Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Piaseczno

Postautor: Martin » czw lip 04, 2013 10:08 am

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność informuje mieszkańców o częstotliwości odbioru śmieci przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno:
- odpady komunalne zmieszane 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek)
- odpady suche - plastik, papier, metal - 1 raz w tygodniu (poniedziałek)
- szkło - 2 razy w miesiącu (poniedziałek)
- odpady wielkogabarytowe - 2 razy w roku
- odpady biodegradowalne (trawa, gałęzie, liście) - 2 razy w miesiącu (sobota).

Administracja prosi mieszkańców o wywożenie we własnym zakresie odpadów wielkogabarytowych tj.: meble, sprzęt AGD i RTV oraz gruz po remontach mieszkań i inne, do punktu mieszczącego się przy ul. Technicznej 6 w Piasecznie, gdzie odbiór odbywa się bez pobierania opłat.

Obrazek
zdjęcie kartki, która została powieszona na klatce schodowej w bloku przy Powstańców Warszawy
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: Roberto » czw lip 04, 2013 11:45 am

Martin, ale to chyba ogłoszenie dotyczące jakiejś świetlanej przyszłości? :evil:
Bo do śmietnika, o którym pisałem jest też podłączony jeden blok S.M. Jedność i cytując: "Urząd Miasta i Gminy" nie zjawił się ani w poniedziałek, ani we środę, ani nie ma choć jednego pojemnika...
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: Roberto » czw lip 04, 2013 11:47 am

Ale skoro pomysłodawca i "twarz" ustawy postępuje w ten sposób:
http://fakty.interia.pl/news-korolec-pr ... nId,990525
To co się dziwić :cry:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Punkt Selektywnej Zbiórki

Postautor: Redakcja » czw lip 04, 2013 10:49 pm

Obrazek

Odpady niebezpieczne i wielkogabarytowe należy oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), przy ul. Technicznej 6 w Piasecznie.

Punkt przyjmuje: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, termometry rtęciowe, świetlówki i żarówki energooszczędne, zużyty olej silnikowy, filtry olejowe, stare farby i rozpuszczalniki, baterie i akumulatory, środki i odczynniki chemiczne, przeterminowane leki, odpady zielone, gruz, opakowania styropianowe, folię i inne materiały budowlane z drobnych remontów, szyby okienne i samochodowe, zużyte opony, popiół z palenisk domowych, a także tzw. odpady wielkogabarytowe, np. meble, duże zabawki czy rowery.

Punkt czynny jest pon - pt. w godz. 9.00 - 18.00, sob. w godz. 9.00 - 17.00
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Re: Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: Martin » pt lip 05, 2013 7:30 am

Roberto pisze:Martin, ale to chyba ogłoszenie dotyczące jakiejś świetlanej przyszłości? Bo do śmietnika, o którym pisałem jest też podłączony jeden blok S.M. Jedność i cytując: "Urząd Miasta i Gminy" nie zjawił się ani w poniedziałek, ani we środę, ani nie ma choć jednego pojemnika...

Informacja, którą umieściłem jest ogłoszeniem wywieszonym na klatce schodowej przy Powstańców Warszawy. Jak na razie, pojemniki w altanach śmietnikowych przy Alei Róż są opróżniane w terminach podanych przez Spółdzielnię Jedność. Dziś mnie obudzili stukaniem pojemników... Ustawa dopiero zaczęła obowiązywać, więc odchylenia od harmonogramu odbioru śmieci i niezadowolenie warto zgłaszać od razu do UMiG, aby mogli problem zgłosić do firmy, która obsługuje dany region.
k.kasprzycki pisze:Piszcie na adres go@piaseczno.eu podając dokładny adres i tel kontaktowy.

W przypadku braku odbioru śmieci zg z harmonogramem piszcie na adres go@piaseczno.eu DW kasprzycki@piaseczno.eu. Będziemy działać natychmiastowo.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: Roberto » pt lip 05, 2013 8:36 am

Martin pisze:Informacja, którą umieściłem jest ogłoszeniem wywieszonym na klatce schodowej przy Powstańców Warszawy. Jak na razie, pojemniki w altanach śmietnikowych przy Alei Róż są opróżniane w terminach podanych przez Spółdzielnię Jedność. Dziś mnie obudzili stukaniem pojemników... Ustawa dopiero zaczęła obowiązywać, więc odchylenia od harmonogramu odbioru śmieci i niezadowolenie warto zgłaszać od razu do UMiG, aby mogli problem zgłosić do firmy, która obsługuje dany region.

To też jestem cierpliwy, tylko sobie marudze :)
Daleki jestem od obwiniania samorządów o to całe zamieszanie, nie one są winne. Po prostu cała ta ustawa jest jednym wielkim knotem, po raz kolejny rządzący wchodzą z butami w nasze życie i do tego niszczą kolejne segmenty gospodarki rynkowej.
Dziadowskie państwo jakie nam funduje ta władza jest dla mnie porażające, podobnie jak jej buta i pogarda dla społeczeństwa połączona z absolutnym brakiem refleksji! Ciekaw jestem dokąd to zaprowadzi?
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: Roberto » pt lip 05, 2013 8:37 am

Ale to tylko takie moje osobiste dywagacje nie mające nic wspólnego z odpadami w gminie Piaseczno :lol:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: k.kasprzycki » pt lip 05, 2013 6:09 pm

ej... albo jest tak dobrze, że nic nie piszecie, albo piątkowe lenistwo Was ogarnia :)
k.kasprzycki
 
Posty: 82
Rejestracja: pn cze 25, 2012 2:24 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: kobalt » pt lip 05, 2013 7:51 pm

śmiecie zabrali... wszystkie od razu, choć raczej nie ci co powinni... zobaczę co będzie się działo w ,,moim" terminie :shock:
kobalt
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 5:36 am
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: k.kasprzycki » sob lip 06, 2013 3:14 pm

:D
k.kasprzycki
 
Posty: 82
Rejestracja: pn cze 25, 2012 2:24 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: Filip » sob lip 06, 2013 7:31 pm

Piękne widoki w Piasecznie, ale i nie tylko... http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?t=8856 :D
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: Roberto » pn lip 08, 2013 1:29 pm

Co prawda pojemniki dostarczono i śmieci wywieziono (nie powiem miła odmiana po ostatnich "atrakcjach" :) ) Ale teraz w zamian rozpoczęła się batalii o śmietniki i dostęp wspólnot do nich. W niektórych (przy szkolnej 10) nawet w piątek obywatele straż zaciągnęli... (jakiś dziadek na krzesełku pilnował aby wraże śmiecie nie trafiły do ich pięknego śmietnika). Od strony ul. Wojska Polskiego spółdzielnia Jedność pozaklejała na tabliczkach przy śmietnikach nazwy bloków wspólnot naklejkami "Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność" :rozpacz:
Osobiście to współczuje gminie i jej pracownikom tego wdrażania nowych zasad gospodarki odpadami, cała frustracja i wkurwienie ludzi na ten śmierdzący bubel , jak zwykle spłynie nie na tych co się należy...
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Płatność za odpady w gminie Piaseczno

Postautor: Redakcja » wt lip 09, 2013 12:36 pm

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno pisze:Płatność za odbiór odpadów ustalona została w cyklu miesięcznym, zawsze do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wykonano usługę odbioru. Możliwe są wpłaty za dłuższy okres z góry. Pierwszej płatności dokonać należy do 10 sierpnia 2013 r. Właściciele i zarządcy nieruchomości otrzymają drogą pocztową list z indywidualnym numerem rachunku bankowego, na który należy wpłacać kwotę wskazaną w deklaracji. Listy generowane są po zarejestrowaniu deklaracji w systemie komputerowym Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno i będą wysyłane do właścicieli i zarządców nieruchomości.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Formularz zgłoszenia braku odbioru odpadów

Postautor: Redakcja » śr lip 10, 2013 2:43 pm

Aby ułatwić i przyśpieszyć komunikację z Wydziałem Gospodarki Odpadami, UMiG Piaseczno uruchamia specjalny formularz zgłoszeniowy, za pośrednictwem którego można zgłaszać posesje, z których nie odebrane zostały odpady, oraz wszelkie inne problemy. Zgłoszenia trafiają bezpośrednio do wydziału.

:arrow: FORMULARZ ZG£OSZENIA BRAKU ODBIORU ODPADÓW

Pozostałe formy kontaktu w sprawie gospodarki odpadami:
- Infolinia tel. 22 121 04 76, czynna pon-pt w godz. 9.00 - 15.00 do końca sierpnia 2013 r.
- Tel. do Wydziału Gospodarki Odpadami: 22 70 17 644, 663, 656, 664
- E-mail: go@piaseczno.eu
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Reforma systemu gospodarki odpadami w Gminie Piaseczno

Postautor: Roberto » śr lip 10, 2013 8:08 pm

Ja tak do tej pory tylko krytycznie... :wink:
Teraz będzie odrobinę inaczej :D
Widzę, że chyba dzięki sporemu wysiłkowi i ogromnej koncentracji gmina zaczyna opanowywać ten śmieciowy chaos, przynajmniej z mojej osiedlowej perspektywy, zobaczymy co będzie dalej?
Nie zmienia to jednak mojego osobistego stosunku do tego ustawowego gniota :evil:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron