Uwaga planują ASFALCIERNIE w PIASECZNIE na żeromskiego

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Uwaga planują ASFALCIERNIE w PIASECZNIE na żeromskiego

Postautor: rudzik26 » sob sie 01, 2009 7:59 pm

Otrzymaliśmy w tym tygodniu pisemne powiadomienie o wszczęciu procedury wydania pozwolenia na budowę na działce nr 12,obręb 44 , ul. żeromskiego 38

WYTWÓRNIA MAS BITUMICZNYCH MA POWSTAć W PIASECZNIE NA ULICY żEROMSKIEGO. STAROSTA CHCE PRZENIEś PROBLEM ASFALCIERNI Z KONSTANCINA DO PIASECZNA. Jesteśmy mieszkańcami sąsiedniej działki i otrzymaliśmy pisemne powiadomienie od starosty piaseczyńskiego o wszczęciu procedury.

Mieszkańcy Piaseczna nie możemy pozwolić abyśmy mieli taki sam śmierdzący rakotwórczy problem z kominów asfalciarni w Piasecznie w bliskiej lokalizacji szkół, szpitali, centrów handlowych oraz nowych osiedli domów jednorodzinnych.
rudzik26
 
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 01, 2009 7:33 pm

ASFALCIARNIA PIASECZNO

Postautor: Martin » sob sie 01, 2009 8:16 pm

Czyli ASFALCIARNIA KONSTANCIN ma być w Piasecznie?

:shock:

Możesz podesłać do mnie zeskanowane pismo: info@powiat-piaseczynski.info ?
Chcę napisać maila do Starosty i prosić o szczegóły oraz powody jego decyzji.

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: ASFALCIARNIA PIASECZNO

Postautor: rudzik26 » sob sie 01, 2009 8:37 pm

Tak dokładnie firma Jarpol wystąpiła o pozwolenie na budowę.
W tej chwili jestem do wtorku na urlopie ,niestety nie posiadam scanu w domu.W środę przeslę scan tego pisma.

Wcześniej śmierdziało z oczyszczalni ścieków a teraz bedzie z asfalciarni.
Sprawę pokierowałem również do gazety Kurier Południowy.
rudzik26
 
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 01, 2009 7:33 pm

ASFALCIARNIA PIASECZNO

Postautor: Tomasz » sob sie 01, 2009 8:56 pm

Jeżeli to prawda, to najgorszy ruch jaki zrobił przed kolejnymi wyborami starosta piaseczyński. Może niech wybuduje asfalciarnię w Józefosławiu, gdzie jest dodatkowo sołtysem? Jeżeli doprowadzi do powstania asfalciarni w Piasecznie, to na taczkach go wywiozą z tego starostwa i nie doczeka spokojnie kolejnych wyborów samorządowych!
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Uwaga ASFALCIERNIE chcą przenieś do PIASECZNA na żeromsk

Postautor: rudzik26 » sob sie 01, 2009 9:25 pm

Inwestor w obecnej chwili na tej działce już podnosi teren zworząc ziemię .W Konstancinie było podobnie ,asfalciarnia została wybudowana ,a pózniej otrzymali pozwolenie co było opisywane w gazetach.Sam mieszkam na osiedlu Mirków i wiem co się dzieje w pobliżu asfalcierni.A teraz w Piasecznie gdzie mamy działkę i mieszka moja rodzina to w sąsiedztwie około 45 m od tej działki chćą budować fabrykę asfaltu.
Wszędzie za granicami naszego kraju takie inwestycje budowane sa poza miastami, lecz u nas jest inaczej.
rudzik26
 
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 01, 2009 7:33 pm

Uwaga ASFALCIERNIE chcą przenieś do PIASECZNA na żeromskiego

Postautor: looky » sob sie 01, 2009 9:39 pm

rudzik26 pisze:Wszędzie za granicami naszego kraju takie inwestycje budowane sa poza miastami, lecz u nas jest inaczej.

Patrząc na mapę na Zumi.pl podany przez Pana adres jest na końcu ulicy, wokół jest dosyć mało zabudowań, można więc uznać, że ten teren znajduje się już poza miastem.
Z kolei jakby inwestor chciał wybudować inwestycję poza miastem zaraz by się odezwała banda durnych ekologów twierdząc, że w jakimś bajorze jest kilka rybek, które są pod ochroną (jak to ma miejsce w przypadku budowy drogi szybkiego ruchu) albo jakiś ptaszek ma gniazdo na drzewie i broń Boże go stamtąd ruszyć.
Prawdą jest, że inwestycja wywołuje sporo kontrowersji, ale takie jest następstwo rozwoju gospodarczego.
I na koniec coś co mnie wnerwia najbardziej - niby sporo osób chciałoby, żeby coś powstało, ale nie u mnie - u kogo innego. W ten sposób można do usranej śmierci coś próbować zrobić i zawsze komuś będzie to przeszkadzało.
W temacie nie siedzę głęboko, ale z tego co się orientuję, to inwestor zapewniał, że asfalciarnia nie będzie szkodliwa dla otoczenia, że są pomontowane jakieś filtry czy coś. A czy to prawda to pewnie się okaże w praktyce.
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

ASFALCIARNIA PIASECZNO

Postautor: iza » sob sie 01, 2009 10:17 pm

Mnie natomiast wkurza nie sama inwestycja, jak podejście naszych urzędników i samorządowców, którzy wystraszeni protestami w jednej gminie kulą ogon i idą do drugiej gminy szukając miejsca na powstanie takiej kontrowersyjnej inwestycji. Skoro budynek asfalciarni powstał już w Konstancinie, to dlaczego budują kolejny w Piasecznie? Nie mają na co wydać kolejnych pieniędzy? Może lepiej niech dadzą do jakiegoś domu dziecka lub wesprą jakąś fundację, która pomaga potrzebującym. Co za nieporadni urzędnicy są w naszym powiecie, że z jednego regionu uciekają, szukając problemów i protestów w kolejnym miejscu.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Uwaga ASFALCIERNIE chcą przenieś do PIASECZNA na żeromskiego

Postautor: Marcin KANIA » ndz sie 02, 2009 2:44 am

Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

ASFALCIARNIA PIASECZNO

Postautor: Tomasz » ndz sie 02, 2009 7:11 am

Z tego co podlinkowałeś Marcin, wynika że to pewna już informacja i wystąpili o pierwsze decyzje środowiskowe. :(
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Uwaga ASFALCIERNIE chcą przenieś do PIASECZNA na żeromskiego

Postautor: tvpiaseczno » ndz sie 02, 2009 9:54 am

Mieszkańcy Konstancina już kilka lat walczą o przeniesienie tzw. asfaslciarni i nie mogą jak na razie nic wywalczyć. £atwo jest wydać zgodę prawie nie możliwe w późniejszym terminie takie coś usunąć. Musimy z tym walczyć. Takie wytwórnie powinny być z dala od terenów zamieszkałych a nie w centrum miasta.
Zobaczcie jakich sił i środków używają w Konstancinie i niewiele się zmienia. Jest reportaż na stronie itv Piaseczno w zakładce NAJNOWSZE.
TELEWIZJA PIASECZYńSKA JEST DO DYSPOZYCJI MIESZKAńCÓW.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Uwaga ASFALCIERNIE chcą przenieś do PIASECZNA na żeromskiego

Postautor: rudzik26 » ndz sie 02, 2009 9:58 am

looky pisze:Patrząc na mapę na Zumi.pl podany przez Pana adres jest na końcu ulicy, wokół jest dosyć mało zabudowań, można więc uznać, że ten teren znajduje się już poza miastem.


Mało jest zabudowań lecz moja rodzina mieszka od tej działki około 45 m .
Zgodził się by pan na taką lokalizacje przy swojej posesji .To nie jest problem tylko najbliższych mieszkańców, lecz całego Piaseczna. Inwestor zapewnia że to będzie nowa technologia produkcyjna, Falbruck tez tak zapewniał , a powołanie diagnozy i badania wykazały czynniki szkodliwe ponad normę. Zapraszam na spacer w Konstancinie w okolicach byłego stadionu w Mirkowie i każdy przekona się jaki to odór.
rudzik26
 
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 01, 2009 7:33 pm

ASFALCIERNIA W PIASECZNIE - NIE!!!

Postautor: Jakub » ndz sie 02, 2009 10:19 am

Warto obejrzeć również filmiki o asfalciarni na YouTube
m.in. na profilu: www.youtube.com/user/OKKonstancin

:?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: looky » ndz sie 02, 2009 6:37 pm

rudzik26 pisze:Mało jest zabudowań lecz moja rodzina mieszka od tej działki około 45 m

Rozumiem to, aczkolwiek żeby nikomu to nie przeszkadzało to taka asfalciarnia musiałaby powstać np. na górkach Szymona albo w Powsinie, bo tam nie ma zabudowań.
Przy obecnym rozwoju mieszkaniowym i gospodarczym trudno o jakiś wolny teren pod inwestycję, gdzie nie będzie nikomu ona przeszkadzała (w każdym bądź razie mi nie przychodzi nic na myśl).
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Uwaga ASFALCIERNIE chcą przenieś do PIASECZNA na żeromsk

Postautor: stentonik » ndz sie 02, 2009 7:20 pm

looky pisze:
rudzik26 pisze: adres jest na końcu ulicy, wokół jest dosyć mało zabudowań, można więc uznać, że ten teren znajduje się już poza miastem.
.


looky pisze:Prawdą jest, że inwestycja wywołuje sporo kontrowersji, ale takie jest następstwo rozwoju gospodarczego.
.


Looki wez jeszcze raz oddech i przezcytaj co Ty piszesz

pzdr
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: krawczynskilukasz » ndz sie 02, 2009 8:51 pm

Jutro jadę do starostwa w tej sprawie!!!
Nie mamy przymiotu strony więc prawnie niewiele zrobimy, ale sprawe trzeba nagłośnić i oprotestować bo potem będzie zapóżno!!!!!!!!!
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości