Piaseczno jest idealnym miejscem, czy czegoś wam brakuje?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Piaseczno jest idealnym miejscem, czy czegoś wam brakuje?

Postautor: Kinga Panasiuk » czw sty 31, 2008 6:11 pm

Czy Piaseczno jest dla Was idealnym miejscem, czy czegoś wam jednak brakuje w Piasecznie?

Najbardziej odczuwam brak dobrej komunikacji Piaseczna z Warszawą. Przydałby się jakiś tramwaj lub pas szybkiego ruchu autobusów z Piaseczna do Warszawy i z Warszawy do Piaseczna. Czytałam kiedyś na tym forum i na innych o planach metra, ale to już niestety nierealne marzenie.

Brakuje mi również ciekawych miejsc na spędzenie mile wolnego czasu: dobrych restauracji, klubów, kręgielni, kina... Rozrywka w Piasecznie niestety nie istnieje, no może oprócz nowo otwartego klubu bilardowego, ale nie każdy lubi bilard. Chciałabym mieć gdzie wyjść ze znajomymi. Niestety nie mam ich gdzie zaprosić w Piasecznie i umawiam się ze wszystkimi w Warszawie.

Przydałoby się jakieś miejsce z prawdziwego zdarzenia na koncerty i spotkania kulturalne. Ośrodek Kultury w Piasecznie jest mały i nie mają tam miejsca na organizację super koncertów, na które mogliby zapraszać MEGA GWIAZDY.

Wymieniłam rzeczy, których mi brakuje i chciałabym poznać wasze opinie na ten temat.
Brakuje wam czegoś w Piasecznie?
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kornelia » czw sty 31, 2008 6:42 pm

Na chwile obecna najbardziej brakuje mi tutaj jakiegos fajnego miejsca na spacer dzieckiem. Park z alejkami , laweczkami, placem zabaw. A tak musze spacerowac z wozkiem po chodnikach na ktorych parkuja samochody i ledwo mozna przejsc. Wszedzie halas od jezdzacych samochodow o spalinach nie wspomne.
Awatar użytkownika
kornelia
 
Posty: 222
Rejestracja: pn sty 28, 2008 12:09 pm
Lokalizacja: piaseczno

Piaseczno jest idealnym miejscem, czy czegoś wam brakuje?

Postautor: lucja » czw sty 31, 2008 8:59 pm

Piaseczno niestety NIE JEST IDEALNE i sporo rzeczy tutaj brakuje. Sporo rzeczy wspomniałyście w swoich wypowiedziach. Jadąc samochodem brakuje mi wyremontowanych dróg. Niestety piaseczyńskie drogi pozostawiają wiele do życzenia i są dziurawe jak ser szwajcarski. Brakuje chodników przy wielu drogach, przez co piesi muszą chodzić ulicą, a to jest niebezpieczne zarówno dla pieszych jak i dla kierowców. Przydałby się odnowiony Park Miejski w Piasecznie. Kiedyś o tym wspominano na forum, ale temat ucichł. Przy tych organizacyjnych sprawach jakimi są drogi i komunikacja w Piasecznie, brakuje tutaj rozrywki. Podobnie jak koleżanki, nie mam gdzie pójść z przyjaciółmi. Brakuje lokali i fajnych miejsc. Przydałaby się np: kręgielnia. Ostatnio dość często jeżdżę na kręgle do Warszawy...
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno jest idealnym miejscem, czy czegoś wam brakuje?

Postautor: Jakub » pt lut 01, 2008 7:54 am

Piaseczno to miejsce, gdzie niestety podejście władzy samorządowej na razie nie sięga dalej niż ich własny czubek nosa. Przez to nie ma co na razie liczyć na piękne i rozbudowane oraz zmodernizowane miasto/gminę. W sprawie rozrywki (lokale, kino), trzeba raczej liczyć na prywatnych inwestorów, których gmina nie zachęca :(

Wiele tematów Gmina nadpoczęła, jak nadgryza się "jabłka" i pozostawiono je na pastwę losu (park miejski, komunikacja, drogi). Jak nic nie będą robili to tematy zgniją jak nadgryzione jabłko i będzie śmierdziało, oj będzie... :?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Piaseczno jest idealnym miejscem, czy czegoś wam brakuje?

Postautor: Jankes » pt lut 01, 2008 9:18 am

Nie mieszkam w Piasecznie, ale na tyle ile widzę jeżdżąc do pracy - to brakuje dobrych dróg, komunikacji i miejsc rozrywki. Mieszkańcy na pewno zaobserwują więcej uwag, i to czego jeszcze brakuje w Piasecznie :)
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ruphert » pt lut 01, 2008 10:39 am

Dobrej komunikacji, Tramwaju który mógłby być alternatywą dla zakorkowanych ulic!
ruphert
 
Posty: 120
Rejestracja: pt sty 18, 2008 3:56 pm

Piaseczno jest idealnym miejscem, czy czegoś wam brakuje?

Postautor: Jakub » pt lut 01, 2008 10:45 pm

Temat komunikacji to największy problem gminy Piaseczno i wydaje mi się, że obecny samorząd nie potrafi sobie poradzić z rozwiązaniem tego problemu. Widocznie chcą, aby podczas kolejnych wyborów samorządowych została zrobiona czystka i obecni radni aby nie zostali wybrani na kolejną kadencję. Skoro nic nie robią, to po co mają dalej być radnymi i reprezentować nasze interesy? Może dzięki temu zmądrzeją i zaczną coś robić dla mieszkańców!
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: sharmlover » wt lut 19, 2008 8:08 pm

Byly trolejbusy - korzystalam. Chetnie bym widziala tramwaj moze nawet metro? :wink:
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron