KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: Jakub » śr lip 22, 2009 8:38 am

Kupieckie Domy Towarowe w Warszawie

Co myślicie o sytuacji w Kupieckich Domach Towarowych w centrum Warszawy? Wystarczy wejść na serwis internetowy: tvnwarszawa.pl włączyć telewizję i możecie przeczytać / obejrzeć o całym zajściu odbicia budynku oraz akcji policji / ochrony / straży miejskiej itd... Co o tym myślicie i czy użycie siły było konieczne?

:pisze:
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: sanchez » śr lip 22, 2009 8:46 am

Nie rozumiem wogóle sensu pytania. Takie gdybanie, jak w kancelarii naszego "pożal się boże" prezydenta.

Ktoś powinien się wynieść stamtąd 7 miesięcy temu. Nie zrobił tego i jeszcze sprowokował cały ten dym. To jak mieli zrobić z tym porządek ? Wezwać Kaszpirowskiego, wszystkich zahipnotyzować, a potem kazać im wyjść ?

Chyba, że pytasz, czy konieczne było użycie siły przez sprzedawczyków, w stosunku do służb wypełniających swoją powinność ... ?

W 100% popieram działania Prezydenta stolicy. Czas na rozmowy dawno się skończył i pora załatwić sprawę po męsku. Handlarze myśleli, że jak staną murem, to kolejna ekipa się ugnie i tam będą ciągnęli to w nieskończoność. Ile można ? Ile razy już był przedłużany ich pobyt w hali pod Pałacem ? Ile ekip się ugięło ?

A teraz co ? Po raz kolejny pozwolić im zostać i stracić 3 mld PLN dofinansowania unijnego na budowę "skrzyżowania" dwóch linii Metra ?

W całym aspekcie i tak bardzo ładnie zachowała się Policja. Przyjechali, otoczyli szczelnie kordonem, a potem zaczęli nagrywać zajście. Mam nadzieję że materiał posłuży w sądzie.

Oczywiście największe szuje zaraz podchwyciły temat i próbują kręcić sobie lody na całym zajściu. Począwszy od kancelarii prezydenta, a skończywszy na byłym Prezydencie Miasta - Piskorskim. żałosne. żA£OSNE ! I jeszcze jak słyszę w telewizorze wypowiedź człowieka z kancelarii Kaczyńskiego, że Pani Gronkiewicz-Waltz robi sobie już kampanię w ten sposób (ciekawe jaką ?), to mnie pusty śmiech ogarnia ...
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Kupieckie Domy Towarowe w Warszawie

Postautor: Jakub » śr lip 22, 2009 8:54 am

sanchez pisze:Chyba, że pytasz, czy konieczne było użycie siły przez sprzedawczyków, w stosunku do służb wypełniających swoją powinność ... ?

Chodziło mi o użycie siły po obu stronach, bo zarówno jedna jak i druga strona nie stała bezbronna. Kupcy również byli dobrze przygotowani i wśród nich pojawiło się wielu kiboli znanych z walk stadionowych, więc kupcy byli przygotowani na użycie siły. Tak więc, ja nie staję po żadnej ze stron, a jedynie chciałbym dowiedzieć się jak całą sprawę widzą mieszkańcy podwarszawskich miejscowości. Na pewno każdy był na zakupach w KDT, tak więc może ma też opinię na ten temat.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: pminnesota » śr lip 22, 2009 8:58 am

Moim zdaniem za długo to wszystko trwało... Powinni z samego rana wynieść wszystkich po kolei - tyle.
Od dawna było wiadomo, że będą musieli się kiedyś wynieść wraz z całym handlem w inne miejsce, ale nie, czekali i kombinowali, że może jakoś to będzie! Przecież to Polska!
Odrzucając 200 innych lokalizacji KDT pokazało, jak im zależało na utrzymaniu swoich miejsc pracy. Jeśli cały zarząd KDT znał efekt umowy, wiedział, że "straganiarze" mają się wynieść z hali do końca ubiegłego roku, to co zrobił, poza czekaniem na kolejne pobłażanie władz Warszawy? NIC!!!
Blokowanie, walki, to był istny cyrk i granda...
Wkurwiają mnie osobiście późniejsze płacze do kamery, że stracili dorobek życia (czyt. TOWAR), który został w hali... A ten czas, który mieli i ostatnie 7 miesięcy (kiedy NIELEGALNIE zajmowali halę) to było za krótko, aby zabrać cały ten tobołek?
Użycie siły było koniecznością, a także odpowiedzią na zachowanie zarówno "straganiarzy", jak i tłumu pod KDT!
Zdjęcia i nagrania, ukazujące rzucanie w policję i ochronę płytami z dachu, kopanie i próbowanie się szarpania pokazują tylko, jak daleko jeszcze jesteśmy od cywilizowanych rozwiązań w tym kraju...

MarcPol też musiał się zwinąć, razem z pawilonami wewnątrz i jakoś poradzili sobie ze wszystkim! Bez protestów, walk, ofiar...
Awatar użytkownika
pminnesota
 
Posty: 732
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 3:41 pm
Lokalizacja: Ze świata :)

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: AsgAarD_xxx » śr lip 22, 2009 9:00 am

Z jednej strony troche szkoda mi tych ludzi, ktorzy uczciwie tam pracowali (w przeciwienstwie chocby do tych, ktorzy tworza bazary przy wejsciach do metra). Z drugiej strony - srodek stolicy, miejsce, ktore powinno byc wizytowka miasta, a stal tam wielki blaszak, wokol ktorego bylo najczesciej sporo syfu (papierki, puszki, butelki).
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: timur » śr lip 22, 2009 10:08 am

Obie strony zakładały z góry użycie siły przecież kupcy nie chcieli się ruszać z centrum i wszystkie propozycje były odrzucane. Ponad pół roku się zastanawiali i myśleli że bezprawnie posiedzą jeszcze z 10 lat. Co mądrzejsi się wynieśli wcześniej np. z drugiego blaszaka.
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: teqilaa » śr lip 22, 2009 10:18 am

ja zawsze wiedziałam że Hanka ma jaja, a reszta to tylko skamlające troki od kaleson co to bali sie cokolwiek zrobic w tym temacie. Teren jest przeznaczony nie pod prywatną inwestycje ale pod cos co ma ulepszyc życie milionów ludzi w Warszawie. Nie rozumiem, jak mozna dac się zastraszyc grupce ludzi, która działa bezprawnie? ... te religijne śpiewy, rota!! okrzyli solidarnośc!! to profanacja moim zdaniem, ludziom którzy 20, 30 lat temu walczyli o to by oni teraz mogli swobodnie handlowac tym swoim badziewiem, mogliby tylko buty pucowac! ten patos i krzyki ratujcie, mordują .... no żenada. I te dzieci ... ja bym taka kobiete pod kuratora wyslala bo świadomie narażała dziecko na niebezpieczeństwo. Akcja protestacyjna, nawet pokojowa to nie jest miejsce dla 1,5 rocznego dziecka!!! masakra! ja mam wrażenie że zarząd KDT jakies lody krecił a zdesperowanych ludzi po prostu użył jak prochu strzelniczego, nabił w bambuko i odpalił!

Jesli chodzi o akcej sama w sobie, to moim zdaniem policja powinna odrazu wkorczyc do akcji, zdusic w zarodku a pdeudokupców i pseudokibiców z cegłowkami w dłoni za fraki i za kraty!! sprawnie i bez ceregieli. A tak? zrobiął sie ztego jatka i niemalże drugie powstanie warszawskie! :roll:

jesli szef by mi powiedział że sory ale dziekujemy za prace i mam trzy miesiące to nie czekałabym do osytaniego dnia zabarykadowana z gasnica w reku, tylko poszukałabym innej pracy.
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: teqilaa » śr lip 22, 2009 10:19 am

timur pisze:Obie strony zakładały z góry użycie siły przecież kupcy nie chcieli się ruszać z centrum i wszystkie propozycje były odrzucane.


byli dobrze przygotowani, lepeij niz służby porządkowe, wiec ich gadanie że nie spodziewali sie takich zajśc i takiej reakcji to śmiech na sali!
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: AsgAarD_xxx » śr lip 22, 2009 10:42 am

teqilaa pisze:te religijne śpiewy, rota!! okrzyli solidarnośc!! to profanacja moim zdaniem, ludziom którzy 20, 30 lat temu walczyli o to by oni teraz mogli swobodnie handlowac tym swoim badziewiem, mogliby tylko buty pucowac!


To fakt.
Strasznie sie spienilem, jak zobaczylem, ze kupcy wycieraja sobie mordy hymnem :evil: .
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: teqilaa » śr lip 22, 2009 10:48 am

Niesiołowski dobrze powiedział, ze jakby faktycznie mieli doczyniena z gestapo to zanim by zdązyli o jakimkolwiek proteście pomyslec to by już w wiezieniu siedzieli.
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: AsgAarD_xxx » śr lip 22, 2009 10:51 am

Coz, inna sprawa jest to, ze kilka lat temu powstal precedens, wg ktorego wszelkie sprawy mozna rozwiazac za pomoca demolki. Dlaczego gornicy potrafili przeforsowac swoje postulaty, a pielegniarki (ktorym pieniadze bardziej sie naleza) tego nie potrafily? Ano dlatego, ze gornicy zrobili rozpierduche na pol miasta i rzad - w obawie przed jeszcze wiekszymi stratami - dal im to, czego chcieli...
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: teqilaa » śr lip 22, 2009 11:05 am

bo łatwo jest cos dac i obiecac jak meczyc sie z tym bedzie nastepna ekipa ...
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: timur » śr lip 22, 2009 1:29 pm

teqilaa pisze:ja zawsze wiedziałam że Hanka ma jaja, a reszta to tylko skamlające troki od kaleson co to bali sie cokolwiek zrobic w tym temacie

z ust mi to wyjęłaś :good:
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: arturo » śr lip 22, 2009 2:01 pm

teqilaa pisze:ja zawsze wiedziałam że Hanka ma jaja,

timur pisze:z ust mi to wyjęłaś


zaczyna być ciekawie ;-)
.:aRt:.
Awatar użytkownika
arturo
 
Posty: 301
Rejestracja: sob maja 30, 2009 6:03 am
Lokalizacja: Warszawa/Ochota

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE

Postautor: teqilaa » śr lip 22, 2009 2:38 pm

kod05500 pisze:
teqilaa pisze:ja zawsze wiedziałam że Hanka ma jaja,

timur pisze:z ust mi to wyjęłaś


zaczyna być ciekawie ;-)


:lezacysmieszek:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron