Egzamin gimnazjalny - powodzenia!

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Egzamin gimnazjalny - powodzenia!

Postautor: teresa » wt kwie 22, 2008 8:45 am

Egzamin gimnazjalny - powodzenia gimnazjaliści!

Ponad pół miliona uczniów ostatnich klas gimnazjów rozpoczyna dziś egzaminy. Jest on podzielony na dwie części. Będzie odbywał się przez dwa dni. Gimnazjalistów czekają dwa bardzo ważne dni, podczas których będą musieli wykazać się zdobytą dotychczas wiedzą. Od wyników testów będzie zależeć, do którego liceum zostaną przyjęci. Im lepszy wynik, tym większa szansa na dobre liceum.

Test ze znajomości wiedzy humanistyczej rozpoczął się dziś o godzinie dziewiątej. Część humanistyczna wymaga od ucznia przede wszystkim umiejętności czytania ze zrozumieniem i samodzielnego łączenia faktów oraz logicznego myślenia.

W środę o tej samej porze 15-latkowie będą mięli szansę popisać się zdobytą w gimnazium wiedzą z zakresu matematyki i przyrody. W tej części uczeń nie powinien mieć problemów z poruszaniem się w terminologii oraz procedurach niezbędnych w praktyce życiowej, umieć opisywać, analizować i stosować zintegrowana wiedzę do rozwiązywania problemów.

W tym roku gimnazjaliści mają nieco łatwiej. Ze względu na zmiany w programie matematyki Centralna Komisja Egzaminacyjna zdecydowała się nie sprawdzać wiedzy m.in. z liczb niewymiernych, wzorów skróconego mnożenia czy przekształceń geometrycznych.

TRZYMAM KCIUKI ZA GIMNAZJALISTÓW!
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Egzamin gimnazjalny - powodzenia gimnazjaliści!

Postautor: justynka » wt kwie 22, 2008 9:46 am

Sąsiadki syn zdaje egzaminy gimnazjalne! Patrząc na nich, to rodzice denerwują się bardziej niż sami gimnazjaliści. ;)
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Egzamin gimnazjalny - powodzenia!

Postautor: Jankes » wt kwie 22, 2008 12:03 pm

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły. Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum. Powtórka egzaminu gimnazjalnego nie jest możliwa. Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Więc dlatego rodzice się tak stresują ;)
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: sympatyk_ » wt kwie 22, 2008 12:31 pm

£o. Wszyscy idą do liceum? Pójdą też tam Ci co mają średnią 2.0? Miejsc dla nich nie starczy.
Całe dwa lata męczyłem się ucząc rozprawek i okazało się że jest charakterystyka. Na nic się już mi to nie przyda a charakterystykę pisałem ostatnio w szkole podstawowej.
sympatyk_
 
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:08 pm

Egzamin gimnazjalny - powodzenia!

Postautor: teresa » wt kwie 22, 2008 1:10 pm

sympatyk_ pisałem dziś egzamin gimnazjalny?
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sympatyk_ » wt kwie 22, 2008 9:05 pm

Niestety.
Jutro będzie lepiej!
sympatyk_
 
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:08 pm

Egzamin gimnazjalny - powodzenia!

Postautor: Martin » śr kwie 23, 2008 6:18 am

Obrazek

Zachęcam wszystkich do zapoznania się z reportażem (PIERWSZY EGZAMIN) zespołu TV Piaseczno na temat egzaminów gimnazjalnych w Piasecznie: www.tvpiaseczno.pl
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Gimnazjaliści mają prawo zdawać ponownie

Postautor: justynka » wt kwie 29, 2008 10:33 am

Minister oświaty Katarzyna Hall i jej doradcy szukają sposobu na rozwiązanie problemu dotyczącego egzaminu gimnazjalnego tych uczniów, którzy nie odpowiedzieli na teście na pytania dotyczące nieomówionych wcześniej lektur. MEN prawdopodobnie poszkodowanym uczniom doliczy punkty - donosi dziennik "Polska".

Chodzi o słynne zamieszanie z nieomówionymi w niektórych szkołach "Syzyfowymi pracami" i "Kamieniami na szaniec", które znalazły się na egzaminie. Sprawa dotyczy co najmniej 20 gimnazjów w Polsce. W poniedziałek w obronie około tysiąca gimnazjalistów stanął Rzecznik Praw Obywatelskich. Awanturę wokół egzaminów komentuje krótko: - Niektórzy gimnazjaliści zostali pokrzywdzeni, a my powinniśmy to naprawić.

Dlatego w poniedziałek wysłał pismo do minister edukacji Katarzyny Hall w sprawie rozwiązania tego problemu. Domaga się w nim powtórki egzaminu w szkołach, które nie zrealizowały pełnego programu. Jednak takie rozwiązanie mogłoby wywołać protesty pozostałych uczniów, którzy lektury znali. A MEN niechętnie opowiada się za tym rozwiązaniem, bo za taką falę protestów młodzieży Hall mogłaby zapłacić nawet dymisją.

więcej: www.dziennik.pl/wydarzenia/article16392 ... ownie.html
www.dziennik.pl/wydarzenia/article16230 ... zdali.html
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sympatyk_ » pn cze 16, 2008 7:16 pm

Wiem, że w samym województwie śląskim jest 47 szkół, które nie przerobiły tych lektór. Ja miałem je. I co z tego? Na powtórzeniu było wszystko tylko nie to. Charakterystyka w podstawówce. Rozprawkę napisałem. Ale tak mi serce waliło! Od razu zerknąłem na temat.
Mój kolega mógłby się na ten temat wypowiedzieć. Bardzo bobry uczeń a przez rozprawkę 57 pkt. Jak wrócił po humanie do domu płakał.
sympatyk_
 
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:08 pm


Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości