22 września Dzień bez Samochodu

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

22 września Dzień bez Samochodu

Postautor: ruphert » ndz wrz 21, 2008 8:08 pm

ZAMIAST BILETU DOWÓD REJESTRACYJNY

Nie wiem jak wy, ale ja wsiadam do 709 :D

W poniedziałek, 22 września br., komunikacją miejską pojedziemy za darmo. Zamiast biletu trzeba mieć dowód rejestracyjny własnego samochodu. Po raz pierwszy w historii takie udogodnienie przygotowały Władze Warszawy wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego.

W Europejski Dzień Bez Samochodu (22 września br) kierowcy w Warszawie mogą spokojnie zostawić samochód i przekonać się jak jeździ się stołeczną komunikacja miejską. Bez biletu, zabierając tylko dowód rejestracyjny własnego samochodu spokojnie mogą skorzystać z pociągu, metra, tramwaju i autobusu. Takie udogodnienie po raz pierwszy w historii przygotowały Władze Warszawy wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego.


Europejski Dzień bez Samochodu (22 września) - inicjatywa propagująca ekologiczne środki transportu - komunikację miejską i rowery. Pokazuje również negatywne skutki używania samochodów w centrach miast. Kampania przyczynia się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście. Idea Europejskiego Dnia Bez Samochodu wstała w 1998 r. we Francji, w Polsce obchodzona jest od 2002 roku.

http://ztm.waw.pl/bezsamochodu.php
ruphert
 
Posty: 120
Rejestracja: pt sty 18, 2008 3:56 pm

Dzień bez Samochodu

Postautor: Jakub » ndz wrz 21, 2008 10:16 pm

Choćbym bardzo chciał, to jutro nie dam rady bez samochodu - mam wyjazd służbowy...
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dzień bez Samochodu

Postautor: woy » pn wrz 22, 2008 7:19 am

Właśnie przejechałem tramwajem '24' niby na najbardziej obleganej przez kanarów linii, dzierżąc dowód rejestracyjny w pogotowiu. Dziś chyba kanary odpuściły kontrole. Fajna akcja.

pozdrawiam
w.
woy
 
Posty: 38
Rejestracja: pn lip 28, 2008 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno/Gołków, kiedyś Warszawa

Dzień bez Samochodu

Postautor: ruphert » pn wrz 22, 2008 7:28 am

Właśnie dojechałem do pracy, wady są takie:
    * Jedzie się godzinę dłużej niż samochodem
    * W 709 ścisk, syf i opóźnienia, brak buspasów
    * W metrze nie wiadomo jak się dostać na peron :D Musiałem złamać prawo i przejść przez wyjście z metra.
    * żadnej informacji o akcji na przystankach i w metrze!

Pomysł jest fajny, ale wykonanie i organizacja kiepska.
ruphert
 
Posty: 120
Rejestracja: pt sty 18, 2008 3:56 pm

Dzień bez Samochodu

Postautor: Krystian Marciniak » pn wrz 22, 2008 10:05 am

Niestety nie dałem rady i skorzystałem dziś z samochodu.
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » pn wrz 22, 2008 10:56 am

Ja "Dzień bez samochodu" mam cały rok.
Popołudniu rowerzyści organizują w centrum mały happening (o godzinie 17.00 w Hyde Parku przy Emilii Plater),więc miałem zamiar pojechać rowerem do pracy.
Niestety pogoda mnie pokonała.

Ale liczę na to,że po 15 przestanie padać a ja załapię się najeden z 400 rowerów,jakie władze miasta postanowiły dziś udostępnić mieszkańcom Warszawy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Re: Dzień bez Samochodu

Postautor: Joniec » pn wrz 22, 2008 1:19 pm

ruphert pisze:* W metrze nie wiadomo jak się dostać na peron :D Musiałem złamać prawo i przejść przez wyjście z metra.

.


że co? Na którym metrze nie wiadomo jak się dostać na peron? Na Wilanowskiej?
Czy może chodzi Ci o bramki - że ich nie otworzyli? - nie wiem bo nie byłam dziś w metrze.

Różne instytucje państwowe albo popaństwowe w ogóle mają problem z organizacją czegokolwiek, może się nauczą za kilka lat ;)
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

Postautor: ruphert » pn wrz 22, 2008 1:21 pm

Wyjaśnię, dzisiaj zamiast biletu można było jechać za okazaniem Dowodu Rejestracyjnego Samochodu. Tak też zrobiłem, tylko jak przy pomocy dowodu dostać się do metra? Mi się nie udało..., na Wilanowskiej rzecz jasna... Szukałem jakiejś wskazówki na tablicach informacyjnych, ale niczego nie znalazłem...

Bez biletu, zabierając tylko dowód rejestracyjny własnego samochodu spokojnie mogą skorzystać z pociągu, metra, tramwaju i autobusu.


Niedługo będę wracał, także będę wdzięczny za wyjaśnienie. Wysłałem zapytanie do ZTM, ale oni milczą ;)
ruphert
 
Posty: 120
Rejestracja: pt sty 18, 2008 3:56 pm


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości