Przebudowa ul. Dworcowej w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Przebudowa ul. Dworcowej w Piasecznie

Postautor: lucja » pt sty 11, 2019 7:57 pm

Obrazek

Szykuje się przebudowa Dworcowej. Będą utrudnienia w ruchu. Przebudowa ulicy Dworcowej ma być jedną z największych, realizowanych przez gminę w tym roku inwestycji. Zostanie ona podzielona na dwa etapy. W pierwszej kolejności ma być przebudowane skrzyżowanie ulic Dworcowej i Jana Pawła II.

Jeśli chodzi o pierwszy etap prac, a więc przebudowę skrzyżowania przy starej mleczarni, gmina posiada już ostateczną decyzję ZRID (zgoda na realizację inwestycji drogowej) i w najbliższym czasie zamierza ogłosić przetarg na realizację zadania. Na skrzyżowaniu powstaną dodatkowe pasy skrętu, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe. Ułożona zostanie także infrastruktura techniczna wraz z odwodnieniem i monitoringiem.

– Dołożymy wszelkich starań, aby do minimum ograniczyć uciążliwości wynikające z prowadzonych prac – zapewnia Danuta Kowalczyk z wydziału infrastruktury i transportu publicznego.

Dokumentacja dla drugiego etapu inwestycji, a więc rozbudowy ulicy Dworcowej na całej długości wraz z mostem nad Kanałem Piaseczyńskim, jest w końcowej fazie uzgodnień. Po skompletowaniu dokumentacji zostanie złożony wniosek o wydanie decyzji ZRID. Następnie gmina ogłosi przetarg na wykonanie robót. A co z planowanymi w rejonie dworca PKP dodatkowymi parkingami?

– Część miejsc postojowych znajdujących się poza terenem kolejowym, po przeciwnej stronie dworca, zostanie wybudowanych po zatwierdzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w ramach odrębnej decyzji pozwolenia na budowę – wyjaśnia Danuta Kowalczyk. https://piasecznonews.pl/szykuje-sie-pr ... a-w-ruchu/
Pozdrawiam serdecznie
Łucja z Piaseczna
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 664
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron