Piaseczno a Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012

Informacje dotyczące Klubu Sportowego Piaseczno. Zapraszamy wszystkich kibiców KS Piaseczno, do rozmowy na tematy związane z życiem klubu: piłka nożna, koszykówka, lekka atletyka, zapasy, kick boxing, baseball. Forum Sportowe Gminy Piaseczno: KS Piaseczno, GOSiR Piaseczno, KS Grawitacja itp. Zachęcamy mieszkańców do promocji sportu i rekreacji w gminie Piaseczno. Informuj o piaseczyńskich Klubach Sportowych, Fitness itp.

Moderator: GTW

Piaseczno a Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012

Postautor: Martin » pn maja 14, 2007 10:51 am

Jak możemy przeczytać w stołecznej gazecie wyborczej i na stronie gazeta.pl na Euro 2012 mogą skorzystać także małe okoliczne miejscowości. Przed meczem na stołecznym Stadionie Narodowym narodowe reprezentacje przez kilkanaście dni będą musiały gdzieś trenować i mieszkać. (...) Czy Piaseczno skorzysta na Mistrzostwach Europy Euro 2012? (...)

czytaj więcej: Czy Piaseczno skorzysta na Mistrzostwach Europy Euro 2012
www.powiat-piaseczynski.info/informacja ... 2,301.html
Marcin Borkowski [Martin]
- Kleks to najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- restauracja włoska La Nostra zaprasza
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12629
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Anglicy chcą mieć piłkarską bazę w Piasecznie

Postautor: Martin » pt cze 08, 2007 10:43 am

Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12629
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Euro 2012

Postautor: Skuci » ndz cze 10, 2007 8:27 am

Co do zaradności i porozumienia na poziomie burmistrzowie - starosta nie miałabym zbyt dużych nadziei.
W gminie Góra Kalwaria w maleńkiej miejscowości na uboczu - Pęcław (gdzie ostatnio było święto kwitnącej jabłoni) - jest na ukończeniu super obiekt dla piłkarzy. Boiska z prawdziwego zdarzenia (w tym podgrzewane) i zaplecze. Od dawna się zastanawiałam, jaki cel ma inwestor. Takie odludzie. Ale kto wie? Może wiedział, że będziemy organizatorem Euro jeszcze przed ogłoszeniem? :)
Szukasz pomysłu na wycieczkę szkolną lub firmową?
Znajdziesz go na stronie: WYCIECZKI SZKOLNE

Sprzątanie grobów, opieka nad grobami
Awatar użytkownika
Skuci
Moderator
 
Posty: 163
Rejestracja: wt lut 27, 2007 7:18 pm
Lokalizacja: Gora Kalwaria

Piaseczno chce zyskać na Euro 2012

Postautor: Martin » sob lis 10, 2007 5:34 pm

W najnowszej gazecie NAD WIS£Ą (nr 21 z 8 listopada 2007) pojawiła się informacja, że Urząd Piaseczna złożył wniosek i aplikację u pełnomocnika wojewody ds. organizacji Euro 2012. Piaseczno jest w grupie 11 mazowieckich miast. Dokumenty trafiły do Ministerstwa Sportu.

Daniel Putkiewicz (pełnomocnik burmistrza Piaseczna do spraw rozwoju) poinformował redaktorów gazety, że złożyli wstępny zarys idei centrum rekreacji, sportu i turystyki weekendowej, które spełniałoby wymogi ośrodka pobytowo-treningowego. Piaseczno liczy, że na fali Euro 2012 uda się ten projekt szybciej zrealizować.

TRZYMAM KCIUKI!
Marcin Borkowski [Martin]
- Kleks to najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- restauracja włoska La Nostra zaprasza
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12629
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno chce zyskać na Euro 2012

Postautor: PESTKA35 » sob lis 10, 2007 8:12 pm

TRZYMAM KCIUKI :good:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

32 centra treningowe przed EURO 2012

Postautor: kameleon » śr sty 30, 2008 1:30 pm

Co najmniej 32 bazy pobytowe Polska i Ukraina muszą przygotować dla drużyn uczestniczących w Euro 2012. Miasta zainteresowane goszczeniem najlepszych piłkarzy do 15 lutego 2008 r. mają czas na składanie wniosków inwestycyjnych, dotyczących budowy hoteli i ośrodków treningowych.

Wśród gmin, które już zgłosiły swoje kandydatury są m.in. Puławy, Nałęczów, Kazimierz, Wałbrzych, Oława, Nowa Ruda, Jelenia Góra, Wołów, Ząbkowice śląskie i Kluczbork. (...)

więcej: www.droginaeuro.pl/news/41/centra-pobytowe

Jakoś nic nie napisali o Piasecznie lub jakiejś innej gminie z powiatu piaseczyńskiego?
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Euro2012 w Piasecznie

Postautor: justynka » pt lut 15, 2008 3:43 pm

Wszyscy chcą gościć drużyny na Euro 2012. W piątek mija termin zgłaszania projektów kompleksów sportowo-hotelowych, w których będą mieszkać i trenować reprezentacje biorące udział w Euro 2012 . - Szansę mają tylko te miasta, które spełnią wymogi UEFA - mówi w TVN24 minister sportu Mirosław Drzewiecki. Wygrana to promocja w świecie i zastrzyk finansowy przyspieszający rozwój miasta o jakieś 20-30 lat. Jest ponad 100 zgłoszeń, a w Polsce musi być minimum 16 ośrodków. Burmistrzowie, którzy starają się o tzw. centra pobytowe, nie mają wątpliwości, że taka inwestycja to nie lada gratka dla miasta.

W Polsce nie ma ani jednego kompleksu sportowo-hotelowego, który obecnie spełniałby wymogi UEFA. Według wytycznych UEFA, centrum pobytowe musi być położone maksymalnie godzinę drogi z lotniska. Od centrum treningowego musi je dzielić najwyżej 20 minut drogi. Hotel powinien być 4-gwiazdkowy. Miejsce zakwaterowania reprezentacji musi być wyposażone w sale konferencyjne, basen i pomieszczenia odnowy biologicznej. Więcej: [url]tvn24.pl/-1,1538954,wiadomosc.html[/url]

CZY PIASECZNO MA SZANSE BYć JEDNYM Z MIEJSC POBYTOWYCH W TRAKCIE EURO2012?
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno Euro 2012

Postautor: Martin » pt mar 07, 2008 12:12 pm

Piaseczno zainwestuje w obiekt spełniający wymogi Euro 2012, czyli Piaseczyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Weekendowej Kraina Rzeki Jeziorki (...)

Obrazek

więcej informacji: Piaseczno chce zainwestować w Ośrodek na Euro 2012
www.powiat-piaseczynski.info/informacja ... 2,894.html

Obrazek

Czy PIASECZNO wybuduje stadion i hotel na EURO 2012?
www.powiat-piaseczynski.info/informacja ... ,1301.html
Marcin Borkowski [Martin]
- Kleks to najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- restauracja włoska La Nostra zaprasza
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12629
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno a Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012

Postautor: Kinga Panasiuk » pn kwie 14, 2008 9:36 pm

W piątkowym Kurierze Południowym była informacja, że Piaseczyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Weekendowej Kraina Rzeki Jeziorki jest w powijakach...

INFORMACJA Z KURIERA:

O tym, że na bazie Klubu Sportowego Piaseczno miałoby powstać centrum sportu, rekreacji i turystyki weekendowej, mówi się od dłuższego czasu. W dalszym ciągu trwają rozmowy pomiędzy przedstawicielami urzędu gminy a zarządem KS Piaseczno. Kością niezgody jest kwestia własności. Gmina inwestując w tereny KS Piaseczno, chciałaby włączyć je do swoich struktur. - To doprowadziłoby do zatracenia tożsamości klubu z ponad 80-letnią tradycją - stwierdza Krzysztof Krakowiak, prezes KS Piaseczno.

Kiedy Polsce przyznano prawo organizacji Euro 2012, pojawiły się świetliste plany budowy centrum sportu, rekreacji i turystyki weekendowej, które otrzymało nawet „roboczą” nazwę „Kraina rzeki Jeziorki”. -Hasło Euro 2012 to okres sprzyjający uporządkowaniu w naszej gminie spraw związanych ze sportem i całą jego infrastrukturą, przy wykorzystaniu środków z zewnątrz - mówi Daniel Putkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. rozwoju gminy. - Piasecznu i coraz większej liczbie mieszkańców gminy potrzebna jest baza sportowa z prawdziwego zdarzenia. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz hale sportowe na terenie gminy to za mało, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Zgodność panuje także pod względem lokalizacji kompleksu sportowego. Centrum sportu miałoby się mieścić na terenie KS Piaseczno przy ul. 1 Maja, a także na znajdujących się w jego sąsiedztwie gruntach po stawach rybackich. - To około 5 ha, które wkrótce przejmiemy - informuje Putkiewicz. - Sam obszar zajmowany przez KS Piaseczno byłby zbyt mały, by zbudować tam typowe centrum sportu i rekreacji.

Piaseczyńscy radni, wraz z urzędnikami i zarządem KS Piaseczno, który to wyszedł z inicjatywą zbudowania centrum, oferując swoją bazę, prowadzą systematyczne rozmowy mające ustalić kwestie własności oraz zasobów przyszłego centrum sportu.
Co do infrastruktury, pewnikiem są: boisko główne z oświetleniem oraz trybunami o wysokim standardzie, dwa boiska boczne - w tym przynajmniej jedno ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, oraz hala widowiskowo-sportowa z trybunami dla ok. 1,5-2 tys. osób. Wśród propozycji jest także lodowisko, boisko do badmintona, korty tenisowe, basen z infrastrukturą typu jacuzzi, hotel z centrum konferencyjnym. Krótko mówiąc - miałoby to być miejsce dla całych rodzin, a nie tylko członków sportowych sekcji. - Chodzi o to, by zbudować centrum, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli rodzice zawiozą dziecko na trening, sami będą mogli pójść na basen albo na jacuzzi - mówi Krzysztof Krakowiak, prezes KS Piaseczno. - Centrum miałoby służyć nie tylko sportowcom z sekcji, ale także szkołom i mieszkańcom. Piaseczyński GOSIR już pęka w szwach i budowa takiego kompleksu sportowego byłaby pożytkiem dla wszystkich. My jesteśmy gotowi oddać do dyspozycji na ten cel naszą bazę sportową.

- To, czy z budową centrum gmina i ewentualni prywatni partnerzy, zdążą przed Euro 2012 (baza powinna być gotowa na 2010 r.), stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówi przewodniczący komisji sportu Leszek Nowacki. - Wiele jest do zrobienia, a czasu coraz mniej, dlatego trudno stwierdzić w stu procentach, czy zdążymy na czas. Więcej optymizmu ma Krzysztof Krakowiak. - Trzeba zrobić wszystko, żeby jakaś reprezentacja gościła w Piasecznie i uważam, że szanse są duże - mówi prezes KS Piaseczno. Największym problemem opóźniającym inwestycję jest kwestia własności terenów przy ul. 1 Maja. - Jeśli gmina zainwestuje w infrastrukturę, powinna nią administrować, ale oczywiście miejsce dla klubu też będzie, np. jako miejsko-gminnego - mówi Leszek Nowacki, przewodniczący komisji sportu. - Jesteśmy klubem z ponad 80-letnią tradycją i nie chcemy, aby przez włączenie do struktur gminnych zatracił on swoją tożsamość - stwierdza Krzysztof Krakowiak. - Wierzę jednak, że uda nam się dojść do porozumienia i rozwiązać problem tak, aby wszyscy byli zadowoleni - urząd gminy, klub i mieszkańcy. Cała gmina potrzebuje takiego centrum, bez względu na to, czy uda się zrealizować inwestycję na Euro, czy nieco później, bo przecież tego, co zbudujemy, nikt nam nie odbierze. Rozmowy w tej sprawie toczą się już od dawna, a porozumienia jak nie było, tak nie ma. Oby nie okazało się, że tam, gdzie dwóch się bije, nikt nie skorzysta. Zarówno przedstawiciele urzędu gminy jak i KS Piaseczno zapewniają jednak, że znajdą rozsądne wyjście z sytuacji.


Zastanawia mnie jednak ta informacja, bo podobno Piaseczno nie jest już brane pod uwagę jako baza noclegowa dla drużyn na euro 2012. Czy w takim razie Piaseczno zbuduje Piaseczyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Weekendowej Kraina Rzeki Jeziorki, czy jednak zrezygnuje z pomysłu???
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Czy Piaseczno zdąży z budową stadionu i hotelu na Euro 2012

Postautor: teresa » pt sie 08, 2008 4:03 pm


Władze Piaseczna sięgnęły po pomoc wybitnego polskiego architekta. Chcą w ten sposób szeroko wypromować projekt budowy Centrum Sportu i Turystyki Weekendowej, aby znaleźć partnera, który pomoże je wybudować. Na obiekty sportowe i hotel potrzeba około 50 mln zł.

Prof. Stefan Kuryłowicz to najbardziej zajęty architekt Warszawy. W Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates – najbardziej rozpoznawalnym biurze projektowym w Polsce – stale ma zatrudnienie 80 architektów. Tu zrodziło się wiele prestiżowych i nagradzanych realizacji w kraju, między innymi jeden z trzech projektów Stadionu Narodowego w stolicy, a także projekty gmachów Uniwersytetu Warszawskiego na Ochocie i przy ul. Dobrej w Warszawie. Kuryłowicz ma też na koncie nagrodzony projekt stadionu Hetmana Białystok.

W ostatnich miesiącach warszawska pracownia stworzyła dla Piaseczna koncepcję budowy Krainy Jeziorki, czyli Centrum Sportu i Turystyki Weekendowej. Nazwisko wybitnego architekta ma za zadanie przyciągnąć partnerów z dużymi pieniędzmi, którzy dostrzegą interes w budowie hotelu i centrum konferencyjnego obok obiektów sportowych o wysokim standardzie. – Chcieliśmy przygotować poważną ofertę z odpowiednią marką, żeby zdobyć inwestora na odpowiednim poziomie – zdradza Daniel Putkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. rozwoju.

Do powstania kompleksu może się przyczynić mobilizacja w kraju związana z organizacją przez Polskę i Ukrainę mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Piaseczno zgłosiło chęć utworzenia centrum pobytowego dla jednej z reprezentacji. Teren nad Jeziorką, blisko lasu, z dala od zgiełku, może spotkać się z zainteresowaniem UEFA i którejś z drużyn. Ale czy Piaseczno zdąży, czy konkurencja nie będzie szybsza? – Nie daliśmy komisji z Ministerstwa Sportu żadnych gwarancji. Obaw nie ma tylko o to, że do 2010 roku zmodernizujemy część sportową. Inaczej jest z hotelem, którego budowy nie chcemy finansować z pieniędzy publicznych – mówi Putkiewicz.

Kraina Jeziorki to wspólny projekt gminy i KS Piaseczno. W jego skład mają wejść: nowoczesny stadion z krytymi trybunami oraz boiskami treningowymi, hala widowiskowo-sportowa z tysiącem miejsc na widowni i zapleczem rekreacyjnym, basen z aquaparkiem, restauracja oraz budynek hotelowo-konferencyjny. Obiekt będzie dostosowany skalą do potrzeb Piaseczna. W najbliższych tygodniach jest szansa na zakończenie sporu pomiędzy gminą i KS Piaseczno o grunt pod stadionem. To nieodzowne, żeby nowoczesny kompleks powstał. Do końca sierpnia z projektem Kuryłowicz & Associates zapoznani zostaną radni gminy. Bo to oni podejmą decyzję, czy i kiedy ma ona szansę realizacji.Warka i Piaseczno bliżej Euro 2012. Warka to niemal pewniak, Piaseczno wciąż jest brane pod uwagę. Ministerstwo Sportu i Turystyki zarekomendowało UEFA oba miasta. O tym, czy w którymś zamieszka jedna z reprezentacji piłkarskich, zdecyduje organizator mistrzostw Europy oraz same drużyny.

Zdaniem komisji Piaseczno ma ogromny potencjał, choć ryzyko, że nie zdoła przez dwa lata wybudować pięciogwiazdkowego hotelu, zostało ocenione jako „bardzo wysokie”. – Nie wiemy, czy zdążymy na Euro 2012, bo mamy problem z funduszami. Nie rzucimy nagle budowy kanalizacji i dróg, żeby budować za wszelką cenę hotel. A szukanie poważnego partnera biznesowego może potrwać – mówi „NW” Daniel Putkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. rozwoju. Po co miastom centrum pobytowe? To prestiż, darmowa promocja na całą Europę i możliwość ściągnięcia dodatkowych pieniędzy z zewnątrz na inwestycje drogowe i obiekty sportowe.

źródło Nad Wisłą nr 15 (257) - 7 sierpnia 2008 r.
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno zbuduje stadion na Euro 2012

Postautor: nadgob » wt sie 26, 2008 9:42 am

nadgob
 
Posty: 53
Rejestracja: pn wrz 17, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno zbuduje stadion na Euro 2012

Postautor: Krystian Marciniak » śr sie 27, 2008 10:53 am

Bardzo dobrze, niech w Piasecznie wybudują stadion i bazę noclegową, to może przyjedzie do nas jakaś drużyna podczas euro2012.
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Euro 2012? Bez szans

Postautor: lukasz » czw gru 04, 2008 8:52 pm

Nikną szanse na budowę w Piasecznie centrum pobytowego dla jednej z drużyn biorących udział w Euro 2012. Ratusz nie może znaleźć partnera, który wyłożyłby pieniądze na budowę obiektu.

Potrzeba około 50 milionów złotych. Na budowę stadionu z krytymi trybunami oraz płytami treningowymi, hali widowiskowo-sportowej z tysiącem miejsc na widowni i zapleczem rekreacyjnym, basenem oraz budynku konferencyjno-hotelowego.

Te wszystkie obiekty mają wejść w skład Krainy Jeziorki, czyli Centrum Sportu i Turystyki Weekendowej. żeby mieć szanse na goszczenie jednej z reprezentacji uczestniczących w Euro, kompleks musiałby być gotowy w połowie 2010 roku (takie są wymogi UEFA).

Biorąc pod uwagę, że przyszłoroczny budżet Piaseczna jest bardzo napięty i nie ma możliwości wyasygnowania z niego pieniędzy na stadion, miasto nie ma szans na przyciągnięcie europejskich sław piłkarskich w 2012 roku.

– Nie dawaliśmy Ministerstwu Sportu żadnych gwarancji, że zdążymy na Euro – podkreśla Daniel Putkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. rozwoju. – Szybkość realizacji tego projektu nie może w żaden sposób wpłynąć na priorytety, które władze gminy postawiły przed sobą w ostatnich latach, czyli rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej – dodaje Putkiewicz.

Po kanalizacji w kolejce do realizacji ustawia się poprawa stanu dróg. I to zamyka dyskusję: aby budowa Krainy Jeziorki miała szansę wystartować, konieczne jest znalezienie partnera z pokaźnymi pieniędzmi.

Aby przyciągnąć prywatnych inwestorów, władze gminy zaangażowały do stworzenia koncepcji obiektu architektów z wysokiej półki – Autorską Pracownię Architektury Kuryłowicz & Associates. Na razie nie przyniosło to pożądanego efektu. – Spotkaliśmy się z potencjalnymi inwestorami. Z tych rozmów jest jeden wniosek: prywatni partnerzy oczekują od nas, że to my przekonamy ich, że na tym projekcie można zarobić. To oznacza, że musimy opracować profesjonalne studium wykonalności – tłumaczy Daniel Putkiewicz.

Jego zdaniem opracowaniem dokumentacji i dalszymi pracami nad budową Krainy Jeziorki powinna zająć się celowa spółka gminy. – W najbliższych tygodniach będziemy do jej powołania przekonywać radę miejską – zdradza. Radni razem z propozycją powołania spółki mają także otrzymać pisemną ugodę pomiędzy gminą a Klubem Sportowym Piaseczno dotyczącą gruntu, na którym inwestycja ma powstać.

autor: Piotr Chmielewski
źródło: Nad Wisłą nr 23 (265) 4 grudnia 2008
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Euro 2012

Postautor: klebus » ndz gru 07, 2008 9:42 am

lukasz pisze:Aby przyciągnąć prywatnych inwestorów, władze gminy zaangażowały do stworzenia koncepcji obiektu architektów z wysokiej półki – Autorską Pracownię Architektury Kuryłowicz & Associates. Na razie nie przyniosło to pożądanego efektu. – Spotkaliśmy się z potencjalnymi inwestorami. Z tych rozmów jest jeden wniosek: prywatni partnerzy oczekują od nas, że to my przekonamy ich, że na tym projekcie można zarobić. To oznacza, że musimy opracować profesjonalne studium wykonalności – tłumaczy Daniel Putkiewicz.

Na tym polega cała sprawa, trzeba przekonać inwestorów tylko czy aby czasem nie za późno i bez wiary się za to wzięto?
Mam wrażenie że ten pomysł był od zawsze traktowany po macoszemu a tu trzeba było wydzielić osobę odpowiedzialną tylko za ten projekt, a Pan Dutkiewicz zajmuje się niestety wszystkimi inwestycjami więc na centrum pobytowe nie miał czasu.
Co nie zabija to wzmacnia!
Awatar użytkownika
klebus
 
Posty: 138
Rejestracja: czw mar 06, 2008 2:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Euro 2012 nie dla Piaseczna

Postautor: Tomasz » sob cze 20, 2009 6:09 pm

Czy baza dla drużyn na Euro 2012 nie powstanie w Piasecznie ???

Gdzie w 2012 r. będą nocować i trenować reprezentacje Anglii, Hiszpanii czy Włoch? O ich przyjęcie stara się 12 miejscowości wokół Warszawy. Jednym chodzi o prestiż, inne budują na tym całą strategię rozwoju.

W poniedziałek prezentowały swoje możliwości. Do walki o prawo do goszczenia zagranicznych reprezentacji piłkarskich zgłosiło się rok temu 160 miejscowości. Dziś, po dwóch odsiewach pozostało ich 50. W grudniu nadzorująca przygotowania do Euro 2012 spółka PL.2012 wraz z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zarekomendują 25 najlepszych lokalizacji. Przedstawiciele UEFA w czerwcu 2010 r. wybiorą od 16 do 20 miejscowości, które zaproponują reprezentacjom piłkarskim.

Na pewno piłkarze nie będą spać ani ćwiczyć w Warszawie, choć miasto kusiło UEFA wizją treningów na boiskach Legii, Polonii, Hutnika, KS Radość w Wawrze albo planowanym stadionie w Wesołej. UEFA wyklucza, by centra pobytowe były ulokowane w miastach-gospodarzach meczów. - Centra mają funkcję ambasadora Euro. Chodzi o to, żeby w piłkarskie mistrzostwa zaangażować jak najwięcej miast i ludzi - mówi Andrzej Bogucki, wiceprezes PL.2012.

Wybrana miejscowość nie może być położona dalej niż o godzinę jazdy od lotniska, które przyjmuje stuosobowe samoloty. Ten warunek po wylądowaniu na Okęciu spełniają: Ciechanów, Józefów, Nadarzyn, , Piaseczno, Pruszków, Jachranka/Nowy Dwór Maz., Sulejówek, Warka, Wyszków i Ząbki. Startujące wspólnie Puławy, Nałęczów i Kazimierz Dolny podpisały umowę z lotniskiem wojskowym w Dęblinie, zaś Siedlce obsługiwałaby jednostka z Mińska Maz.

Drugi warunek to zespół dwóch boisk piłkarskich (z murawą naturalną i sztuczną) z zapleczem socjalnym. Najlepsze obiekty sportowe są w Nowym Dworze Maz. (grat tu drugoligowy świt), Pruszkowie (stadion pierwszoligowego Znicza) i w Puławach. Wielkie ambicje mają władze Sulejówka, które do 2012 r. chcą wybudować za 70 mln zł centrum sportowo-rekreacyjne: dwa boiska z trybuną na 1,2 tys. miejsc, kompleks odkrytych i schowanych w hali kortów tenisowych, halę do siatkówki i piłki ręcznej wraz z 26-pokojowym internatem. - Będzie mieć dwuipółmetrowe łóżka, bo chcemy tu przyciągać reprezentacje siatkarzy i piłkarzy ręcznych - zapowiedział wczoraj burmistrz Sulejówka Waldemar Chachulski.

Boiska nie mogą być jednak położone dalej niż o 20 minut jazdy od pięcio- lub czterogwiazdkowego hotelu z co najmniej 60 pokojami. Z tym są największe kłopoty, stąd wspólne kandydatury miast. - Zaproponowaliśmy partnerstwo hotelowi Warszawianka w oddalonej o 19 km Jachrance. My mamy dobry stadion - mówi Jacek Kowalski, burmistrz Nowego Dworu Maz.

Oprócz tego miasta za prymusa uchodzi Józefów, na którego terenie położony jest nowy, czterogwiazdkowy hotel Holiday Inn Warszawa Józefów. Miejscowy samorząd liczy, że Euro 2012 wpisze się w obchody 50-lecia nadania praw miejskich Józefowowi. - Chodzi o prestiż, ale i względy praktyczne: taki cel mobilizuje do rozwoju miasta - mówi wiceburmistrz Marek Banaszek.

Bezpiecznie czują się jeszcze Warka (na jej obrzeżach znajduje się kompleks hotelowo-rekreacyjny Sielanka) oraz Puławy z Nałęczowem i Kazimierzem Dolnym. - Raczej nie mają już za to szans kandydatury Nadarzyna i Piaseczna, które hoteli odpowiedniej klasy nie mają i chyba nie będą mieć - mówi Rafał Rosiejak, krajowy koordynator spółki PL.2012 ds. hoteli i zakwaterowania. Ocenia, że szansę na zakwalifikowanie się do grupy lokalizacji wybranych przez UEFA ma pięć-sześć miejscowości w rejonie Warszawy.

Zobacz na mapie miejscowości, które startują w wyścigu o bazy dla drużyn na Euro 2012: mapy.google.pl

źródło: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,91426,6702277,.html
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Następna

Wróć do Sport w Gminie Piaseczno oraz KS Piaseczno, KS Grawitacja, GOSiR Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości

cron