Piaseczno utopione w szambie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Utrudnienia w wywozie ścieków

Postautor: justynka » śr lip 02, 2008 12:18 pm

NA STRONIE GMINY PIASECZNO POJAWI£A SIę TEż INFORMACJA:

Informujemy, iż na podstawie zarządzenia pokontrolnego wydanego w dniu 30 czerwca 2008 r. przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony środowiska Pana Adama Ludwikowskiego, nie są przyjmowane ścieki z beczkowozów do punktu zlewnego miejskiej oczyszczalni w Piasecznie. Jest to związane z prowadzonym rozruchem nowo wybudowanej części oczyszczalni oraz ogólną trudną sytuacją hydrologiczną odbiornika ścieków. Wykonawca dołoży wszelkich starań, aby skrócić czas oczekiwania na uruchomienie nowej części oczyszczalni wraz z punktem zlewnym.

Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia a poniżej przedstawiamy wykaz firm, które mogą wywozić ścieki do innych oczyszczalni.:
1. Jarper, tel. 756 16 66; 756 10 66
2. EKO STANDARD - SZYMAńSKI MAREK, tel. 757 24 24, kom. 0601 26 98 97
3. BYś, tel. 864 54 29, 835 40 48
4. SITA Sp. z o.o., tel. 492 43 00
Są to przykładowe firmy od których Gmina Piaseczno uzyskała potwierdzenie możliwości wywiezienia nieczystości.
Aby zobaczyć pełen wykaz: link
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Utrudnienia w wywozie ścieków

Postautor: maciek » śr lip 02, 2008 12:19 pm

Dlaczego piaseczyńska oczyszczalnia nie przyjmuje ścieków z beczkowozów?
Przez ostatnie kilkanaście lat piaseczyńska oczyszczalnia ścieków przyjmowała wszystkie ścieki z beczkowozów, bez względu na to skąd zostały wybrane. Trafiały do niej ścieki, nie tylko z terenu naszej gminy, ale i nawet z... sąsiednich powiatów. Groziło to prędzej czy później katastrofą! Przez ostatnie lata Komisja Ochrony środowiska na wniosek radnych Zbigniewa Muchy i Mariusza Słowika, domagała się zakazu przyjmowania ścieków z poza terenu naszej gminy. Przeciwko temu protestowali właściciele beczkowozów sugerując, iż w ramach protestu mogą wylać ścieki przed Urzędem Gminy. Wielu chciało być „dobrymi” dla tej grupy – posiadającej przecież ciągły kontakt z wyborcami – i dlatego nigdy zakaz nie został wprowadzony. Wymówką były trudności w ustaleniu skąd ścieki pochodzą a po propozycji radnych, że podstawą zrzutu powinna być faktura wystawiona na mieszkańca twierdzono, ze przecież mogłoby dojść do lawinowego podrabiania faktur. Czy ktoś podrabiałby fakturę (art. 270 § 1 kk zagrożony do lat pięciu) skoro za podrobienie czeku na milion $ jest podobna odpowiedzialność? W efekcie tego właściciele beczkowozów mieli duży rynek usług, a koszty tego ponosiła nasza gmina: nie tylko finansowała kosztowne oczyszczenie ścieków, wzięła kolosalny kredyt na rozbudowę oczyszczalni ale i zafundowała mieszkańcom ogromny smród z oczyszczalni, który byłby znacznie mniejszy, gdyby oczyszczalnia przyjmowała ścieki tylko z terenu naszej gminy. Od kilku dni... oczyszczalnia nie przyjmuje ścieków! Niestety... od wszystkich, także mieszkańców naszej gminy.

więcej na blogu Radnego: www.slowik.k9.pl/info/blog.htm
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
maciek
 
Posty: 137
Rejestracja: śr lut 28, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Piaseczno

OCZYSZCZALNIA PIASECZNO NIE PRZYJMUJE śCIEKÓW

Postautor: Jakub » sob lip 05, 2008 11:16 pm

Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Utrudnienia w wywozie ścieków

Postautor: lukasz » ndz lip 06, 2008 10:09 am

Piaseczno inwestuje w kanalizację i oczyszczalnię ścieków a nie potrafi sobie poradzić z problemem odbierania nieczystości od mieszkańców swojej gminy? Oczyszczalnia powinna przyjmować ścieki od mieszkańców gminy Piaseczno, a od mieszkańców innych gmin - powinny być pobierane 10 krotne stawki! Byłby wtedy porządek i smrody każdy trzymałby w swojej gminie, a nie smrodził czyjeś tereny! Coś mi się wydaje, ze ktoś powinien stracić swoje stanowisko, za tą całą sytuację w gminie Piaseczno!!! Jak będzie tak dalej, że mieszkańcy będą musieli płacić 4-5 krotność tego co płacili kiedyś za wywóz nieczystości, może spowodować bunt mieszkańców! Oj nie chciałbym wtedy znaleźć się w skórze urzędników w UMiG.
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Utrudnienia w wywozie ścieków

Postautor: Jakub » wt lip 08, 2008 4:39 pm

Obrazek

Zapraszam do obejrzenia reportażu o sytuacji w oczyszczalni ścieków w Piasecznie, który pojawił się na stronie www.itvpiaseczno.pl
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Utrudnienia w wywozie ścieków

Postautor: lukasz » wt lip 08, 2008 4:46 pm

Obejrzałem reportaż na iTV Piaseczno i zaniepokoiła mnie jedna informacja pod koniec rozmowy z inżynierem Hydrobudowy. Otóż ten Pan powiedział, że ścieki będą przechodziły test jakości. Czo będzie jak szambo odbierze ścieki z posesji i pojedzie na oczyszczalnię, a tam stwierdzą, że jakość się nie nadaje. Oznacza to, że firma spowrotem przywiezie mi szambo ze ściekami? Co to za nowoczesna oczyszczalnia, która będzie robiła selekcję ścieków. Czyżby nowoczesna oczyszczalnia nie radziła sobie z mniej atrakcyjnymi ściekami? Nie wiem co o tym myśleć! :(
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Utrudnienia w wywozie ścieków

Postautor: Kinga Panasiuk » wt lip 08, 2008 9:17 pm

Piaseczno utopione w szambie, Jeziorka ściekiem

Mieszkańcy podstołecznego Piaseczna zaskoczeni nawet trzykrotną podwyżką opłat za wywóz szamba po zamknięciu jedynej zlewni nieczystości. Nadmiar ścieków przelewał się z niej do Jeziorki, która uchodzi do Wisły powyżej Warszawy

Podwyżka jest drastycznie wysoka. - Do tej pory płaciłem szambiarzowi 170 zł. Teraz żąda nawet 500 za jednorazowy odbiór. To dla nas ogromne koszty, bo moja czteroosobowa rodzina musi zamawiać szambiarkę co trzy tygodnie - mówi Wojciech Zmysłowski z osiedla Orężna.

Szambo to kolejny problem mieszkańców 60-tysięcznej gminy. Niedawno skarżyli się na brak wody w kranach. W czerwcu "Gazeta" pisała, że aby zrobić pranie czy wykąpać dziecko, trzeba trzymać się ściśle określonych godzin. Wody jest tak mało, że burmistrz Piaseczna prosił ludzi, by zrezygnowali z podlewania ogródków. - Wszystko przez to, że gmina wydaje bardzo dużo pozwoleń na budowę. A cała infrastruktura, w tym modernizacja oczyszczalni, czekała latami - podsumowuje Wojciech Zmysłowski.

Teraz problem staje się jeszcze bardziej dotkliwy, bo mocno uderza mieszkańców po kieszeni. - Większość miejscowości pod Piasecznem, tak jak moje osiedle, w ogóle nie ma kanalizacji. Jesteśmy więc skazani na stawki szambiarzy. Problem dotyczy setek tysięcy domów. Najtańsze firmy podwyższyły ceny za wywóz "tylko" o 100 zł, ale przyjazd takiego beczkowozu trzeba zamawiać kilkanaście dni wcześniej - opowiada Krzysztof Konatowicz z oddalonego o 5 km od Piaseczna Bobrowca. Nie chcąc tak długo czekać, płaci nie tak jak dotąd 160, lecz 360 zł.

- Nic na to nie poradzimy. Zamiast do zlewni na miejscu wożę teraz szambo aż do Warki, a to przeszło 100 km w obie strony. Za litr paliwa płacę 5 zł, więc będzie dobrze, jeśli na takim kursie zarobię na czysto 100 zł. To gmina zmusiła nas do takich podwyżek - mówi Teodor Tkaczyk, właściciel jednej z firm szambiarskich.

I firmy, i mieszkańcy dowiedzieli się o podwyżce dwa tygodnie temu. Wtedy wojewódzki inspektor ochrony środowiska zakazał zlewni w Piasecznie przyjmowania dowożonych przez szambiarki nieczystości. - Bo urządzenia, które je oczyszczały, zostały wyłączone z eksploatacji w związku z prowadzoną rozbudową oczyszczalni. Gmina powinna była wcześniej ograniczyć przyjmowanie szambiarek - uważa Jerzy Kołaszewski z biura Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony środowiska.

Urzędnicy doprowadzili jednak do przepełnienia zlewni. Nadmiar ścieków - co wyszło na jaw podczas kontroli - wylewali do kanału, którym spływały do Jeziorki. Dziś w tej rzece, która przepływa przez uzdrowiskowy Konstancin-Jeziorną i na jego wysokości uchodzi do Wisły, jest więcej ścieków niż wody. Wędkarze skarżą się na okropny smród i brak ryb. Urzędnicy nie zostaną jednak ukarani. - Bo kary za to są naliczane według bardzo skomplikowanych przepisów, nie za jednorazowe zatrucie rzeki, ale za cały rok obrachunkowy. Wymogliśmy na gminie, że nie będzie przyjmowała dowożonych ścieków, póki nie ruszy nowa zlewnia - usłyszeliśmy od Jerzego Kołaszewskiego.

Urząd gminy w Piasecznie niechętnie wypowiada się w tej sprawie. Nie potwierdza krążącej wśród mieszkańców plotki, że nowa zlewnia w zmodernizowanej oczyszczalni może być otwarta już w połowie lipca. - Właśnie ją wykańczamy, nie wiem jednak, jak długo potrwa jej odbiór - mówi Jolanta £ączyńska, kierowniczka referatu ochrony środowiska w Piasecznie.

Mieszkańcy uważają, że zachowanie urzędników to skandal. - Ja wydam 360 zł na szambo, ale są tacy, dla których nawet opłaty przed podwyżką były za duże. Są też kombinatorzy, którzy wylewają nieczystości na łąki i pola, oraz urlopowicze, którzy o podwyżkach dowiedzą się po powrocie z działek do Warszawy. To wstyd, że tak bogata gmina jak nasza dopuszcza do takiej sytuacji. Obawiam się, że za kilka tygodni od Piaseczna będzie śmierdziało z daleka - uważa Krzysztof Konatowicz.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5437709,.html
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno utopione w szambie

Postautor: maciek » śr lip 09, 2008 7:08 am

lukasz pisze:Obejrzałem reportaż na iTV Piaseczno i zaniepokoiła mnie jedna informacja pod koniec rozmowy z inżynierem Hydrobudowy. Otóż ten Pan powiedział, że ścieki będą przechodziły test jakości. Czo będzie jak szambo odbierze ścieki z posesji i pojedzie na oczyszczalnię, a tam stwierdzą, że jakość się nie nadaje. Oznacza to, że firma spowrotem przywiezie mi szambo ze ściekami? Co to za nowoczesna oczyszczalnia, która będzie robiła selekcję ścieków. Czyżby nowoczesna oczyszczalnia nie radziła sobie z mniej atrakcyjnymi ściekami? Nie wiem co o tym myśleć!

Po prostu będziesz musiał kontrolować co wyrzucasz do szamba oraz będziesz musiał odżywiać się zdrowiej, żeby twoja ku..pa trzymała się normy. Paranoja! Najgorsze, że z tego reportażu nikt nie poczuwa się do winy!!!
:klotnia:
Kinga Panasiuk pisze:Piaseczno utopione w szambie, Jeziorka ściekiem

Tytuł artykułu w Stołecznej to strzał w 10!!!!
Awatar użytkownika
maciek
 
Posty: 137
Rejestracja: śr lut 28, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno utopione w szambie

Postautor: Jankes » śr lip 09, 2008 11:01 am

Piaseczno utopione w szambie
To jest idealne określenie jakie użyli dziennikarze gazety wyborczej opisując całą sytuację, jaka jest teraz w Piasecznie!!!

:shock:
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Piaseczno utopione w szambie

Postautor: kameleon » śr lip 09, 2008 11:12 am

Obrazek

Piaseczno ma super promocję w Gazecie Wyborczej! ;)
Szkoda, że to nic pozytywnego!
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Piaseczno utopione w szambie

Postautor: justynka » śr lip 09, 2008 11:25 am

kameleon pisze:Piaseczno ma super promocję w Gazecie Wyborczej!
Szkoda, że to nic pozytywnego!

No właśnie, dlaczego o Piasecznie słychać tylko negatywne opinie! Czy wybrani przez nas urzędnicy siedzący w UMiG Piaseczno nie potrafią nic zrobić dla dobra mieszkańców, żeby pisano o nas w pozytywnym tego słowa znaczeniu? Czytamy w prasie tylko informacje o aferach, o zawieszanej komunikacji, o tworzących się korkach, o braku jakiejkolwiek rozrywki i miejsc rozrywki, o utrudnieniach w dostępie do wody, o problemach ze ściąganiem szamba i drastycznych podwyżkach. Czy jedna z bogatszych gmin w Polsce nie może postarać się o pozytywną reklamę w mediach i prasie? Gdzie ci nasi urzędnicy, według których nic się nie stało i to że mieszkańcy płacą podwójne lub potrójne stawki za wywóz szamba, to nic strasznego? Gdzie są samorządowcy, którzy powinni robić coś dla dobra mieszkańców?
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno utopione w szambie

Postautor: teresa » śr lip 09, 2008 12:37 pm

justynka pisze:dlaczego o Piasecznie słychać tylko negatywne opinie

A czy zauważyłaś, żeby urzędnikom zależało na naszym regionie? Komunikacja kuleje, drogi dziurawe, szamba nie przyjmują, Parku nie remontują, skwer Kisiela leży odłogiem itd... To tylko kilka z tematów, które powodują, że zastanawiam się kto głosował na tych którzy obecnie rządzą Piasecznem? Słyszałam, że wystarczy odpowiednia ilość głosów mieszkańców i można odwołać burmistrza. Ktoś zna szczegóły jak to się odbywa?
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno utopione w szambie

Postautor: maciek » śr lip 09, 2008 2:46 pm

justynka pisze:dlaczego o Piasecznie słychać tylko negatywne opinie!

Dlatego, że wszyscy samorządowcy mają sprawy mieszkańców w du...ie
jak ten motylek: www.youtube.com/watch?v=nWYfcOi7cpM

:rozpacz:
Awatar użytkownika
maciek
 
Posty: 137
Rejestracja: śr lut 28, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno utopione w szambie

Postautor: Kinga Panasiuk » czw lip 10, 2008 1:33 am

Piaseczno ma super promocję w Gazecie Wyborczej! Szkoda, że to nic pozytywnego!

Niestety, tak to już z tym naszym Piasecznem, że piszą o nas tylko jak coś złego się dzieje :(
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno utopione w szambie

Postautor: maciek » czw lip 10, 2008 9:19 am

Wczoraj spotkałem się z kumplem na kręglach w Warszawie i jak mu powiedziałem, że mieszkam teraz w Piasecznie, to zaczął się śmiać że przeprowadziłem się do SZAMBA. Niezłą o nas opinię mają warszawiacy, po tym artykule w gazecie wyborczej :(
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
maciek
 
Posty: 137
Rejestracja: śr lut 28, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości