Książka o Korzeniówce, Złotokłosie, Henrykowie i Pracach

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Książka o Korzeniówce, Złotokłosie, Henrykowie i Pracach

Postautor: jezier » ndz lip 25, 2010 11:26 pm

Pod koniec roku zostanie wydana nakładem 250 sztuk książka o historii Złotokłosu, Henrykowa, Korzeniówki, Prac Dużych i Małych.
Zbieram aktualnie materiały do publikacji. Interesują mnie szczególnie zdjęcia archiwalne przedwojenne i powojenne, dokumenty powstającego "Osiedla Złotokłos" i ulotki które zachęcały do kupna działek w Złotokłosie. Zbieram też opowieści i anegdoty pochodzące z naszych okolic. Każde wspomnienie będzie cenne. Nie muszą to być nawet bardzo odległe czasy. Chętnie się dowiem jak się mieszkało i żyło tutaj 20, 30, 40 lat temu.

Wszystkich zainteresowanych podzieleniem się wiedzą, materiałami lub wspomnieniami proszę o kontakt:
Marek Jezierski-Tratkiewicz
mjezierski@korzeniowka.org
500 164 075
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Książka o Korzeniówce, Złotokłosie, Henrykowie i Pracach

Postautor: jezier » śr lip 06, 2011 1:06 pm

Książka została wydana nakładem 250 egzemplarzy o czym zapomniałem wcześniej napisać. Jest też wersja elektroniczna:
http://www.korzeniowka.org/wp-content/p ... book_id=13
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm


Książka o Korzeniówce, Złotokłosie, Henrykowie i Pracach

Postautor: Kucyk » śr lip 06, 2011 2:29 pm

Jestem pod wrażeniem publikacji. Obrazek Nie o wyśmienitą treść nawet chodzi, ale po obejrzeniu formy elektronicznej, która to z natury rzeczy jest bezpłciowa wobec bezpośredniego kontaktu z drukowaną książką, z miejsca czuć że dzieło to powstało z pasji, a do stworzenia autorzy włożyli wiele serca. I to się najbardziej liczy!

Gdzie można nabyć to cudo?...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Książka o Korzeniówce, Złotokłosie, Henrykowie i Pracach

Postautor: jezier » śr lip 06, 2011 9:01 pm

Nabyć nie można. Rozdajemy książkę na imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Korzeniówki. Np. w tę sobotę odbędzie się (mam nadzieję pogoda pozwoli) koncert z okazji 201 urodzin naszego największego kompozytora - Chopin w lesie
http://www.korzeniowka.org/?p=1652
Jeśli są zainteresowani spędzeniem wieczoru przy muzyce poważnej to zapraszam do Korzeniówki.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Postautor: AgentCooper » czw lip 07, 2011 6:43 pm

jezier pisze: Rozdajemy książkę na imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Korzeniówki

Tak, potwierdzam jako szczęśliwy posiadacz egzemplarzy drukowanych, to nie jakaś tam broszura ale regularna profesjonalna publikacja. Zapewne im dalej ktoś od Korzeniówki, Złotokłosu i Henrykowa pomieszkuje tym mniej peanów będzie wznosił na cześć ale mniejsza z tym. Wersja elektroniczna i papierowa są równie urzekające, no cóż pięknie u nas jest i nic na to nie poradzimy :D A dodatkowo jest parę osób, którym się chce i wykorzystują swoje talenta. Gratuluję po raz kolejny.
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: Kucyk » sob lip 16, 2011 7:09 pm

Gorąco pragnę podziękować Koledze Jezierowi za obdarowanie książką. Smaku całemu wręczeniu dodaje fakt, że miało miejsce przy wieczornym pociągu na stacji Szczaki Złotokłos. Jeszcze raz dziękuję!
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: holmes » ndz lip 31, 2011 6:25 pm

Witaj Kucyk,
Jestem mile rozczarowany Twoim entuzjazmem dotyczącym książki. Przyzwyczaiłem się, że zawsze jesteś na "NIE". A tu taka niespodzianka ! :D
Tak trzymaj!!!
P.S. Publikację posiadam i też jestem zachwycony...
holmes
 
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 03, 2011 9:08 pm


Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron