Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Najlepsze zdjęcie w edycji październikowej to:

Czas głosowania minął śr lis 11, 2009 11:28 pm

ZDJęCIE 1 - Hej, co mnie podglądasz?
6
4%
ZDJęCIE 2 - Sjesta
22
16%
ZDJęCIE 3 - Poranna, jesienna rosa
7
5%
ZDJęCIE 4 - Droga
0
Brak głosów
ZDJęCIE 5 - Jesień
21
16%
ZDJęCIE 6 - Drzwi otworzy lekka dłoń anioła
7
5%
ZDJęCIE 7 - Gra świateł
4
3%
ZDJęCIE 8 - Night Photographer
23
17%
ZDJęCIE 9 - Uciekając od miejskiej dżungli
14
10%
ZDJęCIE 10 - Czas na grzybobranie
24
18%
ZDJęCIE 11 - Jesień bezdeszczowa to zima wiatrowa
6
4%
 
Liczba głosów : 134

Postautor: Marcin KANIA » śr lis 18, 2009 10:36 pm

W N I O S E K :!:

Martin...

zwracam się z uprzejmą prośbą o możliwość komentowania zdjęć, ale po ogłoszeniu wyników... :!: Nie ukrywam, że opinie m.in. zawodowców mają wpływ na wyniki głosowania... :roll:

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Martin » śr lis 18, 2009 11:02 pm

Marcin KANIA pisze:zwracam się z uprzejmą prośbą o możliwość komentowania zdjęć, ale po ogłoszeniu wyników... Nie ukrywam, że opinie m.in. zawodowców mają wpływ na wyniki głosowania...

Marcin, możesz przybliżyć co masz na myśli? Możliwość komentowania po konkursie będzie. Zmiana w czołówce nastąpiła dość znaczna. Mam tylko nadzieję, że każdy przy oddawaniu głosów sugeruje się swoją opinią po obejrzeniu zdjęć, a nie opinią innych... :mrgreen:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » śr lis 18, 2009 11:16 pm

Martin pisze:Możliwość komentowania po konkursie będzie


... powinno być, ale po ogłoszeniu oficjalnych wyników :!:

ps. ale nigdy w czasie trwania głosowania... :twisted:
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: Martin » śr lis 18, 2009 11:21 pm

Marcin, w czasie trwania głosowania są komentarze każdej osoby i ich opinie o zdjęciach. Zdjęcia wystawione są anonimowo i tylko ja wiem - kto jest autorem poszczególnych zdjęć. Tak więc, każdy ocenia i komentuje według własnych odczuć. Po zakończeniu konkursu, autorzy zdjęć, będą mogli zapoznać się z komentarzami autorów zdjęć do komentarzy osób komentujących, oczywiście jeżeli ktoś będzie chciał odpowiedzieć na napisane komentarze.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » śr lis 18, 2009 11:30 pm

Martin pisze:Po zakończeniu konkursu, autorzy zdjęć, będą mogli zapoznać się z komentarzami autorów zdjęć do komentarzy osób komentujących, oczywiście jeżeli ktoś będzie chciał odpowiedzieć na napisane komentarze.


Wnioskuję o zmianę w regulaminie, gdyż moim zdaniem komentarze do zdjęć konkursowych powinny być zamieszczane po ogłoszeniu wyników... Nie da się ukryć, że dotychczasowe komentarze w obecnym konkursie mają wpływ na wyniki głosowania... obecnie trwającego głosowania...
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: stentonik » śr lis 18, 2009 11:34 pm

Marcin KANIA pisze:
Wnioskuję o zmianę w regulaminie, gdyż moim zdaniem komentarze do zdjęć konkursowych powinny być zamieszczane po ogłoszeniu wyników... Nie da się ukryć, że dotychczasowe komentarze w obecnym konkursie mają wpływ na wyniki głosowania... obecnie trwającego głosowania...


Uzasadnij, dlaczego to jest złe.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Marcin KANIA » śr lis 18, 2009 11:46 pm

stentonik pisze:Uzasadnij, dlaczego to jest złe


Bardzo proszę...

Na początku w gronie faworytów była 5, ale po "dziwnych komentarzach" związanych z "niebem" faworytem została 10... Uważam, że "dziwne komentarze miały/mają wpływa na obecne głosowanie...

W związku z powyższym wnioskuję, aby głosowanie było głosowaniem, a komentarze były..., ale po ogłoszeniu wyników... gdyż wtedy to będzie prawdziwa DEMOKRACJA :good:

ps. nie jestem autorem 5 i 10
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 12:36 am przez Marcin KANIA, łącznie zmieniany 1 raz
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: stentonik » śr lis 18, 2009 11:53 pm

Marcin KANIA pisze: ale po "dziwnych komentarzach" związanych z "niebem"


Co to znaczy dziwnych komentarzach?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Marcin KANIA » czw lis 19, 2009 12:09 am

Odpowiem również pytaniem...

Czy w czasie trwania "ciszy wyborczej" "głosowania" komentowane są wyniki... oraz "dokonania"kandydatów i etc. ?

ps. moim zdaniem zawodowcy nie powinni brać udziału w konkursie fotograficznym..., chyba że jest podział na "Sejm" i "Senat"..., czyli zawodowcy i amatorzy...

:roll:
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: stentonik » czw lis 19, 2009 12:17 am

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, ale nic to.

Marcin KANIA pisze:Uważam, że "dziwne komentarze miały/mają wpływa na obecne głosowanie...



Faktycznie, komentarze są celowe. Celem tych komentarzy jest włamanie się do umysłu ofiary (osobnika głosującego w konkursie) i podrzucenie tam własnej opinii o zdjęciu w taki sposób, aby ofiara pomyślała, że sama jest ich autorem. Inaczej mówiąc manipulacja. Brrrrrr, uchaaa cha auuu.

Marcinie, za dużo polityki! Może spacer jakiś byś sobie zafundował ;)

Trzeba się martwić nie tym, że ludzie się sugerują czyimiś komentarzami i opiniami całkowicie zresztą subiektywnymi a tym, że to już kolejna edycja a zdjęcia nadal słabsze od komentarzy :lezacysmieszek:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Marcin KANIA » czw lis 19, 2009 12:23 am

stentonik pisze:Faktycznie, komentarze są celowe. Celem tych komentarzy jest włamanie się do umysłu ofiary (osobnika głosującego w konkursie) i podrzucenie tam własnej opinii o zdjęciu w taki sposób, aby ofiara pomyślała, że sama jest ich autorem. Inaczej mówiąc manipulacja


W związku z powyższym wnioskuję o unieważnienie konkursu na zdjęcie miesiąca...

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: stentonik » czw lis 19, 2009 12:28 am

Marcin KANIA pisze:
W związku z powyższym wnioskuję o unieważnienie konkursu na zdjęcie miesiąca...


:lezacysmieszek: :lezacysmieszek:

Dobrej nocy.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Marcin KANIA » czw lis 19, 2009 12:35 am

stentonik pisze:Pozdrawiam.



ja!, ja!, wybierz mnie!, wybierz mnie!

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - PAŹDZIERNIK 2009

Postautor: Martin » czw lis 19, 2009 6:51 am

Marcin, to już 7 edycja konkursu i przy każdej można było komentować zdjęcia, które biorą udział w konkursie. śledzę każdą edycję i w kilku z nich, były zmiany w czołowych miejscach po komentarzach, ale nikt nie wie czyje są zdjęcia (oprócz mnie - dlatego sam nie komentuję tych zdjęć), więc komentarze są subiektywne i odzwierciedlają tylko, to w jaki sposób osoba komentująca ocenia zdjęcia. Nie widzę niczego złego, w komentowaniu zdjęć podczas trwania głosowania, a jak sam mogłeś zauważyć - zachęcam w swoich wypowiedziach, nie tylko do głosowania, ale również do komentowania zamieszczonych zdjęć. W tej chwili jest 121 głosów, a ile osób skomentowało zdjęcia - kilka... Tak więc, większość nadal tylko głosuje. Konkurs różni się tym od kategorii tematycznych zdjęć mieszkańców, że osoby przesyłające zdjęcia na konkurs, muszą być świadomi tego, że ich zdjęcia będą bardziej dokładnie obejrzane i odpowiednio skomentowane. Zmiany w zajmowanych przez zdjęcia pozycjach, po komentarzach - były już w poprzednich edycjach tego konkursu i nie widzę w tym niczego złego.

Na zakończenie mojej wypowiedzi, chciałbym jedynie zachęcić większą ilość osób, nie tylko do głosowania, ale również komentowania konkursowych zdjęć. Oprócz tego zachęcam wszystkich do wyjścia ze swoim aparatem na spacer, ponieważ obecna edycja konkursu jutro się kończy, a już za kilka dni (na początku grudnia) - rozpocznie się kolejna edycja - listopadowa, ze zdjęciami wykonanymi przez mieszkańców i sąsiadów w listopadzie, na terenie Mazowsza, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu piaseczyńskiego.

:pisze: :fotograf:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » czw lis 19, 2009 8:54 am

Przepraszam nie skomentowałam 8) :P

ZDJęCIE 1 - Hej, co mnie podglądasz? - jeżyk śliczny ale za bardzo po oczach daje

ZDJęCIE 2 - Sjesta - najbardziej mi się podoba dlatego zagłosowałam, ma klimat starych zdjęć ze wsi

ZDJęCIE 3 - Poranna, jesienna rosa - to już było

ZDJęCIE 4 - Droga - takie sobie, ale miejsca znajome

ZDJęCIE 5 - Jesień - tak jak powyżej

ZDJęCIE 6 - Drzwi otworzy lekka dłoń anioła - ciekawe, klimatyczne i tytuł dobrany super

ZDJęCIE 7 - Gra świateł - nie lubię takich zdjęć też daje po oczach

ZDJęCIE 8 - Night Photographer - dziwne, może dlatego ma tyle głosów

ZDJęCIE 9 - Uciekając od miejskiej dżungli - takie sobie ale pewnie ja bym lepszego nie zrobiła hehe

ZDJęCIE 10 - Czas na grzybobranie - grzybek ładny ale nie rozumiem tylu głosów - takich zdjęć mam zrobionych na pęczki z muchomorami i to komórką i tak samo wyglądają

ZDJęCIE 11 - Jesień bezdeszczowa to zima wiatrowa - a gdzie wiatr, uginające się drzewa i liście w ruchu ? no dobra to takie przysłowie pewnie ale wtedy zdjęcie by było ciekawsze takie w ruchu

to tyle chyba

Do Marcina Kani - rozumiem co chcesz przez to powiedzieć, ale nie czuję się jak w stadzie baranów, tam gdzie ich pies pasterski zagoni tam idą (sorry za przenośnię :P ) i nigdy nie opieram się na opinii innych ale mówię tu za siebie.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron