Program telewizyjny SONDA

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Program telewizyjny SONDA

Postautor: tutomash » śr wrz 30, 2009 8:17 am

Obrazek
Obrazek
SONDA
Program ten znam jedynie z radia i z opowiadań od znajomych z pracy, większość osób z forum będzie się kojarzyć z dzieciństwem.
Dzisiaj rano znalazłem trochę linków w necie.
Jak będę mieć czas to pooglądam sobie, pamięta ktoś taki program Laboratorium ??

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sonda_(program_telewizyjny)
http://pl.sonda.wikia.com/wiki/Spis_wsz ... ink%C3%B3w

http://programsonda.tripod.com/
http://www.youtube.com/watch?v=5ntBVIAGcv0
http://peb.pl/filmy-dokumentalne/177364 ... rip-2.html
http://gram24.pl/f424/sonda-program-tvp ... 38269.html
Awatar użytkownika
tutomash
 
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Piaseczno

SONDA

Postautor: jacek » śr wrz 30, 2009 8:26 am

Bardzo dobrze kojarzy mi się program SONDA!

:good:
Jacek z Piaseczna
Awatar użytkownika
jacek
 
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 3:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » śr wrz 30, 2009 8:28 am

doskonale pamietam ten program, bardzo lubiłam go oglądac!!
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » śr wrz 30, 2009 8:32 am

To był super program. Jeszcze dziś od czasu do czasu lubię obejrzeć sobie jakiś odcinek wygrzebany w sieci.

A tak jako ciekawostkę... obaj prowadzący pochowani zostali na cmentarzu w Pyrach. To jest ten cmentarz za kościołem przy Puławskiej.
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » śr wrz 30, 2009 8:44 am

pokaz mi teraz program w tv, który by tak przyciągła młodych ludzi i uczył!!!! nie ma, bardzo fajny był tleturniej na tvn, który pokazywał fajne zjawiska naukowe i niestety nie ma juz :( cała rodziną go ogladalismy, mozna było sie dowiedziec o wielu ciekawostkach, zabawa i nauka za jednym zamachem. A wołoszański? przeciez sensacje XX wieku ogladało się jak dobry kryminał albo sensacje!!
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » śr wrz 30, 2009 8:56 am

teqilaa pisze:pokaz mi teraz program w tv, który by tak przyciągła młodych ludzi i uczył


A VIVA i MTV ? :mrgreen: Tak..tak... teraz to bardziej przyciąga.
A Taniec z gwiazdami, a Idol, a Mam talent :lol:
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » śr wrz 30, 2009 9:18 am

via pisze:A VIVA i MTV ?

:roll: żarty sie Ciebie trzymają :P


via pisze:A Taniec z gwiazdami, a Idol, a Mam talent

oooo widze że kolega na bieżąco :mrgreen:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: lazy » śr wrz 30, 2009 9:32 am

Sonda i Laboratorium - bardzo miło wspominam oba te programy. Człowiek był młody i ciekawy świata a te programy przekazywały wiedzę w fantastyczny sposób.

via pisze:A VIVA i MTV ? :mrgreen: Tak..tak... teraz to bardziej przyciąga.
A Taniec z gwiazdami, a Idol, a Mam talent :lol:


Zgadza się teraz społeczeństwo żyje tego typu programami. Swego czasu na topie były jeszcze realityszoły w stulu "Big Broder" - pamiętam że jak się tylko weszło do tramwaju to ludziska z wypiekami na twarzy przekazywali sobie informacje kto dzisiaj w domu wielkiego brata miał niepomalowane pazury albo obszczał deskę klozetową :)

A co do "Tańca z gwiazdami" to zdaje się że już 10-ta edycja leci. Jak dotąd jeszcze nie miałem okazji ale obiecuję sobie że jak dojdą do 20-tej edycji to obejrzę wszystkie odcinki :)
Lazy
lazy
 
Posty: 103
Rejestracja: pn lip 13, 2009 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » śr wrz 30, 2009 9:50 am

lazy pisze:Zgadza się teraz społeczeństwo żyje tego typu programami

no wiesz wczesniej z rozrywki mieli do wyboru albo przemówienia towarzysza Jaruzelskiego albo ekran kontrolny :|

"Mam talent" sama oglądam namiętnie, miło sie patrzy na ludzi z pasją :D

Big Brother pierwsza edycja była bardzo ciekawym zjawiskiem, socjologiczno-psychologicznym. Program ten bardzo jasno pokazał, że tak naprawde najbardziej bawi nas podglądanie innych i życie cudzym życiem, bo nasze zazwyczaj wydaje nam sie takie zwyczajne. Patrzac na to z perspektywy czasu to było to zajebiste studium ludzkich zachowań z jednej i z drugiej strony. Pierwsza edycje sama z ciekawości ogladałam.
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: lazy » śr wrz 30, 2009 10:10 am

teqilaa pisze:no wiesz wczesniej z rozrywki mieli do wyboru albo przemówienia towarzysza Jaruzelskiego albo ekran kontrolny :|


Jak to - a Sonda i Labolatorium :D

teqilaa pisze:"Mam talent" sama oglądam namiętnie, miło sie patrzy na ludzi z pasją :D


"Mam telent" też oglądam :) Faktycznie fajnie popatrzeć na ludzi z pasją. Do tego fajni prowadzący (może za wyjątkiem doktór Zofii która momentami za bardzo popada w zachwyt) - Wojewódzki nie "gasi" ludzi w chamski sposób a raczej inteligentnie i obiektywnie ocenia. Chylińska jest mega wyluzowana i zazwyczaj miewa świetne podsumowania :)

teqilaa pisze:Big Brother pierwsza edycja była bardzo ciekawym zjawiskiem, socjologiczno-psychologicznym...Pierwsza edyche sama z ciekawości ogladałam.


Mi też zdarzało się czasem obejrzeć Big Brothera. Ale raczej jako ciekawostkę przyrodniczą . Dziwna była natomiast narodowa histeria związana z tym programem. Ludzie dosłownie "żyli" wydarzeniami z domu wielkiego brata. Nie mówiąc już o tym że znam osobiście osoby które wydały setki (dosłownie !!!) złotych na esemesy z poparciem dla swojego kandydata :)
Lazy
lazy
 
Posty: 103
Rejestracja: pn lip 13, 2009 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » śr wrz 30, 2009 10:26 am

lazy pisze:Jak to - a Sonda i Labolatorium


to było w kategorii popularno - naukowe. Ale jakby tak sie przyjrzec to teraz w naszej polskiej tv nie ma chyba takich pozycji? jedyne co mi przychodzi do głowy to discovery z programami "Pogormcy mitów" oraz "Brainiac" ...


lazy pisze:Do tego fajni prowadzący

Wojweódzkiego i Chylińską uwielbiam!! Foremniak do wyautowania, nie trawie takiej przesadnej egzaltacji i nie wiem dalczego ona tam jest?!!


lazy pisze:Ludzie dosłownie "żyli" wydarzeniami z domu wielkiego brata.

zostało złamane pewne tabu, nic dziwnego że takie emocje to wzbudzało.
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: leny » śr wrz 30, 2009 11:40 am

Program Sonda pamiętam, z chęcią się oglądało.
Podobał mi się też taki program Miliard w rozumie, sporo możńa było się dowiedzieć ciekawych rzeczy.


teqilaa pisze:Wojweódzkiego i Chylińską uwielbiam!! Foremniak do wyautowania, nie trawie takiej przesadnej egzaltacji i nie wiem dalczego ona tam jest?!!


Dokładnie, fajne mają spostrzeżenia i dobre teksty lecą ;)

Big brata też oglądałem ale tylko pierwszą edycję, kolejnych już nie oglądałem
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » śr wrz 30, 2009 12:11 pm

leny pisze:Podobał mi się też taki program Miliard w rozumie


pamiętam jeszcze czasy jak cała rodzina ogladaliśmy Wielka Grę ... :D
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: leny » śr wrz 30, 2009 12:33 pm

teqilaa pisze:pamiętam jeszcze czasy jak cała rodzina ogladaliśmy Wielka Grę ...


Wielka Gra miała początek w 1962 roku, a jak oglądałem ten teleturniej to chyba na żadne pytanie nie umiałem odpowiedzieć hehehehe
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: via » śr wrz 30, 2009 12:40 pm

teqilaa pisze:Ale jakby tak sie przyjrzec to teraz w naszej polskiej tv nie ma chyba takich pozycji? jedyne co mi przychodzi do głowy to discovery z programami "Pogormcy mitów" oraz "Brainiac" ...


Obecnie na Discovery jest seria pod tytułem o ile dobrze pamiętam... "Jak to jest zrobione" i jej odpowiednik na TV4 pt. "Galileo".

Jest jeszcze bardzo ciekawy program, już nie naukowy ale podróżniczy, Wojtka Cejrowskiego "Boso przez świat". Oczywiście jak większość mądrych/ciekawych/wartych obejrzenia programów nadawany jest poza godzinami najlepszej oglądalności.

Nie wiem ale w tej TV to wszystko jakoś do góry nogami. W czasie najlepszej oglądalności leci taki chłam a wartościowe pozycje są nadawane w takich godzinach że ręce opadają. Pamiętam jak leciał cykl "Rozmowy z mistrzem", gdzie Leszek Kołakowski zapraszał rozmaitych (mądrych) ludzi i rozmawiał z nimi o różnych rzeczach. Takie rozmowy na poziomie, jakże inne od tych które widzimy na co dzień z udziałem polityków, czyli spokojnie, powoli, na temat i mądrze. To taki program leciał z tego co pamiętam o 23:50. Masakra.
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron