ZDJĘCIA LUDZI / PORTRET

Podforum z podziałem na wątki tematyczne związane z fotografią i zdjęciami mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Fotografie zdjęcia e-mieszkańców. Pochwal się swoimi zdjęciami.

Moderator: GTW

Postautor: photozoner » czw wrz 24, 2009 10:35 pm

Wydawać by się mogło, że wystarczy mieć siatkę, ale łapanie płazów to nie taka prosta sprawa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: photozoner » czw wrz 24, 2009 11:11 pm

Ostatnie już zdjęcie. Jak widać dużo nie zrobiłem, musząc uważać by nie trzeba było wyławiać Ani :)

Obrazek

P.S. żaba to wbrew pozorom bardzo delikatne stworzenie, wrażliwe na zanieczyszczenie środowiska. Spotyka się je na Górkach w coraz to mniejszych populacjach. Wiadomo dlaczego.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » pt wrz 25, 2009 6:40 am

1 zdjęcie z tej strony jest bombowe - świetna dynamika. robiłeś na jakiś 15mm? Trochę górę wywaliło do przodu względem dołu, ale bardzo lubię takie zniekształcenia.
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: stentonik » pt wrz 25, 2009 6:48 am

Zdjęcia znakomite! A po co mu te żaby? Co z nimi robi?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: zemfiroczka » pt wrz 25, 2009 11:49 am

stentonik pisze:po co mu te żaby? Co z nimi robi?


żabie udka na kolację ;)
"nie wyciągaj mi tu środkowego palca
nawet nie znasz mnie,
a może i znasz, ale nie do końca(...)
co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa
bez czy w pasach bezpieczeństwa "
Awatar użytkownika
zemfiroczka
 
Posty: 1539
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 1:15 am

Postautor: photozoner » pt wrz 25, 2009 4:01 pm

Kiedyś duże zapotrzebowanie zgłaszały przeróżne instytuty badawcze. Teraz zapotrzebowanie spadło, a wzrosły obostrzenia środowiskowe. W związku z tym Pan Jacek bywa u nas jedynie dwa razy do roku.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » pt wrz 25, 2009 4:02 pm

Amon pisze:1 zdjęcie z tej strony jest bombowe - świetna dynamika. robiłeś na jakiś 15mm? Trochę górę wywaliło do przodu względem dołu, ale bardzo lubię takie zniekształcenia.


Photozoner - napisz proszę na jakim sprzęcie pracujesz i jakim szkłem robiłeś te zdjęcia (jeśli to nie tajemnica zawodowa oczywiście :) )
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: photozoner » pt wrz 25, 2009 4:17 pm

Amon pisze:1 zdjęcie z tej strony jest bombowe - świetna dynamika. robiłeś na jakiś 15mm? Trochę górę wywaliło do przodu względem dołu, ale bardzo lubię takie zniekształcenia.

Chciałem właśnie trochę przerysować :) Z ogniskową trafiłeś świetnie, bo fotka robiona była na 10mm (co daje prawdziwe 15mm)

daro pisze:Photozoner - napisz proszę na jakim sprzęcie pracujesz i jakim szkłem robiłeś te zdjęcia (jeśli to nie tajemnica zawodowa oczywiście :) )


żadna tajemnica :) Do niedawna robiłem na Nikonie D70s (dużo z niego jest zdjęć na forum), od paru miesięcy zagościł u mnie Fuji S5 Pro. Uczę się go jeszcze, a raczej chciałbym mieć czas by go poznać :)
Co do powyższych zdjęć - wszystkie poza w/w robione Tamronem 90mm.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » pt wrz 25, 2009 4:29 pm

photozoner pisze:Do niedawna robiłem na Nikonie D70s (dużo z niego jest zdjęć na forum), od paru miesięcy zagościł u mnie Fuji S5 Pro.

Już nie robisz zdjęć na Nikonie? :roll: Wojtek, może kiedyś pożyczysz jakiś ze swoich obiektywów nikona? Chciałbym zobaczyć, jak robi się zdjęcia czymś innym, niż tylko kitowy obiektyw... ;) No i oczywiście, muszę się nauczyć tak delikatnie i rewelacyjnie wyostrzać zdjęcia, jak robisz to na swoich fotografiach.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » pt wrz 25, 2009 10:08 pm

photozoner pisze:żadna tajemnica :) Do niedawna robiłem na Nikonie D70s (dużo z niego jest zdjęć na forum), od paru miesięcy zagościł u mnie Fuji S5 Pro. Uczę się go jeszcze, a raczej chciałbym mieć czas by go poznać :)
Co do powyższych zdjęć - wszystkie poza w/w robione Tamronem 90mm.


Czy Twoje zdjęcia poddajesz obróbce w jakimś programie?
Zastanawia mnie w jaki sposób uzyskujesz tak dużą ostrość i "efekt trójwymiarowości".
Jakimi obiektywami robisz np. krajobrazy. Robisz wszystko na stałkach czy masz jakieś zoomy. Jestem właśnie na etapie zakupu szkieł i stąd moje pytania.

Przy okazji dlaczego zrezygnowałeś z Nikona?
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: photozoner » pt wrz 25, 2009 10:50 pm

daro --> Co do obróbki to były już wcześniej rozmowy i wychodzi na to, że to temat drażliwy ;) Zależy co nazywamy obróbką, niektórzy uważają wywołanie RAWa za obróbkę i w tym wypadku można powiedzieć, że wszystkie są obrabiane. Czasem lubię "pojechać" z obróbką bardziej, ale jeśli nad jednym zdjęciem mam siedzieć więcej niż kwadrans to odpuszczam. To powinno dać odpowiedź jak "zaawansowana" obróbka jest na moich zdjęciach.
Myślę, że efekt trójwymiarowości o którym piszesz to wynik dobrania odpowiedniej ogniskowej i przede wszystkim przysłony.
Krajobrazy ostatnio robię "na szeroko" Sigmą 10-20, oprócz tego mam kitowy zoom 18-70. To jaki obiektyw masz wybrać zależy tylko i wyłącznie od dwóch rzeczy - uświadomienia sobie co chcesz fotografować i jak w zarysie ma to wyglądać o raz od kasy ;)
Rezygnacja z Nikona jest połowiczna, bo Fuji jest na bagnecie Nikona (S5 jest zrobione na bazie korpusu D200).
Fuji wybrałem za bezkonkurencyjny zakres tonalny.

Martin --> oczywiście, umówimy się kiedyś na wspólny plener (tak jak rozmawialiśmy - może w przyszłym tygodniu) i możesz próbować co chcesz.
Awatar użytkownika
photozoner
 
Posty: 752
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:23 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » pt wrz 25, 2009 11:05 pm

photozoner pisze:daro --> Co do obróbki to były już wcześniej rozmowy i wychodzi na to, że to temat drażliwy ;)


Chyba czegoś nie doczytałem :)
Zawsze zastanawiam się czy zdjęcie, które jest prezentowane to efekt uzyskany tylko z wykorzystaniem aparatu czy też PS. Nie uważam jednak aby było coś złego w delikatnej obróbce, ale masz rację, że jeżeli nad fotką trzeba posiedzieć godzinę to zaczyna się to robić bez sensu:)



photozoner pisze:Martin --> oczywiście, umówimy się kiedyś na wspólny plener (tak jak rozmawialiśmy - może w przyszłym tygodniu) i możesz próbować co chcesz.


Z chęcią wybiorę się z Wami jeśli nie będę Wam przeszkadzał :)
Chciałbym z Tobą pogadać i zasięgnąć kilku rad. Poza tym każdy plener z kimś kto się zna na rzeczy, dla kogoś takiego jak ja jest pouczający.
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » sob wrz 26, 2009 8:12 am

photozoner pisze:Amon napisał:
1 zdjęcie z tej strony jest bombowe - świetna dynamika. robiłeś na jakiś 15mm? Trochę górę wywaliło do przodu względem dołu, ale bardzo lubię takie zniekształcenia.

Chciałem właśnie trochę przerysować Z ogniskową trafiłeś świetnie, bo fotka robiona była na 10mm (co daje prawdziwe 15mm)


Masz styl fotografii bardzo zbliżony do moich upodobań (w większości zdjęć). Dlatego tak szczególnie mi się podobają Twoje zdjęcia. Mówię zarówno o tematyce, kadrze, jak i obróbce.
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: via » sob wrz 26, 2009 8:21 am

daro pisze:Zawsze zastanawiam się czy zdjęcie, które jest prezentowane to efekt uzyskany tylko z wykorzystaniem aparatu czy też PS.


Daro, zapomnij o czymś takim jak zdjęcie prosto z aparatu. W dobie fotografii cyfrowej takie coś nie miałoby sensu, w analogowej zresztą było podobnie ;)
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » sob wrz 26, 2009 9:59 am

photozoner pisze:Martin --> oczywiście, umówimy się kiedyś na wspólny plener (tak jak rozmawialiśmy - może w przyszłym tygodniu) i możesz próbować co chcesz.

Super, bardzo chętnie spotkam się i porozmawiam o tym wyostrzaniu i spróbowałbym czegoś innego niż tylko kit w aparacie. Dzięki i będziemy w kontakcie.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fotografie zdjęcia mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron