Turniej Rycerski w Piasecznie 2009

To miejsce jest do opisywania ciekawych miejsc w gminie Piaseczno. Znasz nowe, ciekawe, atrakcyjne miejsca w Piasecznie i gminie Piaseczno? Podziel się nimi ze wszystkimi. Rozrywka, kultura, sztuka i tym podobne...

Moderator: GTW

Turniej Rycerski w Piasecznie 2009

Postautor: gba » sob cze 20, 2009 4:31 pm

Dlaczego go nie ma ? To była taka piękna impreza...
gba
 
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 20, 2009 3:09 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Turniej Rycerski w Piasecznie

Postautor: Martin » sob cze 20, 2009 5:32 pm

Turniej Rycerski był w tym roku na Zamku w Czersku, o czym wspominaliśmy w wątku: POZNAJ ZAMEK W CZERSKU oraz w serwisie mieszkańców w informacji: 13-14 czerwca Wielki Turniej Rycerski na Zamku w Czersku. Do tej pory o turniejach rycerskich w Piasecznie informowaliśmy w wątku: PIASECZYńSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE. Nie znam szczegółów dotyczących zaprzestania organizacji Turnieju w Piasecznie, ale znając życie to jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o kasę. Mamy na forum mieszkańców przedstawiciela MGOK: Ośrodek Kultury, który może będzie znał bardziej konkretną odpowiedź odnośnie braku w tym roku w ofercie Turnieju Rycerskiego. Będę dziś na Teatraliach w Parku, to może uda mi się podpytać organizatorów - dlaczego?

:avatarexy:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Turniej Rycerski w Piasecznie

Postautor: Artur Brzychcy » wt cze 23, 2009 8:12 am

Witam

Jestem organizatorem imprezy rycerskiej w Piasecznie. Przez 6 lat współpracując z Ośrodkiem Kultury w Piasecznie robiliśmy turniej który cieszył się sporym powodzeniem. W ostatnim roku imprezę finansowa wydział promocji gminy. Nowemu sponsorowi impreza się nie spodobała z wielu powodów, z częścią się zgodziliśmy i w tym roku przedstawiliśmy nowa ofertę do Wydziału Promocji, ponieważ Ośrodek Kultury na początku powiedział, ze nie ma funduszów na nasza imprezę. Niestety nie spotkaliśmy się z zainteresowaniem. Coz najwidoczniej w sumie 7 letnia tradycja to za mało, aby zostawić imprezę, która z roku na rok miała co raz większa publikę. Teraz bractwo z Piaseczna organizuje turniej w Pile, ponieważ tam jest z kim rozmawiać o współpracy. Turniej w Czersku jest organizowany przez naszych znajomych z innej grupy rycerskiej natomiast nie ma to nic wspólnego z nasza gmina.
Awatar użytkownika
Artur Brzychcy
 
Posty: 49
Rejestracja: wt cze 23, 2009 7:42 am
Lokalizacja: Piaseczno

Turniej Rycerski w Piasecznie 2009

Postautor: Krystian Marciniak » wt cze 23, 2009 8:50 am

Artur Bryzchcz, a nie ma już szans żeby jednak Turniej był również w Piasecznie?
Rozmawiacie jeszcze z kimś? Czy odpuściliście sobie temat współpracy z piaseczyńskim urzędem?
Lubiłem przychodzić do Parku na Turnieje Rycerskie!
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Turniej Rycerski w Piasecznie

Postautor: teresa » wt cze 23, 2009 9:33 am

Kto tam siedzie w tym Biurze Promocji Gminy Piaseczno, że nie spodobał im się Turniej Rycerski, który był organizowany w Piasecznie? Czyli według nich lepiej organizować kolejne koncerty muzyki poważnej, które nagminnie organizują w Piasecznie a przychodzi na nie garstka ludzi? Przecież Turniej Rycerski w Piasecznie, to była impreza promująca Piaseczno, nie tylko w najbliższej okolicy, ale również na terenie całej Polski!!! Chyba przydałyby się zmiany w ekipie, która pracuje w Biurze Promocji Gminy Piaseczno, bo Ci urzędnicy nie wiedzą co służy promocji tej okolicy! Mam nadzieję, że przeczyta ten wątek, ktoś z tego biura "promocji" i przeanalizuje raz jeszcze pomysł sponsorowania Turnieju, bo mieszkańcy liczą na takie atrakcje w naszym mieście!

:rozpacz:
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Turniej Rycerski w Piasecznie 2009

Postautor: Magda Kusznerewicz » wt cze 23, 2009 11:32 am

Dlaczego go nie ma ? To była taka piękna impreza...

Sama się wcześniej zastanawiałam dlaczego nie ma już turnieju w Piasecznie, ale po przeczytaniu informacji Artura Bryzchcz - wszystko stało się jasne. Z takim podejściem pracowników Działu Promocji Gminy Piaseczno, to nie ma co liczyć, że nasza gmina będzie promowana gdzieś dalej niż samo Piaseczno. :(
Magda
Awatar użytkownika
Magda Kusznerewicz
 
Posty: 126
Rejestracja: pt sie 22, 2008 1:30 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Turniej Rycerski w Piasecznie

Postautor: Krystian Marciniak » wt cze 23, 2009 2:12 pm

teresa pisze:Chyba przydałyby się zmiany w ekipie, która pracuje w Biurze Promocji Gminy Piaseczno, bo Ci urzędnicy nie wiedzą co służy promocji tej okolicy!

Mam podobną opinię na ten temat. Coś mi się wydaje, że szalejący Burmistrz, powinien wymienić ekipę urzędników, którzy siedzą w urzędzie i zajmują się jedynie pierdzeniem w swoje stołki. Z promocją gminy to oni nie mają nic wspólnego, zreszto widać to w ich podejściu do rozpoznawalnych imprez kulturalnych (Turniej Rycerski), które były wizytówką Piaseczna.
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Turniej Rycerski w Piasecznie

Postautor: Paweł Dobosz » wt cze 23, 2009 4:15 pm

Zaprzestanie organizacji czerwcowych Turniejów Rycerskich w Piasecznie to faktycznie olbrzymia strata dla naszego miasta. Zwłaszcza, że markę imprezy budowano przez kilka ładnych lat, przy okazji inwestując w nią całkiem sporo naszych (podatników) pieniędzy.

Moim zdaniem, Turniejowi niewiele już brakowało, żeby stać sie rozpoznawalnym w Polsce tak jak Open Hard Core Fest. Bo wśród samych bractw rycerskich stał się już powszechnie znany. Poza tym, doskonale uzupełniał się z Teatraliami Sobótkowymi, dzięki czemu przez te kilka dni na prawdę dużo się w Piasecznie działo.

Zalecałbym jednak powściągliwość w wydawaniu kategorycznych sądów, co do decyzji piaseczyńskich urzędników. Z tego, co się orientuję to nie podjęto jej z powodu czyjegoś "widzimisię", ale na podstawie oceny organizacji ubiegłorocznej imprezy.

Biuro Promocji i Informacji Gminy ma określony budżet, który ma za zadanie wykorzystywać możliwie efektywnie. W przypadku Turnieju uznano najwyraźniej, że promocyjny wydźwięk przedsięwzięcia nie uzasadnia ceny za usługę eventową jaką policzyli sobie jego organizatorzy.

Osobiście chciałbym, żeby tradycja Turniejów Rycerskich w Piasecznie była kontynuowana. Tylko, że wymagałoby to przede wszystkim wypracowania takich zasad ich organizacji, które odpowiadałaby wszystkim zainteresowanym stronom. A w szczególności, aby opłacały się zarówno organizatorowi imprezy, jaki i, żeby była efektywna z punktu widzenia promocji gminy.

Być może rozwiązań należałoby szukać w formie jakiegoś partnerstwa lokalnego (gmina, ngo'sy - bractwa rycerskie, powiat, inne podmioty), a być może w formie corocznych konkursów ofert na organizację Turniejów otwartych dla różnych potencjalnych wykonawców.

Myślę, że problem jest do rozwiązania, o ile komuś zechce się w jego rozwiązywanie zaangażować.
Awatar użytkownika
Paweł Dobosz
 
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 2:24 pm

Re: Turniej Rycerski w Piasecznie

Postautor: Agnieszka Jarzębska » wt cze 23, 2009 6:17 pm

Krystian Marciniak pisze:Mam podobną opinię na ten temat. Coś mi się wydaje, że szalejący Burmistrz, powinien wymienić ekipę urzędników, którzy siedzą w urzędzie i zajmują się jedynie pierdzeniem w swoje stołki. Z promocją gminy to oni nie mają nic wspólnego, zreszto widać to w ich podejściu do rozpoznawalnych imprez kulturalnych (Turniej Rycerski), które były wizytówką Piaseczna.


Rzeczywiście szkoda że Turniej Rycerski się nie odbył w tym roku.
Była to dość ciekawa impreza, nie da się ukryć że był on wizytówką Piaseczna,
no ale też trzeba dodać że jedną z wielu wizytówek.
Piaseczno to nie tylko Turniej Rycerski, ale szereg inny wydarzeń kulturalnych np.: ostanie Teatralia Sobótkowe, Piknik Rodziny, PePe, czy też Jarmark Piaseczyński,świeczowisko, Grawitacja ( dzieciaki wygrywają na międzynarodowych konkursach tanecznych) itd.
Bardzo się dużo dzieje w samym Piasecznie i okolicach, trzeba tylko szeroko otworzyć oczy.

Jaką bym lokalną gazetę nie otworzyła, ciągle widzę jakieś relacje z imprez, pikników, koncertów czy też zaproszenie na kolejne wydarzenia.
Czasami jednej soboty dzieją się jednocześnie 3 imprezy w różnych miejscach gminy, że aż ciężko się zdecydować gdzie i na co się wybrać z dzieciakami.

" ...Z takim podejściem pracowników Działu Promocji Gminy Piaseczno, to nie ma co liczyć, że nasza gmina będzie promowana gdzieś dalej niż samo Piaseczno. "

Nie można zwalać całej winy na urzędników.
To nie jest tak że siedzi sobie za biureczkiem jeden urzędnik i w zależności od nastroju mówi zorganizujemy imprezę/niezorganizujemy impezy … i uzasadnia nie bo nie, bo taki mam dzisiaj humor.

Są pewnie jakieś procedury, wnioski, składane oferty, propozycje.
Jak sam organizator napisał : „ Nowemu sponsorowi impreza się nie spodobała z wielu powodów, z częścią się zgodziliśmy i w tym roku przedstawiliśmy nowa ofertę do Wydziału Promocji, ponieważ Ośrodek Kultury na początku powiedział, ze nie ma funduszów na nasza imprezę. Niestety nie spotkaliśmy się z zainteresowaniem.. „

Może nie dokładnie sporządzona ta oferta/ lub mało atrakcyjna/lub za późno złożona/ może zamknięto już budżet i nie można było już znaleźć finansowania na TR.
Przyczyn może być naprawdę wiele i trzeb wziąć to po uwagę .

Poza tym jak się puka do jednych drzwi i nie otwierają, lub zatrzaskują przed nosem to nie można się odwrócić i sobie pójść, tylko iść dalej i pukać do kolejny.
Wszystko zależy od chęci i stopnia zdeterminowania.

" ... Kto tam siedzie w tym Biurze Promocji Gminy Piaseczno, że nie spodobał im się Turniej Rycerski, który był organizowany w Piasecznie? Czyli według nich lepiej organizować kolejne koncerty muzyki poważnej, które nagminnie organizują w Piasecznie a przychodzi na nie garstka ludzi?!!!"

Szczerze mówiąc uraziła mnie ta opinia,
bo należę do tej garstki ludzi która chodzi na te koncerty muzyki poważnej :?
kurcze.. zdarza mi się nawet pójść do kościoła na występy chóralne, jazzowe
chyba źle ze mną :D
no tak lepiej jest wydać np. 15O tys. na imprezę zaprosić np. Dodę
i zrobić wielkie halo, że doda jest w P-nie niż zaprosić jakiś znanych śpiewaków operowych.
Szczerze mówiąc mnie nie stać na to żeby jechać do W-wy, do filharmonii żeby posłuchać poważnej muzyki, lub do teatru żeby obejrzeć sztukę.. a tu takie rzeczy mam na miejscu, blisko i większości za darmowe, a jak są płatne to około 10zł.
Nie muszę tracić godziny na dojazd do W-wy do centrum, żeby pójść na jakiś koncert, sztukę wydać na to 40 - 100zł i wracać późnym wieczorem do domu autobusem czy rowerem i prosić jeszcze kogoś, żeby po mnie wyjechał bo nie mam jak wrócić do domu .


Nie zgodzę się zatem, z opinią że są jakoś nagminnie organizowane, zaapelowała bym nawet o więcej takich wydarzeń, koncertów
:D
!!!
ta co tak krzyczy i terroryzuje biednych ludzi na siatkówce :)
Awatar użytkownika
Agnieszka Jarzębska
 
Posty: 253
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 9:00 am

Turniej Rycerski w Piasecznie

Postautor: Artur Brzychcy » śr cze 24, 2009 12:06 am

Witam

Jeszcze raz powtarzam - tak zeszłoroczny turniej nie spełnił wymagań sponsora, czyli działu promocji. Razem, przedstawiciele działu promocji i bractwa rycerskiego doszli do konsensusu i bractwo zostało ukarane cieciami budżetowymi z pieniędzy przeznaczonych na turniej.
Co do pukania do jednych drzwi to nie była to prawda. Zawsze procedura jest taka, że wszystkie projekty kulturalne trafiają najpierw do Ośrodka Kultury, jeżeli Ośrodek Kultury w swoim budżecie nie jest w stanie czegoś zmieścić poszukiwane są finanse dalej. Tak stało się z turniejem w zeszłym roku. Tak też było w tym roku. Po dostaniu informacji, że OK nie da pieniędzy na turniej natychmiast poszliśmy do Pana Burmistrza i złożyliśmy stosowne dokumenty w Wydziale promocji.

Za rok znów złożymy propozycję organizacji imprezy rycerskiej w Piasecznie, może kiedyś się uda. Mam tylko nadzieje, ze będzie na to czas jeszcze, ponieważ bractwo z Piaseczna jest jednym z najprężniej działających tego typu organizacji w tym kraju i robimy naprawdę dużo m. in. 3 turnieje bitwa pod Koronowem, prowadzenie chorągwi w bitwie pod Grunwaldem.

Co do propozycji innym grupom Panie Pawle organizacji turnieju w Piasecznie - to oczywiście wybór jest dość szeroki, ciekawe tylko, która grupa z kraju będzie równie głupia jak my, żeby przez tyle lat harować za darmo a na koniec nie usłyszeć nawet dziękuje.

P.S.
Mam Artur Bryzchcz, z jakiegoś powodu pozamieniało mi litery Z z Y przy rejestracji - nazywam się Artur Brzychcy.
Awatar użytkownika
Artur Brzychcy
 
Posty: 49
Rejestracja: wt cze 23, 2009 7:42 am
Lokalizacja: Piaseczno

Turniej Rycerski w Piasecznie

Postautor: Martin » śr cze 24, 2009 7:30 am

Artur Brzychcy pisze:nazywam się Artur Brzychcy

Literki na klawiaturze lubią się podmieniać, tak więc żeby nie wprowadzać w błąd - zmieniłem Twój login na forum na prawidłowy. Tak więc loguj się teraz jako Artur Brzychcy z hasłem, jakie ustawiłeś sobie przy rejestracji.

Pozdrawiam
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Artur Brzychcy » śr cze 24, 2009 8:37 am

Dziękuje bardzo
Awatar użytkownika
Artur Brzychcy
 
Posty: 49
Rejestracja: wt cze 23, 2009 7:42 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Turniej Rycerski w Piasecznie

Postautor: Agnieszka Jarzębska » śr cze 24, 2009 10:22 am

Artur Brzychcy pisze:to oczywiście wybór jest dość szeroki, ciekawe tylko, która grupa z kraju będzie równie głupia jak my, żeby przez tyle lat harować za darmo a na koniec nie usłyszeć nawet dziękuje.


Szczerze mówiąc takich "głupich grup, które harują za darmo" jest bardzo dużo, nie jest Pan osamotniony.

Swojego czasu działałam w jednym z warszawskich stowarzyszeń, organizowaliśmy różnego rodzaju akcje począwszy od filmowego kółka dyskusyjnego skończywszy na przegładzę muzyki alternatywnej.
Więc wiem doskonale jak to wygląda, wszystko robiliśmy za darmo, czasem nawet dokładaliśmy z własnej kieszeni żeby akcja się udała :)

mam zatem rozeznanie w różnych grupach które działają na różnych polach, począwszy do akcji społecznych, kulturalnych skoczywszy na rowerowych, działają całkowicie społecznie za darmo przez wiele, borykając się z różnymi problemami, nie jest Pan zatem sam

mam nadzieje że uda się dojść do porozumienia i będziemy mogli Państwa oglądać jeszcze nie raz
ta co tak krzyczy i terroryzuje biednych ludzi na siatkówce :)
Awatar użytkownika
Agnieszka Jarzębska
 
Posty: 253
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 9:00 am

Turniej Rycerski w Piasecznie

Postautor: Jacenty » śr cze 24, 2009 9:38 pm

A ja może włożę kij w mrowisko, ale uważam że dobrze się stało, że turniej w Piasecznie się nie odbył.

Mamy zamek w Czersku, który do tej pory turnieje omijały.
Na zamku regularnie bywam ze swoim klubem od dwóch, trzech lat i wydaje mi się, że dopiero od zeszłego roku zaczęło się tam coś dziać w kierunku przyciągnięcia turystów. A ten rok to już w ogóle jest "dzień od nocy" jeśli porównywać z rokiem ubiegłym.

Do czego dążę...
Uważam, że miejsce na takie imprezy jak turnieje rycerskie jest właśnie tam:w Czersku.
Mamy zamek, więc powinniśmy wykorzystać jego potencjał.
Impreza na zamku ma zupełnie inny klimat niż w naszym parku.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w ukulturalnianiu Piaseczna :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Turniej Rycerski w Piasecznie

Postautor: Joniec » czw cze 25, 2009 1:20 pm

oj Jacek...

Czersk to nie jest nasza gmina, a turniej w parku miał swój klimat. To, że w Czersku jest zamek absolutnie nie jest dla mnie argumentem...
Poza tym widziałeś Teatralia? Z turniejem to jakoś współgrało, było ciekawiej...fani teatrów ulicznych przypadkiem wpadali na turniej, a zaciekawieni turniej przypadkiem ogarniali teatry...chyba o to chodzi?
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

Następna

Wróć do Rozrywka w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron