Wiosenne porządki w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Wiosenne porządki w Piasecznie

Postautor: Johnny » ndz mar 01, 2009 8:34 pm

£adna pogoda skłania do spacerów. Udałem się zatem znanymi mi ścieżkami w kierunku do żabieńca. Najpierw maszerowałem Dworcową, po minięciu skrzyżowania z ul. Nadarzyńską chodnik gwałtownie skończył się. Dostrzegłem pozostałości po pracy firmy Aquarius, zerwane pyty, rozmazana glina, zniszczony pas niegdysiejszej zieleni, balansując niczym baletnica skakałem pomiędzy kałużami wody i obszarami błota. Walczyłem dzielnie ale niestety ubabrałem się, no cóż brudne po kostki buty to nie problem, mogłem przewidzieć sprawę i założyć kalosze. Gdy już pogodziłem się z błotem spojrzałem na otoczenie. Walające się śmieci, butelki po napojach niekiedy porzucony niebieski worek z podrzuconymi śmieciami. Pięknie pomyślałem, wyszedłem na wiosenny spacer na początku marca, a zupełnie niepostrzeżenie wdepnąłem w ekstremalną turystykę. Skrzyżowanie z uliczką Lotników utwierdziło mnie w tej diagnozie. Widok ludzi idących jezdnią aby nie utonąć w mazi rozjeżdżonej przez maszyny z budowy na ul.Poniatowskiego wielce mnie poruszył.

Ach biedacy ratują buty, a ryzykują utratą życia. W końcu trafią na krewkiego kierowcę, który nie zwolni i potrąci ich. życie w miejskiej dżungli pełne jest niebezpieczeństw, ale utonięcie w błocie lub potrącenie przez samochód, przyznam że ten wybór zaskoczył mnie zupełnie. Dalej spacer przebiegał standardowo, kolejno dostrzegłem obskurny dworzec PKP, podobno na dniach będzie rewitalizowany, tak kiedyś przeczytałem w wieloletnim planie rewitalizacji okolic PKP, zanieczyszczoną błotem i porozrzucanymi śmieciami ul. Sienkiewicza, by po niedługiej chwili dotrzeć do ul. świętojańskiej. żabieniec był już blisko. Piękne łąki, wartki nurt rzeki i widok radośnie pływających kaczek był mi nagrodą za widoki miejskie. Czas szybko mijał, pora wracać do domu. Droga powrotna wiodła ul. Czajewicza na wysokości Przychodni Zdrowia, standardowo, jak w całym Piasecznie, porozbijane szkło, odpadki, pety, psie odchody, jeszcze chwilka i byłem na Wojska Polskiego. Dziury w jezdni dopełniły całości obrazu. Dalej już nie chciałem iść, bałem się tego co zobaczę na Jana Pawła lub w rynku, na Kościuszki. Wsiadłem do samochodu i odjechałem. To nie jest miasto dla ludzi o słabych nerwach chodzących na piesze spacery.

Rozglądałem się w nadziei, że dostrzegę burmistrza Zalewskiego, podobno niedługo nowe przedterminowe wybory, może podpowiedziałbym mu, że najłatwiej byłoby obiecać mieszkańcom posprzątanie miasta w ramach wiosennych porządków, położenie chodników. To tanie działania, a tak wiele by zmieniły, może nawet interesanci nie nanosiliby błota do urzędu.
Niestety, tym razem nie udało się, a może Wy będziecie mieli więcej szczęścia i przy nadarzającej się okazji przedstawicie Wielkiemu Gospodarzowi Miasta małą prośbę, żeby wreszcie ktoś posprzątał Piaseczno. Jak Wam się uda dajcie znać.

Pozdrawiam
johnny
Johnny
 
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 6:12 pm

Postautor: rosol » pn mar 02, 2009 5:42 pm

Mieszkam w Piasecznie ponad rok. I widze, ze to upadajace miasto i gmina. Co poprawia to zaraz sie niszczy - przyklad przejazdu na Jana Pawla - juz niszczeje.
Burmistrz olewa mocno sprawy komunikacji i drog, przeciez wszyscy do jej kiepskiego stanu juz przyzwyczaili, po co je zmieniac?
Czy widzieliscie zeby ktos narzekal glosno na te sprawy? Co najwyzej dziennikarze, ale tez nie na pewno ;-)
I tak burmistrz Zalewski rzadzi niepodzielnie miastem ktorys juz sezon - pytam kto go wybral skoro nic nie robi dla miasta?
rosol
 
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 9:23 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: jalokim83 » pn mar 02, 2009 11:26 pm

Przyłączam się do opisu - sam codziennie chodzę Dworcową /nie chce mi się jeździć jednego przystanku autobkiem z pociągu/ i wiem, że kwestią czasu jest potrącenie przez samochód jakiegoś przechodnia omijającego błoto. Błoto tworzy się w dziurach po "twórczości" Aquariusa a nadto na wylocie ul. Saperów.
jalokim83
 
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 07, 2008 2:58 pm

Postautor: Jacenty » wt mar 03, 2009 8:55 am

Ojej.Ale niedoby ten burmistrz.Klapsa mu trzeba dać... :P

Może zamiast wylewać żale na forum,ktoś z Was odnalazł by radnego "odpowiedzialnego za swoją okolicę" i spróbował w ten sposób coś załatwić?
Od pisania na forum nikomu się nie poprawiło.

p.s.pomieszkasz drugi rok i zauważysz zmiany
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: DannyNS » wt mar 03, 2009 9:18 am

dzisiaj rano zauważyłem Panów sprzątających okolice Urzędu Miasta...Mam nadzieję, że rozprzestrzeni się to na pozostałą część miasta
DannyNS
 
Posty: 36
Rejestracja: pn cze 02, 2008 7:53 am

Postautor: AsgAarD_xxx » wt mar 03, 2009 9:26 am

Większą część miasta sprząta firma SITA. I naprawdę robi to nienajgorzej.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: trzyfx » wt mar 03, 2009 7:37 pm

W sprawie Dworcowej pozwoliłem sobie zadzwonić do UMiG Piaseczno.
Jutro rano mam otrzymać informację kiedy Aquarius naprawi chodnik.

Wcześniej sam dzwoniłem i pisałem bezpośrednio do Aquariusa, ale chyba nie bardzo przejęli się moimi uwagami...
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » wt mar 03, 2009 7:42 pm

No widzicie.
Pewnie w UG nie mieli pojęcia o tym chodniku a ktoś chodził tam pół roku i się o to potykał 8)

Brawa dla kolegi Trzyfx za interwencję :good:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: trzyfx » wt mar 10, 2009 1:59 pm

trzyfx pisze:W sprawie Dworcowej pozwoliłem sobie zadzwonić do UMiG Piaseczno.
Jutro rano mam otrzymać informację kiedy Aquarius naprawi chodnik.

Wcześniej sam dzwoniłem i pisałem bezpośrednio do Aquariusa, ale chyba nie bardzo przejęli się moimi uwagami...


Podobno ziemia była zbyt miękka aby mogli naprawić to co zepsuli...

W UMiG otrzymałem zapewnienie że wszystko zostanie doprowadzone do porządku w ciągu 7-10 dni, a w międzyczasie zrobią coś aby można było przyjść tamtędy nie tonąc w błocie.

Czas start...

20.03.2009 osobiście sprawdzę jak to wygląda
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: jalokim83 » wt mar 10, 2009 7:50 pm

Mam wrażenie, po 5 dniach nic się nie zmieniło, tyle tylko, że suszej jest i błoto mniejsze :)

A propos żalów - Piaseczno zmienia się i to bardzo, szczególnie ostatnie 4 lata (a mieszkam tu już zdecydowanie dłużej).
Nie oceniam czy na lepsze, czy na gorsze, bo każda zmiana ma zarówno dobrą jak i złą stronę. Wygląd miasta też się zmienia....

I czołgu już nie ma.... /niektórzy będą czołg pamiętać/
jalokim83
 
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 07, 2008 2:58 pm

Postautor: trzyfx » czw mar 19, 2009 8:47 am

Pozostał jeden dzień, a do tej pory nic się nie zmieniło...
Jutro ktoś usłyszy kilka "miłych" słów!
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tulipano_0602 » czw mar 19, 2009 10:10 am

jalokim83 pisze:
A propos żalów - Piaseczno zmienia się i to bardzo, szczególnie ostatnie 4 lata (a mieszkam tu już zdecydowanie dłużej).
Nie oceniam czy na lepsze, czy na gorsze, bo każda zmiana ma zarówno dobrą jak i złą stronę. Wygląd miasta też się zmienia....



no tak, zmienia się...
przybywa coraz więcej bloków, dziur w jezdni i zagęszcza się z roku na rok na ulicach, bo samochodów przybywa i coraz wcześniej trzeba do W-wy wyjeżdżać by dojechać w sensownym czasie...
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: jalokim83 » czw mar 19, 2009 8:33 pm

Ej, nie jest źle.
Powstają też nowe restauracje, kawiarnie, forum mieszkańców (to też jest element miasta). Mamy więcej pociągów, autobus jedzie do PKP. Z innej beczki: ośrodek kultury działa super, mamy nowy kościół, nowe ulice, sąd i prokuraturę.

Dla niektórych gigantyczne CH - to akurat nie dla mnie, ale wiem, że są fascynaci Fashion House'a.

Są dobre i złe strony, a nie tylko złe.
jalokim83
 
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 07, 2008 2:58 pm


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron