Spór o dywidendę PKO BP

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Spór o dywidendę PKO BP

Postautor: piechocinski » śr cze 10, 2009 3:46 pm

Spór o dywidendę PKO BP

Decyzja w tej sprawie ma kluczowe znaczenie dla polityki gospodarczej i działań antykryzysowych .

Propozycja Ministra Finansów wsparta publicznie przez Premiera:
Dzielimy 3 mld między akcjonariuszy PKP BP i dzięki temu zasilamy budżet w 1,5 mld złotych. Następnie poprzez emisję sprzedajemy na GPW akcji za 5 mld złotych ,którymi dokapitalizujemy PKO BP.
Propozycja Ministra Gospodarki wzmacniamy kapitały Banku o 3 mld złotych rezygnując z wypłacenia dywidendy.

Warunki podejmowanej decyzji :
-szacuje się ,ze akcja kredytowa systemu bankowego Polsce będzie w tym roku mniejsza o 140 mld złotych
-kredyt staje się coraz droższy i bardziej niedostępny szczególnie dla rodzimej przedsiębiorczości
-maleją zasoby finansowe firm ( pogorszenie warunków rynkowych, straty na opcjach ,większe ryzyko gospodarowania ) i zdolności obywateli do oszczędzania
-rosną potrzeby kredytowe sektora publicznego i przedsiębiorstw na uzupełnienie wkładu krajowego dla pozyskiwanych środków unijnych
-banki –córki banków globalnych znacząco ograniczyły możliwości transferu środków od swoich właścicieli wręcz przeciwnie istnieje groźba pogłębiania transferów w drugą stronę
-propozycja Ministra Finansów oznacza de facto prywatyzację PKO BP ( największy bank w Polsce) łącznie z utratą wpływu już dziś ograniczonego władzy publicznej na realizowaną politykę Banku.

Czy w warunkach pogłębiającego się kryzysu Premier Tusk i Minister Finansów dla skromnych 1,5 mld dla budżetu kosztem gospodarki naprawdę chcą zrealizować swój pomysł ?
Decyzja tej miary o gigantycznych konsekwencjach na przyszłość powinna być podjęta nie przez Ministra czy nawet Rząd ale cały Parlament…
lubię naszą okolicę
Awatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 203
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: iwiczna

Postautor: via » śr cze 10, 2009 4:00 pm

Powinniśmy chyba pomyśleć nad założeniem nowego wątku na forum pt. "żalę się tu, bo nie mam do kogo".

pzdr
VIA
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: looky » śr cze 10, 2009 8:14 pm

via pisze:Powinniśmy chyba pomyśleć nad założeniem nowego wątku na forum pt. "żalę się tu, bo nie mam do kogo".

Taaa...
Patrząc na wypowiedzi Pana Piechocińskiego na tym forum mam wrażenie, że służy mu ono jako tablica ogłoszeń :?
I z tego co wiem nie jestem odosobniony w swoim odczuciu.
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » śr cze 10, 2009 9:46 pm

@ piechocinski

Takie pytanko mam: jako zwykły mieszkaniec Piaseczna, który na co dzień wdeptuje w psie odchody leżące na nielicznych trawiastych terenach.

Skąd wzięło się powiedzenie: Nikt ci tyle nie da, co Piechociński ci obieca?

He?
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: piechocinski » pt cze 12, 2009 9:37 am

doprawdy ?
lubię naszą okolicę
Awatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 203
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: iwiczna


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron