Powiatowy nadzór budowlany do zmiany

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Powiatowy nadzór budowlany do zmiany

Postautor: Filip » śr sie 10, 2016 2:46 pm

Obrazek

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Mirosław Satalecki został odwołany ze stanowiska.

Decyzję o odwołaniu pełniącego tę funkcję przez 15 lat Sataleckiego podjął starosta Wojciech Ołdakowski. Zgodnie z procedurą zwrócił się z takim wnioskiem do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a po uzyskaniu jego zgody w ubiegły poniedziałek przedstawił Sataleckiemu do podpisu dokumenty o zakończeniu współpracy. Zapytany o przyczyny odwołania starosta przyznał, że miało to związek z zastrzeżeniami do pracy inspektora.

– W grę wchodziły również kwestie związane ze sprawami kontroli przeprowadzonej przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego – mówi Wojciech Ołdakowski.

Do czasu powołania nowego Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego jego obowiązki pełnić będzie Szymon Krajewski. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... -do-zmiany
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1742
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Czerwona kartka dla inspektora nadzoru budowlanego

Postautor: Ireneusz » pn sie 15, 2016 6:55 pm

Mirosław Satalecki nie jest już powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego. Starosta tłumaczy, że odwołał szefa PINB, ponieważ mnożyły się na niego skargi.

– Na Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego odbierałem tyle skarg, ile na całe starostwo – uzasadnia Wojciech Ołdakowski, starosta piaseczyński. – Stale odwiedzali mnie mieszkańcy niezadowoleni z działalności tej instytucji.
Starosta w lipcu uznał, że w PINB „potrzebne jest nowe rozdanie” i, zgodnie z procedurą, zwrócił się do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego (WINB) o zgodę na odwołanie Mirosława Sataleckiego. Gdy uzyskał akceptacje dla swojej decyzji, zdymisjonował szefa PINB w południe 1 sierpnia. Jego obowiązki przejął tymczasowo Szymon Krajewski.
Mirosław Satalecki tłumaczy, że usłyszał inny powód odwołania.

– Miał nim być fakt, że prowadzę działalność gospodarczą - oznajmia. - Owszem, mam firmę. W 2008 roku od ówczesnego starosty piaseczyńskiego uzyskałem zgodę na prowadzenie działalności. Prywatnie pracowałem poza powiatem piaseczyńskim, co w żaden sposób nie stało w konflikcie z moją pracą na stanowisku inspektora – wyjaśnia Satalecki.

Zdaniem odwołanego szefa PINB na urząd, którym kierował „zawsze były skargi”.

– Ta instytucja ma taki charakter. Zawsze są i będą niezadowoleni z jej działań – przekonuje.
Zdaniem Sataleckiego, padł on ofiarą „zmian politycznych, jakie zaszły w naszym kraju”.

– Decyzja starosty mnie nie zaskoczyła. W nadzorze budowlanym wymieniono już kierownictwo na górze, spodziewałem się, że dojdzie również do zmian na najniższym szczeblu – dodaje.

Ustaliliśmy, że zanim Wojciech Ołdakowski postanowił zwolnić kierownika inspektoratu, kontrolę przeprowadził w nim Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego (GINB). Sprawdzili m.in. jakie PINB podejmował działania w przypadku samowoli budowlanych i jak prowadził działania egzekucyjne.

– Obecnie gromadzony jest materiał dowodowy niezbędny do sporządzenia wystąpienia pokontrolnego – poinformowała nas Renata Ochman, rzecznik prasowy GINB.

Mirosław Satalecki kierował nadzorem budowlanym w szybko rozbudowującym się powiecie przez 15 lat. Były osoby, która dążyły do usunięcia go ze stanowiska znacznie wcześniej. Latami próbowały doprowadzić do prawomocnego skazania Mirosława Sataleckiego przed sądem karnym za – w ich ocenie – niedopełnienie obowiązków. To głównie nabywcy mieszkań na osiedlu Słowicza w Piasecznie uważające się za poszkodowanych. http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=17044
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Edyta Frączak - Inspektor Nadzoru Budowlanego

Postautor: Redakcja » pt paź 07, 2016 11:23 am

Obrazek

Starostwo Powiatowe w Piasecznie poinformowało, że od dziś Powiat ma nowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Została nim Edyta Frączak, z zawodu mgr inż. budowy dróg i mostów. Nowa kierownik inspektoratu ma duże doświadczenie budowlane. Ostatnio pracowała w urzędzie gminy Prażmów, gdzie nadzorowała realizację inwestycji.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10816
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego

Postautor: Ireneusz » śr paź 26, 2016 9:29 am

Obrazek

Nowa kierownik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego zapowiedziała uporządkowanie wielu problematycznych kwestii w swojej jednostce oraz pełną transparentność działań.

Edyta Frączak objęła stanowisko z dniem 1 października. Na czwartkowej sesji rady powiatu jej zadaniem było przedstawić sytuację w inspektoracie na dzień objęcia stanowiska. Nie ukrywała, że największym problemem będą dla niej finanse, ponieważ przy obecnych dotacjach (inspektoraty są finansowane z budżetów wojewodów, co oznacza, że wszystkie jednostki na Mazowszu dostają taką sama kwotę niezależnie od tego, jak duży jest powiat i jak wiele inwestycji musi nadzorować PINB ) nie będzie jej stać na zatrudnienie adekwatnej do potrzeb, czyli gwarantującej sprawną obsługę interesantów, a także odpowiednio wykształconej kadry.

– W tej chwili zatrudnionych jest 14 osób, z czego z wykształceniem wyższym budowlanym tylko ja, ze średnim 2, z czego tylko jedna z wykształceniem budowlanym – wyliczała Frączak.
Brak środków utrudni również stworzenie funkcjonalnej domeny internetowej PINB, co w dzisiejszych czasach bardzo ułatwiłoby życie mieszkańcom.

– Uczynię wszystko, by praca inspektoratu była przejrzysta, z podkreśleniem „przejrzysta”, oparta o przepisy prawa i etykę, która jest wymagana od pracowników służby cywilnej. Nie będę tolerowała żadnych nieprawidłowości w pracy swoich pracowników – zadeklarowała Edyta Frączak.

Radni życzyli jej powodzenia, a przewodniczący, Włodzimierz Rasiński, zachęcił do zgłaszania się do rady w razie jakichś problemów. Starosta Wojciech Ołdakowski poinformował zaś o podjęciu działań zmierzających do pozyskania dodatkowych środków dla inspektoratu od wojewody.

Niewątpliwie inspektorat czekają dalsze zmiany personalne. W tej chwili PINB poszukuje nowego księgowego. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... sparentnie
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Piasecznie

Postautor: Redakcja » wt mar 21, 2017 10:06 pm

SZANOWNI MIESZKAŃCY POWIATU PIASECZYŃSKIEGO:

Informujemy, że uległy zmianie godziny urzędowania Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Piasecznie.

Urząd czynny:
Poniedziałek : 9.00-17.00
Wtorek : 7.30-15.30
Środa : 7.30-15.30
Czwartek : 7.30-15.30
Piątek : 7.30-15.30

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Piasecznie
ul. Chyliczkowska 20A
05-500 Piaseczno
tel./fax (22) 750-66-95
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10816
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Piasecznie

Postautor: Redakcja » śr lis 01, 2017 10:31 am

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Piaseczyńskiego,

Od 3 listopada 2017 roku zmienia się lokalizacja Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Piasecznie. Obecnie PINB mieści się w budynku przy ul. Czajewicza 2/4 w Piasecznie, na trzecim piętrze.

Nowy adres korespondencyjny:
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Piasecznie
ul. Czajewicza 2/4
05-500 Piaseczno
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10816
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wydział Komunikacji i Inspektoratu Nadzoru Budowlanego

Postautor: Redakcja » czw lis 02, 2017 7:11 pm

Nowa siedziba Wydziału Komunikacji i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru BudowlanegoZapraszamy na wirtualny spacer po nowej siedzibie Wydziału Komunikacji i Transportu oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, przy ul. Czajewicza w Piasecznie. W roli przewodników członkowie Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10816
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Podejrzany inspektor PINB został aresztowany

Postautor: weronika » pt gru 01, 2017 10:32 am

Obrazek

Prawie dwa miesiące temu sąd zdecydował się zatrzymać byłego inspektora piaseczyńskiego nadzoru budowlanego na 3 miesiące w areszcie. Jednak mężczyzna trafił do celi dopiero w zeszłym tygodniu. – Ukrywał się – twierdzi prokuratura

O śledztwie prowadzonym przez warszawską Prokuraturę Okręgową informowaliśmy pod koniec września. Śledczy przedstawili byłemu pracownikowi Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Piasecznie (zwolnił się z PINB w lutym tego roku ) zarzuty dotyczące przyjęcia w związku z pełnieniem funkcji publicznej korzyści majątkowych w łącznej kwocie ponad 40 tys. zł w zamian za wydawanie decyzji administracyjnych niezgodnie z przepisami prawa, przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz powoływania się na wpływy w instytucji samorządowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwianiu sprawy w zamian za korzyść majątkową.

Jak informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej, sprawa dotyczy inwestycji budowlanych na terenie powiatu piaseczyńskiego, ale również Warszawy.

Kiedy były inspektor został zatrzymany przez stołecznych policjantów, równocześnie prokuratura zwróciła się do sądu o zatrzymanie mężczyzny w areszcie tymczasowym. – Jedynie izolacyjny środek zapobiegawczy jest w stanie zapewnić prawidłowy tok postępowania – przekonywał Łukasz Łapczyński. Jednak wówczas sąd nie podzielił stanowiska śledczych i puścił podejrzanego wolno. Dopiero w rezultacie postępowania odwoławczego, 5 października sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. – Z uwagi na zażalenie złożone przez obrońcę oraz ukrywanie się samego podejrzanego, tymczasowe aresztowanie stosowane jest od 21 listopada, kiedy to mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego – podaje Łapczyński.

Prokuratura ujawnia, że śledztwo jest w dalszym ciągu na etapie gromadzenia i analizy materiału dowodowego, a także wykonywane są czynności procesowe. Z tego względu nie udziela szczegółowych informacji. http://piasecznonews.pl/podejrzany-insp ... esztowany/
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Inspektor PINB wypuszczony za poręczeniem

Postautor: Kacperek » czw lip 12, 2018 6:48 pm

Obrazek

Były inspektor PINB wypuszczony za poręczeniem, ale aktu oskarżenia jeszcze nie ma. Sąd zdecydował się uchylić areszt wobec byłego pracownika Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Piaseczna podejrzanego o łapownictwo. Po przeszło siedmiu miesiącach mężczyzna wyszedł zza krat za poręczeniem majątkowym w kwocie 100 tys. zł. Objęto go także dozorem policyjnym.

Śledztwo w sprawie, w której mężczyzna usłyszał zarzuty zostało przedłużone do listopada tego roku.

– Postępowanie dowodowe jest w toku – informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Przypomnijmy, że warszawscy śledczy latem ubiegłego zarzucili byłemu pracownikowi nadzoru budowlanego łapownictwo.

– Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące przyjęcia w związku z pełnieniem funkcji publicznej korzyści majątkowych w łącznej kwocie ponad 40 tys. zł w zamian za wydawanie decyzji administracyjnych niezgodnie z przepisami prawa, przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz powoływania się na wpływy w instytucji samorządowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwianiu sprawy w zamian za korzyść majątkową – informuje Łukasz Łapczyński.

Dalszych szczegóły wciąż są objęte tajemnicą śledztwa. Wiadomo, że sprawa dotyczy inwestycji budowlanych na terenie powiatu piaseczyńskiego i Warszawy.
W trakcie zatrzymania przez stołecznych policjantów, podejrzany nie był już pracownikiem piaseczyńskiego PINB. Odszedł z niego na początku 2017 roku, niedługo po tym, jak zmieniło się jego szefostwo. https://piasecznonews.pl/byly-inspektor ... ze-nie-ma/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1672
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron