Nergal w obliczu śmierci

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Nergal w obliczu śmierci

Postautor: stentonik » czw sie 12, 2010 10:19 pm

Szanuję Go, choć się nie do końca zgadzam:

"Nigdy bym nie przypuszczał, ze moja choroba (ostra białaczka szpikowa) może się stać dla pewnych osób pretekstem do prowadzenia swojej własnej krucjaty. Głosy o tym, że moja obecna sytuacja może mnie rzekomo zbliżyć do Boga, sprawić, że odrzucę swoje ideały i ugnę kark przed jedynym słusznym w tym kraju światopoglądem, nie tylko zaskoczyły mnie, ale i przeraziły. To typowy przykład cynicznego wykorzystywania cudzego nieszczęścia dla zbijania dodatkowego kapitału dla swoich własnych poglądów. Zachorował, na pewno nawróci się, odkryje, ze religia chrześcijańska, z którą tak zajadle walczy, stanie się mu bliska… Stop! Dlaczego choroba miałaby w jakikolwiek sposób zmienić moją optykę? Owszem, to dla mnie trudny czas i trudno mi uniknąć myśli o tym, co ostateczne, ale pomysł, że pod wpływem cierpienia zmienię moje poglądy, priorytety i wartości brzmi tak, jakby ktoś uznał, że nie moje ciało, a moja głowa była zaatakowana przez chorobę. Sugestie jakobym miał lub mógł się nawrócić są wiec zwyczajnie śmieszne... bo niby ku czemu?".

Artysta dodaje, że zna dość dobrze chrześcijańską mitologię i nie znajduje tam nic dobrego, kreatywnego czy pięknego.

"Czytałem lepsze książki niż Biblia, czytałem tez mądrzejsze. Wojna, krew, szantaż, gwałty, kazirodztwo, pedofilia, zoofilia, kolaboracja, zdrada... zło wyziera z każdej strony. Ktoś przyjdzie i powie, że nie rozumiem przesłania Biblii, a ja mu odpowiem, ze to on nie rozumie, iż chrześcijaństwo to nic innego, jak zardzewiała i archaiczna budowla, która lada moment zwyczajnie się zawali, a trwa wciąż tylko dlatego, ze istnieją naiwni, którzy, niczym owce, ślepo podążają za głosem swoich pasterzy. Bez pytań, bez zastanowienia, z mojej perspektywy nie do żadnej ziemi obiecanej, a na intelektualną rzeź. Dlatego też tym wszystkim, którzy w mojej chorobie wietrzą szanse dla złamania moich wartości, a więc i mnie samego, odpowiadam po raz pierwszy i ostatni i wyjątkowo krótko: po moim trupie!" - rozwija swoją myśl muzyk


i komentarz z Onetu:

Kilka słów Nergal ode mnie w prezencie niejako na dokładkę, bo jeden prezent właśnie dostałeś od losu. To przez takich głupich ludzi jak ty wielu młodych nastolatków `wybiera zło zamiast dobra', gdyż cały ten zafajdany siajs kryjący się za twoją filozofią i `wyciem scenicznym połączonym z robieniem ponurych min' (nie nazywajmy tego muzyką) dla wielu nastolatków okazuje się pociągający. Bo stroje, bo mistyka, bo tajemnica, bo dymy, bo `Władca Pierścieni' i gry fantasy, bo `fałszywy bunt'. Kilkunastoletni chłopcy czy dziewczęta nie mają prawa wiedzieć, że to właśnie takie jak ty półgłówki sprzedają im satanizm, uwielbienie zła, oplucie wszystkiego, co jest na tym świecie dobre i piękne.
Widzisz Nergal, patrząc na twój łysiejący łeb można by przypuszczać, że z racji wieku powinieneś już wiedzieć z historii, że była próba na ziemi zbudowania świata na `antychrześcijaństwie', na tych wartościach, które żeś tak łapczywie wychłeptał z cycka, który należy tak naprawdę do ideologii marksizmu. Jesteś za głupi żeby to wiedzieć i zrozumieć, ale dokładnie tak jest: marsizm-leninizm jest oparty na satanistycznej walce z kościołem. Te wszystkie czerwone łajzy pokroju `Polpota czy Stalina' mówiły dokładnie to co ty, a więc że `biblia to kłamstwa', że `chrześcijaństwo prowadzi do zła', że `nie znajdują niczego dobrego w filozofii miłości Jezusa' itp.
W oparciu o sprzeciw wobec chrześcijaństwa powstały kraje komunistyczne, które szybko zamieniały się w coś, co przypomina jako żywo te wszystkie obleśne teledyski twojego zespołu. Po kilku latach szybko komunistyczne `raje na ziemi' przeflancowywały się w krwawe łaźnie, były polem do plemienia się wszelkich szubrawców i bandytów. Antychrześcijaństwo zamieniało je w zamordystyczne reżimy ociekające krwią, ludzkim cierpieniem, łzami i przemieniało żyzne krainy w ponure `strefy śmierci'. Pozostanie dla mnie zawsze zagadką, jak bardzo trzeba mieć tępy mózg, żeby nie tylko kupić te lewackie antykościelne brednie, ale dokładnie sobie nimi wypełnić łep, a dodatkowo zabetonować je przy użyciu satanizmu. Bo problem z tobą Nergal jest taki, że ty naprawdę w to wierzysz. To nie jest żadna `artystyczna poza', to nie jest - tak jak niektórzy by chcieli - taki `sceniczny image'. Wielu ludzi sugeruje się tym, że skoro wyglądasz na scenie jak jełop, chrypisz jak jełop, przewracasz oczami jak jełop, to `nie możesz być aż tak głupi, żeby w to wierzyć'. Ja wiem, że jest inaczej.
Los jednak sprawił, że poznasz urok owego piekła, które tak hołubisz w swoich tekstach. Będziesz miał czas na przemyślenie ideologii satanizmu. Ostra białaczka limfatyczna oznacza bowiem, że poznasz smak piekła chemii i przeszczepu, co sprawi, że będziesz mógł się pojawić się na planie do teledysku grup satanistycznego metalu bez make`upu, gdyż sam z siebie będziesz wyglądał jak żywy trup. Wierzę naiwnie, że ta bestia która się właśnie w tobie obudziła czegoś ciebie nauczy, coś zrozumiesz ale z trudem przychodzi mi pisanie tych słów bo przeczytaniu powyższego artykułu. Na razie wstępujesz do piekła cierpienia i bólu, na końcu którego jest przeważnie śmierć. Jak ty przeważnie witasz i kończysz te wywiady, w których sprzedajesz jak możesz i gdzie możesz ten satanistyczny siajs? Rogi do góry?! No to w takim razie `Rogi do góry' Nergal- wkraczasz bowiem do nowotworowego piekła. Jak z teledysku `Behemotha'. Marzyłeś o tym, nie?


I jak byście to skomentowali?

Oczywiście Nergalowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Nergal w obliczu śmierci

Postautor: Kacperek » czw sie 12, 2010 10:28 pm

Komentarz z Onetu na pewno był napisany przez kogoś, kto właśnie wrócił z warty pod dwiema deskami przy Pałacu Prezydenckim.

Zdrowia Nergal! AVE i rogi do góry! :metalowiec:
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Re: Nergal w obliczu śmierci

Postautor: AsgAarD_xxx » czw sie 12, 2010 10:41 pm

Kacperek pisze:Komentarz z Onetu na pewno był napisany przez kogoś, kto właśnie wrócił z warty pod dwiema deskami przy Pałacu Prezydenckim.


Zenada... :roll:
No ale mimo wszystko - zdrowia, Nergal. Jakby nie bylo, Behemoth to dzisiaj wizytowka polskiej muzyki za granica. Plyty Behemotha - tak jak kiedys Vadera - mozna kupic w kazdym zakatku swiata i wszedzie znajduja one spore grono odbiorcow.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Nergal w obliczu śmierci

Postautor: Kacperek » czw sie 12, 2010 10:59 pm

żenada dzieje się pod Pałacem i czas z tym skończyć. Człowiek, który ma własne poglądy zachorował i od razu zaczynają go nawracać. Robimy to na co mamy ochotę. Nergalowi pozostaje życzyć znalezienia dawcy szpiku kostnego i niech wraca jak najszybciej do zdrowia.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Postautor: Robo_warrior » pt sie 13, 2010 11:19 am

żal. Szkoda czasu na Nergala. Człowiek Boga się nie boi choć nad grobem stoi :rozpacz: .
Oklaski dla odważnego co poczynił "komentarz z Onetu" - podpisuję się pod nim rękami i nogami.
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Postautor: Kucyk » pt sie 13, 2010 3:56 pm

Komentarz wybitniy, choć uważam, że niepotrzebnie wypełniony obelgami typu: głupek, jełop, półgłówek. Wyjątkowo dobry, bo przemyślany, z konkretną argumentacją, spójny, logiczny. Czy właściwy ideologicznie - tego nie będę roztrząsał, ale ktoś kto komentarz ów napisał musi mieć dar erudycji dany od Boga. I nie ważne czy od Tego co w Niebie, czy od Pana naszego Szatana.

Idę odprawić zatem za Nergala Czarną Mszę.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Nergal z Behemoth

Postautor: Martin » pt sie 13, 2010 6:14 pm

Od około 14 lat znam twórczość zespołu Behemoth i Nergala. Rano zobaczyłem ten wątek i cały dzień zastanawiałem się, czy napisać kilka słów od siebie, jednak widząc jakie mamy społeczeństwo - stwierdziłem, że nie napiszę tego co myślę na forum publicznym, gdzie nie jestem anonimową osobą, ale chętnie porozmawiam o tym kiedyś przy piwie...


W Gazecie Wyborczej pojawił się wywiad z Nergalem, który został zeskanowany i udostępniony na oficjalnej stronie zespołu Behemoth -> http://www.behemoth.pl
strona 1: www.behemoth.pl/site/interviews/nergal_wyborcza_01.jpg
strona 2: www.behemoth.pl/site/interviews/nergal_wyborcza_02.jpg


Adamowi życzę powrotu do zdrowia!
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Nergal z Behemoth

Postautor: Leelooo » sob sie 14, 2010 12:57 pm

Martin pisze:. Rano zobaczyłem ten wątek i cały dzień zastanawiałem się, czy napisać kilka słów od siebie, jednak widząc jakie mamy społeczeństwo - stwierdziłem, że nie napiszę tego co myślę na forum publicznym, gdzie nie jestem anonimową osobą, ale chętnie porozmawiam o tym kiedyś przy piwie..


Adamowi życzę powrotu do zdrowia!


To samo pomyślałam....
Pozdrawiam Marzena


Obrazek
Leelooo
 
Posty: 857
Rejestracja: pn sie 18, 2008 5:41 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: Schiza » ndz sie 15, 2010 7:35 am

Sprawa wiary jest sprawą osobistą, Nergal już dawno wybrał swoją ideologię i jest konsekwentny w tym co robi. Uważam ,że nie powinno się na siłę nawracać ludzi w obliczu choroby, na zasadzie "jak trwoga to do boga".

Nergal na pewno teraz potrzebuje spokoju i wsparcia, a nie debat na temat jego wiary. Swoją drogą co się dzieje w tym kraju!! Walki pod krzyżem, debaty na temat czyjejś wiary. Jak usłyszę, że bóg mu zesłał chorobę za karę to chyba pier**lnę ze śmiechu. Chociaż nie wiem czy śmiać się czy płakać..

Tak czy siak białaczka to poważna choroba, życzę mu siły w walce z chorobą i powrotu do zdrowia. Bo to się teraz powinno najbardziej liczyć, a nie kwestia jego wiary.
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Robo_warrior » ndz sie 15, 2010 12:30 pm

Jeśli sprawa wiary jest sprawą osobistą, to czemu osoba publiczna wdaje się w dysputy na tematy swojej wiary. Jakby stwierdził, że wiara lub niewiara jest jego osobistą sprawą i uciął dalsze komentarze, to by nie było podstaw do komentowania jego decyzji. Ale ponieważ podjął temat i rozszerzył go na brutalne ataki pod adresem chrześcijaństwa, to nie powinno dziwić, że w odpowiedzi sypią się pełne oburzenia głosy od ludzi dotkniętych jego słowami.
Osobiście wierzę, że nie jest tak, że to Bóg karze ludzi, bo Bóg jest miłością. To człowiek często się od Boga i Jego miłości odwraca, a wtedy w tę pustkę wchodzi szatan.
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Nergal już po przeszczepie

Postautor: Kacperek » pt gru 17, 2010 11:18 pm

Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Postautor: Robo_warrior » sob gru 18, 2010 5:25 pm

Mam nadzieję, że dostanie sprawiedliwy wyrok za publiczne podarcie Biblii i obraźliwe słowa. http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... iblii.html
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Postautor: Kucyk » sob gru 18, 2010 5:30 pm

Co, podpaliłoby się stosik?....
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: teqilaa » ndz gru 19, 2010 3:44 pm

chyba jestem ateistką bo i jeden i drugi na swój sposób ma rację ale ani z jednym ani z drugim nie moge się zgodzić :? razi mnie tylko ten jełop, głupek ... :roll:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » ndz gru 19, 2010 4:27 pm

teqilaa pisze:azi mnie tylko ten jełop, głupek ... :roll:


Zawsze mi dokuczy ta teqilka :bicz:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron