Młodzież i brak zajęć dla nich

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Młodzież i brak zajęć dla nich

Postautor: kasica » pt sie 21, 2009 1:33 am

Nie wiem gdzie podciągnąć ten post. Proszę o wyrozumiałość
Młodzież nasza głupkowate pomysły mają w głowach jest dość liczna. Czasem mam wrażenie, że nie wiedzą co z sobą zrobić...
Macie może pomysł, by czas nawet w roku szkolnym im zorganizować?
kasica
 
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:26 am
Lokalizacja: Piaseczno

Młodzież i brak zajęć dla nich

Postautor: Martin » pt sie 21, 2009 6:09 am

kasica pisze:Młodzież nasza głupkowate pomysły mają w głowach jest dość liczna. Czasem mam wrażenie, że nie wiedzą co z sobą zrobić...

Nie wiem czy o tej samej młodzieży myślimy, bo niektórzy nawet mnie podciągają pod młodzież (hmmm...), ale jeżeli chodzi o młodzież szkolną, to jest to zauważalne, że nudzą się... i zdecydowanie nie mają pomysłów na atrakcyjne spędzanie swojego czasu...
kasica pisze:Macie może pomysł, by czas nawet w roku szkolnym im zorganizować?

Przede wszystkim należy słuchać młodzieży i z nią rozmawiać. W wielu przypadkach, problem z młodzieżą wynika z braku zainteresowania ich rodziców, którzy nie interesują się tym co oni robią i co się z nimi dzieje. Niestety, nie tylko rodzice wykazują brak zainteresowania sprawami młodzieży, ale również szkoły, ośrodki sportu oraz ośrodki kultury itp. Mamy jeszcze wakacje, ale niestety oferta szkół gminnych na okres wakacji jest bardzo niska, a wręcz zerowa. Nie każdego rodzica stać jest na wyjazd wakacyjny swojego dziecka, dlatego szkoły oraz ośrodki kultury, powinny organizować ciekawe wakacyjne zajęcia, które będą dostosowane do różnych grup wiekowych młodzieży, oraz do ich zainteresowań. Są jakieś zajęcia w MGOK, ale czy dostosowane do wszystkich potrzeb młodzieży? Powinien być dialog między osobami organizującymi takie zajęcia a młodzieżą, aby tematyka zajęć była dopasowana do różnych zainteresowań młodzieży. Nie jestem jeszcze bardzo blisko spraw edukacyjnych i nie wiem jak to wygląda teraz a szczególnie w piaseczyńskich szkołach, ale kiedyś było bardzo dużo zajęć pozalekcyjnych i nie było czasu na nudę. Nauczyciele potrafili zainteresować dzieci i młodzież tymi zajęciami i ja bardzo chętnie zostawałem po godzinach...

Cały czas liczę na to, że powstanie m.in. SKATE PARK W PIASECZNIE. Napisałem kilka dni temu maila do p. Magdy Woźniak, w celu odświeżenia tego tematu.

Problem młodzieży? Rozpocząć rozwiązywanie problemu, należy od rodziców, którzy pochłonięci pracą i przeskakiwaniem kolejnych schodków swojej kariery zawodowej (zauważalne przede wszystkim w dużych miastach), nie mają czasu na swoje dzieci. Zachęcam rodziców do większego zainteresowania swoimi dziećmi i słuchania ich potrzeb...
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

re

Postautor: kasica » ndz sie 23, 2009 3:30 am

Nie zawsze rodzice mają wpływ na młodych ludzi. Info o skate parku bardzo mnie ucieszyła. Czekamy z niecierpliwością:)
kasica
 
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:26 am
Lokalizacja: Piaseczno

Młodzież i brak zajęć dla nich

Postautor: weronika » ndz sie 23, 2009 5:57 am

kasica pisze:Macie może pomysł, by czas nawet w roku szkolnym im zorganizować?

Organizacją czasu młodzieży powinni zająć się rodzice, a na drugim miejscu szkoła. Niestety, jak sama zauważyłaś nasza młodzież jest znudzona i do głowy przychodzą im różne głupie pomysły. Nie zawsze zgadzam się z wypowiedziami w tych kwestiach z męskim punktem widzenia, ale zgadzam się z Martina opinią, którą napisał powyżej. Szkoda, że tak mało myśli się o młodzieży w organizowani zajęć odpowiadających zainteresowaniom młodzieży w ośrodkach sportu i ośrodkach kultury (nie mam na myśli tylko tych piaseczyńskich).
kasica pisze:Nie zawsze rodzice mają wpływ na młodych ludzi.

Na młodych ludzi mają wpływ przede wszystkim rodzice, bo to oni wychowują ich całe życie. Wielu rodziców zapomina, że są odpowiedzialni za swoje dzieci całe życie i przestają się interesować swoimi dziećmi, jak te tylko trochę się usamodzielnią. Rodzice prowadzą swoje życie, a dziecko obok swoje. Oczywiście do tego wszystkiego dochodzi środowisko w jakim wychowuje się dziecko a później młodzież (kto z kim przystaje takim się staje). Jednak nie zapominajmy, że jeżeli dziecko jest dobrze wychowane i ma silne fundamenty wychowawcze (zasady wpojone przez rodziców), to nie ugnie się w grupie swoich kolegów.
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron