Pomoc przy piśmie technicznym

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Pomoc przy piśmie technicznym

Postautor: dorota87 » sob lis 14, 2009 12:37 pm

witam

Słuchajcie mam gorącą prośbę czy ktoś z Was może potrafi wykonać lub zna dobrego człowieka, który pomoże mi zrobić pismo techniczne na zaliczenie. muszę napisać litery oraz cyfry pochyłe i proste.. powiem szczerze dla mnie to czarna magia :(
dorota87
 
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 6:27 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Pomoc przy piśmie technicznym

Postautor: Martin » ndz lis 15, 2009 9:51 am

Cześć,

Podpytam się wśród znajomych po Politechnice i może ktoś z nich pomoże... :roll:
Na kiedy potrzebujesz tego pisma - ile masz czasu na przygotowanie tego?

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: leny » ndz lis 15, 2009 11:04 am

Swego czasu robiło się tego sporo, rysunek techniczny maszyn w przemyśle spożywczym i pismo techniczne. Trzeba było mieć rozwiniętą wyobraźnię i można było mieć z tego niezłą frajdę.
Ja już bym się chyba nie podjął takiego zadania.
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » ndz lis 15, 2009 11:15 am

Po co tego uczą jeszcze w dobie komputerów?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: leny » ndz lis 15, 2009 2:16 pm

Według mnie jest to jakaś pozostałość starego systemu nauczania, ale uważam że akurat w tym przypadku dobrze się dzieje że nie została ona całkowicie zastąpiona programami komputerowymi i prace mogą być nadal wykonywane na papierze milimetrowym
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: dorota87 » ndz lis 15, 2009 3:28 pm

Sorki za małe zamieszanie na forum ale uczę się komunikacji :) Jest mi to potrzebne na czwartek.Próbowałam sama to zrobic ale niestety nic z tego nie wyszło,dlatego szukam ratunku.
dorota87
 
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 6:27 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » ndz lis 15, 2009 5:02 pm

A tak dokładniej, to na czym problem polega? Wzory liter pisma technicznego są w Wordzie np. isocepur czy inne iso trzeba usiąść i trochę rękę potrenować...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Pomoc przy piśmie technicznym

Postautor: Tomasz » ndz lis 15, 2009 5:41 pm

Wzory liter pisma technicznego są w Wordzie np. isocepur czy inne iso trzeba usiąść i trochę rękę potrenować

Nie w każdym wordzie sa takie czcionki domyślnie, ale koleżanka może sobie ściągnąć czcionki np: http://www.fonts101.com/xt_fontdetails_az_FID!19907~ISOCPEUR~font.html i wrzucić do katalogu Fonts w katalogu Windows.
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

pismo techniczne

Postautor: GISMAR » pn lis 16, 2009 10:31 am

Wcale nie jest to zaszłość minionego systemu.
np. w geodezji inżynierowie w warunkach polowych (bez komputera) często wykonują notatki, szkice topograficzne itp.
Bez podstawowej umiejętności pisma i rysunku technicznego te dokumenty nie byłyby czytelne dla innych inżynierów.

A tak poza tym pismo techniczne (wiem to po sobie) pozwala nauczyć się na nowo kształtu i zasad pisania liter i cyfr (odległości pomiędzy załamaniami, odległości między znakami, ich wysokości i kąty nachylenia). Pomaga to w całkowitym wyleczeniu z tzw. dysgrafii.

Wydaje mi się, że nauka pisma technicznego lub kaligrafii powinna być włączona do nauczania początkowego. Może mniej bazgrałby nasz naród (w tym grupy zawodowe jak lekarze itp.)

Mam szablony różnych rozmiarów i mogę je pożyczyć.
Ostatnio zmieniony pn lis 16, 2009 1:01 pm przez GISMAR, łącznie zmieniany 2 razy
GISMAR
 
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 24, 2009 7:58 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Koramina » pn lis 16, 2009 12:15 pm

Ja Ci już pisałam, że jak coś to moja 2 połowa może ci pomóc, ale nie wiem czy będzie w środę.
So tell me when you hear my heart stop,
You’re the only who knows
Tell me when you hear my silence
There’s a possibility
I wouldn’t know
Koramina
 
Posty: 313
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:26 am

Postautor: dorota87 » pn lis 16, 2009 3:39 pm

Bardzo serdecznie dziękuje za wszelkie sugestie i propozycje.Jakoś to zrobiłam.Dostałam też szablony i to dzięki nim zrobiłam tą prace.Jeszcze raz wielkie dzięki
dorota87
 
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 6:27 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » pn lis 16, 2009 9:35 pm

Widzisz - chcieć, to móc... :brawoo:
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: dorota87 » pn lis 16, 2009 10:26 pm

Ta ironia jest nie na miejscu bo tylko ja wiem ile czasu na to poświęciłam i ile nerw mnie to kosztowało.Dla zabawy nie prosiłam o pomoc.
dorota87
 
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 6:27 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » pn lis 16, 2009 10:47 pm

Dorota! Twardym trzeba być! Kolumb nie prosił na tym oto zacnym forum aby ktoś mu pomógł odkryć Amerykę. Dałaś radę i za to te brawa.
A na coś naprawdę ironicznego ze strony Kuca jeszcze sobie zasłużysz. :D
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Jacenty » pn lis 16, 2009 10:57 pm

A tak z ciekawości spytam:czym robiłaś?

Ja z czasów szkolnych pamiętam,że kazali nam pokupować rapitografy co uczyniłem.
Ale za cholerę nie mogłem rozkminić jak się tym maluje i cały czas rozlewał mi się tusz.
Więc olałem rapitograf i poleciałem cienkopisem o odpowiedniej fi.
Zaliczonko na czwóreczkę przeszło 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron