Chcemy webkamery w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Chcemy webkamery w Piasecznie

Postautor: Piotr N. » pt sie 01, 2008 1:02 pm

w piasecznie powinny być webkamery !
udostępnione dla internautów

internauci mogli by zobaczyć przez nie np. co się dzieje w piasecznie
,czy są korki itp.

moja propozycja gdzie zamieścić kamery
- skrzyżowanie Puławska i Okulickiego
- most ( wiadukt ) przy Auchan
- skwer kiśla
- park miejski ( obok plenerowej sceny )
- obwodnica ( Armii Krajowej )
- górki szymona
- skrzyżowanie Jana Pawła II i Kościuszki
- dworzec PKP + peron + wiadukt ( ul. Sienkiewicza )
- kolejka wąskotorowa

proszę o opinie
Ostatnio zmieniony pt sie 01, 2008 1:05 pm przez Piotr N., łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Piotr N.
 
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 26, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: że znowu

Postautor: woy » pt sie 01, 2008 1:04 pm

Trafiłem na taką kamerkę ostatnio i nie wiedziałem , że jest to możliwe, tzn obracani i przybliżanie.

http://www.saaremaa.ee/index.php?option ... 42&lang=en
woy
 
Posty: 38
Rejestracja: pn lip 28, 2008 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno/Gołków, kiedyś Warszawa

Gdzie to jest ? to chyba nie Piaseczno!

Postautor: Piotr N. » pt sie 01, 2008 1:19 pm

woy pisze:Trafiłem na taką kamerkę ostatnio i nie wiedziałem , że jest to możliwe, tzn obracani i przybliżanie.

http://www.saaremaa.ee/index.php?option ... 42&lang=en

Gdzie to jest ? to chyba nie Piaseczno!
Awatar użytkownika
Piotr N.
 
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 26, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: że znowu

Postautor: nadgob » pt sie 01, 2008 1:43 pm

Dzięki kamerkom codziennie mogę odwiedzać moje ulubione miasto Giżycko.http://gizycko.axiscam.net/view/index.shtml
nadgob
 
Posty: 53
Rejestracja: pn wrz 17, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Piotr N. » pt sie 01, 2008 1:45 pm

nadgob pisze:Dzięki kamerkom codziennie mogę odwiedzać moje ulubione miasto Giżycko.http://gizycko.axiscam.net/view/index.shtml

Właśnie ! Piaseczno powinno wziąć przykład np. z Giżycka !
tą kamere śledze już od ok. 2 lat i dzięki niej też polubiłem Giżycko.
Awatar użytkownika
Piotr N.
 
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 26, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: że znowu

Postautor: sharmlover » pt sie 01, 2008 8:28 pm

http://www.konstancin.com/kamerka.php

W Konstancinie mamy dwie kamerki.
Zdecydowanie w Piasecznie przydaloby sie kilka kamerek podobnie jak i w Gorze Kalwarii.
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Chcemy webkamery w Piasecznie

Postautor: Martin » pt sie 01, 2008 9:31 pm

Sam kiedyś myślałem, czy nie napisać do UMiG Piaseczno, aby zamontowane zostały webkamery w najważniejszych miejscach na terenie Piaseczna. Fajnie byłoby przez internet obejrzeć ruch na Puławskiej itp. Może napiszemy w tej sprawie do urzędników i poprosimy o rozpatrzenie tego pomysłu? Co o tym myślicie?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Palec » pt sie 01, 2008 9:40 pm

Jestem jak najbardziej za! W niektórych miejscach kamery są, więc jedynymi kosztami byłoby ich podłączenie do sieci (skrót myślowy ;) )
Artur Paluszek

Hurtownia zniczy - ceny producenta
Baniocha ul. Lipowa 3
022-727-52-13
Palec
 
Posty: 81
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 2:06 pm
Lokalizacja: Baniocha

też jestem za

Postautor: Piotr N. » pt sie 01, 2008 10:08 pm

też jestem za
tym bardziej że teraz są takie które non-stop odświeżają obraz
Awatar użytkownika
Piotr N.
 
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 26, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: że znowu

webkamery w Piasecznie

Postautor: teresa » sob sie 02, 2008 12:36 pm

świetny pomysł z tymi web kamerami, tylko czy gmina w ogóle byłaby czymś takim zainteresowana? Martin jak wrócisz z urlopu, to napisz do nich i dowiedź się czy to realny pomysł.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

webkamery w Piasecznie

Postautor: justynka » ndz sie 03, 2008 10:45 am

Fajnie byłoby mieć webkamery w Piasecznie, ale na początek należy zadać pytanie naszym urzędnikom, bo może oni mają już w planach webkamery?
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Piotr N. » wt sie 05, 2008 4:35 pm

Awatar użytkownika
Piotr N.
 
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 26, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: że znowu

System monitoringu pomaga piaseczyńskim policjantom

Postautor: Jankes » wt sie 19, 2008 11:40 am

Od ponad roku działania piaseczyńskich policjantów wspiera 15 kamer monitoringu. Rozlokowane w newralgicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa miejscach, rejestrują wszystko co dzieje się w ich zasięgu. System został zaplanowany jako struktura otwarta, co daje możliwość jego rozbudowy o kolejne kamery.

Niemal każdego dnia piaseczyńscy funkcjonariusze dzięki monitoringowi mogą reagować na popełniane wykroczenia i przestępstwa. Ale nie tylko możliwość zatrzymania sprawców na gorącym uczynku jest bardzo istotna, policjanci obserwując życie toczące się na ulicach mogą przewidywać niebezpieczeństwo ich wystąpienia i podejmować odpowiednie działania. Dzięki systemowi informacja o potrzebie interwencji dociera do funkcjonariuszy natychmiast i mogą oni podejmować interwencje w stosunku do osób spożywających alkohol i dopuszczających się chuligańskich wybryków, sprawców bójek, kradzieży i rozbojów.

Już od ponad roku system monotoringu pomaga piaseczyńskim policjantom w ich pracy. System monitoringu wizyjnego miejsc szczególnie zagrożonych został uruchomiony w Piasecznie 10.07.2007 r. Sfinansowano go ze środków budżetu miasta w ramach którego zainstalowanych zostało 12 kamer oraz dodatko0we trzy kamery, które zostały włączone do systemu przy zakupie których partycypowało Osiedle „Patronat”. Na dzień dzisiejszy miasto monitorowane jest za pomocą 15 kamer. System został zaplanowany jako struktura otwarta, co daje możliwość rozbudowy systemu o kolejne kamery. Do końca bieżącego roku miasto planuje zainstalowanie kolejnych kilku kamer.

Obraz z kamer obserwowany jest 24 godziny na dobę przez operatorów w centrum monitoringu, które znajduje się w Komendzie Powiatowej Policji. Kamery umiejscowione są w różnych częściach miasta, w miejscach szczególnie zagrożonych przestępczością. Kamery zostały rozmieszczone w miejscach newralgicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców, dlatego też lokalizacja tzw. punktów kamerowych została ustalona przez Policję, Straż Miejską przy udziale społeczności lokalnych.

System monitorowania Piaseczna sprawdza się w codziennej służbie. Jest to doskonałe narzędzie w przeciwdziałaniu przestępczości i walce z nią. Przeciwdziałanie przestępstwom i wykroczeniom, rejestracja sprawców łamania prawa, rejestracja kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego – to tylko niektóre przykłady wykorzystania kamer w działaniach Policji. Od początku roku, w blisko 100 przypadkach zarejestrowanych przez kamery monitoringu policjanci podejmowali interwencje w różnych zdarzeniach. Były to m.in. bójki, spożywanie alkoholu i chuligańskie wybryki, akty wandalizmu, usiłowanie włamania, przestępstwa narkotykowe, wykroczenia drogowe i inne.

Monitoring pozwolił też na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i zapewnienie porządku publicznego w mieście, świadczy o tym mniejsza liczba przestępstw odnotowanych na terenie Piaseczna za 7 miesięcy br. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W tym roku policjanci odnotowali ogółem 601 przestępstw o charakterze kryminalnym, natomiast w ubiegłym roku 707, to aż o 106 przestępstw mniej, np. znacznie spadła liczba kradzieży i kradzieży poprzez włamanie samochodu, o 16 przestępstw mniej ( było 38, jest 22); rozbój, kradzież rozbójnicza i wymuszenie rozbójnicze, o 8 przestępstw mniej ( było 25, jest 17).

źródło: kpppiaseczno.policja.waw.pl/?page=Structure&id=8&nid=1119

Czy, któreś z tych kamer nie mogłyby być udostępnione jako webkamery?
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Kamery w Piasecznie

Postautor: iza » czw paź 23, 2008 8:59 pm

Zadowoleni z pracy monitoringu samorządowcy Piaseczna chcą go rozciągnąć na całą gminę. Zachowania mieszkańców być może będą też pilnować fotoradary. Czy to koniec niespodzianek?

Niedługo miną trzy lata od uruchomienia piaseczyńskiego monitoringu. 15 kamer przez całą dobę dogląda obszarów w mieście według policji i straży miejskiej najbardziej zagrożonych przestępczością. Od początku roku mundurowi podejmowali interwencje w ponad 100 przypadkach zarejestrowanych przez kamery. Były to bójki, spożywanie alkoholu i chuligańskie wybryki, akty wandalizmu, usiłowania włamania, przestępstwa narkotykowe, wykroczenia drogowe. Obiektywy spowodowały spadek uciążliwych przestępstw w centrum Piaseczna, takich jak kradzieże i włamania do samochodów.

Nie chodzi nam o łapanie ludzi
Te wyniki cieszą radnych Piaseczna, bo to oni zainwestowali setki tysięcy złotych w system. Są na tyle zadowoleni, że komisja prawa rady miejskiej zaproponowała ostatnio, aby na najbliższe lata zarezerwować 3 mln zł na objęcie monitoringiem całego obszaru gminy. – Kamery bardzo dobrze działają profilaktycznie – tłumaczy „NW” szef komisji Wojciech Kaczorowski.

Ta sama komisja chciałaby także, aby z gminnej kasy został zakupiony fotoradar dla straży miejskiej oraz dziesięć skrzynek na słupach, w których od czasu do czasu, na zmianę, będzie się pojawiać urządzenie. – Chodzi nam o bezpieczeństwo przy wjazdach i wyjazdach z miejscowości. Przykładem może być wjazd do Zalesia Górnego od strony Jesówki. Kierowcy jadą jak szaleni, wyjazd z ul. Dzików w stronę Zalesia Górnego jest niemożliwy, w każdej chwili grozi to wypadkiem. Nie chodzi nam o łapanie ludzi, karanie mandatami, ale o spowolnienie ruchu, tak jak każą znaki ograniczenia prędkości – tłumaczy Kaczorowski.

– Zakup przenośnego fotoradaru to nic nowego. Od kilku lat zwracam się o to do radnych. Będę również wnioskował o wstawienie tego zadania do budżetu na rok 2009 – mówi burmistrz Józef Zalewski.

A może zakazać puszczania bąków?
Czy gmina poprzestanie na monitoringu i fotoradarach w pilnowaniu zachowań mieszkańców? Podczas ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz zdecydował się wycofać uchwałę w sprawie zakazu palenia papierosów na przystankach autobusowych oraz placach zabaw w gminie, ze względu na dużo kontrowersji. Skąd wziął się pomysł na ten zakaz? – Na pewno nie pochodzi od kierownictwa urzędu – zaprzecza wiceburmistrz Bogdan Temoszczuk.

– To głupi pomysł i nikt nie chce się do niego przyznać. Podejrzewałam, że jego autorem jest komisja zdrowia, ale okazało się to nieprawdą – słyszymy od przewodniczącej komisji promocji Magdaleny Woźniak.

– Nie mam pojęcia, kto to zaproponował – mówi Józef Wierzchowski, szef komisji polityki gospodarczej. – Ta uchwała byłaby sztuką dla sztuki. Kto miałby to egzekwować? – pyta.

Autora propozycji wprowadzenia zakazu palenia nie zna również przewodniczący komisji oświaty Zbigniew Mucha. Ale wie jedno: nie podoba mu się ona wcale. – Jako samorząd idziemy w niebezpieczną stronę. Próbujemy uchwalać prawo, które i tak będzie martwe, przez co ludzie całkowicie nie będą mieć do niego szacunku. Już nakazaliśmy mieszkańcom sprzątanie po pupilach wyprowadzanych na spacer. I co, sprzątają? – pyta retorycznie.

– Przeraża mnie coraz bardziej, że za własne pieniądze małymi krokami zniewalamy siebie i mieszkańców. Kim oni są? Nieodpowiedzialnymi osobami, które nie wiedzą co jest dla nich dobre, a co złe? My to wiemy lepiej? Nie powinniśmy podejmować takich akcji. Bo można zakazać wszystkiego, nawet puszczania bąków na przystankach, skoro idziemy tak daleko. Ale dojdziemy do tego, że młodzi ludzie nie będą mogli całować się w miejscach publicznych – krytykuje Zbigniew Mucha.

źródło: Nad Wisłą nr 20 (262) - 23 października 2008r
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Monitoring to się naogląda

Postautor: Kinga Panasiuk » ndz lut 22, 2009 8:25 pm

Od ponad roku działania piaseczyńskich policjantów wspiera 15 kamer monitoringu. Rozlokowane w newralgicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa miejscach, rejestrują wszystko co dzieje się w ich zasięgu.

Ciekawe co ciekawego oglądają funkcjonariusze piaseczyńskiej policji, bo jak pokazuje TVN - monitoring to się naogląda...: www.tvn24.pl/-1,1587491,0,1,monitoring- ... omosc.html
(włączcie sobie filmik) :lol:
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron