Stan dróg w Henryków Urocze

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Stan dróg w Henryków Urocze

Postautor: Tomasz » ndz sie 10, 2008 9:20 pm

Może do tego podforum dołączy Pani Małgorzata Gos Sołtys Henryków Urocze i udzieli nam informacji na temat dróg w miejscowości Henryków Urocze.

Dlaczego stan dróg w miejscowości Henryków Urocze jest w tak opłakanym stanie. Większość naszych dróg to leśne / piaszczyste drogi a główne są jedynie utwardzone. Jedyną asfaltową drogą jest główna ulica Społeczna, która łączy się z 3 Maja w Złotokłosie, oraz Gromadzka. Czy planowane są inwestycje związane z asfaltowaniem dróg gminnych na terenie Henryków Urocze? Będę wdzięczny za wszelkie informacje udzielone przez Sołtys oraz Radnych Gminy Piaseczno, którzy zajmują się tą częścią gminy. Czy Henryków Urocze ma być zapomnianą częścią gminy Piaseczno? Kiedy rozpoczną się inwestycje w naszym regionie?
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Stan dróg w Henryków Urocze

Postautor: Martin » wt sie 12, 2008 9:47 am

Tomasz, również to zauważyłem i na pewno poruszę ten temat w rozmowie z Sołtys Henryków Urocze, z którą planuję się spotkać po moim urlopie. Może zgodzi się na rozmowę i poinformuje nas o planie gminy, odnośnie modernizacji dróg w miejscowości Henryków Urocze.


Pozdrawiam
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Stan dróg w Henryków Urocze

Postautor: Tomasz » śr sie 13, 2008 12:08 am

Wiedziałem, że zainteresujesz się tym tematem. Jak zwykle można na ciebie liczyć sąsiedzie.
Jak będziesz miał jakieś newsy od Pani Sołtys to daj znać.
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Stan dróg w Henryków Urocze

Postautor: Martin » śr sie 13, 2008 8:37 am

Tomasz pisze:Jak będziesz miał jakieś newsy od Pani Sołtys to daj znać.

Tak jak wspomniałem, planuję skontaktować się z Panią Sołtys po moim urlopie, który jest w toku...
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Stan dróg w Henryków Urocze

Postautor: irek » czw sie 21, 2008 2:58 pm

Martin pisze:planuję skontaktować się z Panią Sołtys po moim urlopie

Marcin, czy kontaktowałeś się już z Panią Sołtys? Szukam kontaktu i nie mogę nigdzie znaleźć. Już nawet wątek napisałem: Kontakt Sołtys Henryków Urocze. Czy mógłbyś udostępnić kontakt do Pani Sołtys Henryków Urocze? Przydałoby się mieć jakiś kontakt do sołtysa.
irek
 
Posty: 18
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 9:09 am

Stan dróg w Henryków Urocze

Postautor: Martin » czw sie 21, 2008 5:31 pm

irek pisze:Marcin, czy kontaktowałeś się już z Panią Sołtys?

Tak kontaktowałem się, ale niestety Pani Małgorzata jest teraz na wczasach i będzie dopiero w najbliższy poniedziałek.
irek pisze:Czy mógłbyś udostępnić kontakt do Pani Sołtys Henryków Urocze?

Otrzymałem kontakt od Radnego Mariusza Słowika i w związku z tym, że sam nigdzie wcześniej nie znalazłem kontaktu, dlatego nie wiem czy jest do publicznej informacji. W poniedziałek odezwę się do Pani Sołtys i jeżeli otrzymam zgodę na podanie numerów telefonu i innego sposobu kontaktu, to na pewno o tym poinformuję na forum.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: czarek » wt cze 22, 2010 12:09 pm

Temat stary ale aktualny. Ciekawostkę mogę Wam podać. Ostatnio z żoną zaczęliśmy interesować się kto jest właścicielem ulicy Pracka. Ulica ta leży na granicy gminy Tarczyn i Piaseczno. Z planów, które zostały nam przekazane w Tarczynie wyszło, że droga jest pod gminą Piaseczno. W gminie Piaseczno mówią, że droga jest na ich terenie ale gmina Piaseczno nie jest jej właścicielem chociaż gdy zaczynaliśmy budowę musieliśmy od gminy Piaseczno otrzymać zgodę na możliwość zrobienia wjazdu z naszej prywatnej drogi do ulicy Pracka. Stan ulicy Pracka jest okropny. Od trzech już tygodni śmieciarka do nas nie może przyjechać. Na wiosnę codziennie rano obstawialiśmy ile samochodów dzisiaj się zakopie, a raz nawet podczas wyciągania samochodu żony z błota wyrwałem jej zderzak :) Może ktoś wie gdzie uderzyć z tym tematem? Sołtysowa?
czarek
 
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 22, 2010 11:24 am
Lokalizacja: ul. Słodka

Postautor: jezier » czw cze 24, 2010 9:25 am

Wczoraj miałem nieprzyjemność jechać ulicą Wronią. Byłoby fajnie gdybyś dowiedział się kto jest właścicielem/zarządcą tej drogi i Prackiej.
Z Wroniej jest jedyny oficjalny wjazd na leśne osiedle w Korzeniówce (Bażanta, Wilgi i Skowronka).
Może jeśli będzie więcej zainteresowanych naprawą tych dróg to coś się poprawi. Ja oferuję pomoc ze strony mieszkańców Korzeniówki.
przyjacielekorzeniowki@gmail.com
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Postautor: czarek » czw cze 24, 2010 9:47 am

Sprawa wygląda tak. Ulica Pracka - nie wiadomo czyja jest. Ulica Wronia podlega pod Tarczyn. Mam plany wiec jakby co to mogę się nimi podzielić. Warto może by było w weekend spotkać się na tej Wroniej, jakieś pisemko napisać wcześniej z prośba o naprawienie drogi, a przynajmniej wyrównanie, podpisać i do Tarczyna do Gminy wysłać?
czarek
 
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 22, 2010 11:24 am
Lokalizacja: ul. Słodka

Postautor: jezier » czw cze 24, 2010 11:43 am

Z map katastralnych, które są dostępne na http://maps.geoportal.gov.pl wynika, że Pracka i Wronia to jedna działka nr 70 (numeracja z Henrykowa). W niektórych miejscach podczas podziału nieruchomości, przylegających do ulicy, na mniejsze działki droga jest poszerzona. Jednak takie odkrajanie paseczków na drogę czynione było po stronie Henrykowa.
Mam kopię mapy geodezyjnej Korzeniówki z gminy i tam jest napisane - granica po południowej stronie drogi. Dużo wskazuje na to, że to jednak droga leżąca na terenie gminy Piaseczno.
Chętnie się spotkam w weekend.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Postautor: jezier » czw cze 24, 2010 7:33 pm

Zajrzałem do TERYT (Krajowego Rejestru Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju) na stronach GUS i wynika z niego, że Wronia jest w Korzeniówce. Jeśli urząd w Tarczynie też tak uważa to myślę, że łatwiej będzie doprosić się poprawienia przejezdności.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Postautor: czarek » czw cze 24, 2010 8:07 pm

Ja byłem u kierownika (bardzo fajny człowiek), który odpowiada za drogi i potwierdził mi, że Wronia jest w Tarczynie. W tej chwili coś się dzieje na drodze w lesie (pojawiły się jakieś słupki) i może coś z drogą przez las będą robili. Po obecnym opadzie nawet przez las jest teraz ciężko przejechać. Jeżeli chodzi o ulicę Wronią to może byśmy spotkali się w sobotę na Wroniej, porozmawiali, ustalili jakiś wspólny plan i w przyszłym tygodniu uderzyli do Tarczyna. Jakiejś wielkiej inwestycji tutaj nie potrzeba, dosypać trochę piasku, który by wyrównał te dziury, walec i droga będzie zupełnie inna niż w chwili obecnej.
czarek
 
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 22, 2010 11:24 am
Lokalizacja: ul. Słodka

Postautor: jezier » czw cze 24, 2010 8:50 pm

Ulica Brzozowa przez las ma w tym roku być wyasfaltowana. W tej chwili przeprowadzany jest podział działek bo pas drogowy jest zbyt wąski.
Więcej i projekt jest na:
http://www.korzeniowka.org/?p=474

Ok spotkajmy się w sobotę.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Postautor: czarek » pt cze 25, 2010 10:02 am

Ja generalnie od godziny 11:00 będę już non stop w domu. Mieszkamy na ulicy Słodkiej. Niech Pan poda dogodną dla siebie godzinę spotkania :) Pozdrawiam
czarek
 
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 22, 2010 11:24 am
Lokalizacja: ul. Słodka

Postautor: jezier » czw lip 01, 2010 11:45 am

Problem z przejezdnością ulic w międzyczasie się rozwiązał.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Następna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron