Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: Wariat_pno » ndz lis 29, 2009 11:14 pm

Witam, co prawda widziałem tu kiedyś już podobny temat, aczkolwiek teraz nie mogę tego znaleźć.
Jestem zainteresowany zmianą usługodawcy internetowego (chyba łatwo się domyślić z jakiego :))
I prosiłbym was o jakieś namiary na firmy udostępniające łącza internetowe, czy to po radioliniach, czy wifi... czy nawet po kablu (ale nie tp bo twierdzą że na moich liniach tylko 1mb będzie śmigać)
nie interesują mnie łącza typu play online, blueconnect, itp...

"najbardziej dostępny" jest chyba internet w ROBBO, korzystałem już kiedyś z ich usług i byłem zadowolony, ale to było za czasów mieszkania w bloku, teraz interesuje mnie internet dostępny w domach jednorodzinnych a tu niestety ROBBO zbyt skore do współpracy nie jest... (instalacja 700zł miesięczny abonament ok 150>zł

Z góry dziękuje za jakiekolwiek rady... Pozdrawiam

ps.. (osoby lubiące pisać teksty typu: było, poszukaj, google itp proszę o darowanie sobie ponieważ wiem że to było ale temat lgnął w stronę osiedli i łącz GSM, dziękuje...)

Jeszcze raz pozdrawiam... ;)
Wariat_pno
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:04 pm

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: Jacenty » ndz lis 29, 2009 11:31 pm

Wariat_pno pisze:osoby lubiące pisać teksty typu: było, poszukaj, google itp proszę o darowanie sobie ponieważ wiem że to było ale temat lgnął w stronę osiedli i łącz GSM


U nas nie ma takich osób :wink:

Ja od siebie mogę polecić Konstancin Net.

Co prawda miałem w maju z nimi przygodę:zanikł sygnał po tym jak na drzewach pojawiły się liście(internet instalowali mi na jesieni zeszłego roku).
Ale po zwiększeniu mocy nadajnika i wymianie anteny(wszystko za free) bezawaryjnie śmiga.

Pozostaje jeszcze kwestia tego,gdzie mieszkasz bo KNC nie wszędzie dociera.

Skoro masz TP to nie myślałeś o Netii po ich łączach?
Też mają znośną ofertę...

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: Wariat_pno » pn lis 30, 2009 11:33 pm

I już wyjaśniam obydwie kwestie (w ogóle dzięki za zainteresowanie)
Pierwsza taka że po napisaniu maila do konstancin.net dostałem odpowiedź że w mojej okolicy (Piaseczno-orężna) ich łącze nie da rady (nie chce mi się w to wierzyć dlatego jak by ktoś z okolic mógł potwierdzić dokąd sięga ich zasięg byłoby miło)

A jeżeli chodzi o kwestie netii, to jestem bardzo ale to bardzo zainteresowany bo za 100zł miałbym +/-6mb łącze + abonament telefoniczny (nawet bym skorzystał bo daleka rodzina często wydzwania, osobiście nie uważam telefonu stacjonarnego za opłacalny interes :D ) w skład którego wchodzi chyba 35minut (co o sekundowym naliczaniu nie wspomnę)... Ale:

Jeżeli bym chciał Netię na kablach TP, to przypadkiem nie było by tak że też tylko 1mb na tym poleci? bo TP tak twierdzi...

A jeżeli bym chciał Netię na ich kablach, to twierdzą że na orężnej nie ma Netii, co jest w ogóle absurdem bo znam co najmniej dwie osoby które mają łącze właśnie po ich kablach (8mb śmigało u znajomego jak szalone) a z okna widzę słupek należący prawdopodobnie do Netii (TP w tej okolicy to napowietrzna linia dlatego eliminuje ją jako właściciela tego słupka)

macie jakieś pomysły?
Wariat_pno
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:04 pm

Postautor: Jacenty » wt gru 01, 2009 9:26 pm

Wariat_pno pisze:Pierwsza taka że po napisaniu maila do konstancin.net dostałem odpowiedź że w mojej okolicy (Piaseczno-orężna) ich łącze nie da rady (nie chce mi się w to wierzyć dlatego jak by ktoś z okolic mógł potwierdzić dokąd sięga ich zasięg byłoby miło)


Możliwe.
KNC dostarcza internet drogą radiową i możliwe że są jakieś przeszkody,które uniemożliwiają odbiór internetu.
Ja na przykład mieszkam w Jazgarzewie i pomimo tego,że jesteśmy wymienieni w ich ofercie,są miejsca gdzie na internet nie ma co liczyć.
Wydaje mi się również że zależy im na każdym kliencie i nie olewają potencjalnych użytkowników.
Znam podobny przypadek z Wólki Kozodawskiej,gdzie musieli zwiększyć siłę odbiornika.A mogli powiedzieć,że się nie da jak to często robi Tepsa :D


Wariat_pno pisze:A jeżeli chodzi o kwestie netii

Wariat_pno pisze:Jeżeli bym chciał Netię na kablach TP, to przypadkiem nie było by tak że też tylko 1mb na tym poleci? bo TP tak twierdzi...


Netia oferuje też internet przez radio.
Więc możliwe,że będzie opcja ominięcia łącza Tepsy.
Dowiedz się najpierw u nich.

Jeszcze na koniec...
Wariat_pno pisze:(w ogóle dzięki za zainteresowanie)


Widzę,że jesteś uprzedzony do for internetowych.
U nas tego nie ma(ja w każdym razie się nie spotkałem z odmową pomocy),więc jak coś będziesz potrzebował "wal jak w dym" :P


Z ukłonami
Jac
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: rosol » czw gru 03, 2009 5:20 pm

Tez mieszkam w okolicy Oreznej i mam internet bezprzewodowy od Robbo Computer. Dziala ok. Za 95zl mam 2mbit. Instalacja mnie tylko kosztowala, juz nie pomne ile bo to bylo 2 lata temu. Chyba 200 netto.
rosol
 
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 9:23 am
Lokalizacja: Piaseczno

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: rosol » pt kwie 23, 2010 5:32 pm

Pisze w temacie firmy Netia - podlaczenie do Internetu.
Aktualnie korzystam z bezprzewodowego lacza firmy Robbo Computers - Ci goscie nie za bardzo wiedza o co tutaj chodzi, bo lacze mi czesto zanika, zeby samo sie pojawic. Dlatego zdecydowalem sie na Netie - kabel to jest to !!!
24 lutego 2010 podpisalem z nimi umowe na podlaczenie do Internetu mojej firmy (w umowie stoi, ze maja na to 40 dni) a na infolinii dowiedzialem sie, ze po 60, gdy Internet nie bedzie dzialal, mam prawo ?!?! zrezygnowac z umowy. Laskawcy !
Mialo byc pieknie i szybki, zupelnie jak w bajce.
Rrzeczywistosc jest zgola zupelnie inna - zupelnie jak na poczatku lat 90, kiedy Internet raczkowal w Polsce i kto chcial go miec musial dlugo czekac, placic krocie i prosic sie o podlaczenie.
Tak jest i teraz.
A zaczelo sie niewinnie - dostalem ulotke, ze moj dom jest w zasiegu centrali telefonicznej Netii i moge sobie zyczyc rozne takie: telefon, Internet, itp.
Wiec, jak pisalem wczesniej, umowe zaparafowalem.
Nie dzialo sie nic, mniej wiecej przez 3 tygodnie.
Zadzwonilem i dowiedzialem sie, ze nie dostali informacji od TPSA (ma ona na to 30 dni) o zwolnieniu lacza, zeby Netia je mogla sobie dzierzawic.
Pozniej wymyslili, ze musze jeszcze raz napisac prosbe do TPSA, bo te 30 dni minelo i nie dostali od nich odpowiedzi.
Wiec sie wyslilem, w sumie to moj interes i pisze to podanie.
Wyslalem do Netii, a oni po kilku godzinach na to, ze to i tak nic nie da ?!?! No po jaka cholere ja to pisalem ????
Wydzwanialem jeszcze kilkakrotnie, ze nie dostalem od nich umowy (podeslali mi ksero podpisanej przeze mnie i przez nich po jakims czasie), ze dalej lacze nie dziala, ze potrzeba jest wprowadzic kabelek do gabinetu, gdzie ma stac modem, itp.
W miedzyczasie przyslali mi modem i kazali sobie za niego zaplacic 29 PLN brutto. Co tez uczynilem, przeciez bez tego nie bedzie mi dzialac moje swietne i wspaniale lacze od Netii.
Minely dalsze dni, troche dzwonilem do nich zeby sprawy przyspieszac. Ale za kazdym razem byl opor materii. Wygladalo to tak, jakby tylko mnie zalezalo na tym i kazdy moj telefon popedzal ich tylko o jeden krok. Zeby zrobili nastepny - ja musialem znow zadzwonic. Takie jest moje odczucie.
Oczywiscie nie wspomne, ze kazdemu konsultantowi (tylko tak mozna z Netia porozmawiac) musialem opisywac historie od poczatku. A ze pierwszy trafil na brak kompetencji ze swoej strony, przelaczal mnie do nastepnego, i tak dalej.
Telefonow nie zlicze, ile wykonalem, przegadalem ladnych kilka godzin i jak na dzien dzisiejszy (a mija dzis 59 dzien gdy nie mam dalej lacza sprawnego) nic sie nie zmienilo z mojego punktu widzenia.
Dwa tygodnie temu wymusilem na Netii, zeby przyslali technika do wprowadzenie kabelka do mojego gabinetu.
Uprzejmy Pan nie bardzo chcial sie ze mna umowic, ale w koncu go przekonalem (myslac idiotycznie, ze juz bede mial lacze ?!?! )
I ten Pan mi wprowadzil kabelek, sprawdzil czy linia jest aktywna i sobie pojechal.
W miedzyczasie opowiedzial, ze dostal namiar na moja ulice ale w W-we, a ja mieszka w Piasecznie. Wiec troche mu zeszlo, zanim dostrzegl nieporozumiemie.
Wczesniej, jak rozmawialem z konsultantami, to slyszalem bajki typu: trzeba wybudowac 480m przylacza, wtedy mozna bedzie Pana firme podlaczyc do Internetu. A lacze u mnie jest doprowadzone do elewacji domu, na poczatku roku TPSA je sprawdzila, ze jest aktywne, ale oferowala tylko 512kb. Duuuzo za malo na potrzeby mojej firmi i standarty UE. Dlatego skwapliwie zdecydowalem sie na Netie. A po tym stwierdzeniu pan powiedzial, ze to jakis blad i grzecznie sie z tego wycofal. Albo inne, ze musza czekac az TPSA wlaczy ta linie. Ja wykonalem 1 telefon do TPSA, mily Pan mi powiedzial w klika minut co i jak jest z tym laczem i po sprawie.
Po wprowadzeniu kabelka do domu, dzwonie do Netii i mowie, ze juz mam kabelek i jest on podlaczony do modemu, ale modem nie synchronizuje linii.
Konsultat/konsultantka (nie pamietam, za duzo bylo telefonow i rozmow z tymi osobami, a jeszcze przelaczali do konsultanta technicznego...) mowi, ze sprawdzi. Trwa to oczywiscie zbyt dlugo, w koncu przelacza mnie do konsultanta technicznego bo ona nie wie dlaczego nie dziala. Tenze, z podobna wiedza, musial isc sie dopytac. W koncy wyszlo, ze technik, ktory wprowadzal mi kabelek do domu ma 5 dni na zamkniecie zlecenia. Bez tego zamkniecia Netia nie moze mi wlaczyc lacza. No! mysle sobie jestem juz blisko. I jak zwykle sie pomylilem (Netia rulez).
Dzwonilem jeszcze dwukrotnie, zeby tego technika pogonili. Ale nic to nie zmienilo - zamknal zlecenie po 5 dniach. Jak dla mnie to jest chwila pracy. Wida trzeba bylo go po krolewsku przyjac, moze to by przyspieszylo sprawe ???
Jak dzwonilem drugi raz o przyspieszenie zamkniecia zlecenia to sie juz wkurzylem strasznie na ta firme krzak i zarzyczylem sobie reklamacje zlozyc.
Pan nie byl szczesliwy, ale w koncu napisal (tak mi sie wydaje, ze napisal) ta reklamacje.
I tu dowcip - nie jest wykonana usluga a ja juz zglaszam reklamacje - dobre, tak mozna tylko w Netii !! - parafrazujac reklame Ery.
Po tych 5 dniach dowiedzialem sie, ze zlecenie jest zamkniete, ale widze ze modem dalej nie synchronizuje linii. Wiec prosze o interwencje i dowiaduje sie, ze nic nie moga zrobic, bo netia dopiero 23 kwietnia 2010 wlaczy mi lacze, bo wtedy TPSA przelaczy moj kabelek do ich centrali.
Szlag moze trafic.
Tak jak wczesniej pisalem - kladli mi klody pod nogi.
Dobra, poczekam te pare dni.
Dzwonie dzis do Netii - Pan nie wiedzial dlaczego nie ma lacza, przelaczyl mnie do konsultanta technicznego, Pani sprawdzila i tez nie wiedziala dlaczego, mimo ze "ponoc" u nich jest ok. Taaa, tylko dlaczego u mnie nie jest ???
W koncu Pani mowi, ze wysle technikow do centrali zeby sprawdzili co i jak. Dzis juz nie, ale jutro, w sobote pracuja. Jak beda mieli czas, to sprawdza, jesli nie to dopiero w poniedzialek.
A jutro mija 60 dni od kiedy mi lacze nie dziala i nigdy nie dzialalo od Netii.
Umowa sobie a zycie i ludzie sobie.

Wnioski:
1. Netia moze i jest duzo i powazna firma i byc moze pracuja tam fachowcy, ale na pewno nie jako konsultanci.
Bez obrazy, ale maja niewielka wiedze i mozliwosci aby cokolwiek sprawdzic, z kims sie porozumiec, przekierowac do specjalisty rozmowe.
2. Szybkosc dzialania jest zabojcza. Moja 92 letnia babcia jest szybsza i sprytniejsza od nich :-)
3. Nigdy nie ufaj handlowcom i reklamom, bo mozesz miec tak jak ja w przypadku kontaktow z Netia.
4. Dobrze, ze bylem przewidujacy i nie zrezygnowalem od razu z aktualnego dostawcy lacza. Kiepski jest, ale lepszy kiepski niz zadne, jak w przypadku Netii.

P.S.
Napisalem troche chaotycznie, ale tak wlasnie mialo byc, to sa moje przemyslenia, ktore mi sie przydarzaly w trakcie kontaktow z firma Netia.
rosol
 
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 9:23 am
Lokalizacja: Piaseczno

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: Piotr N. » pt kwie 23, 2010 6:07 pm

Wariat_pno pisze:I już wyjaśniam obydwie kwestie (w ogóle dzięki za zainteresowanie)
Pierwsza taka że po napisaniu maila do konstancin.net dostałem odpowiedź że w mojej okolicy (Piaseczno-orężna) ich łącze nie da rady (nie chce mi się w to wierzyć dlatego jak by ktoś z okolic mógł potwierdzić dokąd sięga ich zasięg byłoby miło)

Ja mieszkam w pobliżu Orężnej i wykrywa mi sieć bezprzewodową knc.pl:Paderewskiego Siła sygnału: Znakomita 5/5.
www.miastopiaseczno.prv.pl

Serwis istnieje w sieci nieprzerwanie od 2008 roku.
Awatar użytkownika
Piotr N.
 
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 26, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: że znowu

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: aga77 » pt kwie 30, 2010 6:41 am

Internet Konstancin.net był do bani, ciągle zanikał sygnał (obrzeża P-na w stronę Chyliczek). Poza tym cały czas ktoś się podłączał pod naszego IPa (koszmar) albo jakiś wiaterek czy deszcz i na wiele dni net był uziemiony (a pracownicy bali się wejsć na dach domu).
Nie jestem zadowolona z żadnego netu. Blueconnect i Sferia strasznie wolne.
aga77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt mar 12, 2010 8:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: rosol » pt kwie 30, 2010 3:21 pm

Ja dzis wypowiedzialem umowe Netii.
Do dzisiejszego dnia nie podlaczyli mi lacza, proszac o chwile cierpliwosci.
Trawal ona 66 dni, wystarczy.
Wracam do Robbo, bede z nimi rozmawial o poprawie dzialania lacza.

P.S.
Wyswietla mi sie na wifi siec Paderewskiego. Przyznam, ze nawet nie probowalem sie logowac do niej.
Ja potrzebuje do firmy lacze solidne z kilkoma statycznymi adresami IP dla uslug.
rosol
 
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 9:23 am
Lokalizacja: Piaseczno

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: 4bery » śr maja 05, 2010 1:51 pm

Moja rada z własnego (niestety) doświadczenia o necie po kablu tp:
- nie wierzcie innym firmom, które twierdzą że dadzą większą prędkość niż tp po tym samym kablu; a w samej tp nie sprawdzajcie na infolini tylko w lokalnym oddziale
Awatar użytkownika
4bery
 
Posty: 36
Rejestracja: wt mar 09, 2010 12:20 pm
Lokalizacja: P-no

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: majster » pn maja 17, 2010 11:20 pm

Net po kablu.

Naziemne drogi kablowe to domena TP.
Na tych samych drutach Netia może zaoferować większe prędkości.
Ma nowocześniejsze centrale i tyle...
Na końcu druta (pary) stawiasz router ADSL z Wi-Fi i masz net w całym domu, werandzie i ogródku.

Prędkość 2Mbit/s jest wystarczająca...

Net bezprzewodowy (3G-UMTS)

Jest zdecydowanie droższy.
Jakość zależy od odległości od BTS-a i poziomu zakłóceń.
Stosując specjalne anteny można uzyskać 1,5Mbit/s w miejscach gdzie telefony komórkowe "tracą zasięg".
Jest naprawdę mobilny.
Można zabrać na wakacje (np. Mazury)

Orężna.
Musisz uzyskać linię analogową od TP .
Z Neostradą tp.
Jak złożysz podanie o samą linię dla Netii to linii nie dostaniesz.
Z naszych doświadczeń wynika, że Netia osiąga 2Mbit/s
na linii gdzie TP z trudem uzyskuje 512kbit/s

Na Orężnej możesz używać iPlus-a i Play-a
bo są BTS-y...

Uczulam na "Fachowców".
Są to - najczęściej - byli pracownicy TP.
Traktują trasy kablowe jak swoją prywatną własność.
Znają te trasy doskonale.
Ulegają perswazji... zwłaszcza pieniężnej...
Ostatnio zmieniony śr sie 11, 2010 12:57 am przez majster, łącznie zmieniany 1 raz
Waldemar Podgórski
Awatar użytkownika
majster
 
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 6:20 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: barman » śr cze 16, 2010 10:08 am

ROBBO
Uważajcie na tą firme. Nie świadczą usług (sygnał zanika) nie ma przez tydzien a ich to nic nie obchodzi. Jak orzyjada to działa 10 minut i dalej to samo. CHociaz opłacam (stały przelew w banku) to oni twierdza że niepłacone, strasżą rejestrem dłużników itp. ODRADZAM
barman
 
Posty: 114
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:36 am
Lokalizacja: PIASECZNO

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: Witold Regner » pn lip 12, 2010 3:01 pm

moi drodzy a może by tak gmine zmusić do zrobienia internetu darmowego dla wszystkich mieszkańców jak jest w niektórych dzielnicach Warszawy
Witold Regner
 
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 11:33 am
Lokalizacja: Piaseczna

Dostęp do Internetu - Piaseczno okolice - Domy jednorodzinne

Postautor: Jacenty » pn lip 12, 2010 4:20 pm

Jestem za ale pod warunkiem,że będzie on dostępny dla całej gminy a nie tylko dla części.

Mieszkam pod Piasecznem,płacę takie same podatki i chcę mieć luksusy jak reszta.

Pytanie tylko:jak zmusić?

"Populistyczni" radni na pewno temat podchwycą ale czy coś z tego wyjdzie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Dostęp do Internetu

Postautor: Kowal » wt lip 13, 2010 9:50 am

Radni temat pewnie podchwycą, ale wykorzystają tylko w swoich kampaniach i obietnicach wyborczych, bo jakby nie było zbliżają się wybory samorządowe. :)
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości