Wspólnota Mieszkaniowa Julianka

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Wspólnota Mieszkaniowa Julianka

Postautor: Justi » pt wrz 27, 2013 3:12 pm

Obrazek

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej „Julianka” stara się uprosić gminę, aby częściej odbierała od mieszkańców śmieci. Dziś osiedle, na którym są 292 lokale mieszkalne, ma dwa niewielkie śmietniki, z których wysypują się odpady. Wcześniej śmieci były odbierane z osiedla codziennie, dziś śmieciarki zabierają je trzy razy w tygodniu. - Przyjrzymy się sprawie – obiecuje Krzysztof Kasprzycki, asystent burmistrza.

- Toniemy w śmieciach – mówi Jacek Lęgowski, członek zarządu wspólnoty. - Jakiś czas temu wygospodarowaliśmy miejsce na drugi śmietnik, ale to i tak zbyt mało.
Mimo, że zarząd kupił dodatkowe pojemniki (tzw. bobry), których jest w sumie 16, po dwóch dniach są one pełne. Tymczasem firma Jarper, w ramach zawartej z gminą Piaseczno umowy, śmieci posegregowane odbiera raz w tygodniu, a śmieci zmieszane – trzy razy w tygodniu. - Wcześniej śmieci z naszego osiedla były odbierane codziennie... - dodaje Jacek Lęgowski.

Nie ma miejsca na większy śmietnik

Jacek Lęgowski oprowadza nas po osiedlu położonym przy ul. Julianowskiej 42. Wszędzie panuje ład i porządek: zamiecione chodniki, dużo wypielęgnowanej zieleni, z tyłu ładny plac zabaw. Oglądamy także dwa niewielkie śmietniki, jeden – nowy – na tyłach parkingu i drugi: stary, wąski o powierzchni zaledwie kilku metrów kwadratowych. - Wcześniej, kiedy śmieci były odbierane codziennie, stary śmietnik nam wystarczał – mówi Jacek Lęgowski. - Dziś, mimo, że zbudowaliśmy drugi śmietnik, wciąż mamy problem z odpadami. Na kolejny śmietnik nie mamy już po prostu miejsca.
Zarząd wspólnoty wciąż zastanawia się jak rozwiązać zaistniałą sytuację. Niestety, ma niełatwe zadanie. Jacek Lęgowski prosił już w gminie, aby częściej odbierała z osiedla śmieci. Jednoznacznej deklaracji w tej kwestii się jednak nie doczekał. Próbował także umówić się na spotkanie z burmistrzem, pierwszy wolny termin przypada jednak dopiero na drugą połowę listopada. - Skoro do burmistrza jest taka kolejka, w królestwie nie dzieje się chyba najlepiej... - komentuje długi czas oczekiwania mieszkaniec.

śmierdzi i biegają szczury

Radna Hanna Krzyżewska przyznaje, że ze zwiększeniem częstotliwości odbioru śmieci z osiedla przy ul. Julianowskiej 42 może być problem. - Za taką usługę gmina musi Jarperowi dodatkowo zapłacić
– mówi. - A jak inni dowiedzą się, że istnieje możliwość częstszego odbioru śmieci, takich próśb pod adresem gminy może być znacznie więcej...
- Przyjrzymy się tej sprawie – obiecuje Krzysztof Kasprzycki, asystent burmistrza. - Sądzę, że uda się znaleźć jakieś rozwiązanie.
Tymczasem mieszkający na osiedlu ludzie mają już dość śmieci wysypujących się ze śmietników. Niektórzy z nich obarczają winą zarząd wspólnoty. - Zarząd pobudował śmietnik za parkingiem bez żadnej uchwały – uważa Izabela Radziszewska. - Mam okna naprzeciw tego miejsca, nie jest ono w żaden sposób zabezpieczone, szczury biegają wieczorami, jest niesamowity smród i całość wygląda fatalnie. Rozmowy z zarządem nie przynoszą rezultatów. Twierdzą, że wybudują zamykany śmietnik, ale nikt nie wie, kiedy to nastąpi.
- To śmietnik tymczasowy – zaznacza Jacek Lęgowski. - Mamy na niego zgodę starostwa. Do naszej wspólnoty należy kilkaset osób, zawsze ktoś będzie niezadowolony. A śmietnik z prawdziwego zdarzenia zbudujemy, w tej chwili jednak najważniejsze jest dla nas zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci.

Tomasz Wojciuk http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=11938
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości