Przełom w komunikacji: nocny, częsciej 727 i dwie nowe linie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Jakub » wt lip 29, 2008 11:25 pm

Mariusz Słowik pisze:Obecnie jest chaos. Nikt nie jest w stanie określić jakie jest tak naprawdę stanowisko gminy w sprawie komunikacji. Czy gmina chce żeby jeździły autobusy? Jakie autobusy? I którędy, chce? Tędy, czy owędy? Czy chce się dołożyć do komunikacji ZTM-owi, czy nie chce? A jeśli chce to na jakim odcinku?

Nie ma się co dziwić, że komunikacja kuleje - skoro w UMiG Piaseczno panuje chaos.
Trzymam kciuki za opanowanie chaosu i nastawienie urzędników na odpowiedni tor, zmierzający do lepszej komunikacji.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Przełom w komunikacji

Postautor: lucja » wt lip 29, 2008 11:57 pm

Tytuł wątki został nazwany: PRZE£OM W KOMUNIKACJI, jednak gdzie tutaj jest przełom? To jedynie porpozycja ustawy, a od ustawy do negocjacji a potem do wprowadzania zmian. Droga jest długa i kręta, ale dobrze że radni rozpoczęli tą walkę teraz a nie za 15 roku przed wyborami. Trzymam kciuki.

Czy Radni Piaseczyńskiego Klubu Rozwoju, mają jakiś plan B, jeżeli wymagania liczba głosów nie będzie odpowiednia?
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Najpierw drogi potem transport na terenie Gminy Piaseczno

Postautor: iza » śr lip 30, 2008 6:16 am

Mariusz Słowik pisze:Przewodnicząca Rady Miejskiej wyznaczy na dzień 27 sierpnia br. o dowolnej godzinie sesję (raz jest rano, raz po południu)

Czy kilka dni wcześniej, zostanie podane do publicznej wiadomości godzina odbycia się sesji Rady Gminy? Przy godzinie popołudniowej, jest szansa że kilku mieszkańców pojawiło się na sesji, jednak w porannych, to mało kto będzie brał urlop w pracy. Sama chętnie zobaczyłabym, jak wyglądają sesje a tym bardziej ta, na której będzie tak ważna uchwała.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Najpierw drogi potem transport na terenie Gminy Piaseczno

Postautor: Jankes » śr lip 30, 2008 7:52 am

lucja pisze:Czy Radni Piaseczyńskiego Klubu Rozwoju, mają jakiś plan B, jeżeli wymagania liczba głosów nie będzie odpowiednia?

Dobre pytanie ;)
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Przełom w komunikacji

Postautor: Krystian Marciniak » śr lip 30, 2008 8:38 am

Paweł Dobosz pisze:Przecież polityka to właśnie "sztuka rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne" (Arystoteles), ewentualnie "roztropne działania na rzecz wspólnego dobra" (Jan Paweł II).

Mi chodziło o politykę w sensie tego co obserwujemy z kłótni naszych polityków w parlamencie. Oby nie przenosiło się to, aż w takim stopniu na walkę o ustawy w samorządach.
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Joniec » śr lip 30, 2008 10:49 am

Chętnie bym przyszła i zobaczyła co radni mają ciekawego do powiedzenia w sprawie dość ważnej dla tej gminy.
Niestety 27 sierpnia nie mam szans dostać wolnego albo skończyć pracę wcześniej. Mozliwe jednak, że jakby rada była o 20 to mogłabym dać radę. I raczej nie tylko ja skoro mieszkańcy tej gminy kończą pracę np. o 17 lub o 18 - często w Warszawie.
Ciekawi mnie czy radni mogliby się poświęcić aby spotkac się w godzinach już wieczornych.
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

Re: Najpierw drogi potem transport na terenie Gminy Piaseczn

Postautor: Mariusz Słowik » śr lip 30, 2008 7:32 pm

iza pisze:
Mariusz Słowik pisze:Przewodnicząca Rady Miejskiej wyznaczy na dzień 27 sierpnia br. o dowolnej godzinie sesję (raz jest rano, raz po południu)

Czy kilka dni wcześniej, zostanie podane do publicznej wiadomości godzina odbycia się sesji Rady Gminy? Przy godzinie popołudniowej, jest szansa że kilku mieszkańców pojawiło się na sesji, jednak w porannych, to mało kto będzie brał urlop w pracy. Sama chętnie zobaczyłabym, jak wyglądają sesje a tym bardziej ta, na której będzie tak ważna uchwała.


Przewodnicząca rady zwoła sesję z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem i ustali jej dzień (wstępnie zaplanowała na 27 sierpnia), godzinę rozpoczęcia i porządek obrad. Na sesji jest zawsze kilkadziesiąt uchwał, więc jak uchwała będzie np. w środku, to niewiadomo o której będzie rozpatrywana. Często jest tak, że jak jest dużo zainteresowanych jakąś uchwałą, to rada może ją przenieść na początek, żeby nie czekali. Ale – w co wątpię – rada może też zdjąć projekt z porządku obrad.

Czy wiecie, że...

mamy najnowocześniejszy system debatowania i każdą sesję można odsłuchać w domu na komputerze. Pliki ze „słuchowiskiem” jeżeli jeszcze nie są na stronie, to są w Urzędzie Miasta i można odsłuchać całego przebiegu. Po zmianie statutu (jesteśmy w trakcie) do każdej uchwały będzie dołączany imienny wykaz kto jak głosował.
Radny Rady Miejskiej w Piasecznie III, IV i V kadencji 1998-2010
http://www.mariuszslowik.eu
Awatar użytkownika
Mariusz Słowik
 
Posty: 96
Rejestracja: wt lip 22, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Rada Miejska w Piasecznie

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: lukasz » śr lip 30, 2008 7:38 pm

Mariusz Słowik pisze:Czy wiecie, że... mamy najnowocześniejszy system debatowania i każdą sesję można odsłuchać w domu na komputerze. Pliki ze „słuchowiskiem” jeżeli jeszcze nie są na stronie, to są w Urzędzie Miasta i można odsłuchać całego przebiegu.

Nie wiedziałem, że coś takiego jest w UMiG Piaseczno. Bylibyśmy wdzięczni, aby zawnioskować również o umieszczenie przez gminę, nagrania z sesji z dnia 27 sierpnia. To będzie bardzo ważna dla nas sesja i chcielibyśmy posłuchać, co mówią Radni, urzędnicy oraz Burmistrz w tej sprawie. Całość sesji nie jest konieczna, ale na pewno fajnie byłoby posłuchać sobie rozmowę w sprawie komunikacji.
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Najpierw drogi potem transport na terenie Gminy Piaseczn

Postautor: Mariusz Słowik » śr lip 30, 2008 7:44 pm

Jankes pisze:
lucja pisze:Czy Radni Piaseczyńskiego Klubu Rozwoju, mają jakiś plan B, jeżeli wymagania liczba głosów nie będzie odpowiednia?

Dobre pytanie ;)


Najważniejsze jest liczne przybycie mieszkańców. Liczne to znaczy zaledwie 30 osób, bo każdy ma świadomość, ze ludzie pracują i nawet największe debaty na temat planów przestrzennych, gdzie rozstrzygają się przecież interesy majątkowe pokoleń, nie przyciągają większej widowni. Więc 30 osób to dużo. Jeżeli jeszcze prasa, czy telewizja lokalna nagłośni temat, (rozbudzi oczekiwania) to Rada Miejska, będzie zobowiązana dokonać przełomu. Bo generalnie robi się to, czego oczekują ludzie. Radni muszą wiedzieć, że przeznaczenie środków na komunikacje da im tyle samo – może nie powinienem tego pisać – poparcia co wydatkowanie na inny równie szczytny cel. Dlatego przy głosowaniu np. budowy przedszkola, czy ulic zainteresowani mieszkańcy gromadzą się, nawet z różnorakimi tabliczkami w ręku, i wykazują tym samym, że inwestycja jest potrzebna.

Ciekawy jestem, czy ktoś wysłał już symboliczny sms do jakiegoś radnego (który podał telefon) aby poparł uchwałę. A może ktoś spotkał się na dyżurze?

Natomiast plan B – to jest komunikacja z mniejszym rozmachem. Ale od rozwoju komunikacji nie ma odwrotu.
Radny Rady Miejskiej w Piasecznie III, IV i V kadencji 1998-2010
http://www.mariuszslowik.eu
Awatar użytkownika
Mariusz Słowik
 
Posty: 96
Rejestracja: wt lip 22, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Rada Miejska w Piasecznie

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Martin » śr lip 30, 2008 10:00 pm

Mariusz Słowik pisze:Ciekawy jestem, czy ktoś wysłał już symboliczny sms do jakiegoś radnego (który podał telefon) aby poparł uchwałę. A może ktoś spotkał się na dyżurze?

Wysłałem maila na wszystkie adresy mailowe radnych, które zamieściłem 2 dni temu w wątku: kontakt z piaseczyńskimi radnymi. Napisałemw tej sprawie, również do Pana Daniela Putkiewicza z UMiG Piaseczno, z którym od dawna koresponduję na tematy związane z komunikacją w gminie Piaseczno.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » czw lip 31, 2008 7:46 am

Mariusz Słowik pisze:Czy wiecie, że...

mamy najnowocześniejszy system debatowania i każdą sesję można odsłuchać w domu na komputerze. Pliki ze „słuchowiskiem” jeżeli jeszcze nie są na stronie, to są w Urzędzie Miasta


A można jakiegoś linka prosić czy coś?
szukam,szukam i znaleźć niemogę :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: teresa » czw lip 31, 2008 7:56 am

Jacenty pisze:szukam,szukam i znaleźć niemogę

Zapewne tego nie ma na stronie gminy, tak jak większości interpelacji składanych przez Radnych.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Martin » czw lip 31, 2008 5:16 pm

Mariusz Słowik pisze:Ciekawy jestem, czy ktoś wysłał już symboliczny sms do jakiegoś radnego (który podał telefon) aby poparł uchwałę. A może ktoś spotkał się na dyżurze?

Panie Mariuszu, napisałem w tej sprawie do wszystkich Radnych i otrzymałem odpowiedź. Gram w otwarte karty, dlatego publikuję maile.

Odpowiedź od Radnego Michała Szweycera:
Michał Szweycer pisze:Witam!

Powiem szczerze że bardzo zaskoczył mnie Pana mail. Opisana w nim inicjatwa jest jak najbardziej słuszna i potrzebna i dlatego pracujemy już nad nią od dość dawna w ramach Komisji Promocji Gospodarczej, a negocjacjami z ZTM i przygotowaniem zaproponowanych w mailu propozycji zajmował się Daniel Putkiewicz z Urzędu Miejskiego. Przygotowane przez niego propozycje (opisane w Pana mailu jako inicjatywa jednego z klubów) zostały poparte przez zdecydowaną większość radnych ze wszystkich klubów.

Nie rozumiem więc dlaczego przypisuje się tą inicjatywę Klubowi Rozwoju. Mam nadzieje że to jakaś pomyłka, a nie działanie mające na celu "kradzież pomysły" i próby zbicia kapitału politycznego na tej inicjatywie. Naprawdę mam taką nadzieję, bo dotychczas współpraca między klubami była bardziej merytoryczna niż polityczna.

Na koniec zapewniam, iż tak jak już od mniej więcej roku, dalej będę popierał toczące się negocjacje z ZTM, których celem jest zwiększenie zakresu usług ZTM w naszej gminie, niezależnie od tego czy ktoś będzie próbował przypisać sobie ten projekt czy nie.

Pozdrawiam,
Michał Szweycer


A także od Krzysztofa Tarchalskiego:

Krzysztof Tarchalski pisze:Popieram stanowisko Michała Sweycera w tej sprawie.

Sprawa poprawy komunikacji jest od dłuższego czasu na tapecie urzędników Urzędu Miejskiego w Piasecznie i radnych Komisji Polityki Gospodarczej. Radni tej komisji poparli wniosek pani Prezydent Warszawy na temat prowadzenia rozmów w sprawie powołania układu komunikacyjnego obejmujący obszar projektowanej Metropolii Warszawskiej.Układ ten to połączony system komunikacji kolejowej i autobusowej oparty na : "Jednym Bilecie". Na początku roku student £ukasz Anikiej zorganizował zbieranie podpisów pod petycją do prezydenta Warszawy i Burmistrza Piaseczna o przyspieszenie prac nad tym systemem./ponad 1000 podpisów./ Dzisiaj radni, którzy nie byli zaangażowana dotychczas tym tematem podejmują inicjatywę. Uważam, że słusznie bo każde zaangażowanie może przybliżyć cel. Jednak naganne jest ogłaszanie cudzej pracy za własny sukces. Sukces może być tylko wspólny.

Pozdrawiam
Krzysztof Tarchalski


Proszę o publiczną odpowiedź, jak wygląda ten temat z punktu widzenia rozmów toczonych za murami Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Dlaczego mieszkańcy, muszą cały czas ciągnąć za język wszystkich urzędników, aby dowiedzieć się na jakim etapie są ich rozmowy, a także jakie są najbliższe plany poszczególnych klubów radnych, urzędników. Jako mieszkaniec, oczekuję gry w otwarte karty. Mieszkańcy oczekują informacji zwrotnej o postępie prac i jako Radni powinniście nas na bieżąco informować o ich postępie. Gdzie rozmowa z mieszkańcami? Czy mieszkańcy (Wasi Wyborcy) nie zasługują, na konkretną informację od Radnych? Czy konieczne jest wprowadzanie ludzi w błąd? Czy za każdym razem musimy ciągnąć was za język, aby wydobyć jakieś newsy?

Proszę Pana Mariusza Słowika, a także członków Piaseczyńskiego Klubu Rozwoju o publiczną odpowiedź, na którą na pewno czeka wielu mieszkańców Piaseczna i okolic.

Do wszystkich Radnych i urzędników Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno: nas interesują fakty, informacje, terminy i konkretne działania, które przyniosą pożądany efekt końcowy - poprawa komunikacji w naszym regionie. Dlaczego nie informujecie mieszkańców o postępie Waszych rozmów i prac? Nie tak powinien wyglądać dialog samorządowców z mieszkańcami.

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: lucja » czw lip 31, 2008 6:21 pm

Paskudna sprawa, że Radni Piaseczyńskiego Klubu Rozwoju przypisali sobie inicjatywę w tej sprawie, która jest cały czas w trakcie rozmów i negocjacji urzędników. Dlaczego Radni nie informują nas o postępie prac? :(
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Martin » czw lip 31, 2008 7:01 pm

W odpowiedzi na powyżej opublikowaną korespondencję Radnych, wysłałem do nich swoją odpowiedź:

Witam Państwa,

Dziękuję za odpowiedź i informuję, że ja oraz inni mieszkańcy nie przypisują nikomu pomysłów oraz zasług, a jedynie oczekują konkretnej i rzeczowej rozmowy.
Prywatny serwis e-mieszkańców www.powiat-piaseczynski.info powstał, aby mieszkańcy byli świadomi tego co dzieje się w naszym regionie.
Serwis prowadzony jest społecznie, i ma na celu jedynie doinformowanie mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, na temat spraw związanych z tym regionem.
Aby informacje w serwisie e-mieszkańców, były rzeczowe i przedstawiały faktyczny stan Państwa pracy, musi wytworzyć się dialog i współpraca.

Cały czas prowadzę rozmowy mailowe na temat komunikacji (i nie tylko) z Panem Daniel Putkiewiczem, jednak domyślam się,
że nie jest on w stanie poinformować mnie o wszystkim, co wynika z jego nadmiaru pracy i ograniczeń czasowych (doba ma tylko 24h).

W związku z tym mam prośbę do Radnych, aby włączyli się do informowania mieszkańców o postępie prac.
Bardzo chętnie publikuję wszelkie informacje wysyłane do mnie na maila info@powiat-piaseczynski.info
O czy przekonali się mieszkańcy, urzędnicy a także firmy działające na terenie powiatu piaseczyńskiego.
Jeżeli chcą Państwo poinformować o czymś mieszkańców, lub rozwiać ich wątpliwości - zachęcam do aktywnej rozmowy.

W związku z tym, że informuję mieszkańców o każdej korespondencji z urzędnikami - pozwoliłem sobie opublikować Państwa maile:
http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 0&start=30
Zachęcam Radnych do przyłączenia się - do rozmowy na łamach forum e-mieszkańców.

Jako mieszkaniec, mam spore ograniczenia w dostępie do informacji, na temat rozmów za murami UMiG Piaseczno,
dlatego cały czas licze na informacje i dialog z urzędnikami.
Chciałbym, aby rozmowy między urzędnikami, radnymi oraz mieszkańcami - była stale prowadzone.
Dzięki pewnej i świadomej informacji, nie będą powstawały kolejne nieporozumienia.

Pozdrawiam serdecznie
Marcin Borkowski
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron