1 września wraca szkoła - jak radzić sobie ze stresem?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

1 września wraca szkoła - jak radzić sobie ze stresem?

Postautor: iza » ndz sie 31, 2008 12:00 pm

1 września tysiące dzieci przekroczą próg szkolny. Część z nich zrobi to po raz pierwszy. Ale został jeszcze jeden dzień wakacji. Trzeba go jak najlepiej wykorzystać, bo następne wakacje rozpoczną się dopiero 19 czerwca.

– Rodzice są bardziej zestresowani początkiem roku niż dzieci. Dla nich to jest nowość, przygoda, a rodzice martwią się, jak sobie moje dziecko poradzi. Dlatego to jest sprawdzian właśnie dla rodzica, jak sobie poradził z przygotowaniami – uważa psycholog dziecięcy Radosław Kaczan, gość Poranka TVN24.

A jak najlepiej spędzić ostatni dzień wakacji? – Na pewno nie na nerwowych przygotowaniach i sprawdzaniu, czy aby na pewno czegoś nie brakuje. Nie ma co podbijać atmosfery napięcia. Tak jak przed egzaminem – trzeba się od tego odciąć – podkreśla psycholog.

Przerwy w nauce: Rok szkolny rozpocznie się dokładnie 1 września. Na letnie wakacje trzeba będzie poczekać do 19 czerwca 2009. Pierwsza dłuższa przerwa będzie przy okazji świąt Bożego Narodzenia i potrwa od 22 do 31 grudnia.

Dwutygodniowe ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach: 19 stycznia - 1 lutego w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim; 26 stycznia - 8 lutego w woj.: podlaskim, łódzkim i śląskim; 2 - 15 lutego w woj.: lubelskim, podkarpackim, pomorskim i warmińsko-mazurskim; oraz 16 lutego - 1 marca w woj.: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.

Zanim uczniowie odpoczną przy okazji świąt Wielkiej Nocy (wolne od 9 do 14 kwietnia), na szóstoklasistów czeka 2 kwietnia sprawdzian, a już po wiosennej przerwie egzamin gimnazjalny: 22 kwietnia część humanistyczna, 23 kwietnia matematyczno-przyrodnicza, a dzień później język obcy.

www.tvn24.pl/-1,1563106,0,1,wraca-szkola-_-jak-radzic-sobie-ze-stresem,wiadomosc.html
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: lukiasz » pn wrz 01, 2008 9:56 pm

ja się stresuje bo mam w październiku obronę, do zaliczenia 7 zaległych egzaminów we wrześniu, zero wiedzy i jeszcze mniej czasu na naukę :(
Tuning w RPM, Dealer wydechów Magnaflow i elementów zawieszenia Ultra Racing

http://www.rpmotorsport.pl
Tein, Toyo, Nokian, JBL, Infinity Defi, Koni, Motul, Drag Wheels, Rota, ATS, EBC, Sparco, i inne
Awatar użytkownika
lukiasz
 
Posty: 87
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno/Jazgarzew

Postautor: kolciag » wt wrz 02, 2008 11:10 am

ja do lutego mam dziekankę i mam stresa związanego z wychowywaniem 3-miesięcznej córeczki :)

a od lutego stres z dokończeniem licencjatu, obrona... no i na magistra marsz :)
Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
kolciag
 
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 20, 2008 6:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości