Komunikacja w Gminie Piaseczno

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: teresa » pt sie 22, 2008 7:22 am

Martin pisze:Cały czas koresponduję w sprawie komunikacji z Panem Danielem Putkiewiczem

Zaproś Pana Daniela do rozmowy na forum. Może znalazłby chociaż kilka minut tygodniowo, żeby napisać nam o postępie prac związanych z komunikacją?
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Mariusz Słowik » pt sie 22, 2008 2:25 pm

Tomasz pisze:
W sprawie linii do Złotokłosu to sprawę od dawna porusza w swoich interpelacjach kilku radnych. Jest przygotowywany materiał w tej sprawie i zostanie przedstawiony na odpowiedniej komisji problemowej.

Fajnie, że jednak są jakieś rozmowy i przygotowywane materiały w tej sprawie.
Martin, nie wiesz jak to będzie rozłożone w czasie?



Nigdy nie została zgłoszona żadna interpelacja w sprawie autobusu do Złotokłosu!

Mam prawie 100% obecność na sesjach Rady Miejskiej - może opuściłem dwie, trzy, przez ostatnie 10 lat – i nie tyle, że sobie tego nie przypominam, co jestem tego pewien! Sprawdzałem również w protokołach z sesji – są na stronie gminy – i również nie ma żadnej wzmianki.

To oczywiście nie jest żaden zarzut, bo radni wiedząc, ze ktoś z rady coś już pilotuje nie zgłaszają w danej sprawie „nakładających się na siebie” identycznych interpelacji. Jest wielu radnych, szczególnie z terenów, gdzie autobusy mają jeździć, którzy zamierzają poprzeć nasz projekt uchwały (mamy już prawie większość), I TO JEST NAJWAżNIEJSZE, ale żadnych interpelacji nie ma na ten temat.
Radny Rady Miejskiej w Piasecznie III, IV i V kadencji 1998-2010
http://www.mariuszslowik.eu
Awatar użytkownika
Mariusz Słowik
 
Posty: 96
Rejestracja: wt lip 22, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Rada Miejska w Piasecznie

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Martin » pt sie 22, 2008 2:48 pm

Mariusz Słowik pisze:Nigdy nie została zgłoszona żadna interpelacja w sprawie autobusu do Złotokłosu!

Z racji tego, że nie mam dostępu do wszystkich składanych interpelacji przez radnych (brak wszystkich na stronie gminy) - nie mam jak potwierdzić otrzymanych informacji.
Daniel Putkiewicz pisze:W sprawie linii do Złotokłosu to sprawę od dawna porusza w swoich interpelacjach kilku radnych. Jest przygotowywany materiał w tej sprawie i zostanie przedstawiony na odpowiedniej komisji problemowej. Podobnie jak inne projekty związane z liniami autobusowymi

Tak jak wspomniałem, na poprzedniej podstronie tego wątku - informację otrzymałem w mailu od Pana Daniela Putkiewicza.
teresa pisze:Zaproś Pana Daniela do rozmowy na forum. Może znalazłby chociaż kilka minut tygodniowo, żeby napisać nam o postępie prac związanych z komunikacją?

Zaproszenie wyślę, jednak nie łudziłbym się, że zobaczymy tutaj urzędników. Dobrze, że odwiedzają nas chociaż bez rejestrowania się na forum. Nie wiem, dlaczego większość samorządowców, tak oszczędnie dozuje kontakt internetowy z mieszkańcami (wyborcami)? Na tylu radnych, którzy są na terenie powiatu piaseczyńskiego - na tym forum jest tylko trzech: Mariusz Słowik (Radny Gminy Piaseczno), Marcin Kania (Radny Gminy Lesznowola), oraz Justyna Gawęda (Radna Gminy Lesznowola). Gdzie pozostali? Wolą czytać i przeglądać wątki z ukrycia?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Joniec » pt sie 22, 2008 5:13 pm

Mariusz Słowik pisze:
Nigdy nie została zgłoszona żadna interpelacja w sprawie autobusu do Złotokłosu!

Mam prawie 100% obecność na sesjach Rady Miejskiej - może opuściłem dwie, trzy, przez ostatnie 10 lat – i nie tyle, że sobie tego nie przypominam, co jestem tego pewien! Sprawdzałem również w protokołach z sesji – są na stronie gminy – i również nie ma żadnej wzmianki.

To oczywiście nie jest żaden zarzut, bo radni wiedząc, ze ktoś z rady coś już pilotuje nie zgłaszają w danej sprawie „nakładających się na siebie” identycznych interpelacji. Jest wielu radnych, szczególnie z terenów, gdzie autobusy mają jeździć, którzy zamierzają poprzeć nasz projekt uchwały (mamy już prawie większość), I TO JEST NAJWAżNIEJSZE, ale żadnych interpelacji nie ma na ten temat.


to nie Pan miał niedawno pretensje, że nie wszystkie interpelacje są zamieszczane w BIPie gminy?
i pytam [może to nie jest tajne i mi Pan odpowie], czy można złożyć interpelację ustnie? Bo cos mi się wydaje, że nie jest Pan jedyną osobą, która wpadła na pomysł autobusu do Złotokłosu.
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

Re: Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Mariusz Słowik » sob sie 23, 2008 6:40 am

Joniec pisze: czy można złożyć interpelację ustnie?


Można złożyć ustnie i wiele takich składam a fakt ich złożenia jest odnotowany w protokole z sesji Rady Miejskiej (tj. na początku każdego z protokołów są punkty "zgłaszanie wniosków i interpelacji"). Na stronie gminy interpelacje są publikowane wybiórczo jednak w protokole, który jest dokumentem znajdują się informacje o każdej zgłoszonej interpelacji.

Joniec pisze:Bo cos mi się wydaje, że nie jest Pan jedyną osobą, która wpadła na pomysł autobusu do Złotokłosu.


Jak to "wpaść na pomysł"?

Wpaść, to można na pomysł, ale czegoś indywidualnego i niepowtarzalnego, jak nowy silnik, wzór matematyczny, szczepionka, itp. O tym, gdzie powinien być przekopany Kanał Sueski, wiedzieli już starożytni bo to wynikało z mapy i nie można mówić, że ktoś „wpadł na pomysł”. Tak samo z autobusem. Nawet dzieci w Złotokłose wiedzą, ze powinien być autobus. Wiec ja na nic nie wpadłem, ja po prostu – wspólnie z grupą radnych – wniosłem pod obrady projekt uchwały w tej sprawie.

Napisałem o tym, ze nie było żadnych interpelacji, z dwóch powodów:

1. Na każdą interpelację Pan Burmistrz dość szybko odpowiada, tym samym w każdej zgłoszonej sprawie jest „stanowisko gminy” i pewien zarys postępowania. Mówienie, ze były interpelacje, w sytuacji kiedy ich nie było, mogłoby niesłusznie sugerować, że Burmistrz uchyla się nie tylko od ich realizacji, ale i w ogóle od zajęcia stanowiska. Oczywiście to, że ich nie było o niczym złym nie świadczy. Radni wiedząc, że My pilotujemy ten temat nie chcieli sprawy „powielać”. Klub Rozwoju popierał np. kanalizację w Złotokłosie (projekt już jest robiony) którą wiele komisji zdejmowało i nasze stanowisko było znaczące, ale żadnych interpelacji w tej sprawie nie zgłaszaliśmy, bo jeden z radnych zabiegał o kanalizację tego obszaru od lat.

2. Drugim powodem jest to, żeby znowu ktoś nie powiedział, że coś już było robione a ja się włączyłem, tak jak było mówione do tej pory z projektem uchwały. Wiele osób pisało:

- ze był to projekt PO - po tym jak poprosiłem o skan dokumentu PO w tej sprawie który mili niby złożyć, wszystko ucichło,

- że Urzędnicy negocjują – sami w tvpiaseczno przyznali się, ze tylko o nocnym i czymś co zahaczy Józefosław, nie wiadomo jaka trasa, kiedy jak często, co jak na dwa lata „myślenia” to trochę za mało

- potem mówiono, że przecież na jesieni ma być „koncepcja komunikacyjna” - owszem jest nawet bardzo dobra, (dwa tomy, mapy) co zrozumiałe, bo kosztowała ćwierć miliona zł, ale jest tylko o drogach, skrzyżowaniach, plus wzmianka, że są obszary gdzie ludzie mają daleko do autobusów tj. Runów, Bogatki i graniczący z gm. Leszkowola obszar Zalesia Dolnego, co nie jest żadnym odkryciem. Nie ma nic o tym jakie powinny powstać nowe linie, jak często powinny kursować autobusy, gdzie występuje takie lub inne natężenie pasażerami, gdzie powinny być przystanki, jakie byłby koszt przedsięwzięcia, po prostu nic. Eksperci na prezentacji podali tylko informację, ze tramwaj na Puławskiej jest niemożliwy, możliwa jest natomiast szybka kolej miejska. Na pytanie o Metro odpowiedzieli, ze nie analizowali, ale przy dzisiejszej technice pod rezerwatem jest to możliwe.
Radny Rady Miejskiej w Piasecznie III, IV i V kadencji 1998-2010
http://www.mariuszslowik.eu
Awatar użytkownika
Mariusz Słowik
 
Posty: 96
Rejestracja: wt lip 22, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Rada Miejska w Piasecznie

Postautor: Joniec » sob sie 23, 2008 8:51 am

widzę, że jak Pan zna odpowiedź to odpowiada ;)
czy to co jest w BIPie po każdej sesji - taka zeskanowana kartka, na której jest napisane kto składał interpelację i w jakiej sprawie - bez tekstu właściwego interpelacji, zawiera wszystko co się działo na sesji, czy też jest na niej tylko kilka wybranych? [pytam bo nie wiem].
Jak to "wpaść na pomysł"?


niech Pan nie panikuje. To było takie luźne zdanie, które wynikało z tego, że dalej nie wiem czy nie było takiej interpelacji. [bo jak napisał Martin Putkiewicz powiedział, że były Pan powiedział, że nie było - a my nie możemy tego sprawdzić].
Poza tym może Putkiewiczowi chodziło o Pana Klub?

ze był to projekt PO - po tym jak poprosiłem o skan dokumentu PO w tej sprawie który mili niby złożyć, wszystko ucichło,


tylko, że Pan prosił m.in. mnie, a skąd ja to mam mieć? Inni radni nie wypowiadają się na tym forum [nad czym ubolewam] więc niby jak mają Panu odpowiedzieć?

owszem jest nawet bardzo dobra, (dwa tomy, mapy) co zrozumiałe, bo kosztowała ćwierć miliona zł, ale jest tylko o drogach, skrzyżowaniach, plus wzmianka, że są obszary gdzie ludzie mają daleko do autobusów tj. Runów, Bogatki i graniczący z gm. Leszkowola obszar Zalesia Dolnego,


a to ciekawe. Pewnie nie mogę tego sobie gdzieś zobaczyć?

możliwa jest natomiast szybka kolej miejska.


no właśnie!!

Na pytanie o Metro odpowiedzieli, ze nie analizowali, ale przy dzisiejszej technice pod rezerwatem jest to możliwe.


Gratuluję! Nie dość, że wiceprezydent nie powiedział Panu "nie" to eksperci Panu powiedzieli, że to jest możliwe. Całkiem dużo już Pan wie - jak na kilka lat wrzeszczenia o metrze do Piaseczna :/
Nie jestem pewna czy wykopanie mega głębokiego tunelu nie zachwieje środowiska rezerwatu [technika na to pozwala a jakże -np. metro pod tunelem średnicowym] - nie wiem też czy o to ekspertom chodziło bo jak zwykle nie sprecyzował Pan - co jest całkiem cwane. Rzuca Pan hasło, z którym trudno polemizować bo nie są znane żadne szczegóły.

Poza tym to generuje koszty. Kto to będzie finansował? Za takie pieniądze SKMka śmigałaby nawet do Złotokłosu [i jeszcze by zostało na remont stacji - wszystkich, i wybudowanie nowych]

I po co mi metro przez krzaki? I gdzie planuje Pan stację końcową metra? [chyba, że to też jest tajne] - bo coś mi się wydaje, że zatrzyma się na Energetycznej. Tak więc cały Złotokłos, Głosków, Gołków, Zalesie oraz stara część Piaseczna dalej będzie stała w korkach albo wybierze SKM.

Piaseczno nie jest aż tak duże, żeby była mu potrzebna SKMka oraz metro. Zwłaszcza, że SKMka byłaby nieporównywalnie tańsza i miałaby lepszą trasę.
[/quote]
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Martin » sob sie 23, 2008 9:11 am

Mariusz Słowik pisze:potem mówiono, że przecież na jesieni ma być „koncepcja komunikacyjna” - owszem jest nawet bardzo dobra, (dwa tomy, mapy) co zrozumiałe, bo kosztowała ćwierć miliona zł, ale jest tylko o drogach, skrzyżowaniach, plus wzmianka, że są obszary gdzie ludzie mają daleko do autobusów tj. Runów, Bogatki i graniczący z gm. Lesznowola obszar Zalesia Dolnego, co nie jest żadnym odkryciem. Nie ma nic o tym jakie powinny powstać nowe linie, jak często powinny kursować autobusy, gdzie występuje takie lub inne natężenie pasażerami, gdzie powinny być przystanki, jakie byłby koszt przedsięwzięcia, po prostu nic. Eksperci na prezentacji podali tylko informację, ze tramwaj na Puławskiej jest niemożliwy, możliwa jest natomiast szybka kolej miejska. Na pytanie o Metro odpowiedzieli, ze nie analizowali, ale przy dzisiejszej technice pod rezerwatem jest to możliwe.

Czyli z koncepcją komunikacyjną i analizą ekspertów, mogli się już zapoznać radni? Można wiedzieć, kiedy odbyła się prezentacja, bo nie zauważyłem o tym informacji w żadnej z lokalnych gazet (może coś przeoczyłem, podczas mojego urlopu?). Czyżby prezentacja była tylko dla urzędników, a prasa otrzyma informacje dopiero jesienią tego roku?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: iza » sob sie 23, 2008 2:03 pm

Mariusz Słowik pisze:Eksperci na prezentacji podali tylko informację, ze tramwaj na Puławskiej jest niemożliwy

Czyli plan budowy linii tramwajowej do Piaseczna UPAD£?
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: lukasz » ndz sie 24, 2008 11:28 am

17 nowych i 11 używanych pociągów dla SKM i wspólny bilet z Kolejami Mazowieckimi również poza miastem. To nowe pomysły urzędników odpowiedzialnych za komunikację. Zakładają, że rozkłady obu przewoźników – Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich – będą skoordynowane. Wspólny bilet zostanie zaś rozszerzony poza granice Warszawy – dowiedziało się „żW”.

Bilet dla aglomeracji? Jeden bilet dla różnych przewoźników w całej aglomeracji to standard na Zachodzie. W Warszawie ma zacząć obowiązywać od października – najpierw na trasie z Sulejówka przez śródmieście do Pruszkowa (tędy jeżdżą i Koleje Mazowieckie, i SKM). Inne podwarszawskie miejscowości i innych przewoźników – także autobusowych – ma objąć od stycznia 2009 roku. To byłby wreszcie wyczekiwany od lat przełom, ale konkrety nie zostały jeszcze ustalone.

więcej w informacji: www.zw.com.pl/artykul/2,281206_Pociag_do_biletu.html
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Jakub » ndz sie 24, 2008 5:10 pm

Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: weronika » ndz sie 24, 2008 8:50 pm

27 sierpnia 2008 roku: komunikacja w gminie Piaseczno - tematem sesji Rady Gminy Piaseczno

Wybiera się ktoś z Was?
Czytałam, że chyba TV Piaseczno ma rejestrować tą sesję?
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » ndz sie 24, 2008 9:16 pm

Ja się wybieram ale nie wiem czy dostanę na ten dzień urlop w pracy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: teresa » pn sie 25, 2008 9:03 am

weronika pisze:Czytałam, że chyba TV Piaseczno ma rejestrować tą sesję?

Gdzie o tym czytałaś, bo może jeszcze do tego nie doszłam?
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: justynka » pn sie 25, 2008 9:05 am

teresa pisze:Gdzie o tym czytałaś, bo może jeszcze do tego nie doszłam?

Chyba jeszcze nie doszłaś do części podforum telewizji TV Piaseczno. W wątku: INTERNETOWA TV PIASECZNO:
tvpiaseczno pisze:Wybieramy się z kamerą na sesję Rady Gminy w środę 27.08 aby zarejestrować dyskusję na temat komunikacji publicznej na terenie Gminy Piaseczno. Mamy nadzieję, że zostaną podjęte właściwe decyzje na ten temat i warto to uwiecznić na taśmie filmowej. Relację przedstawimy na stronie itvpiaseczno.pl
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Komunikacja w Gminie Piaseczno

Postautor: Mariusz Słowik » pn sie 25, 2008 10:18 am

Martin pisze: Czyli z koncepcją komunikacyjną i analizą ekspertów, mogli się już zapoznać radni? Można wiedzieć, kiedy odbyła się prezentacja, bo nie zauważyłem o tym informacji w żadnej z lokalnych gazet (może coś przeoczyłem, podczas mojego urlopu?). Czyżby prezentacja była tylko dla urzędników, a prasa otrzyma informacje dopiero jesienią tego roku?


Tak własnie było, przecież:

Mariusz Słowik 20 sierpnia br. pisze:
Jutro będę uczestniczył w spotkaniu w Urzędzie Miasta i Gminy podczas którego niezależna firma zaprezentuje „koncepcję komunikacyjną”, która [b]miała być nadzieją na polepszenie sytuacji. Przejrzałem dziś całe opasłe dwa tomy koncepcji i niestety... zawiera ona głównie analizę przelotowości poszczególnych skrzyżowań.
Radny Rady Miejskiej w Piasecznie III, IV i V kadencji 1998-2010
http://www.mariuszslowik.eu
Awatar użytkownika
Mariusz Słowik
 
Posty: 96
Rejestracja: wt lip 22, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Rada Miejska w Piasecznie

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron