Komunikacja, komunikacja...

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Komunikacja, komunikacja...

Postautor: elzbieta » wt maja 19, 2009 8:18 pm

Martin, czy wiesz coś nowego na temat tramwaju z Piaseczna do Wawy?
A co nowego w sprawie drogi do Góry Kalwarii. Chyba z [poszerzania nici bo w żabieńcu budują chodnik....

Chyba nie będą go burzyć za 2 lata.
elzbieta
 
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 24, 2009 8:31 pm

Komunikacja, komunikacja...

Postautor: Martin » wt maja 19, 2009 8:39 pm

elzbieta pisze:Martin, czy wiesz coś nowego na temat tramwaju z Piaseczna do Wawy?

Informacje obecnie ucichły i znając życie tematy zostaną podgrzane jako kiełbasa wyborcza kandydatów na radnych i burmistrza... ;)

Temat o komunikacji: Komunikacja w Gminie Piaseczno

elzbieta pisze:A co nowego w sprawie drogi do Góry Kalwarii. Chyba z [poszerzania nici bo w żabieńcu budują chodnik....


Po niekorzystnym dla GDDKiA wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego straciła ważność decyzja wojewody o lokalizacji drogi, co zatrzymało mocno zaawansowane wykupy gruntów. Teraz Dyrekcja musi starać się u wojewody o decyzję realizacyjną na mocy nowej specustawy. (...)

Więcej informacji w wątku: droga krajowa nr 79 Piaseczno Energetyczna do Góra Kalwaria
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Busiki czy autobusy

Postautor: gobus1 » czw wrz 01, 2011 2:26 am

Tramwaje to przeżytek. Busiki czy autobusy przemką - nie są takimi zawalidrogami.

_____________
Tani wynajem busów Piaseczno albo autokary do wynajęcia
Ostatnio zmieniony czw cze 21, 2012 1:18 pm przez gobus1, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
gobus1
 
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 24, 2010 4:57 am

Komunikacja, komunikacja...

Postautor: MieRah » sob wrz 03, 2011 7:11 pm

Tramwaj na wydzielonym torowisku jest niezależny od korków i pojemny do tego.
MieRah
 
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 08, 2011 5:46 pm

Komunikacja, komunikacja...

Postautor: Jacenty » ndz wrz 04, 2011 8:13 am

Nie ma miejsca dla ścieżki rowerowej a wy chcecie tam wcisnąć tramwaj?

Zresztą spójrzcie jak jest budowany tramwaj na Tarchomin,który jest dzielnicą Warszawy.
Kto by chciał ciągnąć do nas na wieś tram?

Mądrze wykorzystać linię radomską+dowozówki i będzie git :good:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: AgentCooper » pn wrz 05, 2011 9:33 pm

Jacenty pisze:Mądrze wykorzystać linię radomską+dowozówki i będzie git

Popieram w całej rozciągłości. Wszystkie europejskie stolice mają kolej podmiejską. Zarówno Gmina jak i mieszkańcy powinni starać się o rozbudowę sieci i ew. SKM do Wawy. To jest jedyna alternatywa dla zakorkowanej Puławskiej.
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: amasoft » śr wrz 07, 2011 12:44 am

Na SKM-kę do Piaseczna nie ma co liczyć do puki nie skończą linii do lotniska. Wówczas otworzą z powrotem tor nr. 1 i linia odzyska swoją przepustowość. Z moich nasłuchów radiowych wiem, że na Okęciu i Al. Jerozolimskich często padają urządzenia sterowania ruchem pociągów, stąd często na linii Radomskiej są duże opóźnienia.

Co do tramwaju do Piaseczna - wątpię by coś w tym kierunku władze robiły. Wiadomo, tramwaj by się przydał, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Na chwilę obecną nie ma na tą inwestycję ani miejsca ani pieniędzy.
Pozdrawiam.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: Jacenty » śr wrz 07, 2011 4:04 pm

amasoft pisze: Z moich nasłuchów radiowych wiem, że na Okęciu i Al. Jerozolimskich często padają urządzenia sterowania ruchem pociągów


Takie małe OT.
£apiesz toto u siebie w domu? :D

Na facebooku pojawiło się takie oto wydarzenie:

Chcemy normalnej komunikacji
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: AgentCooper » śr wrz 07, 2011 7:41 pm

Lobbing w sprawie L - ki na facebooku ok ale pozostaje nadal pytanie co jest alternatywą do stania w korkach na Puławskiej? Powtarzane jak mantry lamentu przez Gminę na każde pytanie:Nie mamy na to pieniędzy jest żałosne.
Czy ktoś myśli perspektywicznie? Domy się budują ludzi przybywa w tempie ekspresowym a Gmina co? Jaki mają pomysł nasi włodarze żeby umożliwić ludziom dojazd do pracy w normalnych warunkach a nie wagonach bydlęcych (sorry ale to skojarzenie moje teściowej, która się ostatnio wybrała KM do Wawy) ? Myślę o realnych projektach a nie kiełbasie wyborczej.
Pewnie niedługo się zaczną obiecanki bo wybory coraz bliżej...
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: Tulipano_0602 » czw wrz 08, 2011 9:20 am

AgentCooper pisze:Lobbing w sprawie L - ki na facebooku ok ale pozostaje nadal pytanie co jest alternatywą do stania w korkach na Puławskiej? Powtarzane jak mantry lamentu przez Gminę na każde pytanie:Nie mamy na to pieniędzy jest żałosne.
Czy ktoś myśli perspektywicznie? Domy się budują ludzi przybywa w tempie ekspresowym a Gmina co? Jaki mają pomysł nasi włodarze żeby umożliwić ludziom dojazd do pracy w normalnych warunkach a nie wagonach bydlęcych (sorry ale to skojarzenie moje teściowej, która się ostatnio wybrała KM do Wawy) ? Myślę o realnych projektach a nie kiełbasie wyborczej.
Pewnie niedługo się zaczną obiecanki bo wybory coraz bliżej...




Już dwie kandencje temu dostał się do władz jeden co obiecywał metro w Piasecznie.
Jeszcze inne koncepcje pewnie będą obiecywane - a co tam - metro, MISTER, teleportery...

Trzeba by przeforsować kilka rzeczy:

1) drastycznie ograniczyć budowanie nowych bloków - tu niezbędna jest zmiana planu zagospodarowania - przy takim przyroście mieszkań żadna infrastruktura nie wytrzyma (a szczególnie taka licha jak tu)

2) rozwinąć komunikację zbiorową, która powinna być na tyle szybka i niezawodna, by ludzie zostawili auta w domu - ta komunikacja nie może stać z autami w korkach. Potrzebne są:
a) pociągi, ale PKP i wszystkie co z niej wypączkowało widać jak funkcjonuje
b) tramwaj na Puławskiej - projekt jest od lat, ale to przerasta możliwości organizacyjne i pewnie finansowe Piaseczna (trzeba by dogadać się z W-wą, ale przecież burmistrz jest z tej samej partii co prezydent W-wy)
c) autobusy na wolnych od korków bus-pasach - wymaga dobudowania/rozbudowania/wyremontowania czwartego pasa i dratycznego pilnowania by samochody tam nie wjeżdżały
d) uruchomić szynobus czy jakiś pociąg na torach biegnących przez Julianów do Wilanowa

3) przebudować infrastrukturę:
- udrożnić drogi dojazdowe do Puławskiej
- wyeliminować jak najwięcej światłe na Puławskiej i zastąpić zwykłe skrzyżowania wiadukatami i rondami pod wiaduktami
- wybudować w końcu odcinek S7 tzw. "Puławską-bis"
To jest najmniej realne i nie zależne (chyba że jakiś lobbing) bezpośrednio od władz Piaseczna.

4) utworzyć na terenach odzyskanych przez Mysiadło (gmina Lesznowola) po obu stronach Puławskiej (od skrzyżowania Puławska-Geodetów) jakąś strefę przemysłowo-biurową, a także na teranach po Thomsonie - zamiast kolejnych centrów handlowych
Gdyby tam powstały jakieś biurowe centra i zakłady przemysłowe (mało zanieczyszczające) to sporo Piaseczna i okolic znalazło tam pracę. Wtedy ci pracownicy nie jechali by do roboty w W-wie i nie korkowali by swoimi autami Puławskiej.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: wdolinski » czw wrz 08, 2011 9:43 am

Tulipano_0602 pisze:Trzeba by przeforsować kilka rzeczy:

1) drastycznie ograniczyć budowanie nowych bloków - tu niezbędna jest zmiana planu zagospodarowania - przy takim przyroście mieszkań żadna infrastruktura nie wytrzyma (a szczególnie taka licha jak tu)


W tej kwestii widzę największy problem, bo nowi mieszkańcy to w większości wdzięczny elektorat dla rządzących. Dla nich sam fakt zamieszkania blisko stolicy to raj, ameryka i powód do dumy. A dzięki komu to mają? Napewno nie dzięki tym, którzy nie zgadzają się z władzami odnośnie budowy bloków i innych osiedli. Wręcz nabierają agresji do ludzi, którzy mieszkaja tu od lat i którzy zwracaja im uwagę, by sprzątać po psach, by nie śmiecić, by nie blokować lewego pasa Puławskiej dostojną jazdą, by nie kablować w pracy itd itp.
Powyższe to moje przemyślenia jako długoletniego mieszkańca okolic Chyliczkowskiej.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: amasoft » czw wrz 08, 2011 4:58 pm

Jacenty pisze:
amasoft pisze: Z moich nasłuchów radiowych wiem, że na Okęciu i Al. Jerozolimskich często padają urządzenia sterowania ruchem pociągów


Takie małe OT.
£apiesz toto u siebie w domu? :D

Na facebooku pojawiło się takie oto wydarzenie:

Chcemy normalnej komunikacji


Wykonałem dipol bezkierunkowy według własnego projektu i mam super zasięg :D Zasięg na tej antenie mam: na 8-ce do CzP, 12-tce GK, węzeł w Czachówku, czasem Tarczyn przebije, słychać doskonale Wschodnią, Zachodnią, czasem Rembertów, Włochy, Otwock...

Na FB Ci zapa wysłałem ;) A wydarzenie popieram w 100%, tylko jest jeden problem żeby puścić 79-ką ZTM-y. Muszą zatoki zrobić na wszystkich przystankach, bo to droga krajowa i takie wymogi mają. L-kę mogliby puścić do żabieńca... Kiedyś koło mnie była linia PKS-u Piaseczno - Jastrzębie - Konstancin ale mało ludzi jeździło i zlikwidowali... :cry:
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron