POGOTOWIE FALCK PIASECZNO

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

POGOTOWIE FALCK PIASECZNO

Postautor: Martin » pt mar 28, 2008 10:29 am

Na drzwiach Pogotowia Ratunkowego pojawił się nekrolog o zamknięciu z dniem 31 marca 2008 roku Piaseczyńskiego Pogotowia Ratunkowego. Od 1 kwietnia 2008 roku opiekę medyczną na terenie Powiatu Piaseczyńskiego, sprawować będzie firma Falck. (...)

więcej informacji: Pogotowie Ratunkowe Falck

UWAGA: Telefon ratunkowy pozostaje bez zmian - 999
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Pogotowie Ratunkowe Falck

Postautor: justynka » pt mar 28, 2008 1:07 pm

Firma Falck ma bardzo dobre opinie, tak więc chyba od kwietnia powinno być wszystko OK?
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Pogotowie w prywatnych rękach FALCK

Postautor: lucja » pt mar 28, 2008 3:00 pm

O przejęciu obsługi pogotowia ratunkowego w naszym regionie, napisali też w Kutierze Południowym. Firma Falck Medycyna wygrała kontrakt na obsługę pogotowia ratunkowego na naszym terenie.

Tym samym ponad trzyletnią działalność na rzecz naszych mieszkańców zakończy załoga Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA (część z nich to wieloletni pracownicy piaseczyńskiego pogotowia). Falck świadczy usługi m.in. nocnej i świątecznej wyjazdowej pomocy lekarskiej w większości warszawskich dzielnic, a swoje przychodnie ma na terenie całej Polski. Swoją działalność na terenie naszej gminy rozpocznie od 1 kwietnia.
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Pogotowie Ratunkowe Falck

Postautor: justynka » wt kwie 01, 2008 11:15 am

Na stronie starostwa powiatu piaseczyńskiego, również pojawił się komunikat w sprawie pogotowia ratunkowego.

W związku z rozstrzygnięciem Narodowego Funduszu Zdrowia uprzejmie informujemy, że od dnia 1 kwietnia br. świadczenia w zakresie ratownictwa medycznego – pogotowia ratunkowego na terenie Powiatu Piaseczyńskiego realizuje firma Falck.

Do dyspozycji mieszkańców powiatu pozostaje dotychczasowy numer telefonu ratunkowego - 999, służący w nagłych stanach zagrożenia zdrowotnego lub stanach zagrożenia życia.

Alternatywnie, w przypadku ewentualnych trudności z połączeniem, uruchomiony zostaje telefon miejski do dyspozytora ratunkowego obsługującego teren Powiatu Piaseczyńskiego: 022 535 91 93

Należy podkreślić, że zmiana firmy świadczącej usługi medyczne nie powoduje zmiany charakteru świadczeń. Nadal są to usługi medyczne na ratunek realizowane w ramach kontraktu publicznego, które są bezpłatne dla pacjentów.

Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego
źródło: piaseczno.pl/213-42710c6ce86e1-8150.htm
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Pogotowie Ratunkowe Falck

Postautor: teresa » wt kwie 01, 2008 2:41 pm

Nie życzę nikomu, aby testował funkcjonalność nowej obsługi pogotowia ratunkowego, ale dajcie znać jakbyście słyszeli jakieś niepokojące informacje. Dziś pierwszy dzień pracy FALCK. Miejmy nadzieję, że szybko poznają nasze tereny. Powodzenia.
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno Pogotowie Ratunkowe Falck

Postautor: Jakub » śr lip 02, 2008 12:11 am

Na stronie www.itvpiaseczno.pl pojawił się wywiad z kierownikiem FALCK
Zachęcam do obejrzenia reportażu!
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Piaseczno Pogotowie Ratunkowe Falck

Postautor: teresa » śr lip 02, 2008 7:09 am

Ja bardzo dobrze oceniam pracę Pogotowia Ratunkowego Falck i cieszę się, żeby to właśnie oni obsługują nasz region.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Pogotowie Ratunkowe Falck

Postautor: sharmlover » sob sie 16, 2008 9:51 am

teresa pisze:Nie życzę nikomu, aby testował funkcjonalność nowej obsługi pogotowia ratunkowego, ale dajcie znać jakbyście słyszeli jakieś niepokojące informacje. Dziś pierwszy dzień pracy FALCK. Miejmy nadzieję, że szybko poznają nasze tereny. Powodzenia.


Mialam okazje w ostatnim czasie korzystac 3krotnie w ciagu 2 miesiecy z uslug pogotowia Falck i we wszystkich trzech przypadkach musze przyznac, ze bylam bardzo pozytywnie zaskoczona profesjonalizmem, czasem dojazdu, zaangazowaniem i ludzkim, wyrozumialym podejsciem zalogi karetki. W pierwszym przypadku (rozlegly zawal mezaw Maju) - karetka dojechala do Chylic w ciagu 6 minut - dzieki szybkosci i profesjonalnemu podejsciu i jak sadze doswiadczeniu udalo sie dowiezc meza na czas do Szpitala MSWiA, przy kolejnym zawale w Czerwcu karetka byla w ciagu kilku minut. Tego samego dnia w Czerwcu moj tata mial powazny wypadek samochodowy pogotowie (ta sama zaloga, ktora zabrala mojego meza do szpitala :) bylo w ciagu 3 minut od wezwania - medycy zajeli sie wszystkimi uczetnikami wypadku. Gdybym miala ocenic uslugi firmy Falck w skali od 1-10 zdecydowanie byloby to 10 :brawo: .

Gdybym miala ocenic obsluge i personel w Szpitalu MSWiA (pomijajac lekarza operujacego meza w Klinice Kardiologii Inwazyjne) w skali 1-10 sklanialabym sie bardziej ku ocenie 3. Subiektywnych i obiektywnych owodow na tak niska ocene jest mnostwo :( .
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Opieszały Falck?

Postautor: Tomasz » sob lip 18, 2009 4:43 pm

W ostatnim czasie na terenie Piaseczna doszło do dwóch poważnych wypadków, do których wzywane były karetki Falcka - firmy obsługującej teren powiatu piaseczyńskiego. Do każdego z tych zdarzeń karetki jechały ponad pół godziny i nie na sygnale

Pierwsze zgłoszenie od czytelnika zbulwersowanego szybkością reagowania Falcka otrzymaliśmy około 10 dni temu. Do wypadku doszło na ulicy Julianowskiej 42, gdzie z okna pierwszego piętra wypadł chłopiec, prawdopodobnie narodowości senegalskiej.
- Widziałem tego chłopca. Leżał na ziemi i krwawił - mówi mieszkający nieopodal pan Jacek. - Najpierw nie mogliśmy dodzwonić się na numer alarmowy 112, a kiedy już się nam to udało na ambulans musieliśmy czekać jakieś 40 minut. To niedopuszczalne, tym bardziej, że baza Falcka jest 500 m stąd. Nie rozumiem jakim cudem ta karetka tak długo tu jechała? - pyta retorycznie nasz czytelnik.

GOSiR czeka na ambulans

Do drugiego wypadku doszło tydzień później w piaseczyńskim GOSiRze. Tam, na pływalni, poważnego urazu głowy doznał kilkuletni chłopiec, który prawdopodobnie był narodowości czeczeńskiej.
- Jestem zbulwersowany tym, że pogotowie wzywane do wypadku, w którym - w moim przekonaniu - istniało ryzyko zagrożenia życia, ponieważ rozcięcie głowy było naprawdę bardzo głębokie, przyjechało po 35 minutach - relacjonuje Leopold Zawiślak, dyrektor GOSiRu.
- Kiedy zapytałem tych panów, dlaczego zjawili się tak późno, to ich pierwsze zdanie brzmiało „a kim pan jest?”. W ogóle wchodzili do budynku jakby szli na jakieś spotkanie towarzyskie: wolniutko, spokojnym krokiem. Są na to świadkowie. Zdziwiło mnie także, że karetka nie przyjechała na sygnale. Całe szczęście, że ratownicy są przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a na miejscu była także pani pielęgniarka. Niestety nie wiem, jaki jest teraz stan tego chłopca. Jedna rzecz mnie zastanawia: skoro ta firma wygrała przetarg, musiała spełnić jakieś warunki. Jestem ciekaw jakie były założenia przetargowe i jak są one realizowane. Gdzie oni mają bazę, że dojazd zabrał im aż 35 minut? No i dlaczego jechali aż z Góry Kalwarii? Czyżby Falck miał tylko jedną karetkę? - pyta retorycznie dyrektor Zawiślak. - Poprzednia firma przyjeżdżała w ciągu 5-10 minut. Ta sprawa wymaga wyjaśnienia. Jak nie będziemy reagować czas przyjazdu ambulansu może w przyszłości jeszcze się wydłużyć...

Czeczen traktowany inaczej?

Podobne zdanie na ten temat ma także kierownik pływalni GOSiR, Konrad Kurek.
- Kiedy na naszym terenie działała „Wołoska” karetki przyjeżdżały w ciągu 5 minut. A wczoraj - proszę bardzo, mam to w protokole - czekaliśmy na ambulans dokładnie 37 minut - od godziny 16.10 do 16.37. Dzwoniliśmy do Falcka kilkakrotnie, zgłaszając poważny, skroniowy uraz głowy. Pomimo to jechali bez sygnału. - Jestem pewien, że gdyby to było polskie dziecko, nie potraktowali by go w ten sposób. Pierwsze pytanie wysiadającego z karetki lekarza brzmiało „czy to Czeczen?”. Nie wiem czy chodziło o ubezpieczenie, czy może o coś innego...? - zastanawia się potrząsając głową Konrad Kurek.
W GOSiRze zgodnie przyznają, że odkąd teren Piaseczna i okolic obsługuje Falck dojazd karetek bardzo się wydłużył, a 30-minutowe oczekiwanie na ambulans wcale nie należy do rzadkości.
- Obce osoby, które były świadkami tej sytuacji kilkakrotnie pytały dlaczego nie wzywamy karetki, a my przecież dzwoniliśmy po nią wielokrotnie - mówi Arkadiusz Głowacki, ratownik, prezes piaseczyńskiego WOPR. - Zatrzymaliśmy temu chłopcu krwotok. Na tyle, na ile mogliśmy pomóc, pomogliśmy. Mam nadzieję, że z tym chłopcem wszystko jest w porządku.

Każdy kij ma dwa końce

Udało się nam ustalić, że firma Falck obsługuje teren Piaseczna od 1 kwietnia 2008. Kierownikiem ds. ratownictwa w Falcku jest dr Andrzej Kurowski, który wyrwany z ważnej konferencji, zgodził się chwilę z nami porozmawiać.
- Każdy kij ma dwa końce. Nie znam tych konkretnych sytuacji, dlatego proszę zadzwonić do mnie w przyszłym tygodniu, to sprawdzę czy opisywane przez pana przypadki rzeczywiście miały miejsce. Wówczas będziemy mogli się do nich ustosunkować. - mówi kierownik Kurowski - Nie chciałbym niczego oceniać na gorąco, nie znając faktów. Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko tyle, że Piaseczno jest bardzo trudnym rejonem. Dysponujemy tam trzema karetkami, które obsługują naprawdę duży obszar. Poza tym piaseczyński szpital będący filią szpitala MSWiA nie ma izby przyjęć. Dlatego chorych musimy najpierw wozić do Warszawy, a to zajmuje mnóstwo czasu. Sygnał zwykle włączamy wówczas, gdy dyspozytor otrzyma zgłoszenie, że pacjent do którego jedziemy jest nieprzytomny. Nie nadużywamy sygnału, aby nie narażać innych użytkowników ruchu i zespołu karetki. Zaznaczam, że nie wiem, jak było w podanych przez pana sytuacjach. Proszę dać mi czas, abym mógł to sprawdzić.
Do tej sprawy jeszcze wrócimy.

autor: Tomasz Wojciuk
źródło: Kurier Południowy wydanie nr 301, 2009-07-17
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

POGOTOWIE FALCK PIASECZNO

Postautor: arturo » sob lip 18, 2009 7:17 pm

Konrad Kurek kierownik pływalni GOSiR pisze:mam to w protokole - czekaliśmy na ambulans dokładnie 37 minut - od godziny 16.10 do 16.37


kłopoty z liczeniem?
.:aRt:.
Awatar użytkownika
arturo
 
Posty: 301
Rejestracja: sob maja 30, 2009 6:03 am
Lokalizacja: Warszawa/Ochota

POGOTOWIE FALCK PIASECZNO

Postautor: Dr. House » ndz lip 19, 2009 12:01 pm

Pracując w jednostce kontrolującej służbę zdrowia, zajmując się na co dzień organizacją, i wszelkimi aspektami prawnymi działalności jednostek systemu ratownictwa medycznego - w tym pracy ratownictwa medycznego - nie odważył bym się napisać podobnego artykułu.
Tym bardziej nie rozumiem Pana, gdyż w moim mniemaniu nie znając realiów pracy ratownictwa medycznego uprawia Pan po prostu "bajkopisarstwo". Czasy dojazdów podane przez pana są wyssane z palca, gdyż nigdy nie zdarzyło się by wspomniana przez pana firma przekroczyła mediany czasu dojazdu podane przez ustawodawcę w art 24 ustawy o PRM z 8 września 2006 roku. Ponadto ludzie dzwoniąc pod wszechobecny numer ratunkowy 112 nie mogą go utożsamiać z numerem zarezerwowanym dla zespołów ratownictwa medycznego. Wiadomo przecież że numer ten (112) w realiach polskich nie funkcjonuje należycie. dzwoniąc z tel stacjonarnego dzwoniący połączy się ze strażą pożarną, z komórkowego zaś z oficerem dyżurnym policji. Tak więc jak widać na powyższym przykładzie w żaden sposób dzwoniący na numer 112 nie połączy się bezpośrednio z dyspozytorem medycznym odpowiedzialnym za wysłanie zespołu ratownictwa medycznego. Tak więc tym bardziej nie rozumiem pana dlaczego pan tak szkaluje firmę, o której działaniu nie ma pan pojęcia. faworyzuje pan "wołoską" co jest dla mnie niezrozumiałe i budzi podejrzenie subiektywności - nie tyle w mojej opinii co i w opiniach moich przełożonych - o ile wie pan co to znaczy w etyce dziennikarskiej. Dziennikarz powinien być zawsze obiektywny a pana zachowanie jest naganne i nieetyczne. w moim przekonaniu powinien pan zagościć na ławie oskarżonych to być może przed napisaniem następnego tego typu artykułu zapoznałby się pan z tematyką eseju i byłby pan bardziej rzetelny w swojej pracy, chociażby potwierdzając zgodność z rzeczywistością

z poważaniem
Dr House
Dr. House
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 11:26 am
Lokalizacja: Lesznowola

POGOTOWIE FALCK PIASECZNO

Postautor: Karol » ndz lip 19, 2009 4:55 pm

Kiedy na terenie naszego powiatu działało MSWiA było bardziej opieszale. W ciągu dwóch lat do Góry Kalwarii do groźnych wypadków helikopter LPR-u wzywany był 3 razy. Falck nie bagatelizuje przypadków, helikopter wzywa w każdej potrzebnej sytuacji. A wiadome jest to, że helikopterem w godzinach szczytu jest o wiele szybciej, a według ratowników falck nawet taniej.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Re: POGOTOWIE FALCK PIASECZNO

Postautor: Tomasz » ndz lip 19, 2009 6:52 pm

Dr. House pisze:Pracując w jednostce kontrolującej służbę zdrowia, zajmując się na co dzień organizacją, i wszelkimi aspektami prawnymi działalności jednostek systemu ratownictwa medycznego - w tym pracy ratownictwa medycznego - nie odważył bym się napisać podobnego artykułu.
Tym bardziej nie rozumiem Pana, gdyż w moim mniemaniu nie znając realiów pracy ratownictwa medycznego uprawia Pan po prostu "bajkopisarstwo". Czasy dojazdów podane przez pana są wyssane z palca, gdyż nigdy nie zdarzyło się by wspomniana przez pana firma przekroczyła mediany czasu dojazdu podane przez ustawodawcę w art 24 ustawy o PRM z 8 września 2006 roku. Ponadto ludzie dzwoniąc pod wszechobecny numer ratunkowy 112 nie mogą go utożsamiać z numerem zarezerwowanym dla zespołów ratownictwa medycznego. Wiadomo przecież że numer ten (112) w realiach polskich nie funkcjonuje należycie. dzwoniąc z tel stacjonarnego dzwoniący połączy się ze strażą pożarną, z komórkowego zaś z oficerem dyżurnym policji. Tak więc jak widać na powyższym przykładzie w żaden sposób dzwoniący na numer 112 nie połączy się bezpośrednio z dyspozytorem medycznym odpowiedzialnym za wysłanie zespołu ratownictwa medycznego. Tak więc tym bardziej nie rozumiem pana dlaczego pan tak szkaluje firmę, o której działaniu nie ma pan pojęcia. faworyzuje pan "wołoską" co jest dla mnie niezrozumiałe i budzi podejrzenie subiektywności - nie tyle w mojej opinii co i w opiniach moich przełożonych - o ile wie pan co to znaczy w etyce dziennikarskiej. Dziennikarz powinien być zawsze obiektywny a pana zachowanie jest naganne i nieetyczne. w moim przekonaniu powinien pan zagościć na ławie oskarżonych to być może przed napisaniem następnego tego typu artykułu zapoznałby się pan z tematyką eseju i byłby pan bardziej rzetelny w swojej pracy, chociażby potwierdzając zgodność z rzeczywistością

z poważaniem
Dr House


Dr. House, zbieżność mojego imienia z autorem artykułu jest przypadkowa i ja nie jestem autorem tego artykułu. Jedynie wstawiłem tutaj ten artykuł, jaki ukazał się w gazecie Kurier Południowy. Tak jak wspomniałem po artykułem - autorem jest: Tomasz Wojciuk, który zapewne jest dziennikarzem gazety Kurier Południowy, w związku z tym jeżeli jesteś rozczarowany treścią artykułu, to napisz do redakcji gazety: redakcja@kurierpoludniowy.pl lub pocztą tradycyjna na adres: ul. Ludowa 2, 05-500 Piaseczno lub telefonicznie: (22) 756- 79- 39

Pozdrawiam
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

POGOTOWIE FALCK PIASECZNO

Postautor: leny » ndz lip 19, 2009 9:18 pm

to ja opiszę przypadek z pogotowiem Falck

od pogotowia do mojego domu jest może 800 metrów nie więcej, wezwałem ich aby pomogli mojej babci która dostała zapaści. Od momentu zgłoszenia do przyjazdu karetki minęło 40 minut, a pani powiedziała że już karetka wyjeżdża. Coś nieprawdopodobnego żeby tyle czasu czekać a to przecież tak blisko.
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

POGOTOWIE FALCK PIASECZNO

Postautor: Artur N. » sob sie 01, 2009 9:12 am

Do tej pory tylko raz korzystałem z FALC i jestem bardzo zadowolony z profesjonalizmu ekipy, która przyjechała.
Oby jak najmniej trzeba było korzystać z pomocy ekip pogotowia ratunkowego.
Zdrowia wszystkim życzę :)
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron