Orszak Trzech Króli Piaseczno

To miejsce jest do opisywania ciekawych miejsc w gminie Piaseczno. Znasz nowe, ciekawe, atrakcyjne miejsca w Piasecznie i gminie Piaseczno? Podziel się nimi ze wszystkimi. Rozrywka, kultura, sztuka i tym podobne...

Moderator: GTW

Orszak Trzech Króli Piaseczno

Postautor: Redakcja » ndz sty 03, 2016 8:43 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11200
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Orszak Trzech Króli Piaseczno

Postautor: iTV Piaseczno News » śr sty 06, 2016 7:35 pm

Dzisiaj przez Piaseczno przeszedł po raz pierwszy Orszak Trzech Króli. Swoja drogę rozpoczął sprzed Centrum Kultury przy ul Kościuszki a zakończył na Placu Piłsudskiego. W orszaku uczestniczyły tłumy Piaseczynian. W przygotowaniu relacja filmowa https://www.facebook.com/itvpiaseczno/p ... 1742224144
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1912
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Orszak Trzech Króli w Piasecznie

Postautor: iTV Piaseczno News » czw sty 07, 2016 10:15 am

Obrazek

Orszak Trzech Króli w Piasecznie http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1815
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1912
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Orszak Trzech Króli w Piasecznie

Postautor: Martin » pn sty 02, 2017 9:27 pm

Obrazek

6 stycznia 2017 roku zapraszamy na Orszak Trzech Króli

szczegóły wydarzenia: http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... eczno-2017
Marcin Borkowski [Martin]
- Kleks to najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- restauracja włoska La Nostra zaprasza
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12610
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Orszak Trzech Króli w Piasecznie

Postautor: Ireneusz » czw sty 05, 2017 7:51 pm

Obrazek

Czasowe zamknięcie ul. Kościuszki podczas Orszaku Trzech Króli

W piątek 6.01.2017 r. w godzinach 13.15-14.15 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do ronda Solidarności.

Czasowa organizacja ruchu w tym obszarze wynika z organizowanego przez Fundację Na Swoim Miejscu "Orszaku Trzech Króli w Piasecznie".

Objazd dla autobusów prowadzić będzie ul. Jana Pawła II i Wojska Polskiego.
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Orszak Trzech Króli w Piasecznie

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz sty 08, 2017 5:10 pm

Obrazek

Orszak Trzech Króli 2017. Po raz drugi, 6 stycznia 2017r. w Święto Objawienia Pańskiego ulicami Piaseczna przeszedł Orszak Trzech Króli. Mimo trzaskającego mrozu przybyło wielu mieszkańców Piaseczna i okolic. W orszaku oprócz dorosłych, brało udział także dużo dzieci, zuchy, harcerze oraz młodzieżowe grupy parafialne. Na zakończenie orszaku na piaseczyńskim rynku były śpiewane kolędy. Orszak Trzech Króli wejdzie już prawdopodobnie na stałe w kalendarz piaseczyńskich imprez. Oby tak się stało. http://itvpiaseczno.pl/artykul/orszak-t ... oli/112145
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1912
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Orszak Trzech Króli Piaseczno

Postautor: Redakcja » wt gru 26, 2017 1:08 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11200
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Orszak Trzech Króli z wielbłądem w Piasecznie

Postautor: iza » wt lis 27, 2018 9:37 pm

Obrazek

Wielbłąd uczestniczący w Orszaku Trzech Króli? Czytelnicy zbulwersowani, fundacja uspokaja. Kilka tygodni temu napisaliśmy o konkursie, dzięki któremu można wygrać uczestnictwo prawdziwego wielbłąda w przyszłorocznym orszaku. Pomysł wykorzystania żywego zwierzęcia w inscenizacji wzbudził wiele emocji i negatywnych opinii, którymi podzielili się z nami nasi Czytelnicy. Tymczasem fundacja organizująca konkurs uspokaja i zapewnie o komforcie i dobrych warunkach, jakie zapewniane są wielbłądom.

– Dramat, który debil to wymyślił? – oburza się jeden z Czytelników naszego portalu. – Wstyd ! Jak można narażać zwierzę na takie warunki?! Koniec używania zwierząt jak zabawek!Macie unieważnić konkurs bo inaczej zbojkotujemy cała imprezę!
– Przykro się robi kiedy zwierzęta są traktowane tak przedmiotowo – napisała inna Czytelniczka. – To chyba nie jest dla nich klimat? Proszę… zastanówcie się co jest ważniejsze. Rozrywka czy dobro zwierząt? – pyta retorycznie Czytelniczka.
– Jestem przeciwna takiemu uprzedmiotowieniu zwierząt! Skąd ten absurdalny pomysł?! Dla wielbłąda to nic przyjemnego, a wręcz jedynie stres! Co z Wami… – denerwuje się kolejna Czytelniczka.
– Jeżeli komuś brakuje wielbłądów, to proponuję przenieść się do Afryki. Ktokolwiek wpadł na ten genialny pomysł powinien udać się do psychologa, który pomoże mu podnieść swoje poczucie własnej wartości humanitarnymi sposobami. Ludzie, którzy szanują zwierzęta, z pewnością nie wezmą udziału w głosowaniu, a tym bardziej w tym linczu na bezbronnej istocie – dodaje kolejna osoba.

Podobnych komentarzy pod naszym artykułem były dziesiątki. Spostrzeżeniami i uwagami naszych Czytelników podzieliliśmy się z Fundacją Orszak Trzech Króli. Otrzymaliśmy oświadczenie następującej treści:

„W związku z pojawiającymi się negatywnymi komentarzami dotyczącymi udziału żywych wielbłądów w organizowanym przez Fundację Orszak Trzech Króli wydarzeniu poniżej przedstawiamy stanowisko fundacji w wymienionej sprawie.
Widzimy i rozumiemy emocje osób, dla których zdrowie i komfort zwierząt są ważne i bardzo to szanujemy. Dla nas również są one istotne, dlatego miejsce, które udostępnia nam wielbłądy na czas wydarzenia, zostało przez nas wcześniej zweryfikowane. Zwierzęta są zdrowe i zadbane, na co wskazuje ich wygląd zewnętrzny. Niejeden raz byliśmy również świadkami bardzo dużej troski z jaką są one traktowane przez właściciela. Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby miały one względny spokój, nie dopuszczamy bezpośrednio do nich tłumów ludzi podczas wydarzenia. Wielbłądy są zwierzętami o dużej wytrwałości i odporności na warunki zewnętrzne. Gatunek wielbłąda, który uczestniczy w Orszaku pochodzi z Kazachstanu, gdzie temperatury dochodzą do minus 50 stopni Celsjusza. Chcemy również zaznaczyć, że zwierzęta które biorą udział w przedstawieniu nigdy nie żyły na wolności, ponieważ są to zwierzęta hodowlane, urodzone w Polsce. Nie przyszłyby na świat, gdyby nie było hodowców. Odnośnie samego konkursu, pragniemy poinformować, że żadne zwierzę nie jest również transportowane przez cały kraj. Mamy nadzieję, że uspokoi to Państwa wątpliwości. „Wygraj Wielbłąda” jest tylko nazwą konkursu. Fundacja pokrywa koszt udostępnienia zwierzęcia, które pochodzi zawsze z hodowli znajdującej się jak najbliżej zwycięskiej miejscowości.

Działania, które prowadzimy są w pełni legalne, a wykorzystanie zwierząt na potrzeby sztuki jest zjawiskiem powszechnym w naszej kulturze. Bardzo często biorą one udział w filmach, pokazach oraz innych wydarzeniach z dziedziny kultury i sztuki. Pozwalają one uczestnikom imprezy w realistyczny sposób przeżywać historyczne wydarzenia, które przedstawiamy. Z naszych doświadczeń wynika, że większość osób bardzo pozytywnie odbiera ich obecność. Zwierzęta od tysięcy lat towarzyszą człowiekowi. Wiele osób hoduje zwierzęta i znajduje w tym wielką radość mogąc otoczyć zwierzę swoją opieką.

Adresatami organizowanego przez fundację wydarzenia są osoby o rozmaitych poglądach, w różnym wieku, o najróżniejszym statusie społecznym. Serdecznie zapraszamy wszystkich bez wyjątku. Rosnąca popularność wydarzenia jakim jest Orszak pokazuje nam, że jest potrzeba aktywizacji lokalnych społeczności na rzecz kultury i sztuki. My ze swojej strony chcemy tylko pomagać rozwijać i promować te wartości w naszym społeczeństwie. Celem i sensem konkursu nie jest sam wielbłąd, ale jednoczenie lokalnej społeczności we wspólnym działaniu, jakim jest wspólne zaangażowanie w głosowanie. Nie jest nim również promocja samej Fundacji, a jedynie wsparcie lokalnych wydarzeń, dla których odwiedziny pięknego gościa są ogromnym, pozytywnym przeżyciem i wyróżnieniem.

Mamy ogromną nadzieję, że w całej dyskusji wokół wydarzenia znajdzie się także miejsce na wzajemny szacunek i dialog. Ze swojej strony popieramy wszystkie działania mające na celu walkę z agresją wobec zwierząt. Uważamy, że każdemu stworzeniu należy się szacunek. Wszystkim zaangażowanym w walkę o godne traktowanie zwierząt życzymy więc sukcesów w niesieniu pomocy tym, które rzeczywiście jej potrzebują.” https://piasecznonews.pl/wielblad-uczes ... -uspokaja/
iza
 
Posty: 690
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Orszak Trzech Króli Piaseczno

Postautor: Redakcja » śr sty 02, 2019 8:53 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11200
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Orszak Trzech Króli w Piasecznie

Postautor: Kacperek » ndz sty 06, 2019 2:38 pm

Redakcja pisze:6 stycznia 2019 roku zapraszamy na Orszak Trzech Króli

Obrazek

Orszak Trzech Króli na ulicach Piaseczna. W Piasecznie trwa uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami miasta.

Tysiące mieszkańców towarzyszyło orszakowi, który od Placu Piłsudskiego przemaszerował przez miasto ulicami Kościuszki, Wschodnią, Kilińskiego, Sierakowskiego i Puławską. Barwnemu pochodowi towarzyszyło kolędowanie. Urozmaiceniem uroczystości były odgrywane scenki, podczas których za pomocą teatralnych miniatur przedstawiano walkę dobra ze złem. Jako pierwszy do zboczenia na złą drogę namawiał diabeł z balkonu Przystanku Kultura.

Pojawił się tam też anioł, którego argumenty bardziej trafiły do zebranych. Diabły kusiły kilkakrotnie – obiecując sławę i bogactwo. Mieszkańcy pozostali niewzruszeni i podążali drogą ku dobru. Dobro zwyciężyło i bez żadnych przeszkód pochód przemieścił się ulicami miasta aż do stajenki Jezusa, którą zlokalizowano na rogu ul. Jana Pawła II i Puławskiej. Tam oddano pokłon nowo narodzonemu Dzieciątku.

W uroczystości wzięły udział władze miasta reprezentowane przez wiceburmistrz Hanną Kułakowską-Michalal, orszakowi przewodziła tradycyjnie Ewa Lubianiec – tym razem także w roli członka zarządu powiatu piaseczyńskiego.

więcej zdjęć https://piasecznonews.pl/orszak-trzech- ... piaseczna/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1706
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Orszak Trzech Króli Piaseczno

Postautor: Kacperek » ndz sty 06, 2019 6:48 pm

Orszak Trzech Króli w Piasecznie. Zorganizowana wspólnie przez Gminę Piaseczno, Starostwo Powiatowe i Fundacje Na Swoim Miejscu https://www.youtube.com/watch?v=EiNLmSC5nKM

Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1706
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Rozrywka w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron