Gry Online Forumowiczów

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Czy grasz w gry online?

Dzień i noc!
0
Brak głosów
Nie wiem co to są, gry online.
2
22%
Czasami poklikam.
7
78%
Chcę zacząć, ale nie mam z kim i nie wiem w co.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 9

Gry Online Forumowiczów

Postautor: Spartacus 999 » pn lip 26, 2010 12:24 pm

Temat Gier Online zamieszczam dla spragnionych tego typu rozrywki aby można było łatwo znaleźć kompana do waszej ulubionej Gry Online.


Często się zdarza, że z psem nie pogracie w Battlefielda, albo z kotem w Sims-y. Szukasz kogoś do pokerstars, lub szukasz pomocy przy grach "na czas" aby ktoś za Ciebie się zalogował i uratował floty?

A może chcesz po prostu się pochwalić swoim rekordem?
Zagrać w kalambury na kurniku?

I wtedy właśnie tu i teraz wpisujesz w co grasz i gdzie, a może się ktoś dołączy na serwerze i wspólnie wykonacie questa.

Oczywiście, proponuję również wstawiać swoje propozycje ciekawych gier i krótką recenzją w celu zarażenia innych forumowiczów.

życzę wszystkim stworzenia KLANU FORUM POWIATU PIASECZYńSKIEGO w grach ONLINE!

Z wyrazami szacunku Spartacus 999.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: ecotango » pn lip 26, 2010 11:12 pm

Ja proponuje Virtualne lotnictwo :) trochę bardziej skomplikowaną formę rozrywki niż CS i inne FPP, ale dającą wielka frajdę i satysfakcje :)

Na początek będzie potrzebyn w miarę dobry sprzet komuterowy, Flight Simulator minimum 2004, joystick z przepustnicą i drukarka :) a potem to już tylko chęci, chęci, chęci. A w nagrodę będziemy mogli sie pochwalić znajomym że potrafimy wykonać podejscie nieprecyzyjne VOR do pasa 29 na okęciu Boeingiem 737 w każdych warunkach atmosferycznych.

Zapraszam na www.vatsim.net , www.pl-vacc.org tam znajdziecie
informacje jak zacząc kariere wirtualnego pilota.

Kilka linków YT : http://www.youtube.com/watch?v=gLjKKQ0-BrE

http://www.youtube.com/watch?v=q856hwlE ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=heRzKhY3-bo
http://www.youtube.com/watch?v=oglUsbHc ... re=related

P.S. mała reklama :D jako, że mam juz wylatane ponad 1500h na VATSIM +/- drugie tyle off-line, mogę udzielic kilku lekcji pilotażu chętnym.
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Spartacus 999 » wt lip 27, 2010 8:50 am

ecotango pisze:podejscie nieprecyzyjne VOR do pasa 29 na okęciu


33 wolę schodzić, bo Piaseczno i las kabacki widać :)


Nie masz jakiejś wyszukanej scenerii powiatu piaseczyńskiego?
I napisz jakim na jakim "dżoju" latasz?
Na razie z tobą nie polatam bo jeśli rozumiesz to fsuipc mam niezarejestrowany :(


Może kiedyś poprosimy wszystkich na forum o sfotografowanie budynków i stworzymy teksturę 3d Piaseczna? Albo przynajmniej najważniejsze budynki i charakterystyczne miejsca?
Polecam poszukać scenerii ursynowa jaka jest w sieci albo demo na youtube (później znajdę link) i zobaczyć jak to fajnie wygląda.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: lazy » wt lip 27, 2010 9:03 am

Kiedyś grałem na kurniku w durnia ale uważam że to strata czasu a poza tym jak już grać w karty to z żywymi ludźmi :)

Swego czasu (z ciekawości bo wszyscy na około zachwalali) pograłem jakiś czas na fejstubje w Mafia WARS. Lipa maksymalna - polegało to na tym żeby się często logować i klikać. Nie wymagało myślenia

Jedyna gra w jaką dłużej grałem online to Quake 3. I to mie się podobało :)
Lazy
lazy
 
Posty: 103
Rejestracja: pn lip 13, 2009 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: mak » wt lip 27, 2010 9:59 am

ecotango pisze:Ja proponuje Virtualne lotnictwo Smile trochę bardziej skomplikowaną formę rozrywki niż CS i inne FPP, ale dającą wielka frajdę i satysfakcje Smile


To musi być super zabawa :). Obawiam się jednak, że zajmująca kupę czasu i to przez długie tygodnie, miesiące... :) Kiedyś tak wpadłem w Civiliztion i teraz nie odważę się zbliżać do takich gier ;).

Mnie zdarza się pograć w Little Big Planet na PS3. Prosta platformówka, od której łatwo odejść ;). Perfekcyjnie wykonana, z bardzo realnie zaimplementowaną fizyką kreowanego świata.

Przy jednym ekranie można grać w aż cztery osoby (tyle naraz kontrolerów potrafi obsłużyć PS3), przez co gra idelnie nadaje się do urozmaicenia sobie spotkania w realu. Można grać także przez sieć na PlayStation Network, gdzie dostępne są miliony poziomów rozwijanych przez społeczność. W ogóle gra opiera się na wsparciu społeczności. Jej integralną częścią jest edytor poziomów, które można następnie ładować do sieci.

Do tego wszystkiego gra wciąga graczy w każdym niemal wieku.

Generalnie bardzo polecam! :) :good:
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: Spartacus 999 » wt lip 27, 2010 10:51 am

Przymierzałem się do zakupy PS3 jakiś czas, ale jakoś nie mam cały czas przekonania i wybieram PC ze względu na strategie.


mak, mógłbyś napisać jak wyglądają koszty gry sieciowej w praktyce na PS3?
Jakieś abonamenty czy po prostu tak jak z PC?
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: mak » wt lip 27, 2010 11:18 am

Spartacus 999 pisze:mak, mógłbyś napisać jak wyglądają koszty gry sieciowej w praktyce na PS3? Jakieś abonamenty czy po prostu tak jak z PC?


Ja zdecydowanie chciałem konsolę. Technologii mam dosyć w pracy, w domu chcę coś, czego obsługa jest prosta i w ogóle nie zajmuje czasu. Do tego konsola z założenia jest podłączona do TV w salonie, a nie stoi w jakimś oddzielnym pokoju, gdzie spędza się czas siedząc i z dala od rodziny. Oczywiście PC też można podłączyć do TV, na pewno jest to rozwiązanie bardziej elastyczne, a jak napisałem, ma działać samo i nie zabierać czasu na obsługę ;). PS3 wyciągasz z pudełka, podłączasz i działa - jak sprzęt RTV :).

Jeśli chodzi o wybór konsoli, to wybrałem Sony min. własnie ze względu na Playstation Network, które jest dostępne za darmo i jest dostępne w Polsce (MS ma coś podobnego, ale z tego co wiem na razie nie ma tego w Polsce). Drugi argument to obecność wyjścia HDMI oraz odtwarzacza Blue Ray w PS3. Tego nie mają inne konsole (na razie). Obraz z gier na dużym TV w rozdzielczości HD - bezcenne ;).

Teraz wady konsoli ogólnie. Co prawda konsola kosztuje tylko ca. 1300 zł (PC o takich możliwościach ca. 4000 PLN), ale już gry są dwukrotnie droższe niż na PC, czasem nawet więcej. Generalnie za nowości płaci się 150-200 zł. Oczywiście można wymieniać gry na różnego rodzaju bazarkach, co wychodzi znacznie taniej i ma jakiś sens - prawie każda gra ma skończony żywot i w końcu się znudzi...

Co do kosztów gry sieciowej - pewnie zależnie od tytułu. Np. Little Big Planet jest za darmo. Nie znam gry, za którą trzeba płacić dodatkowo. Ale nie jestem pewien, czy tak jest w każdym przypadku.
Ostatnio zmieniony wt lip 27, 2010 1:47 pm przez mak, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: Spartacus 999 » wt lip 27, 2010 11:48 am

Dziekuję za wyczerpującą odpowiedź odnośnie PS3. Znowu się zastanawiam ...1300, a 4000zł to robi róznicę :)

Tymczasem polecam innym szukanie fajnych gier do których wystarczy przeglądarka internetowa typu explorer, firefox,opera.
np.na stronach podobnych do www.gry-browserowe.pl
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: Finka » wt lip 27, 2010 12:43 pm

Co mi tam dopiszę się też - gram nałogowo od paru lat ale tylko mmorpg wchodzą w grę (Massively Multiplayer Online Role Playing Game). Na nieszczęście pada mi komputer w domu, a skoro dzidzia w drodze to nowego raczej nie kupię. Chyba, że uda się zdiagnozować co tam jest nie tak i wymienić - jeśli opłacalne.
Gosia
...Nie podoba mi się świat, gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko, że uważamy je za "uprzejmość"...
Awatar użytkownika
Finka
 
Posty: 181
Rejestracja: śr lip 16, 2008 12:27 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: AsgAarD_xxx » wt lip 27, 2010 4:19 pm

Ja kiedys gralem w BiteFight i Kings Age, ale do gry dolaczalem zbyt pozno i silniejsi przeciwnicy dosc szybko konczyli moj wirtualny zywot ;).
Teraz ograniczam sie do tysiaca na kurnik.pl.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » wt lip 27, 2010 6:08 pm

ku przestrodze :wink:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

jutro napisze w co gram bo nie pamiętam teraz :lol:
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: mak » wt lip 27, 2010 6:36 pm

Agnieszka_G pisze:ku przestrodze Wink

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html


To już jazda bez trzymanki :lol: A swoją drogą to faktycznie w wirtualnych światach można wydawać i zarabiać realne pieniądze, więc kradzież jest realna.
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: ecotango » wt lip 27, 2010 11:14 pm

Spartacus 999 pisze:Nie masz jakiejś wyszukanej scenerii powiatu piaseczyńskiego?



Jedyne co mi przychodzi do głowy to WPS (Warsaw Photo Scenery) od SD ale tam nie masz autogenu i budynków 3D .... pozatym daje nieźle po FPSach...

Spartacus 999 pisze:I napisz jakim na jakim "dżoju" latasz?


W piasecznie mam Logitecha EXTREME 3D PRO a na prerii Zestaw od CH Products (wolant + orczyk + przepustnica)


Spartacus 999 pisze:Na razie z tobą nie polatam bo jeśli rozumiesz to fsuipc mam niezarejestrowany



Spoko FSUPICa zawsze można zarejestrować ;) a zawsze można polatać u mnie.


Spartacus 999 pisze:Może kiedyś poprosimy wszystkich na forum o sfotografowanie budynków i stworzymy teksturę 3d Piaseczna? Albo przynajmniej najważniejsze budynki i charakterystyczne miejsca?


To ciężka i długa praca, do tego trzeba znać sie na modelowaniu 3D, fotki też muszą być odpowiednio wykonane....także beż fachowców raczej niema co zaczynać.


mak pisze:To musi być super zabawa . Obawiam się jednak, że zajmująca kupę czasu i to przez długie tygodnie, miesiące...


Ja już latam ponad 9lat i cały czas się uczę także to zabawa dla ludzi który kochaja lotnictwo i mają bardzo dużo samozaparcia ;).
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: lazy » śr lip 28, 2010 10:29 am

Finka pisze:Na nieszczęście pada mi komputer w domu, a skoro dzidzia w drodze to nowego raczej nie kupię. Chyba, że uda się zdiagnozować co tam jest nie tak i wymienić - jeśli opłacalne.


Najczęściej w komputerze pada (w kolejności jaką podałem) :

1. Zasilacz - objawy : komputer się wiesza, wywala tzw"bluescreen" nie chce się włączyć, koszt od 50 PLN w górę. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny element zestawu komputerowego i nie warto na nim oszczędzać. Nie wiem jak zdiagnozować uszkodzony zasilacz bez specjalistycznego sprzętu.

2. Pamięć - najczęściej psuje się jedna z kości więc jeżeli masz więcej niż jedną to wymienić trzeba będzie tylko jedną. Objawy podobne jak wyżej. Koszt w zależności od wielkości i rodzaju od 50 PLN w górę. Uszkodzoną pamięć można zdiagnozować za pomocą programu np. MemTest : http://www.memtest.org

3. Dysk. Objawy mogą być jak wyżej plus podejrzane dźwięki dochodzące z wnętrza komputera (metaliczne stuki etc.)

Pozdrawiam i powodzenia :)
Lazy
lazy
 
Posty: 103
Rejestracja: pn lip 13, 2009 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » śr lip 28, 2010 1:00 pm

Już wiem ! - w to czasem http://www.pykam.pl/tanadu/gra.html
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości