Komórką zapłacisz za bilet w ZTM

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Komórką zapłacisz za bilet w ZTM

Postautor: Jankes » pn kwie 14, 2008 2:04 pm

Koniec problemów z kupowaniem biletów? Zarząd Transportu Miejskiego planuje, że za przejazdy będziemy płacić przez telefon komórkowy. Wreszcie pojawią się też automaty biletowe. Komórką zapłacisz za bilet

Zarząd Transportu Miejskiego chce, żeby pasażerowie płacili za przejazdy za pomocą telefonów komórkowych. Urzędnicy prowadzą rozmowy z dwiema firmami, które mogłyby umożliwić takie usługi. Bilet kupuje się, wysyłając SMS na określony numer. Potwierdzeniem jest przesyłana po chwili wiadomość zwrotna, którą pokazujemy w razie kontroli. Oprócz SMS-ów ZTM rozważa jeszcze inny sposób opłat komórkowych. Pasażer mógłby zadzwonić na określony numer i uaktywniać bilet czasowy np. 40-minutowy. Jeden numer odpowiadałby biletowi normalnemu, a drugi ulgowemu. Jak będzie to sprawdzał kontroler? - Za pomocą swojej centralki upewni się, czy było takie połączenie.

więcej: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5116321.html
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Komórką zapłacisz za bilet w ZTM

Postautor: justynka » pn kwie 14, 2008 2:14 pm

świetny pomysł ma ZTM i mam nadzieję, że jak najszybciej wprowadzą to w życie. Czasami w niedzielę mam problem z kupieniem biletu w Piasecznie, a tak skończyłyby się moje problemu ;)
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Komórką zapłacisz za bilet w ZTM

Postautor: teresa » pn kwie 14, 2008 2:23 pm

Proszę bardzo, a jednak ZTM potrafi jeszcze zaskakiwać swoimi pomysłami ;)
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron