Jazda konna w okolicach Piaseczna

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Jazda konna w okolicach Piaseczna

Postautor: WiTo » pt lip 03, 2009 2:41 pm

Witam!

Nie udalo mi sie znalezc tego tematu na forum.. wiec go zalozylem :-)
Zachecam wszystkich ktorzy jezdzili, jezdza, chca jezdzic, maja (mieli badz chca miec) konie i trzymaja w okolicy do udzielania sie w ponizszym temacie. :)

Z moich doswiadczen, ktorymi moge sie podzielic:
- Agrofarma w £osiu - miejscowka i ceny ok, ale fatalne podejscie do klienta i obsluga trenerska. Moze moj pech polegal na tym, ze trafilem tam w czasie gdy mieli obozy wakacyjne, wiec mialem wrazenie ze przeszkadzam swoja osoba ktora chciala sie nauczyc jezdzic. Podejscie bylo pod psem, problemy ze znalezieniem konia na jazde, odwolywano wczesniej umowione jazd... pozegnalem bez zalu.
- Poster przy Slonecznej - spora stajnia, niezly wybor koni w rekreacji, niezle warunki do trzymania koni i rozsadne ceny. Niestety.. rownie duzo chetnych do nauki :). Pozwole sobie dodac maly update: Niniejszym cofam swoja rekomendacje dla tej stajni. W szczegolnosci dla osob chcacych tam kupowac badz trzymac konie. Doswiadczenia ostatnich dni (na szczescie nie dotyczyly bezposrednio mnie) przekonaly mnie, zeby nie wspolpracowac na zadnej plaszczyznie z ta stajnia.
- Delfin w Wolce Kozodawskiej - mala stajnia, malo koni i nie ma nawet miejsca na wiecej. Przez chwile bylo tam fajnie, potem wystapily zawirowania w kadrze instruktorskiej.. i przestalo byc fajnie. Dawno tam nie bylem.. ale nie sadze zeby nastapila jakas poprawa.

To na tyle moich doswiadczen, zachecam innych do dzielenia sie swoimi obserwacjami :)

pozdrawiam,
WiTo
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2009 9:48 am przez WiTo, łącznie zmieniany 1 raz
optymisci wierza, ze zycie stoi przed nimi otworem....
pesymisci wiedza, gdzie jest ten otwor ;)
WiTo
 
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 15, 2009 8:10 pm
Lokalizacja: Joozefoslaw

Jazda konna w okolicach Piaseczna

Postautor: Martin » pt lip 03, 2009 6:57 pm

Byłeś w Stajni Chojnów Solec 72, Baniocha ?
Strona: www.stajniachojnow.pl


:avatarexy:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jazda konna w okolicach Piaseczna

Postautor: rozowe okulary » pt lip 03, 2009 8:29 pm

Dzisiaj byłam z moim młodszym synkiem w Lesznowoli przy Słonecznej (trasa Piaseczno-Magdalenka) nie jest to ta duza stajnia przy ulicy, tylko duzo mniejsza za nia! Nazywa sie Galopek! wjazd od ul. Wojska Polskiego.

REWELACJA!!!!! SUPER PODEJśCIE DO DZIECI W RÓżNYM WIEKU!!! Z ULOTKI PRZECZYTA£AM, ZE ZAJęCIA PROWADZI HIPOTERAPEUTA Z WIELOLETNIM DOśWIADCZENIEM ( jak dla mnie to tam jest conajmniej 2 wspaniałych prowadzących) gorąco polecam!!!

Od roku szukałam takiego miejsca dla moich synków. jak ktoś będzie chciał telefon (strony internetowej jeszcze nie mają) to podam.
Ostatnio zmieniony pt lip 31, 2009 1:13 pm przez rozowe okulary, łącznie zmieniany 1 raz
Prywatna świetlica Różowe Okulary
www.rozoweokulary.com
Awatar użytkownika
rozowe okulary
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 6:48 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jazda konna w okolicach Piaseczna

Postautor: kornelia » sob lip 04, 2009 7:49 am

Tak z ciekawości zapytam ile lat musi mieć dziecko aby zacząć naukę jazdy konnej??
Awatar użytkownika
kornelia
 
Posty: 222
Rejestracja: pn sty 28, 2008 12:09 pm
Lokalizacja: piaseczno

Jazda konna w okolicach Piaseczna

Postautor: rozowe okulary » pn lip 06, 2009 8:09 pm

taka prawdziwą z tego co słyszałam to 10 lat. natomiast na oprowadzanym koniu ( zabawy ,cwiczenia) to moj 4 latek tak sie bawił !
Prywatna świetlica Różowe Okulary
www.rozoweokulary.com
Awatar użytkownika
rozowe okulary
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 6:48 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jazda konna w okolicach Piaseczna

Postautor: WiTo » wt lip 07, 2009 8:08 am

Czesc Wszystkim :)
Martin pisze:Byłeś w Stajni Chojnów Solec 72, Baniocha ?

niestesty nie bylem, zdarzylo mi sie ze 2x przejezdzac obok, ale nigdy nie starczylo czasu zeby podjechac, ze o pojezdzeniu nie wspomne. Slyszalem natomiast malo pochlebne opinie o ichniejszej restauracji. Kilka osob narzekalo na skutki uboczne konsumpcji.

rozowe okulary pisze:taka prawdziwą z tego co słyszałam to 10 lat. natomiast na oprowadzanym koniu ( zabawy ,cwiczenia) to moj 4 latek tak sie bawił !

tutaj zapewne jest szkola falenicka i otwocka, ale jesli chodzi o piaseczynska, to widzialem ostatnio 3.. moze 4 letniego szkraba ktory na lonzy klusowal, a nawet galopowal (oczywisice na kucu, nie na duzym koniu:-)). Przez dluzszy czas musialem potem opadnietej szczeki na padoku szukac, bo to malenstwo smigalo lepiej ode mnie ;-) - zero strachu, zero stresu... - jak widac ramy wiekowe sa baardzo szerokie :) Nie podejmuje sie polemizowac czy to bezpieczne, racjonalne etc . Wydaje mi sie, ze od momenty w ktorym dziecko zaczyna miec swiadomosc wlasnego ruchu, kontroli ciala i koordynacji, mozna zaczynac jazdy- oczywiscie wszystko w granicach zdrowego rozsadku i predyspozycji dziecka - niektore maluchy beda plakac i sie bac.. inne beda miec kupe radochy :) - no i wyrosnie z niego taki drugi Michał Rapcewicz (mam nadzieje ze nie przekrecilem nazwiska ;) )

pozdrawiam,
WiTo
optymisci wierza, ze zycie stoi przed nimi otworem....
pesymisci wiedza, gdzie jest ten otwor ;)
WiTo
 
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 15, 2009 8:10 pm
Lokalizacja: Joozefoslaw

Jazda konna w okolicach Piaseczna

Postautor: WiTo » czw lip 30, 2009 9:53 am

Maly update n/t Postera przy Slonecznej: Niniejszym cofam swoja rekomendacje dla tej stajni. W szczegolnosci dla osob chcacych tam kupowac badz trzymac konie. Doswiadczenia ostatnich dni (na szczescie nie dotyczyly bezposrednio mnie) przekonaly mnie, zeby nie wspolpracowac na zadnej plaszczyznie z ta stajnia.
Mam nadzieje ze niedlugo powroce z lepszymi wiadomosciami i nowymi rekomendacjami :-)
pozdrawiam,
WiTo
optymisci wierza, ze zycie stoi przed nimi otworem....
pesymisci wiedza, gdzie jest ten otwor ;)
WiTo
 
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 15, 2009 8:10 pm
Lokalizacja: Joozefoslaw

Jazda konna w okolicach Piaseczna

Postautor: sonik » czw lip 30, 2009 10:04 am

aa kiedyś można było sobie pojeździć w stajni która się mieści na końcu ulicy świętojańskiej, dworek naprzeciwko przejścia przez mostek do żabieńca. Z tego co widziałem to konie dalej tam są... ktoś wie coś na ten temat?
Awatar użytkownika
sonik
 
Posty: 124
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 8:50 am
Lokalizacja: stare P-no

Jazda konna w okolicach Piaseczna

Postautor: timur » czw lip 30, 2009 2:29 pm

WiTo pisze:Przez dluzszy czas musialem potem opadnietej szczeki na padoku szukac, bo to malenstwo smigalo lepiej ode mnie

A to może zapisze się do tego małego, ale by fajnie wyglądało 4-latek uczy starego chłopa. :lol:
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

Jazda konna w okolicach Piaseczna

Postautor: WiTo » pt lip 31, 2009 9:24 am

timur pisze:A to może zapisze się do tego małego, ale by fajnie wyglądało 4-latek uczy starego chłopa.


No.. nie wiem jak z umiejetnosciami przekazywania wiedzy przez takiego naturszczyka.. :) Zdolnosci pedagogiczne niewatpliwie zostaly wyssane z mlekiem matki :) Niemniej faktem pozostaje, ze komus kto posiadl intuicyjnie jakas umiejetnosc jakkolwiek doskonale idzie wykorzystywanie jej, to znacznie trudniejsze jest wytlumaczenie komus na czym ona polega :-) (no.. wsiadasz i jedziesz.. :-)). Niemniej fascynujacy u takich szkrabow jest brak oporow i zahamowan, ktory paralizuje takich tetrykow jak ja ;-). Szczegolnie widac to wlasnie podczas jazdy konnej, narciarstwa, snowboardu etc.
Niemniej Timur - mozesz o tym z mlodym czlowiekim porozmawiac.. jest szansa na przystepne stawki za godzine nauki ;-) Jak juz sie dogadacie - daj znac kiedy pierwsza lekcja - cale forum przyjdzie Cie dopingowac :)

pozdrawiam,
WiTo
optymisci wierza, ze zycie stoi przed nimi otworem....
pesymisci wiedza, gdzie jest ten otwor ;)
WiTo
 
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 15, 2009 8:10 pm
Lokalizacja: Joozefoslaw

Jazda konna w okolicach Piaseczna

Postautor: Zuza » pn sie 03, 2009 1:45 pm

Byłam dziś w stajni Chojnów- robi bardzo dobre wrażenie- jest tam bardzo dużo koni, miło nas przyjęto, ale cena, jak dla mnie- zaporowa. Raczej nie zdecyduję się na naukę za tą cenę (120zł/h w tym jazdy jest ok. 40 minut).
Jak piszecie, że stadnina oferuje przystępne ceny, to jaką kwotę macie na myśli?

pozdrawiam,
Zuza
Zuza
 
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 03, 2009 12:50 pm

Jazda konna w okolicach Piaseczna

Postautor: WiTo » pn sie 03, 2009 4:15 pm

Hej Zuza,
przystepna cena to ok 50 pln za godzine (w zeszlym roku) - w Posterze to ok. 48 PLN, Agrofarma w Losiu chyba troche taniej~45, Delfin w Wolce Kozodawskiej chyba cos k. 40 pln - przynajmniej w zeszlym roku. Oczywiscie trzeba sobie samemu przygotowac konia do jazdy, wyczyscic, osiodlac etc (oczywiscie po uprzednim przeszkoleniu :-)).
Wszystkie moje uwagi dot. powyzszych stajni pozostaja aktualne.
Polecono mi jeszcze lokalizacje:
- Stajnia w Korytach (www.goldenhorse.com.pl) - wprawdzie to raczej pensjonat, ale sa tam tez instruktorzy ktorzy prowadza jazdy. Moge zdobyc nr. tel. do instruktorki (cena bodajze ~60 pln)
- Stajnia w Wojciechowicach (prawdopodobnie chodzi o Agitacje)
Tak jak napisalem - to sa informacje z polecenia - nie mam osobistych doswiadczen z tych stajni, ale dotychczas nie zawiodlem sie jeszcze na opinii autora polecenia ;-)

pozdrawiam,
WiTo
optymisci wierza, ze zycie stoi przed nimi otworem....
pesymisci wiedza, gdzie jest ten otwor ;)
WiTo
 
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 15, 2009 8:10 pm
Lokalizacja: Joozefoslaw

Jazda konna dla dorosłych?

Postautor: redchilly » ndz sie 09, 2009 10:25 pm

A czy ktoś może polecić stajnię w okolicy Piaseczna, gdzie uczą także dorosłych?
redchilly
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 10:21 pm

Jazda konna dla dorosłych?

Postautor: WiTo » pn sie 10, 2009 3:09 pm

Hejka,

We wszystkich powyższych stajniach (o których pisałem) uczą także (bądź przede wszystkim) dorosłych :)

pozdrawiam,
WiTo
optymisci wierza, ze zycie stoi przed nimi otworem....
pesymisci wiedza, gdzie jest ten otwor ;)
WiTo
 
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 15, 2009 8:10 pm
Lokalizacja: Joozefoslaw


Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 16 gości

cron