Pytanie do Dariusza Malarczyka wiceburmistrz gminy Piaseczno

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Pytanie do Dariusza Malarczyka wiceburmistrz gminy Piaseczno

Postautor: Lukaszman » wt kwie 20, 2010 2:05 pm

Witam,

Chciałbym skierować pytanie do wiceburmistrza D. Malarczyka dotyczące paraliżu komunikacyjnego na ul. Warszawskiej w P-nie na odcinku od Chyliczkowskiej do Młynarskiej.

Dziś rano spostrzegłem kilka samochodów zaparkowanych po prawej stronie ulicy (na ścieżce rowerowej) z zablokowanymi kołami przez straż miejską.

Cieszy mnie bardzo fakt, że UMIG nareszcie zainteresował się tym problemem. Zastanawia mnie jednak czy nie należałoby zrobić krok naprzód i zlikwidować ścieżki rowerowej na ulicy tj. zostało to zrobione na ul Sierkowskiego i innych. Zaznaczę tylko, że w przeciągu ostatnich 3 lat powstały na tej ulicy 3 budynki mieszkalno-usługowe i brak miejsc parkingowych jest bardzo uciążliwy dla mieszkańców oraz interesenatów pobliskich punktów usługowych.

Panie wiceburmistrzu D. Malarczyk czy jest szansa na rozwiązanie tego problemu?. Czy nie można iść śladem zmian z ul. Sierkowskiego i innych oraz zastąpić fikcyjną ścieżkę rowerową wyodrębnionymi miejscami parkingowymi?
Lukaszman
 
Posty: 31
Rejestracja: pt sie 14, 2009 10:44 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: tvpiaseczno » wt kwie 20, 2010 7:43 pm

Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania wywiadu udzielonego przez wiceburmistrza Malarczyka Piaseczyńskiej Telewizji Internetowej. Wywiad był nagrany 13 kwietnia, a ukazał się na stronie iTV Piaseczno wczoraj. Jest tam mowa m.in. o ul. Warszawskiej jak i innych ulicach i problemach komunikacyjnych w naszej Gminie. Zapraszam do częstrzego zaglądania na stronę telewizji, gdzie można dowiedzieć się o wielu sprawach dotyczących mieszkańców jak i pracy Urzędników. Pytania do wywiadu przygotowali mieszkańcy.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Pytanie do Dariusza Malarczyka wiceburmistrz gminy Piase

Postautor: lazy » śr kwie 21, 2010 11:41 am

Lukaszman pisze:Zaznaczę tylko, że w przeciągu ostatnich 3 lat powstały na tej ulicy 3 budynki mieszkalno-usługowe i brak miejsc parkingowych jest bardzo uciążliwy dla mieszkańców oraz interesenatów pobliskich punktów usługowych.


Na początku chciałbym zaznaczyć że nie wiem czy ścieżka rowerowa jest w tym miejscu potrzebna czy nie. Od tego są mądrzejsi.
Mimo to nie zgadam się z Twoją argumentacją. Co mnie obchodzi że w tym miejscu powstały mieszkania i lokale usługowe ?

Jeżeli powstaje budynek mieszkalny to powinien posiadać miejsca parkingowe. Ten problem w Piasecznie jest znany nie od dziś. Na przestrzeni kilku ostatnich lat zostało wybudowanych wiele mieszkań ale inwestor nie zapewnił miejsc parkingowych bądź też mieszkańcy nie chcieli za nie płacić.

To samo się tyczy lokali usługowych. Jeżeli właściciel lokalu usługowego chce żeby klienci podjeżdżali pod ten zakład samochodem to niech zapewni miejsce do parkowania.

ścieżki rowerowe, o ile są prawidłowo wykonane i z głową rozmieszczone, są bardzo potrzebne w każdym mieście. I jeżeli mam wybierać pomiędzy miejscem do parkowania dla okolicznych mieszkańców a ścieżką rowerową to wybieram to drugie.
Lazy
lazy
 
Posty: 103
Rejestracja: pn lip 13, 2009 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Lukaszman » śr kwie 21, 2010 1:48 pm

Lazy zgadzam się z tobą, że ścieżki rowerowe są potrzebne (sam dużo jeżdzę na rowerze), ale nie rozumiem istnienia ścieżki rowerowej o długości 200 metrów, która prowadzi to nikąd. Mieszkam na tej ulicy od paru lat i jeszcze nigdy nie widziałem rowerzysty na wspomnianej ścieżce.

£ukasz
Lukaszman
 
Posty: 31
Rejestracja: pt sie 14, 2009 10:44 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Lukaszman » śr kwie 21, 2010 8:00 pm

Witam,
Nawiązując do wywiadu z D. Malarczykiem mam nadzieję, że obietnice związane powstaniem miejsc parkingowych na ul. Warszawskiej w Piasecznie zostaną zrealizowane w krótkim czasie.

Trzymam kciuki

Pozdrawiam
L
Lukaszman
 
Posty: 31
Rejestracja: pt sie 14, 2009 10:44 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: tvpiaseczno » czw kwie 22, 2010 4:04 pm

Zapraszamy na drugą część wywiadu z wiceburmistrzem Malarczykiem przeprowadzonym w dniu 13 kwietnia w studio iTV Piaseczno. Tym razem rozmawiamy o Straży Miejskiej, policji w Piasecznie oraz o pomyśle uruchomienia Izby Wytrzeźwień dla mieszkańców powiatu.



Czekamy na propozycje następnych tematów oraz pytań, na które odpowiadać będą osoby do których te pytania będą skierowane. Pisać prosimy na adres itvpiaseczno@wp.pl Autorzy pytań pozostaną do wiadomości Redakcji iTV.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 51 gości

cron