Kolejny śmiertelny wypadek na drodze Piaseczno-Góra Kalwaria

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Kolejny śmiertelny wypadek na drodze Piaseczno-Góra Kalwaria

Postautor: KamelKP » sob sty 31, 2009 9:21 pm

Kolejny śmiertelny wypadek na drodze Piaseczno-Góra Kalwaria:
http://www.kurierpoludniowy.pl/index.ph ... ul&id=3328
KamelKP
 
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 8:27 pm

Kolejny śmiertelny wypadek na drodze Piaseczno-Góra Kalwaria

Postautor: Jacenty » ndz lut 01, 2009 8:33 am

79 znów zbiera żniwo,tymczasem...

Obrazek

Pozostawiam bez komentarza :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Kolejny śmiertelny wypadek na drodze Piaseczno-Góra Kalwaria

Postautor: sharmlover » ndz lut 01, 2009 10:56 am

Bardzo czesto korzystalam z tej trasy, niestety nie brakuje tam osob pod wplywem alkoholu z rowerami i bez przebiegajacych przez ulice. Niestety nie brakuje tez kierowcow jadacych czesto z dozwolona predkoscia x 2. Sama wyjezdzajac z ul. Brzozowej lub Sosnowej wlaczajac sie do ruchu wielokrotnie mam mieszane uczucia a jadac w godzinach wieczornych lub po zmierzchu trzeba sie porzadnie rozgladac bedac szczegolnie wyczulonym na pobocza. Jakosc zarowno drogi jak i pobocza, blad drogowcow, ktorzy chcieli rozpoczac budowe w oparciu o przepisy ustawy ktora wlasnie zmieniano oraz decyzja NSA nawet nie wymagaja komentarza.

Mam tylko nadzieje, ze to ostatnie ofiary trasy 79.
Ostatnio zmieniony pn lut 02, 2009 9:12 pm przez sharmlover, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Kolejny śmiertelny wypadek na drodze Piaseczno-Góra Kalwaria

Postautor: kondzior78 » ndz lut 01, 2009 11:21 am

Jak się w końcu pozabijają na tej drodze wszyscy co protestują to w końcu zaczną budowę, a reszta zrozumie, że nowa trasa jest niezbędna....tak dalej....
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Postautor: Karol » pn lut 02, 2009 12:21 am

Jestem jak najbardziej za remontem 79 i budową obwodnicy Góry Kalwarii, ale zrozummy, jaka jest sytuacja tych ludzi!

Ludzie, którzy mieszkają tam od lat powojennych, którzy po cegły i beton na swoje domy stali tygodniami w kolejkach, teraz w dość podeszłym wieku mają szukać nowych mieszkań, bo GDDKiA nie ma najmniejszego zamiaru wziąć pod uwagę (jak się okazało lepszego) planu budowy obwodnicy?

W założeniach GDDKiA obwodnica ma iść przez sam środek wsi Kąty, do wyburzenia będą 4 domy, kilkanaście osób ma się przenieść, a jeden dom będzie równo pod wiaduktem. Mieszkańcy wsi Kąty założyli w związku z protestem stowarzyszenie i opracowali solidną, opcjonalną trasę przebiegu obwodnicy, której wjazd ich zdaniem powinien zacząć się wcześniej, a sama obwodnica przebiegałaby przez lasy i pola. Trasę wyznaczoną przez stowarzyszenie z Kątów popierają również eksperci z Politechniki Warszawskiej, lecz według GDDKiA teren leśny jest w pełni zmelioracyzowany co przeszkadza w budowie - oczywiście mieszkańcy odpowiedzieli na to mówiąc, że cała wieś także. GDDKiA powiedziało wtedy, że nie można niszczyć natury..

W takim razie lepiej niszczyć życie tylu ludziom, którzy jak najbardziej popierają remont 79 niż przesiedlić trochę fauny?

To jest ludzkie zachowanie? Dopóki nie poznałem problemu mieszkańców wsi Kąty też tak uważałem, że kilka osób sie sprzeciwia i blokuje tak ogromną inwestycje, ale to też ludzie i mają prawo żyć godnie.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am


Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości

cron