Kino, DVD lub TV - jaki film, spektakl jest godny uwagi?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Kino, DVD lub TV - jaki film, spektakl jest godny uwagi?

Postautor: Kinga Panasiuk » pn lut 23, 2009 7:28 pm

Kino, DVD lub TV - jaki film, spektakl jest godny uwagi?

Na pewno wielu mieszkańców chodzi do kina lub ogląda filmy na DVD lub w TV. Chciałabym, aby mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego, po obejrzeniu ciekawego filmu, spektaklu - polecali nam go, pisząc na forum krótką opinię (recenzję). Mam nadzieję, że pomysł tego wątku przypadnie wam do gustu i chętnie będziecie polecać filmy, które wywarły na was spore wrażenie! Zachęcam do pisania i polecania.
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Kino, DVD lub TV - jaki film, spektakl jest godny uwagi?

Postautor: Tomasz » pn lut 23, 2009 8:16 pm

świetny pomysł z tym wątkiem!
:good:

Z ostatnio obejrzanych filmów, mogę polecić: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona (The Curious Case of Benjamin Button). Jest to opowieść o człowieku, który przychodzi na świat jako osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. świetna gra Brada Pitta, który do tej pory wydawał mi się komercyjnym lalusiem...

Teraz mam w planach obejrzeć Slumdog. Milioner z ulicy, który stal się wielkim zwycięzcą Oscarów.
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Kino, DVD lub TV - jaki film, spektakl jest godny uwagi?

Postautor: iza » wt lut 24, 2009 12:26 am

Tomasz pisze:Z ostatnio obejrzanych filmów, mogę polecić: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Przyłączam się do tej opinii, bo również uważam, że warto obejrzeć ten film!

Z filmów, na które planuję wkrótce wybrać się do kina to pierwszy polski film o tańcu: Kochaj i tańcz, którego premiera jest 6 marca.
Kochaj i Tańcz - zwiastun: www.youtube.com/watch?v=Zn2qvEjaY1M


p.s. nie wiecie czy jeszcze gdzieś grają film Just dance - Tylko taniec?
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: jalokim83 » wt lut 24, 2009 12:42 am

A mi się Benjamin nie podobał, z naprawdę ciekawego scenariusza zrobili płaskie, rozmydlone romansidło. A mogło być dzieło na miarę Forresta... żal, bo Pitt gra świetnie.
jalokim83
 
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 07, 2008 2:58 pm

Re: Kino, DVD lub TV - jaki film, spektakl jest godny uwagi?

Postautor: AsgAarD_xxx » wt lut 24, 2009 8:31 am

Tomasz pisze: świetna gra Brada Pitta, który do tej pory wydawał mi się komercyjnym lalusiem...


Oj, Brad Pitt to przede wszystkim świetny aktor, a dopiero w dalszej kolejności komercyjny laluś. Zagrał w wielu filmach i w żADNYM nie zagrał kiepsko. Nawet w beznadziejnej "Troi" on jedyny trzymał dobry poziom. A jego role w filmach: "Siedem" czy "Fight Club" były naprawdę rewelacyjne!

żeby nie było, że odbiegam od tematu - polecam film "To nie jest kraj dla starych ludzi". Główny bohater, Llewelyn Moss, znajduje na pustyni pobojowisko po nieudanej transakcji narkotykowej. Oprócz kilku ciał zabitych handlarzy, znajduje również walizkę z 2 mln dolarów. Jego tropem podąża właściciel walizki - zabójca Chigurh. Llewelynowi stara się pomóc szeryf Ed Tom (świetna rola Tommy'ego Lee Jonesa).
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wojna polsko-ruska

Postautor: Kinga Panasiuk » pt maja 22, 2009 11:48 pm

Obrazek

Uwielbiam Borysa Szyca, ale zastanawiam się, czy warto iść na jego najnowszy film: Wojna polsko-ruska. Jest to pierwsza polska powieść dresiarska. W głównej warstwie narracyjnej opowiada o przygodach dresiarza Silnego z pięcioma kolejnymi dziewczętami.

Jednocześnie stanowi nadrealistyczną alegorię polskiej tożsamości narodowej w rzeczywistości małego miasta w województwie pomorskim. Wątki kryminalne przeplatają się w niej z nadzwyczaj dojrzałą egzystencjalną refleksją. Trzeba tu dodać, że jest to utwór dość brutalny, uświadamiający jak wielkim zagrożeniem jest dla człowieka narkotyk (w tym wypadku amfetamina), niszczący osobowość i generujący niebezpieczne urojenia. Uwagę zwraca zwłaszcza doskonale stylizowany język podkultury marginesu społecznego.

Klip promocyjny do filmu Wojna Polsko-Ruska:
http://www.youtube.com/watch?v=kdHH1OtJ0zc

Czy warto zaryzykować i pójść dla Szyca, czy sobie odpuścić?
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wojna polsko-ruska

Postautor: Tomasz » pt maja 22, 2009 11:50 pm

Czy warto zaryzykować i pójść dla Szyca, czy sobie odpuścić?

Obejrzyj i sama będziesz wiedziała, co tam usłyszysz:
http://www.youtube.com/watch?v=t-71aiQfgZI
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Anioły i demony

Postautor: Martin » sob maja 23, 2009 8:17 am

Kinga Panasiuk pisze:Czy warto zaryzykować i pójść dla Szyca, czy sobie odpuścić?

Nie oglądałem, tak więc ciężko jest mi się na ten temat wypowiedzieć, ale zdecydowanie wolę wybrać się teraz do kina na Anioły i demony
a polski film Wojna polsko-ruska obejrzę sobie na DVD.

Anioły i demony - zwiastun:
http://www.youtube.com/watch?v=nDEXR60KJz4


8)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Anioły i Demony (Angels & Demons)

Postautor: Martin » sob maja 23, 2009 4:03 pm

Martin pisze:decydowanie wolę wybrać się teraz do kina na Anioły i demony

Jak napisałem, tak też zrobiłem i wróciłem właśnie z kina...

Obrazek

Film Anioły i Demony trzyma w napięciu od pierwszej minuty do samego końca. Anioły i Demony nie zawierają kontrowersyjnych treści co Kod da Vinci, ale są o wiele lepszym filmem. Jest pełno zwrotów akcji, która dzieje się bardzo szybko. Można obejrzeć sporo ciekawych efektów specjalnych, a w tle usłyszeć świetną muzykę... Zakończenie filmu jest wręcz zaskakujące, oczywiście dla tych, którzy nie czytali książki. Oczywiście po zakończonym filmie słyszałem, że "książka była lepsza", ale według mnie, warto obejrzeć Anioły i Demony!
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Anioły i Demony (Angels & Demons)

Postautor: Artur N. » sob maja 23, 2009 9:29 pm

Skoro warto obejrzeć, to trzeba wybrać się na Anioły i Demony.
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Gran Torino z Clintem Eastwoodem

Postautor: Wano » sob maja 23, 2009 10:45 pm

To ja zdecydowanie mogę polecić "Gran Torino" z Clintem Eastwoodem. Ostatnimi czasy zresztą ten doświadczony aktor gra świetne role i nie tylko twardzieli latających z rewolwerami.

Mi bardzo spodobał się zwiastun nowego "Sherlocka Holmsa" http://film.gazeta.pl/filmnews/1,94586, ... tunie.html
Awatar użytkownika
Wano
 
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:25 pm

Sherlock Holmes

Postautor: Martin » sob maja 23, 2009 11:46 pm

Wano pisze:Mi bardzo spodobał się zwiastun nowego "Sherlocka Holmsa"

Zapowiada się nieźle...
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wojna polsko-ruska

Postautor: Tomasz » ndz maja 24, 2009 8:28 pm

Kinga Panasiuk pisze:Czy warto zaryzykować i pójść dla Szyca, czy sobie odpuścić?

Byłem na filmie i przyznaję rację Martinowi, który napisał:
Martin pisze:film Wojna polsko-ruska obejrzę sobie na DVD

Ten film warto zobaczyć, ale raczej w TV lub na DVD. Jednak, jeżeli tak lubisz Borysa Szyca, to idź do kina, aby zobaczyć go nago w kilku scenach ;) W filmie można zobaczyć wybitną kreację Szyca, który po raz kolejny udowadnia, iż jest pełnokrwistym, charyzmatycznym zwierzęciem ekranowym i potrafi wcielić się w przeróżne role... Sporo przekleństwa i brutalności można zobaczyć w filmie, ale film daje też duże pole do interpretacji a Szyc jest w nim niewątpliwie NAJLEPSZY!
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Postautor: teqilaa » śr maja 27, 2009 2:48 pm

sto lat juz nie byłam w kinie, ja czekam na Terminatora!! trailer zapowiada niezłe kino :good:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Terminator Salvation: The Future Begins

Postautor: Jankes » śr maja 27, 2009 2:56 pm

Obrazek

teqilaa pisze:ja czekam na Terminatora!! trailer zapowiada niezłe kino

Teraz przed każdym seansem w kinie reklamują nowy film: Terminator: Ocalenie Jak ktoś nie widział, to trailer do filmu Terminator: Ocalenie (Terminator: Salvation): www.youtube.com/watch?v=Sc4iETXH9Do

Zapowiada się film napakowany efektami specjalnymi
:good:
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości