Piaseczno inwestuje najwięcej

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Piaseczno inwestuje najwięcej

Postautor: justynka » czw paź 08, 2009 11:09 am

Obrazek

Po raz drugi z rzędu Piaseczno otrzymało prestiżową statuetkę Kazimierza Wielkiego jako miasto powiatowe, które najwięcej środków przeznacza na inwestycje w infrastrukturę techniczną. W latach 2006-2008 gmina wydała na ten cel 1792 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Piaseczno uplasowało się na pierwszym miejscu rankingu tygodnika "Wspólnota' zarówno w całościowych wydatkach inwestycyjnych, jak i w wydatkach inwestycyjnych z funduszy własnych bez uwzdlędniania dotacji.

Na drugim miejscu w kategorii miast powiatowych znalazł się Pruszcz Gdański, a na trezcim Grodzisk Mazowiecki. Wyniki rankingu ogłoszone zostały 6 października 2009 r.

źródło: piaseczno.eu

Co Wy na to? :roll:
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno inwestuje najwięcej

Postautor: sanchez » czw paź 08, 2009 12:16 pm

Ciekawi mnie, czy to wyliczenie brało pod uwagę również osoby, które w Piasecznie mieszkają, ale zameldowane są gdzie indziej, bo niestety jest ich dużo.

Jeśli zaś miałbym się do tego wyróżnienia jakoś odnieść to powiedziałbym, że to miło, choć wolałbym te inwestycje widzieć. Może jestem malkontentem, ale jakoś naprawdę w otoczeniu rozrastających się blokowisk ciężko dostrzec mi ten ogrom wydatków inwestycyjnych na infrastrukturę powiatową. Może dlatego, że sporą część robi się w ościennych gminach Piaseczna należących do Powiatu.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm


Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości

cron