Rewolucja: znikną punkty karne za przekroczenie prędkości?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Rewolucja: znikną punkty karne za przekroczenie prędkości?

Postautor: Kinga Panasiuk » pt sie 22, 2008 4:58 pm

Znikną punkty karne za przekroczenie prędkości?

Likwidacja punktów karnych za przekroczenie prędkości, ale podwójne mandaty za recydywę - dla kierowców szykuje się rewolucja. Powstaje system automatycznego dozoru nad ruchem drogowym, a projekt przepisów autorstwa posłów PO ma zmniejszyć liczbę drogowych kolizji.

Nad automatycznym systemem pracuje Inspekcja Transportu Ruchu Drogowego, znana dotąd z kontroli ciężarówek i autobusów. Zmienione przepisy mają - według zapowiedzi - "być inteligentniejsze" i bardziej zróżnicowane. Główna planowana zmiana to zniesienie punktów karnych za przekroczenie prędkości. (...)

więcej: www.tvn24.pl/-1,1562069,0,1,znikna-punk ... omosc.html
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sharmlover » sob sie 23, 2008 1:15 pm

Urządzenia mają automatycznie przekazywać fotografie naruszających przepisy pojazdów do centrum komputerowego. Tam ma nastąpić identyfikacja pojazdu - i automatyczna wysyłka informacji o ukaraniu do posiadacza pojazdu


Nie bardzo podoba mi sie ten pomysl - ja jestem wlascicielka 2 aut, ktorymi w ciagu ostatnich 5 lat jezdzilam moze ze 20 razy. Samochodami na codzien jezdza rodzice. Czyli jak rozumiem - rodzice dokonaja naruszenia/przekroczenia dozwolonej predkosci a ja jako szczesliwa posiadaczka samochodow bede placila mandaty. Mam nadzieje, ze moje rozumowanie jest bledne :?
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości