Piaseczyńska FUNDACJA CMP - CZY MOGę POMÓC?

Masz firmę, jesteś osobą prywatną masz swoją stronę internetową? Znasz fajny i ciekawy adres strony internetowej związanej z powiatem piaseczyńskim? Pokaż stronę innym.

Moderator: GTW

Piaseczyńska FUNDACJA CMP - CZY MOGę POMÓC?

Postautor: adamp » pn maja 17, 2010 9:07 am

Fundacja CMP - Czy mogę pomóc?powstała w odpowiedzi na pragnienie działania dobroczynnego fundatorów - udziałowców Centrum Medycznego Puławska (CMP). Rozwój działalności podstawowej, czyli usług medycznych Fundatora, powstanie nowych placówek medycznych - pierwsza w Piasecznie, kolejne w Warszawie (Chmielna, Berensona), planowane kolejne placówki, spowodowal wzrost możliwości dotarcia do ludzi dobrej woli.

Czy mogę pomóc - pierwsze litery tworzą skrót CMP - tak jak nazwa firmy Fundatora - Centrum Medycznego Puławska (CMP). Czy mogę pomóc? To podstawowe pytanie, które sobie zadawaliśmy. Stwierdziliśmy, że możemy, że możemy pomóc, dlatego powołaliśmy do życia fundację.

Kiedy zobaczyliśmy, że nasz głos może się liczyć i że dzięki naszej podstawowej działalności medycznej możemy dotrzeć z informacją o potrzebujących do setek i tysięcy osób - nie mogliśmy nie skorzystać z okazji.

Gdzie działamy?

Chcielibyśmy swoim zasięgiem objemować te miejsca i te lokalne społeczności, w których znajdują się nasze przychodnie a także przychodnie partnerskie, których sieć coraz większą budujemy w Polsce. Liczymy na wsparcie lokalnego biznesu - przedsiębiorców o otwartych sercach i portfelach, rozumiejących swoje działania przedsiębiorcze jako dawanie siebie.

Nie chcemy ograniczać dobroczynności. Dobroczynność chcemy rozumieć jak najszerzej, chcemy pomagać tym, którzy pomocy potrzebują, chcemy dostrzegać ludzkie potrzeby w najróżniejszych ich wariantach - potrzeby finansowe, potrzeby rozwoju, potrzeby integracji.

Chcemy działać i pragniemy tą silną potrzebę działania rozlewać jak najszerzej. Szukamy wolontariuszy informacji - ludzi, którzy znając swoje lokalne środowisko, będą w stanie nam pomóc działać - podpowiedzą, kto potrzebuje pomocy i jak można ją zrealizować.

Jak działamy?

Czasem kupimy leki lub protezę, czasem zmodernizujemy mieszkanie, kiedy indziej wyremontujemy dom dziecka lub samotnej matki, a jeszcze kiedy indziej zbudujemy plac zabaw dla dzieci. Każdy problem jest różny i może być obserwowany w różnej perspektywie - w perspektywie pojedynczego człowieka, rodziny czy lokalnej społeczności.

Nad każdym problemem chcemy się pochylić indywidualnie. Pieniądze nie zawsze muszą być rozwiązaniem, czasem konieczne będzie dobre słowo, pomoc fizyczna, zrobienie zakupów osobie potrzebującej czy poczytanie książki.

Chcemy budować społeczeństwo prawe i prawdziwe, chcemy wzmacniać to co dobre, chcemy aktywizować ludzi do pomocy. Chcemy angażować się w wydarzenia i działania, mające na celu poprawę bytu lokalnych społeczności. Chcemy angażować się w działania, mające na celu poprawę krajobrazu za oknem, zgodnie z zasadą, że w piękniejszym świecie lepiej się żyje.

Kogo szukamy?

* Szukamy tych, którzy potrzebują pomocy
* Szukamy tych, którzy chcą poszukiwać potrzebujących pomocy
* Szukamy tych, którzy chcą finansować pomoc
* Szukamy tych, którzy chcą pomagać

Wszystkich zapraszamy do współpracy.

świat jest tylko taki, jakim go sobie stworzymy. Chcemy towrzyć z radością.

Skontaktuj się z nami
adamp
Site Admin
 
Posty: 29
Rejestracja: wt sty 05, 2010 9:42 am
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Postautor: adamp » pn maja 17, 2010 9:15 am

Klub 10 zł

Piaseczyńska Fundacja CMP - Czy Mogę Pomóc? uruchomiła na portalu GOLDENLINE KLUB 10 zł - klub skupiający grupę ludzi, którzy chcą działać i którzy za pomocą drobnych relatywnie wpłat w wysokości 10 zł chcą zmieniać świat. W końcu powstał projekt, gdzie każdy może wpłacić na dowolny cel i gdzie każdy może zaproponować cel zbiórki.

Idea klubu 10 zł jest następująca:

1. aby zostać klubowiczem - trzeba się zarejestrować na portalu Goldenline, założyć
sobie profil

2. Następnie trzeba znaleźć GRUPę o nazwie KLUB 10 zł.

3. Po zapisaniu się do grupy (wstęp wolny), każdy klubowicz może zgłosić, na co
chciałby, aby zbierali wszyscy klubowicze - oczywiście zasada nadrzędna - cel
musi być dobroczynny, musi komuś pomóc. To jest klub charytatywny... A
fundacja ma prawo weryfikować cele...

4. Każdy klubowicz ma prawo wpłacać na dowolny cel 10 zł lub wielokrotność - 20,
30, 100 zł - ile chce, może też wpłacać po 10 zł albo wielokrotność tej dychy na
różne cele, nawet na wszystkie...

5. Nie trzeba oczywiście wpłacać na wybrany cel, nie trzeba na siłę proponować
swojego celu - tu pełna dowolność.

6. Jedyne obostrzenie - 10 zł miesięcznie wpłaty na fundację, choćby bez
wskazywania celu.

7. W przelewie zawsze trzeba wpisać K10PLN + opis celu... (np. imię i nazwisko itp.
– zgodnie z tytułem wątku)

8. Przelewy należy realizować na numer konta fundacji:

Fundacja CMP Czy Mogę Pomóc?
05-500 Piaseczno, ul. Puławska 33
Nr konta: Raiffeisen Bank Polska S.A. nr.: 45 1750 0012 0000 0000 1130 6292

Zapraszam wszystkich serdecznie na serwis Goldenline…

Paweł Walicki

Prezes zarządu

Fundacja CMP – Czy Mogę Pomóc?
adamp
Site Admin
 
Posty: 29
Rejestracja: wt sty 05, 2010 9:42 am
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Postautor: Ivan » pn maja 17, 2010 10:07 am

adamp, jesteś adminem na tym forum i zachęcasz do rejestracji na innym portalu? świat oszalał i pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. :lol:
Awatar użytkownika
Ivan
 
Posty: 192
Rejestracja: wt lut 02, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: z okolic

Postautor: Robo_warrior » wt lis 02, 2010 11:46 pm

I jak tam działalność fundacji, pomogła już komuś, może jakieś konkrety? Bo czyta się tylko piękne słówka :roll: . Prywatna lecznica nastawiona na trzepanie kasy ma pomagać ludziom, w sensie że bezinteresownie, no to super. Choć wygląda to dziwnie. Nie od dziś wiadomo, że rozmaite prywatne fundacje wyrastają jak grzyby po deszczu głównie po to, by ich prezesi i kadra mogli sobie odliczyć na "obsługę" stosowną kwotę z datków. Pod płaszczykiem dobroczynności realizowane są sprytnie różne cele marketingowe.
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Postautor: Agnieszka Jarzębska » śr lis 03, 2010 9:39 am

szczerze mówiąc też jestem ciekawa, czy Fundacji udało się zrealizować jakieś projekty.
Ktoś coś wie?
ta co tak krzyczy i terroryzuje biednych ludzi na siatkówce :)
Awatar użytkownika
Agnieszka Jarzębska
 
Posty: 253
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 9:00 am

Postautor: Robo_warrior » czw lis 04, 2010 11:40 am

Strona fundacji nie działa, na Goldenline od maja w "Klubie 10 zł" jest tylko 14 osób. Określanie Goldenline mianem "elity" jest naginaniem rzeczywistości. To portal społecznościowy jak inne. "Elitarny" klubowicz "ma prawo" (a nawet obowiązek) wpłacać pieniądze, ale ile ma prawo (a nawet obowiązek) przekazywać swojej fundacji sama CMP jako założyciel i pomysłodawca? Cóż zdziałać może 14 osób, które co miesiąc razem uzbierałyby dla tej "fundacji" minimum 140 zł :lol: . Zasady działania niejasne, dużo pytań bez odpowiedzi. Kolejna wirtualna inicjatywa. Może Paweł Walicki zajrzy tu i rozwieje wątpliwości :).
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)


Wróć do Strony firm i mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron