Polskie Radio 3 premiera słuchowiska Zrozumieć Polskę

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Polskie Radio 3 premiera słuchowiska Zrozumieć Polskę

Postautor: tutomash » czw wrz 17, 2009 10:52 am

Dzisiaj o godzinie 22:00 w radiowej 3-ce odbędzie się premiera słuchowiska L.U.C - 38/89 Zrozumieć Polskę, serdecznie zapraszam do wspólnego słuchania!!

Info
http://www.polskieradio.pl/

Obrazek
Wrocławski artysta £ukasz L.U.C Rostkowski udowadnia, że okrągła rocznica wybuchu II Wojny światowej i zwycięstwa nad komunizmem może stanowić przedmiot nie tylko okolicznościowych przemówień, lecz także prawdziwych muzycznych poszukiwań.

- Musimy pamiętać. Nie po to, by nienawidzić Rosjan czy Niemców, lecz by poprzez historię uczyć się lepiej decydować o przyszłości. – mówi autor, specjalista od koncept albumów o swoim najnowszym projekcie muzyczno-filmowym, zatytułowanym „39/89 Zrozumieć Polskę”.
Jeden z najbardziej twórczych i uznanych artystów młodego pokolenia postanowił przybliżyć w formie słuchowiska najnowszą historię Polski spiętą w klamry dwóch dat - rozpoczęcia II wojny światowej i upadku komunizmu. Co ciekawe najnowszy projekt jest swoistym prologiem do jego ostatniej płyty Planet LUC rozwodzącej się na temat powszechnego u nas "SOVIET MENTALU".


Na płycie, która w sklepach ukaże się 17 września, w 70. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, znajdzie się muzyka ilustrująca piekielne półwiecze 1939-89. Charakterystyczne dla autora, nietypowe brzmienia łączące nowy jazz, elektronikę, muzykę kameralną i filmową będą tłem dla autentycznych głosów najważniejszych postaci tego okresu- od Stefana Starzyńskiego poprzez czołowych partyjnych dygnitarzy, po Jana Pawła II i Lecha Wałęsę. Wszystko to zaserwowane w nowoczesnej estetyce okraszonej skreczami Dawida Szczęsnego. L.U.C odstawił mikrofon i skupił się na głosach historii. Poświęcił wiele godzin w archiwach Polskiego Radia na kompletowaniu wypowiedzi i ich studyjnej obróbce. – Nadszedł czas, by pochwalić się naszą historią w duchu możliwości XXI wieku. Przełomowe dla Europy, pokojowe zwycięstwo 89 r. powinno być obok wódki i oscypka naszą dumą narodową i towarem eksportowym na świat- mówi autor, który również na płycie patetyczne i ważne chwile kontrastuje z humorystycznymi akcentami PRL-owskiej rzeczywistości.

Projekt ten to nie okolicznościowa laurka, a nowoczesna lekcja historii dla wszystkich. To także świadectwo pamięci i wdzięczności dla własnego narodu za wywalczoną wolność. Pierwsze dwa single ujawnione zostaną przez Pomaton EMI już 1 września. Premierowy odsłuch albumu odbędzie się zaś 17 września na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Miejsce nie jest przypadkowe, ponieważ album ten to początek przygody kompozytora z muzyką filmową. 39/89 Zrozumieć Polskę to ścieżka dźwiękowa do pełnometrażowego filmu, jaki ma powstać w światowej sławy studiu Platige Image. Obraz poprzez połączenie archiwalnych zdjęć dokumentalnych z nowoczesną animacją i efektami specjalnymi ma pomóc światu zrozumieć dzisiejszą Polskę.

Partnerem strategicznym projektu jest Europejskie Centrum Solidarności. Patronem honorowym zaś Instytut Pamięci Narodowej i POLSKIE RADIO.
Awatar użytkownika
tutomash
 
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: leny » czw wrz 17, 2009 11:11 am

Trójki słucham już od dłuższego czasu. Jak dla mnie najlepsze radio, dużo interesujących dyskusji i audycji, fajna muzyka i dobrzy prowadzący. Ostatnio (13 wrzesień) transmitowali koncert The cinematic orchestra z Krakowa. Bajer! :good:
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: teqilaa » czw wrz 17, 2009 11:29 am

mnie swego czasu zmiana ramówki odstraszyła od trójki a bardzo lubiłam jej słuchać. Choc może teraz coś sie zmieniło, może się nawróce. W domu radia nie słucham prawie, ew. z n-ki jakies dziwne stacje :mrgreen:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Radow » czw wrz 17, 2009 10:33 pm

teqilaa pisze:mnie swego czasu zmiana ramówki odstraszyła od trójki a bardzo lubiłam jej słuchać. Choc może teraz coś sie zmieniło, może się nawróce. W domu radia nie słucham prawie, ew. z n-ki jakies dziwne stacje :mrgreen:


A to zależy co to był ten "swój czas" :-)
Jak mówisz o czasach Laskowskiego to się nie dziwię. Teraz jest ok mimo, że dokonała sie rewolta i Skowrońskiego, który po części przywrócił starą PRIII, zastąpiono Magdą Jethon. Zarówno Skowron jak i Pani Magda poziom trzymają i oby tak dalej.
Radow
 
Posty: 116
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:36 pm

Postautor: stentonik » czw wrz 17, 2009 10:34 pm

Radow pisze:
teqilaa pisze:mnie swego czasu zmiana ramówki odstraszyła od trójki a bardzo lubiłam jej słuchać. Choc może teraz coś sie zmieniło, może się nawróce. W domu radia nie słucham prawie, ew. z n-ki jakies dziwne stacje :mrgreen:


A to zależy co to był ten "swój czas" :-)
Jak mówisz o czasach Laskowskiego to się nie dziwię. Teraz jest ok mimo, że dokonała sie rewolta i Skowrońskiego, który po części przywrócił starą PRIII, zastąpiono Magdą Jethon. Zarówno Skowron jak i Pani Magda poziom trzymają i oby tak dalej.


Teqili chyba chodziło o czasy Kabaretu Starszych Panów ;)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Radow » czw wrz 17, 2009 10:40 pm

stentonik pisze:Teqili chyba chodziło o czasy Kabaretu Starszych Panów


No to może wracać. Raz w tygodniu u Andrusa są powtórki :)
Radow
 
Posty: 116
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:36 pm

Postautor: teqilaa » pt wrz 18, 2009 8:07 am

Radow pisze:A to zależy co to był ten "swój czas"

uwielbiam Cejrowskiego słuchac jak gada i czytac jak pisze ale 2 godziny w srodku dnia słuchac muzy która proponuje?! nie zdzierzyłam i zmieniłam kanał! no i ogólnie muza jakas tak dziwna sie zrobiła nie do przebrnięcia. To było chyba jakies 3 lata temu. Teraz w pracy mi brzdaka radio kolor i nawet mi sie podoba. Wczesniej była wawa ale nie dosyć że zanetka zaaatakowała to jeszcze playlista skurczyła sie masakrycznie a i repertuar niezbyt mi odpowiadajacy sie zrobił ...


stentonik pisze:Teqili chyba chodziło o czasy Kabaretu Starszych Panów

oj Stenciu to były Twoje lata młodzieńcze, pamięc tez siada? :wink:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron