DZIEń BEZ SAMOCHODU

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

DZIEń BEZ SAMOCHODU

Postautor: jacek » pn wrz 21, 2009 2:43 pm

Obrazek

Autobusem, tramwajem, rowerem albo na piechotę - możliwości poruszania się po mieście jest wiele. Ważne, żeby we wtorek zostawić swoje auto na parkingu. 22 września po raz jedenasty w Europie i piąty w Polsce obchodzony jest Dzień Bez Samochodu.

www.dzien-bez-samochodu.republika.pl
Jacek z Piaseczna
Awatar użytkownika
jacek
 
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 3:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DZIEń BEZ SAMOCHODU

Postautor: AsgAarD_xxx » pn wrz 21, 2009 5:10 pm

Hehe powiem to jutro na egzaminie na prawo jazdy. Moze egzaminator zrozumie i pozwoli mi zaliczac plac na piechote ;).
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DZIEń BEZ SAMOCHODU

Postautor: timur » wt wrz 22, 2009 7:54 am

Ciekawe - bez samochodu....
tak długo do pracy jeszcze nie jechałem (nie licząc to że się spóźniłem) korek jak nigdy i nie było samochodu w którym byłby komplet osób, a głównie w pojeździe była tylko jedna osoba.
A więc po co z siebie idiotów robić i nagłaśniać takie akcje jak i tak wszyscy ich mają głęboko w....
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

DZIEń BEZ SAMOCHODU

Postautor: via » wt wrz 22, 2009 7:56 am

timur pisze:A więc po co z siebie idiotów robić i nagłaśniać takie akcje jak i tak wszyscy ich mają głęboko w....


I kto tu z kogo robi idiotę ? Rozmowa ze znajomym....

- korki takie że jeździć się nie da,
- I co nie jeździsz ?
- no... jeżdżę.
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

DZIEń BEZ SAMOCHODU

Postautor: krystian » wt wrz 22, 2009 8:25 am

Dziś wybrałem się do pracy autobusem, jednak większość ludzi za bardzo przyzwyczaiło swoje tyłki i przesiadka chociaż na jeden dzień ze swojego samochodu do środka transportu publicznego to coś wręcz niemożliwego. Ludzi sami sobie są winni tych korków na ulicach, bo są leniwi i wolą tyłek wozić samochodem.
via pisze:- korki takie że jeździć się nie da,
- I co nie jeździsz ?
- no... jeżdżę.

To idealny obraz sytuacji!
Awatar użytkownika
krystian
 
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 21, 2007 3:07 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DZIEń BEZ SAMOCHODU

Postautor: Finka » wt wrz 22, 2009 9:25 am

A moim zdaniem większość kierowców pomyślała sobie coś takiego: "hoho, dzień bez samochodu więc pewnie wszyscy pojadą autobusem/tramwajem i nie będzie korków więc biorę samochód jak zwykle, przynajmniej będzie pusto" :wink: :twisted:
No i korki były rano takie, że normalną trasę do pracy (10 minut przy czerwonych światłach) odbębniliśmy w jakieś 47....
Gosia
...Nie podoba mi się świat, gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko, że uważamy je za "uprzejmość"...
Awatar użytkownika
Finka
 
Posty: 181
Rejestracja: śr lip 16, 2008 12:27 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: DZIEń BEZ SAMOCHODU

Postautor: Radow » wt wrz 22, 2009 9:52 am

jacek pisze:Obrazek

Autobusem, tramwajem, rowerem albo na piechotę - możliwości poruszania się po mieście jest wiele. Ważne, żeby we wtorek zostawić swoje auto na parkingu. 22 września po raz jedenasty w Europie i piąty w Polsce obchodzony jest Dzień Bez Samochodu.

www.dzien-bez-samochodu.republika.pl


A jak sie dojeżdża autem do parkingu, lub raczej pseudoparkingu, przy PKP a dalej pociągiem to się liczy czy nie? ;-)
Radow
 
Posty: 116
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:36 pm

DZIEń BEZ SAMOCHODU

Postautor: teqilaa » wt wrz 22, 2009 10:50 am

Radow pisze:A jak sie dojeżdża autem do parkingu, lub raczej pseudoparkingu, przy PKP a dalej pociągiem to się liczy czy nie?


to i tak jesteś śmierdzącym leniem z tyłkiem przyzwyczajonym do wygody! cokolwiek to co stanie oznacza :wink:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: DZIEń BEZ SAMOCHODU

Postautor: lazy » wt wrz 22, 2009 11:42 am

teqilaa pisze:
Radow pisze:A jak sie dojeżdża autem do parkingu, lub raczej pseudoparkingu, przy PKP a dalej pociągiem to się liczy czy nie?


to i tak jesteś śmierdzącym leniem z tyłkiem przyzwyczajonym do wygody! cokolwiek to co stanie oznacza :wink:


Przebijam - Jesienią zeszłego roku poczyniłem desperacki krok i z samochodu przesiadłem się na rower + pociąg. Polecam wszystkim (pod warunkiem że jak Ci "wszyscy" przesiądą się na pociąg to PKP rzuci więcej połączeń lub dłuższe pociągi). Czas dojazdu trochę krótszy niż samochodem a przy okazji można nadrobić zaległości literackie. Co prawda zimą przy temperaturze -20 było dość rześko ale do wytrzymania :)

Jeżeli się jednak okaże że też jestem leniem to już nie wiem - chyba zacznę popylać na pociąg na piechotę, albo zmienię nick :)
Lazy
lazy
 
Posty: 103
Rejestracja: pn lip 13, 2009 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » wt wrz 22, 2009 11:46 am

lazy pisze: albo zmienię nick

zmień zmień, w piątek byłes jego kompletnym zaprzeczeniem :mrgreen:


lazy pisze:Jesienią zeszłego roku poczyniłem desperacki krok i z samochodu przesiadłem się na rower

u mnie to nie byłby desperacki a samobójczy hehehehe co nie zmienia faktu, że spacer + pociąg byłby idealny, gdyby był możliwy.
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: DZIEń BEZ SAMOCHODU

Postautor: Radow » wt wrz 22, 2009 1:25 pm

teqilaa pisze:to i tak jesteś śmierdzącym leniem z tyłkiem przyzwyczajonym do wygody! cokolwiek to co stanie oznacza :wink:


Ty wiesz ile wysiłku kosztuje wyprowadzenie auta z garażu, zamknięcie garazu, wjazd autem do Piaseczna w godzinnach porannych etc.. ;-)
A na serio. Trochę za daleko od dworca by się całkowicie przesiąśc na rower + PKP. Do tego niestety wymagania co do stroju służbowego kompletnie odbiegające standardem od stroju rowerowego. A wziąć prysznic to ja mogę ewentualnie do/na bagaznik.
Radow
 
Posty: 116
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:36 pm

Re: DZIEń BEZ SAMOCHODU

Postautor: sharmlover » pn wrz 28, 2009 12:16 pm

AsgAarD_xxx pisze:Hehe powiem to jutro na egzaminie na prawo jazdy. Moze egzaminator zrozumie i pozwoli mi zaliczac plac na piechote ;).


Jak poszlo na egzaminie?
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Postautor: sharmlover » pn wrz 28, 2009 12:18 pm

Ja juz drugi rok przymierzam sie do zakupu roweru :oops:
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: DZIEń BEZ SAMOCHODU

Postautor: AsgAarD_xxx » pn wrz 28, 2009 3:11 pm

sharmlover pisze:
AsgAarD_xxx pisze:Hehe powiem to jutro na egzaminie na prawo jazdy. Moze egzaminator zrozumie i pozwoli mi zaliczac plac na piechote ;).


Jak poszlo na egzaminie?


Nawet z placu nie wyjechalem :oops: :( .
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sharmlover » pn wrz 28, 2009 5:44 pm

Nastepnym razem bedzie lepiej :good: . Nic sie nie martw! Glowa do gory :) . Moje pierwsze dni w Kairze i Abu Dhabi tez przypominaly Jasia Fasolke ;-), ale po naszych powiatowych piaseczynskich praktykach "swiat stoi otworem". Trzymam kciuki :-)
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron