Jak wygląda procedura meldunku na terenie gminy Piaseczno?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Jak wygląda procedura meldunku na terenie gminy Piaseczno?

Postautor: weronika » pn cze 01, 2009 8:18 pm

Jak wygląda procedura meldunku na terenie gminy Piaseczno?

Chciałbym się zameldować w Piasecznie i mam do Was pytanie: jak wygląda procedura meldunkowa w naszej gminie? Do jakiego wydziału mam pójść, jakie dokumenty mam mieć przygotowane, jak to mniej więcej wygląda i ile się czeka oraz gdzie najlepiej jest zrobić zdjęcie do nowego dowodu osobistego?

Oczywiście mogę pójść sobie do urzędu i się dowiedzieć, ale jak każdy zapewne z Was - pracuję w ciągu dnia a po południu obowiązki rodzinne, więc chciałabym wiedzieć, co mam przygotować, żebym miała już wszystko gotowe i obym załatwiła to w ciągu jednego dnia biorąc urlop w pracy.

Dziękuję za góry za wszelkie wasze uwagi i sugestie.
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jak wygląda procedura meldunku na terenie gminy Piaseczno?

Postautor: looky » pn cze 01, 2009 8:43 pm

Musisz się udać do Urzędu Miasta i Gminy:

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
ul. Kościuszki 5
05-500 Piaseczno
tel. 022 7017 500

Godziny pracy Urzędu:
poniedziałek 8:00 - 18:00
wtorek - piątek 8:00 - 16:00

Tutaj masz informacje i druki:
http://www.bip.piaseczno.eu/index.php?o ... Itemid=193

Zdjęcia ja zawsze robię w:
FOTO Renau
ul. Puławska 18 I piętro
0227568583

Pon - Pt - 9:00 - 18:00
Sob - 10:00 - 14:00
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jak wygląda procedura meldunku na terenie gminy Piaseczno?

Postautor: weronika » pn cze 01, 2009 9:38 pm

£ukasz, dziękuję ślicznie za bardzo szybką reakcję i odpowiedź!
bip.piaseczno.eu pisze:zaświadczenie o wymeldowaniu z ostatniego miejsca pobytu stałego

I dzięki temu dowiedziałam, się że na początku muszę jechać do moich rodzinnych stron i wymeldować się tam a dopiero później meldować się w Piasecznie.

Orientujecie się ile zdjęć potrzeba do nowego dowodu osobistego?

p.s. znalazłam przy okazji wątek: gdzie w Piasecznie jest Studio Foto?
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jak wygląda procedura meldunku na terenie gminy Piaseczno?

Postautor: Jakub » pn cze 01, 2009 9:51 pm

weronika pisze:Orientujecie się ile zdjęć potrzeba do nowego dowodu osobistego?

Nie pamiętam ile jest teraz wymagane, ale było:
2 zdjęcia 3,5 x 4,5 cm (odsłonięte lewe ucho)

:fotograf:
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Jak wygląda procedura meldunku na terenie gminy Piaseczno?

Postautor: looky » pn cze 01, 2009 10:24 pm

Proszę:

http://www.bip.piaseczno.eu/index.php?o ... Itemid=193

Procedura wydawania dowodów osobistych.
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jak wygląda procedura meldunku na terenie gminy Piaseczno?

Postautor: Kacperek » wt cze 02, 2009 9:45 am

Przydatne informacje! Dzięki!

:good:
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Jak wygląda procedura meldunku na terenie gminy Piaseczno?

Postautor: Krystian Marciniak » czw cze 04, 2009 10:36 am

Mi też się przyda ta informacja!

DZIęKUJę WAM!
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: arturo » czw cze 04, 2009 10:56 am

Mam już to za sobą... urzędnicy wg mnie bardzo mili i uczynni.
.:aRt:.
Awatar użytkownika
arturo
 
Posty: 301
Rejestracja: sob maja 30, 2009 6:03 am
Lokalizacja: Warszawa/Ochota

Władze Piaseczna zachęcają mieszkańców do zameldowania się

Postautor: iza » czw lip 23, 2009 12:32 am

Tak było w 2006 roku:

Władze Piaseczna zachęcają mieszkańców do zameldowania się
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3166684.html

"Twoje pieniądze idą właśnie tam, gdzie masz meldunek. Jeśli chcesz, by w Twojej okolicy powstawały nowe drogi, parki, szkoły i inne obiekty użyteczności publicznej, by poprawiała się komunikacja, by okolica stawała się bardziej estetyczna, zamelduj się - Twoje pieniądze pójdą na rzeczy, z których skorzystasz!" - baner o takiej treści właśnie pojawił się na internetowej stronie Piaseczna. To element kampanii marketingowej, która ma zachęcić mieszkańców do zameldowania się w gminie.

Do Piaseczna sprowadza się coraz więcej ludzi. Mieszkania są tu tańsze, buduje się dużo, więc jest w czym wybierać. Północne rejony gminy, czyli Józefosław i Julianów, są modne, bo powstają tam niskie osiedla w zieleni.
Ale wielu ludzi, przeprowadzając się do Piaseczna, nie melduje się w tej gminie. Większości szkoda czasu na formalności. Inni nie identyfikują się z tą gminą - tutaj tylko śpią, a pracują, spotykają się ze znajomymi i chodzą do kina w Warszawie. Jeszcze inni odkładają sprawy urzędowe na później, jak już wykończą i umeblują mieszkanie.
- Od kilku tygodni mieszkam w Piasecznie, ale jeszcze się nie zameldowałam - przyznaje Dobrochna Ceranowicz z Józefosławia. - To dlatego, że dopiero w marcu będę podpisywać akt notarialny na moje mieszkanie - tłumaczy.
- Tak z naszej gminy wyciekają pieniądze - skarży się Józef Zalewski, burmistrz Piaseczna. Tłumaczy, że samorządy dostają część pieniędzy z podatków płaconych przez mieszkańców. Ale pieniądze idą za meldunkiem. Więc na tym, że ludzie się nie meldują, Piaseczno traci. Ile?
- Oficjalnie nasza gmina ma 54 tys. mieszkańców. W rzeczywistości - przynajmniej o 10 tys. więcej. Gdyby zameldowały się wszystkie osoby, które mieszkają u nas, a jeszcze nie dopełniły tej formalności, w naszym budżecie przybyłoby przynajmniej 10 mln zł - szacuje Daniel Putkiewicz z piaseczyńskiego urzędu gminy. - Za taką kwotę niedawno wybudowaliśmy gimnazjum, tyle pieniędzy wystarczyłoby też na zbudowanie 10 km dobrej drogi - oblicza.

Dlatego władze Piaseczna rozpoczęły akcję marketingową skierowaną do "nowych" piaseczynian. Na stronie internetowej pracownicy ratusza kuszą dobrą jakością obsługi ("sprawy urzędowe możesz załatwiać blisko domu, w komfortowych warunkach i bez kolejek! Zapraszamy do Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno!"), przemawiają mieszkańcom do wyobraźni ("Jeśli nie masz meldunku, gmina nie wie o Twoim istnieniu i nie uwzględnia Cię w swoich szacunkach. A to może oznaczać, że inwestycje w Twojej okolicy powstaną później"). I apelują do ich poczucia praworządności ("Zgodnie z prawem każda osoba, która przebywa w określonej miejscowości pod tym samym adresem dłużej niż trzy doby, ma obowiązek się zameldować"). Pani Dobrochna obietnice o braku kolejek w urzędzie przyjmuje ze sceptycyzmem, choć przyznaje, że jeszcze nic tu nie załatwiała. - Ale akcja mi się podoba. Kiedy była dyskusja nad budową szkoły w Józefosławiu, w którym mieszkam, niektórzy argumentowali, że nie warto jej tam stawiać, bo mieszka za mało ludzi. Gdyby wszyscy się zameldowali, nikt już by tak nie mówił - przekonuje.
Kosmetyki za meldunek. Internetowy baner to dopiero początek akcji marketingowej.
- Urządzimy loterię dla nowych mieszkańców - wyjawia Daniel Putkiewicz. - Pomiędzy tych, którzy się w najbliższym czasie zameldują w Piasecznie, rozlosujemy podarunki ufundowane przez firmy mające siedziby w Piasecznie. Firma Eris już zaproponowała nam zestawy kosmetyków. Czekamy jeszcze tylko na to, żeby zgodę na taką loterię wydało nam Ministerstwo Finansów.

czy teraz też władze zachęcają w jakiś kuszący sposób?
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości