PIASECZNO 1429-2009

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

PIASECZNO 1429-2009

Postautor: jalokim83 » wt mar 17, 2009 11:07 pm

W tym roku przypada 580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich, czy orientujecie się, czy przewidziane są jakieś z tego tytułu uroczystości, imprezy?
jalokim83
 
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 07, 2008 2:58 pm

PIASECZNO 1429-2009

Postautor: Artur N. » wt mar 17, 2009 11:16 pm

W tym roku przypada 580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich

Nie miałem o tym pojęcia - dzięki!
czy orientujecie się, czy przewidziane są jakieś z tego tytułu uroczystości, imprezy?

UMiG Piaseczno mogliby w związku z tym coś przygotować...
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich

Postautor: Martin » wt mar 17, 2009 11:27 pm

Wysłałem w tej sprawie maila do Biura Promocji i Informacji Miasta i Gminy Piaseczno.
Jak tylko otrzymam informację, to na pewno dam Wam znać.

Pozdrawiam
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO 1429-2009

Postautor: anka » śr mar 18, 2009 1:07 am

Z okazji ponad 5-wiekowej rocznicy istnienia Naszego Grodu,ośmielam się
zgłosić przyziemną i mało patriotyczną propozycję:

PRZYWRÓćMY DAWNĄ URODę RZECE JEZIORKA
/czyt. zlikwidujmy ściek powiatowy/


P.s. deklaruję na ten jeden dzień /sobota,6 godzin/pracy,koordynator
realizacji przedsięwzięcia-władze samorządowe,środki finasowe-oszczędności
na zaplanowanych uroczystościach.

Zapraszam do poparcia i udziału Szanownych Forumowiczów


anka-Chylicznin
anka
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 7:39 pm

PIASECZNO 1429-2009

Postautor: sanchez » śr mar 18, 2009 10:03 am

Zdaje się że mamy "świętować" rocznicę MIASTA, a nie Gminy. Jeziorka z miastem wspólnego chyba ma niewiele ... (co nie znaczy, że jestem przeciwny Twojej propozycji). :)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich

Postautor: teresa » śr mar 18, 2009 10:07 am

580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich - oj to powinno być hucznie?
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO 1429-2009

Postautor: anka » śr mar 18, 2009 10:45 am

sanchez Dziękuję,że popierasz moją propozycję.A związek rzeki Jeziorki zPiasecznem/jego założeniem/jest taki,że wybór miejsa powstania P. był na ten czas /580 l. temu/nieprzypadkowy. Miłą konsekwencjątego faktu/sądzę ,że miłą/jest to że,los nas tu jako mieszkańców i sąsiadów przywiódł.Sory za ten wykład.

Warto czasem "zatrzymać się na moment i pomyśleć jaki był początek Naszego Miejsca".Podtrzymuję swą propozycję i zachęcam do jej rozpropagowania i poparcia

Pozdrawiam
anka
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 7:39 pm

PIASECZNO 1429-2009

Postautor: sanchez » śr mar 18, 2009 3:18 pm

Sorry, ale nie zrozumiałem tego związku Piaseczna z Jeziorką 580 lat temu ... :(
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich

Postautor: Martin » śr mar 18, 2009 5:34 pm

jalokim83 pisze:W tym roku przypada 580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich, czy orientujecie się, czy przewidziane są jakieś z tego tytułu uroczystości, imprezy?

Tak jak wspomniałem powyżej, napisałem do UMiG Piaseczno i otrzymałem odpowiedź:

Małgorzata Idaczek pisze:W związku z 580. rocznicą nadania Piasecznu praw miejskich przewidujemy oczywiście uroczystości z tego tytułu. Będą one rozłożone w czasie i powiązane m.in. z uroczystościami 3-Majowymi oraz Jarmarkiem Piaseczyńskim, nawiązującym bezpośrednio do historii i tradycji naszego miasta. Koordynatorem uroczystości rocznicowych jest Ośrodek Kultury w Piasecznie i tam może się Pan dowiedzieć szczegółów dot. tego tematu. Biuro Promocji włączy się w obchody rocznicy, jednak trwają nadal ustalenia, stąd oficjalny komunikat w tej sprawie będziemy mogli podać w późniejszym terminie. Po zakończeniu ustaleń informacja zostanie rozesłana do mediów.

Kontakt do Ośrodka Kultury: tel. 022 756 76 00, e-mail: biuro@kulturalni.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Idaczek
Biuro Promocji i Informacji gminy Piaseczno

Teraz pytanie przesłałem do Ośrodka Kultury w Piasecznie.
:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich

Postautor: jalokim83 » śr mar 18, 2009 9:40 pm

Cieszę się Marcinie, że się zainteresowałeś tą sprawą, ale jeśli mam być precyzyjny, to prawa miejskie Piaseczno dostało 5 listopada 1429, zatem 5 listopada powinny odbyć główne uroczystości, a nie 3 maja czy w Jarmark.
Z informacji wynikającej z UMiG-u wynika, że żadne uroczystości nie są planowane (czytam między wierszami). Nie można mówić, że świętujemy 580-lecie miasta 3 Maja, bo to tak, jakbyśmy Boże Narodzenie obchodzili 11 listopada (i to święto i to święto, w tym samym roku, a więc się połączy).

Jak pamiętam 5 lat temu odbył się Festyn, był koncert De Mono. Akurat nie jestem zwolennikiem takich atrakcji, ale może jednak warto by było jakoś nagłośnić sprawę.

A może zrobić jakąś wystawę w MR, albo po prostu mieszkańcom zaproponować historyczną wycieczkę - spacer po mieście z opowieścią o historii Piaseczna. Bo kto wie, kim był L. Czajewicz, albo W. Kaun albo skąd się wziął półksiężyc na naszym Ratuszu.
A może piknik historyczny?
jalokim83
 
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 07, 2008 2:58 pm

580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich

Postautor: Martin » śr mar 18, 2009 11:46 pm

jalokim83 pisze:Cieszę się Marcinie, że się zainteresowałeś tą sprawą

To Ty mnie zainteresowałeś tym tematem, a ja jedynie ciągnę temat i staram się czegoś dowiedzieć w UMiG a teraz w MGOK ;)
jalokim83 pisze:prawa miejskie Piaseczno dostało 5 listopada 1429, zatem 5 listopada powinny odbyć główne uroczystości

Całkowicie się z Tobą zgadzam! Może chcą przy okazji 3 majowej imprezki załatwić również 580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich? Mam nadzieję, że otrzymam bardziej precyzyjne informacje z Ośrodka Kultury. Wysłałem im również link do tego wątku, tak więc jeżeli macie odnośnie tego jakieś uwagi, to piszcie a zapewne zostanie to odczytane przez odpowiednie osoby.

Pozdrawiam
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich

Postautor: Paweł Dobosz » czw mar 19, 2009 8:45 am

jalokim83 pisze:A może zrobić jakąś wystawę w MR, albo po prostu mieszkańcom zaproponować historyczną wycieczkę - spacer po mieście z opowieścią o historii Piaseczna. Bo kto wie, kim był L. Czajewicz, albo W. Kaun albo skąd się wziął półksiężyc na naszym Ratuszu.
A może piknik historyczny?

Cieszę, że pojawił się taki temat :) bo nie muszę sam go zakładać :D

W ramach 580-lecia uzyskania przez Piaseczno praw miejskich nasze stowarzyszenie (Piaseczyńska Grupa Obywatelska) wspólnie z Muzeum Regionalnym zamierza zorganizować trzy powiązane tematycznie plenerowe wystawy pod roboczym tytułem "Piaseczno - wczoraj, dziś i jutro". Pierwsza wystawa odbędzie się 3 maja i obejmie ostatnie 50 lat XX wieku. Drugą wystawę planujemy na 31 maja (Piknik Rodzinny) - obejmie okres od 1918 roku do II Wś, oraz czasy współczesne. Trzecia wystawa odbędzie się podczas Jarmarku Piaseczyńskiego we wrześniu i obejmie okres przed 1918 r. oraz przyszłość Piaseczna. Jak widać, idea polega na tym, żeby wychodząc mniej więcej z czasów współczesnych, jednocześnie z zajrzeć w przyszłość oraz spróbować wybiec myślami w przyszłość. Podsumowaniem przedsięwzięcia ma być dwutygodniowa wystawa stała w Muzeum Regionalnym na jesieni.

Jednocześnie zależy nam, ażeby w realizację tego przedsięwzięcia włączyli się także mieszkańcy Piaseczna. Jeżeli więc ktoś z Was mógłby udostępnić na potrzeby kolejnych wystaw jakieś ciekawe zdjęcia, ryciny, mapy, itp. to byłoby super. Ewentualnie może znacie kogoś takiego. Jeżeli chodzi o czasy najdawniejsze oraz przyszłość to tutaj w grę wchodzą również wizje artystyczne (zarówno dwuwymiarowe jak i przestrzenne) :)

Zdjęcia, rekwizyty, prace artystyczne na potrzeby wystaw zbieramy w siedzibie Muzeum i tam najlepiej się z nimi zgłaszać.

Jeżeli ktoś z Was chciałby się zaangażować w to przedsięwzięcie również w jakieś innej formie (np. pomóc w organizacji) to proszę o kontakt.
Awatar użytkownika
Paweł Dobosz
 
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 2:24 pm

Re: 580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich

Postautor: Jacenty » czw mar 19, 2009 11:34 am

jalokim83 pisze:A może zrobić jakąś wystawę w MR, albo po prostu mieszkańcom zaproponować historyczną wycieczkę - spacer po mieście z opowieścią o historii Piaseczna. Bo kto wie, kim był L. Czajewicz, albo W. Kaun albo skąd się wziął półksiężyc na naszym Ratuszu.
A może piknik historyczny?


Wycieczki historyczne po Piasecznie są organizowane co roku przy okazji Jarmarku Piaseczyńskiego przez pana Stanisława Hofmana.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich

Postautor: Martin » czw mar 19, 2009 1:13 pm

Paweł Dobosz pisze:Jeżeli ktoś z Was chciałby się zaangażować w to przedsięwzięcie również w jakieś innej formie (np. pomóc w organizacji) to proszę o kontakt.

Jeżeli mogę się do czegoś przydać - to ja Paweł bardzo chętnie :)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 580-rocznica uzyskania przez Piaseczno praw miejskich

Postautor: jalokim83 » czw mar 19, 2009 8:29 pm

Jacenty pisze:Wycieczki historyczne po Piasecznie są organizowane co roku przy okazji Jarmarku Piaseczyńskiego przez pana Stanisława Hofmana.


Dzięki, nawet nie wiedziałem, zawsze chodziłem sam :D
Na Jarmarku 2009 na pewno się zgłoszę na taki spacer.

Paweł Dobosz pisze:
Jeżeli ktoś z Was chciałby się zaangażować w to przedsięwzięcie również w jakieś innej formie (np. pomóc w organizacji) to proszę o kontakt.


Zgłaszam się!
jalokim83
 
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 07, 2008 2:58 pm

Następna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości