JOKER CLUB PIASECZNO

To miejsce jest do opisywania ciekawych miejsc w gminie Piaseczno. Znasz nowe, ciekawe, atrakcyjne miejsca w Piasecznie i gminie Piaseczno? Podziel się nimi ze wszystkimi. Rozrywka, kultura, sztuka i tym podobne...

Moderator: GTW

JOKER CLUB PIASECZNO

Postautor: teresa » wt lip 01, 2008 10:30 am

JOKER CLUB PIASECZNO

Obrazek

Nie wiem czy zauważyliście, ale na terenie Piaseczna przybywa w zastraszającym tempie punktów automatów do gier pod nazwą Joker Club.

Punkty Joker Club, które widziałam w Piasecznie:
- przy kościele św. Anny, gdzie kiedyś była kawiarnia
- przy piaseczyńskim bazarku (ulica Fabryczna) - kiedyś był tam lokal piwny,
- przy skrzyżowaniu Jana Pawła z Powstańców Warszawy - postawili budkę,
- teraz zauważyłam, że trwają prace nad nowym punktem przy Sikorskiego, obok GOSiR Piaseczno, gdzie kiedyś był sklep spożywczy
- zapewne wiele innych, których jeszcze nie zauważyłam...

Co się dzieje i skąd ten zmasowany atak kolejnych punktów Joker Club w Piasecznie? Czy naprawdę, jest u nas aż tak duże zapotrzebowanie na tego typu rozrywkę i automaty? Ktoś ma na ten temat informacje?
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

JOKER CLUB PIASECZNO

Postautor: Jankes » wt lip 01, 2008 12:22 pm

teresa pisze:Czy naprawdę, jest u nas aż tak duże zapotrzebowanie na tego typu rozrywkę i automaty?

Jeżeli powstaje ich tyle na terenie Piaseczna, to według nich jest szansa na popyt. Nie inwestowaliby tyle w Piasecznie, gdyby nie zrobili wcześniej badania rynku.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

JOKER CLUB PIASECZNO

Postautor: justynka » wt lip 01, 2008 12:29 pm

teresa pisze:Co się dzieje i skąd ten zmasowany atak kolejnych punktów Joker Club w Piasecznie? Czy naprawdę, jest u nas aż tak duże zapotrzebowanie na tego typu rozrywkę i automaty?

Mi to nie przeszkadza. Niech sobie inwestują, oby tylko te lokalne nie były uciążliwe ludziom, którzy mieszkają obok tych punktów.
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

JOKER CLUB PIASECZNO

Postautor: teresa » wt lip 01, 2008 1:24 pm

Mi to nie przeszkadza.

Nie napisałam, że mi to przeszkadza, tylko zastanawiam się po prostu - skąd taka ilość nowych obiektów pod szyldem JOKER CLUB. Skąd te zainteresowanie automatami w Piasecznie?
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: nadgob » wt lip 01, 2008 2:11 pm

Lokalizacje co niektórych punktów są co najmniej zastanawiające, w świetle przepisów ustawy: O grach i zakładach wzajemnych
Art. 30.
Punkty gry na automatach o niskich wygranych mogą być usytuowane w lokalach gastronomicznych, handlowych lub usługowych, oddalonych co najmniej 100 m od szkół, placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych oraz ośrodków kultu religijnego.
nadgob
 
Posty: 53
Rejestracja: pn wrz 17, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » wt lip 01, 2008 3:20 pm

nadgob pisze:Lokalizacje co niektórych punktów są co najmniej zastanawiające, w świetle przepisów ustawy: O grach i zakładach wzajemnych
Art. 30.
Punkty gry na automatach o niskich wygranych mogą być usytuowane w lokalach gastronomicznych, handlowych lub usługowych, oddalonych co najmniej 100 m od szkół, placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych oraz ośrodków kultu religijnego.


Pytanie: który z punktów łamie ten przepis?

Znam historię jak jeden z właścicieli (a zarazem radny gminy Piaseczno ale mniejsza z tym) poszedł do gminy z pytaniem czy może swój lokal udostępnić na taka działalność.
Podobno nikt nie był w stanie mu odpowiedzieć jak to wygląda z punktu prawnego :P

Punkt działa jak by kto pytał 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: nadgob » wt lip 01, 2008 3:47 pm

Jacenty pisze:
Pytanie: który z punktów łamie ten przepis


Nie wiem.

A czy gimnazjum to placówka oświatowo-wychowawcza? a kościół to ośrodek kultu religijnego?
nadgob
 
Posty: 53
Rejestracja: pn wrz 17, 2007 11:50 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » wt lip 01, 2008 4:44 pm

nadgob pisze:
Jacenty pisze:
Pytanie: który z punktów łamie ten przepis


A czy gimnazjum to placówka oświatowo-wychowawcza? a kościół to ośrodek kultu religijnego?


Tak.
I teraz osoba wydająca pozwolenie na takową działalność bierze metrówkę i mierzy z dokładnością do centymetrów odległość pomiędzy tymi obiektami :x
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: stentonik » wt lip 01, 2008 8:58 pm

Usytuowanie kolejnego Jockera na Nadarzyńskiej (naprzeciwko spalonego domu) jest delikatnie mówiąc, śmiechu warte.

Pozostaję w obserwacji i przewiduję rychły koniec tych inwestycji i wielki smród tuż po nich.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

JOKER CLUB PIASECZNO

Postautor: Jakub » wt lip 01, 2008 10:07 pm

Nowe lokale Joker Club rosną jak grzyby po deszczu, ale tak jak szybko się pojawili - tak szybko usunął sie z Piaseczna.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

JOKER CLUB PIASECZNO

Postautor: teresa » śr lip 02, 2008 7:18 am

w świetle przepisów ustawy: O grach i zakładach wzajemnych
Art. 30.
Punkty gry na automatach o niskich wygranych mogą być usytuowane w lokalach gastronomicznych, handlowych lub usługowych, oddalonych co najmniej 100 m od szkół, placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych oraz ośrodków kultu religijnego.

Według tej ustawy, to na pewno lokalizacja Joker Club przy kościele św. Anny, gdzie kiedyś była kawiarnia - nie jest zgodna z ustawą.
Tam jest kilka metrów od kościoła...
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » śr lip 02, 2008 8:30 am

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś salony gier były doskonałym miejscem na "pranie pieniędzy". Podatki z takiego lokalu odprowadzało się w śmiesznie niskiej, zryczałtowanej kwocie, więc ... sami rozumiecie :-)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

JOKER CLUB PIASECZNO

Postautor: justynka » śr lip 02, 2008 8:45 am

sanchez pisze:Podatki z takiego lokalu odprowadzało się w śmiesznie niskiej, zryczałtowanej kwocie, więc ... sami rozumiecie

Myślisz, że dalej do tego służą te obiekty?
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

JOKER CLUB PIASECZNO

Postautor: lukasz » ndz lip 06, 2008 10:20 am

teresa pisze:przy skrzyżowaniu Jana Pawła z Powstańców Warszawy - postawili budkę

To nie jest Joker Club, tylko jakiś Vegas. ;)
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

JOKER CLUB PIASECZNO

Postautor: Krystian Marciniak » pt lip 11, 2008 2:22 pm

sanchez pisze:kiedyś salony gier były doskonałym miejscem na "pranie pieniędzy"

Powstaje coraz więcej tego typu miejsc!!! Czyli co: hazard i pranie brudnych pieniędzy szerzy się również w Piasecznie? Wątpię, aby było aż takie zapotrzebowanie na takich obiektów. Co przechodzę obok nich, to zawsze jest tam pusto! Chyba, że w nocy wszyscy tam grają?
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Rozrywka w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron