Kamil Majak Mistrz Polski w Kulturystyce

Informacje dotyczące Klubu Sportowego Piaseczno. Zapraszamy wszystkich kibiców KS Piaseczno, do rozmowy na tematy związane z życiem klubu: piłka nożna, koszykówka, lekka atletyka, zapasy, kick boxing, baseball. Forum Sportowe Gminy Piaseczno: KS Piaseczno, GOSiR Piaseczno, KS Grawitacja itp. Zachęcamy mieszkańców do promocji sportu i rekreacji w gminie Piaseczno. Informuj o piaseczyńskich Klubach Sportowych, Fitness itp.

Moderator: GTW

Kamil Majak Mistrz Polski w Kulturystyce

Postautor: Justi » śr maja 15, 2013 8:48 pm

Obrazek

W sobotę, 11 maja w Lęborku w Mistrzostwach Polski NAC, mieszkaniec Piaseczna, Kamil Majak zdobył złoty medal. Nasz Mistrz Polski stanął przed szansą udziału w Mistrzostwach świata, które mają odbyć się na Cyprze już pod koniec tego miesiąca. świetnie przygotowany zawodnik niestety najprawdopodobniej... nie wystartuje. Koszty podróży to ponad tysiąc euro. Młodemu utalentowanemu i niezwykle pracowitemu Piasecznianinowi pozostaną tylko marzenia. Chyba, że znajdziemy sponsora....

- Kamil to zawodnik kompletny, on nie ma słabych partii mięśniowych – chwali młodego zawodnika Krzysztof Pindelski, trener z piaseczyńskiej siłowni Complex (dawniej Cent-Room), - Jest doskonale przygotowany i sądzę, że na Mistrzostwa świata pojechałby jako jeden z faworytów. Trzeba zaufać, że Pindelski wie co mówi – o kulturystyce w Piasecznie chyba nikt nie wie tyle co on. Jest zawodnikiem z 30-letnim stażem, dużymi osiągnięciami i pasją, którą zaraża nowe pokolenia miłośników dźwigania żelastwa. A kulturystyka to nie tylko treningi siłowe – to przede wszystkim dieta, właściwa suplementacja i odpowiednia metodologia ćwiczeń. By osiągnąć w tym sporcie mistrzostwo trzeba podporządkować mu całe życie – trening nie kończy się z chwilą opuszczenia siłowni. żelazna, zbilansowana dieta i odpowiedni rytm życia wymagają wielu poświęceń i hartu ducha. Kamil Majak posiada te cechy – w zeszłym roku na Mistrzostwach Polski wywalczył srebro, dziś sięgnął po złoto. Pod koniec miesiąca powinien stanąć w szranki z najlepszymi zawodnikami na świecie. Nawet jeśli nie wygra – choć są na to duże szanse – powinien mieć szansę zdobycia doświadczenia i dalszego rozwoju. Zapracował na to triumfując w Mistrzostwach Polski. Niestety, przygotowania do startu w Mistrzostwach Polski pochłonęły tak dużo środków finansowych, że dziś wyjazd na Cypr stał się niemożliwy. Piaseczyński kulturysta dotąd nie występował o dofinansowanie do gminy. - Do Mistrzostw Polski przygotowywałem się licząc tylko na siebie, korzystając z doświadczenia i pomocy Marzeny i Krzysztofa Pindelskich oraz przy ogromnym wsparciu mojej ukochanej Ani, rodziców i brata, który pomógł mi także finansowo – mówi Kamil Majak. - Start w Mistrzostwach świata to kolejny duży krok. Niestety, tym razem bez sponsora nie dam rady. W tym tygodniu z prośbą o pomoc zwróciliśmy się do władz gminy Piaseczno. Apelujemy również do lokalnych firm – może wspólnymi siłami uda nam się spełnić marzenia Kamila Majaka. Niech na Cyprze nie zabraknie mieszkańca Piaseczna!

Adam Braciszewski http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=11152
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Nasi kulturyści ruszają podbić Europę i świat

Postautor: Redakcja » sob maja 25, 2013 3:12 pm

Obrazek

Kamil Majak, mieszkaniec Piaseczna, Mistrz Polski w Kulturystyce weźmie udział w mistrzostwach świata na Cyprze. Po naszej publikacji zgłosili się sponsorzy gotowi wesprzeć młodego zawodnika. Tymczasem Hubert Wasilewski, ćwiczący aktualnie w Górze Kalwarii, wystartuje w Mistrzostwach Europy na Litwie (...)

źródło gazeta Kurier Południowy: http://kurierpoludniowy.pl/archiwalne/p ... zno485.pdf
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Drugi w Europie, dziesiąty na świecie

Postautor: Redakcja » ndz cze 09, 2013 9:49 pm

Obrazek

Hubert Wasilewski wrócił z Litwy z Mistrzostw Europy w kulturystyce ze srebrnym medalem. Kamil Majak, aktualny Mistrz Polski na Mistrzostwach świata na Cyprze był dziesiąty (...)

źródło gazeta Kurier Południowy http://kurierpoludniowy.pl/archiwalne/p ... zno486.pdf
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Drugi w Europie, dziesiąty na świecie

Postautor: Filip » ndz cze 09, 2013 10:10 pm

Gratuluję.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Spotkanie z kulturystami w UMiG Piaseczno

Postautor: Redakcja » śr lip 31, 2013 1:42 pm

Obrazek

Kulturyści z Piaseczna otrzymali gratulacje i upominki z rąk burmistrza Zdzisława Lisa. Obaj młodzi zawodnicy odnieśli w tym roku znaczące sukcesy na arenie krajowej i zagranicznej, promując przy okazji Piaseczno, które dzięki ich postawie stało się znaczącym miejscem na kulturystycznej mapie Polski.

Kamil Majak to tegoroczny Mistrz Polski, oraz uczestnik Mistrzostw świata, które odbyły się w czerwcu na Cyprze.
Hubert Wasilewski, reprezentował z kolei Piaseczno na Mistrzostwach Europy w Kownie, skąd wrócił ze srebrnym medalem. Kilka tygodni wcześniej zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski w swojej kategorii wagowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Informacja napisana przez: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Kamil Majak Mistrz Polski w Kulturystyce

Postautor: Justi » sob lis 30, 2013 2:49 pm

Obrazek

Kamil Majak, 24-letni mieszkaniec Piaseczna w ubiegłą sobotę wziął udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w kulturystyce klasycznej w Brodnicy. Zajął dobrą, czwartą lokatę

Kamil Majak, tegoroczny Mistrz Polski w kulturystyce nie jest usatysfakcjonowany ostatnim wynikiem. - Jestem trochę zawiedziony rezultatem, ale zarazem dumy, że mogłem zaprezentować się na scenie z wieloma utytułowanymi zawodnikami nie tylko z Polski, ale i zza granicy – mówi piaseczyński kulturysta. - Przegrałem z o wiele starszymi i bardziej doświadczonymi kolegami, którzy mieli więcej czasu na dopracowanie mięśni. W moich przygotowaniach zabrakło okresu budowania masy mięśniowej, większość czasu byłem na niskokalorycznej diecie, by się odchudzić i myślę że to był mój kluczowy błąd. Drugim powodem był mocno ograniczony budżet finansowy. Wciąż staram się pozyskać strategicznego sponsora, dzięki któremu będę mógł się przygotować na miarę moich ambicji. Jak wiadomo kurczaki same z nieba nie spadają – dodaje ze śmiechem Kamil Majak.

Wbrew pozorom kulturystyka jest niezwykle kosztownym sportem – same treningi to tylko niewielka składowa w budowaniu sukcesu. Kluczowe są odpowiednia dieta i suplementacja, wiążące się ze znacznymi wydatkami, szczególnie w okresie przedstartowym.
- Czasem trzeba iść na kompromisy i racjonalizując budżet z niektórych rzeczy rezygnować – mówi Kamil. - Do tego dochodzi stres, zmęczenie fizycznie i przede wszystkim psychiczne, człowiek walczy nie tylko z ciężarami na siłowni, ale przede wszystkim z samym sobą i swoimi słabościami. Ten sport jest naprawdę wyjątkowy i niedoceniany. Uczy dyscypliny, determinacji i silnej woli. Wielu ludzi z problemami odnajduje w kulturystyce sens życia i to jest piękne w tym wszystkim. Nie będę zachęcał do wyczynowego uprawiania kulturystyki, ale polecam wszystkim aktywny tryb życia i większą troskę o zdrowe odżywianie.
Kamil Majak jak zwykle nie zapomina, o tych, którzy udzielają mu wsparcia. - Dziękuję Michałowi Otrębie, który pomimo swoich problemów, pomaga innym. Chciałbym mu podziękować za to co dla mnie zrobił, oby było więcej takich ludzi na świecie. Tradycyjnie też dziękuję najbliższej mi rodzinnie i narzeczonej, która naprawdę dużo mi pomaga i znosi wszystkie moje kaprysy w okresie przedstartowym.

Adam Braciszewski http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=12305
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Kamil Majak Mistrz Polski w Kulturystyce

Postautor: Majkel » wt cze 10, 2014 10:00 pm

Obrazek

Ostatnie miesiące to czas wielkich sukcesów Kamila Majaka, 25-letniego kulturysty z Piaseczna. Gdy spotkaliśmy się na piaseczyńskim rynku utytułowany sportowiec zaprezentował nam dosłownie worek medali i pucharów zdobytych w ostatnim czasie.

Kamil Majak 26 kwietnia wziął udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Federacji WFF-WBBF. Zajął drugie miejsce i otrzymał kwalifikacje na Mistrzostwa Europy, które miały odbyć się 4 maja w Estonii.
- To była dla mnie wielka okazja, której nie chciałem zmarnować – mówi Kamil Majak. - Tym bardziej, że mistrzostwa odbywały się praktycznie w dniu moich urodzin.

Start w Mistrzostwach Europy okazał się dla piasecznianina więcej niż udany. Wywalczył dwa złote medale – w kategorii Classic oraz w kategorii open. „Wywalczył” to odpowiednie słowo, bowiem laikom start kulturysty w zawodach jawi się jako czysto rekreacyjna prezentacja. Nic bardziej mylnego – kulturystyka wiąże się nie tylko z morderczymi treningami i żelazną dietą, ale także z ogromnym wysiłkiem i odpowiednią techniką, który trzeba włożyć na scenie w prezentację walorów wypracowanej sylwetki.

Po powrocie z Mistrzostw Europy Kamil Majak nie przysiadł przed telewizorem z puszką piwa i pajdą chleba posmarowanego orzechowym masłem. Wciąż był głodny sukcesów i postanowił w pełni wykorzystać swą znakomitą formę. Najpierw obronił tytuł Mistrza Polski wywalczony przed rokiem, a następnie został powołany do reprezentacji naszego kraju na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii, które obyły się 31 maja w Castellon.

Przed wyjazdem do Hiszpanii Kamil Majak wystartował na Ogólnopolskich Mistrzostwach Siedlec które odbyły się 24 maja. Zdobył cztery medale, z czego dwa złote w kategorii Męska Sylwetka oraz w kulturystyce klasycznej do 175 cm wzrostu, oraz dwa srebrne w kat. Open klasyk i w kat. Ekstremalnej do 80 kg. To był doskonały sprawdzian przed wyjazdem do Hiszpanii i startem w Mistrzostwach Świata Federacji NAC.

Tam znalazł się w finałowej szóstce. - Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, ponieważ moja forma dużo nie odbiegała od formy najlepszych zawodników – mówi Kamil Majak. - Popełniłem niestety kilka błędów przy pozowaniu ale i tak jest się z czego cieszyć. Poprawiłem wynik sprzed roku gdy na Mistrzostwach Świata zająłem dopiero 10 miejsce. Moja forma z roku na rok się poprawia.
Kamil Majak musi zmagać się nie tylko z ciężarami, za pomocą których rzeźbi swoje ciało, ale także z pozyskiwaniem sponsorów, warunkujących jego kolejne starty i dalszy rozwój kariery sportowej.

- Wciąż poszukuję strategicznego sponsora, który pozwoliłby mi się rozwijać i w przyszłości sięgnąć po najwyższe trofea – mówi Kamil Majak. - Bardzo chciałbym wystartować w lipcu na Mr. Universo&Europa, które odbywają się we Włoszech. Wyjazd wiąże się z dość dużym kosztem jak na moje możliwości finansowe. Jeśli jednak dostałbym szansę takiego wyjazdu na pewno bym nie zwiódł.

- Dziękuję za wsparcie wszystkim bliskim, rodzinie, bratu Markowi, Michałowi Otrębie za pomoc i przede wszystkim mojej najwspanialszej narzeczonej Ani, która zawsze jest przy mnie, także w tych trudnych i ciężkich chwilach. Zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą poprawić swoja kondycje i zmienić wygląd ciala na porady i konsultacje dietetyczno-treningowe . Można wyszukać mój FanPage na Facebook - Kamil Majak.

Adam Braciszewski http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=13435
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Piaseczyński kulturysta Kamil Majak

Postautor: Ireneusz » pt lip 01, 2016 2:26 pm

Obrazek

Piaseczyński kulturysta Kamil Majak w tym roku notuje kolejne sukcesy – zdobył Mistrzostwo Polski i został powołany do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy. Niestety brak strategicznego sponsora nie pozwolił na kosztowne starty w Mistrzostwach Europy oraz w Mistrzostwach Austrii.

Na początku maja Kamil Majak zajął drugie miejsce w kategorii classic w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Federacji WFF-WBBF w Gdańsku. Kilka dni później na Mistrzostwach Polski Federacji WPF w Siedlcach zdobył tytuł Mistrza Polski w kulturystyce klasycznej do 175 cm i został powołany do kadry Polski na Mistrzostwa Europy.

- Zostałem powołany do kadry Polski z Federacji WPF na otwarte mistrzostwa Austrii Federacji NABBA/WFF, które odbyły się w Wiedniu – mówi Kamil Majak. - Niestety, postanowiłem zakończyć ten sezon z przyczyn osobistych.
Pomimo wielu sukcesów piaseczyński kulturysta wciąż nie znalazł strategicznego sponsora, który zechciałby udzielić mu wsparcia w startach na imprezach międzynarodowych. Młody sportowiec nie traci jednak pogody ducha i od lat konsekwentnie realizuje swoją pasję, sięgając po cenne trofea, jednocześnie pracując i w miarę możliwości samemu starając się finansować swoją sportową przygodę.

- Kulturystyka to sport, któremu trzeba podporządkować całe życie – podkreśla Kamil Majak. - Sukcesy można osiągnąć nie tylko za sprawą regularnych i ciężkich treningów, ale także dzięki bardzo rygorystycznej diecie i suplementacji. To pochłania dużo środków finansowych i bez wsparcia sponsorskiego pewnej granicy po prostu nie da się przekroczyć.
Każdy sezon dla Kamila Majaka wiąże się z nowymi wyzwaniami i postępami. Jak je sam ocenia?

- Samemu trudno ocenić własne postępy – mówi skromnie nasz utytułowany kulturysta.
- Cały czas jest coś do poprawienia, z każdym sezonem startowym wymagam od siebie więcej. W ostatnim czasie udało mi się zwiększyć rozmiar barków. Teraz chcę skoncentrować się na nogach. Przez problemy z kolanem ostatnio moje treningi nie wyglądały tak jak powinny. Czasem miałem wrażenie, że dziewczyny na siłowni ćwiczą większymi ciężarami niż ja – śmieje się Kamil. - W kulturystyce najważniejsza jest harmonia i właściwe proporcje. http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=16913
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm


Wróć do Sport w Gminie Piaseczno oraz KS Piaseczno, KS Grawitacja, GOSiR Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

cron