplikowany ze szkoda gadac lepiej na :ideabig: :drinking: :taniec2:
Awatar użytkownika
Mr.P
 
Posty: 143
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:42 am
Lokalizacja: Jazgarzew

Re: OPODATKOWAć KOśCIÓ£!

Postautor: Kowal » śr sie 18, 2010 1:28 pm

Mr.P pisze:
Kowal pisze: Przy każdej wizycie w kościele, słyszymy: "co łaska, ale nie mniej niż 1000 zł". ;)

to moze zmien parafie - sa u nas koscioly np w Zalesiu Dolnym - gdzie widac na co ida pieniazki z tacy.

Na co wydają pieniądze? Nie zauważyłem widocznych inwestycji w Zalesiu Dolnym.
Mr.P pisze:moze jednak podniesc wiek emerytalny skoro nasi "seniorzy" tak swietnie krzyza bronia

Dobry pomysł. :good:
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: Mr.P » śr sie 18, 2010 1:45 pm

w zime cieplo /b fajne ogrzewanie/ latem chlodno /klimatyzacja/

no moze to standard w naszym kraju tylko ja za malo po nim podrozuje :(

oczywscie ciecia w administracji - tak samo jak tyle lat krzyczeli ze mamy stary samolot - a pozniej z enie stac nas zeby kupic 10 samolotow - jedne gora 2 male a nie duze. za ocean raz na ruski rok moga seryjnym poleciec. do Afganistanu czy Iraku - kupic wojsku sprzetu ;)
wojsko - tez temat rzeka :lol:
ale konczac bo wypadne z mysli - BMW - ale mnie wkurzaja - po co im te BMW - Peugeot607 jest ile polowe tanszy? /a to tylko przyklad/ x ile takich aut? x utrata wartosci przeglady etc - na samolot by uzbierali ;)

ale to jak z krzyzem - kazdy niby wie kazdy niby popiera a i tak "ONI" rzadza :(
Awatar użytkownika
Mr.P
 
Posty: 143
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:42 am
Lokalizacja: Jazgarzew

Re: OPODATKOWAć KOśCIÓ£!

Postautor: AsgAarD_xxx » śr sie 18, 2010 1:55 pm

Kowal pisze:
AsgAarD_xxx pisze:Prawdziwa zaglada dla naszego kraju jest paru oszolomow pod krzyzem.

Tak, bo przez tych oszołomów, nic nie robi się w kraju, tylko gada na ten temat.


Prosze Cie...
Jakos nie zauwazylem, by szopka pod krzyzem zaburzala normalne funkcjonowanie panstwa. Urzedy otwarte, przy granicy nie stoja obce wojska itp.
O calej szopce mowia glownie media, bo trzeba cos wrzucic na lamy gazet i do TV, a w sezonie ogorkowym nic "lepszego" im sie nie trafilo.

O jakiejkolwiek interwencji nie moze byc mowy, bo ekipa rzadzaca (to do niej nalezy obowiazek "posprzatania" tego zamieszania) za bardzo dba o PR i slupki poparcia.

No ale wrocmy do glownego tematu, bo chyba nie chcecie narzucac podatkow na Kosciol tylko po to, by odegrac sie na nim za dewotki spod palacu?
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » śr sie 18, 2010 9:32 pm

Ale jak opodatkować??? Postawić kasy fiskalne???

Jeżeli chodzi o utarcie nosa, to Kościół w Polsce strzela sobie kolejnego samobója.
Nikt tak skutecznie nie ograniczy wplywu hierarchów na sfere państwa jak oni sami. To tylko kwestia czasu:-)
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron