Planowane zmiany na terenie Piaseczna i okolic

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Postautor: wdolinski » czw lis 15, 2012 10:05 am

Oczywiście, niech mieszkańcy przychodzą i przy okazji podziwiają zabite dechami okna, w nocy dzięki tej fontannie będą lepiej widoczne.
Obrazek
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: £ysa ulica Kościuszki

Postautor: Ireneusz » czw lis 15, 2012 10:08 am

Paulina pisze:Coraz mniej drzew robi się w centrum Piaseczna. Niedługo trzeba będzie iść do Parku przy Chyliczkowskiej, żeby zobaczyć kilka drzew w mieście.

Osoby sprawujące władzę w Piasecznie mieszkają w zalesionych okolicach, więc jest im wszystko jedno i robią betonowe miasto, bez drzew i zieleni. Sam wjazd do centrum od strony Tesco nie wystarczy, żeby zmienić wygląd Piaseczna. Powinni dbać o drzewa, które rosną tutaj od lat, a nie je wycinać, bo psuje im to koncepcje. W innych częściach Piaseczna również trwa wycinanie drzew, jak chociażby jest teraz wycięte drzewo przy barze Orientalnym (skrzyżowanie Szkolnej z Powstańców Warszawy).
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Planowane zmiany na terenie Piaseczna i okolic

Postautor: Majkel » czw lis 15, 2012 10:18 am

woytazo pisze:Nie narzekajmy, może będzie i Ogród Zimowy w Piasecznie?

niech mieszkańcy przychodzą i przy okazji podziwiają zabite dechami okna, w nocy dzięki tej fontannie będą lepiej widoczne

Urzędnicy pewnie uważają, że jak zrobią zimową fontannę na Rynku, to ta odciągnie uwagę mieszkańców od tego co dzieje się w najbliższej okolicy, bo wzrok będzie przyciągały światełka fontanny i choinki. :)
Ireneusz pisze:jest teraz wycięte drzewo przy barze Orientalnym (skrzyżowanie Szkolnej z Powstańców Warszawy).

Chodzę tam do weterynarza i według mnie, wycięcie tamtego drzewa było spowodowane rozpieraniem przez korzenie całej kostki, która jest ułożona przed blokiem. Nie raz widziałem, jak potykały się tam osoby, więc przyszedł czas na uporządkowanie tej okolicy i pewnie zrobią tam teraz równo ułożoną kostkę. Wycięli stare drzewo, ale powinni coś posadzić w okolicy. Powinien być przepis, że chcąc wyciąć drzewo, trzeba zasadzić kilka nowych np: w Parku przy Chyliczkowskiej, gdzie jest jeszcze dużo miejsca na nowe drzewa.
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Re: £ysa ulica Kościuszki

Postautor: Beata » czw lis 15, 2012 8:28 pm

Paulina pisze:z tym dużym drzewem stojącym przed Bankiem Spółdzielczym, to wygląda na przycięcie

Wszędzie teraz przycinają drzewa. http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=10076
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Re: Holenderska koncepcja dla Piaseczna

Postautor: ulica Puławska » pt lis 23, 2012 10:59 pm

A Stara Mleczarnia tak jak straszyła, tak będzie nadal straszyć - nie widzę na tym planie aby miał teren mordowni tj. Starej Mleczarni w jakiś sposób zostać zagospodarowany. Jak rozumiem właściciel tej mordowni nie odsprzedał jej gminie.
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Stara Mleczarnia

Postautor: ulica Puławska » pt lis 23, 2012 11:17 pm

Stara Mleczarnia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Murki witają przyjezdnych

Postautor: Redakcja » pt mar 08, 2013 10:29 pm

Obrazek

Od dwóch lat gmina stara się upiększać przestrzeń miejską. Jesienią przy wjeździe do Piaseczna od strony Warszawy zbudowano wykonane z cegły klinkierowej murki, które kosztowały 55 tys. zł netto. Jak przekonują urzędnicy, mają one pełnić rolę „witacza”.

Jakiś czas temu, przy wjeździe do Piaseczna, po prawej stronie ulicy Puławskiej usypano mające poprawiać estetykę miasta kopce. Po obsianiu trawą prezentowały się one całkiem nieźle, niestety trawa szybko przerzedziła się, przybierając formę kępiastą. Dziś zamiast zdobić, kopce szpecą.

£adna miejska przestrzeń

Na początku 2012 r. władze gminy podjęły decyzję o uporządkowaniu zieleni w centrum Piaseczna. Jednym z zadań była realizacja projektu kompleksowego zagospodarowania terenu wjazdu do miasta w nawiązaniu do powstającego obok skateparku i przestrzeni rekreacyjnej. Przyjęty projekt zakładał nasadzenia niskiej roślinności, bylin i krzewów oraz towarzyszących zieleni elementów informacyjnych w formie małej architektury miejskiej – murków terenowych z cegły klinkierowej z herbem miasta i napisem „PIASECZNO”. - Wydział utrzymania terenów publicznych dostał jasną dyspozycję: poprawić estetykę głównej ulicy w mieście. Chcieliśmy zrobić też porządek na „zachwaszczonym” reklamami terenie symbolicznego wjazdu do miasta tak, aby odwiedzający nas widzieli, że wjeżdżają do centrum - wyjaśnia Grzegorz Chrabałowski, naczelnik wydziału. - Do tej pory nie bardzo było wiadomo, gdzie zaczyna się główna część miasta.

Murki zgodne z prawem?

Zaraz po postawieniu murków zaczęły podnosić się głosy, że ich budowa była niezgodna z prawem, ponieważ gmina nie uzyskała na nią pozwolenia wydawanego przez starostwo powiatowe. Wydział Architektoniczno-Budowlany w starostwie potwierdza, że pozwolenia na budowę murków przy wjeździe do Piaseczna nie wydał. Unika jednak odpowiedzi na pytanie, czy takie zezwolenie jest wymagane. - Gmina złożyła zgłoszenie realizacji niniejszej inwestycji i do dnia dzisiejszego postępowanie administracyjne w danej sprawie nie jest zakończone – informuje enigmatycznie Danuta Samek z wydziału promocji starostwa. Jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy pozwolenie na budowę murków jest wymagane nie udzielił także Mirosław Satalecki, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, choć przyznał, że w katalogu zadań, które wymagają pozwolenia na budowę murków rozporowych nie ma. - Prace związane z budową murków zostały zgłoszone 29 października 2012 r. Staroście Piaseczyńskiemu w „zgłoszeniu robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę” zgodnie z przepisami Prawa budowlanego – informuje Krzysztof Kasprzycki, asystent burmistrza. Wiadomo jednak, że zgłoszenie to było wycofywane, bo gmina zapomniała uzyskać zgodę na budowę murków zarządcy pasa drogowego drogi krajowej, czyli GDDKiA. W związku z tymi wszystkimi zawirowaniami dziś nie do końca wiadomo czy murki zostały postawione zgodnie z prawem.

Skąd ten pomysł?

Jak przekonują urzędnicy, murki wjazdowe zostały wykonane z materiału przypominającego piaskowiec, co ma nawiązywać do nazwy miasta, a jednocześnie stanowić odniesienie do jego średniowiecznych korzeni. Nasadzona w ubiegłym roku zieleń miała nadać miastu rytm, ożywić go, upiększyć oraz pozytywnie wpłynąć na podtrzymanie funkcji miejskich. Czy udało się zrealizować te założenia? Ocena należy do mieszkańców.

Tomasz Wojciuk http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=10730
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Re: Murki witają przyjezdnych

Postautor: ulica Puławska » sob mar 16, 2013 11:14 pm

Wszystkie gminy w Polsce mają witacze przy granicy gminy.

Moim zdaniem witacz znajdujący się obok Laminy może wprowadzać w błąd i wiele osób myśli, że Piaseczno zaczyna się koło Laminy, a do Laminy jest Warszawa. Witacz powinien znajdować się też przy przystanku ZTM Mysiadło, ale bardziej o charakterze drogowym.

Jak np. w Legionowie gdzie są 2 witacze :

Obrazek

oraz przy drodze:
Obrazek
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Witacze przy wjeździe do miasta postawione nielegalnie?

Postautor: Majkel » ndz mar 17, 2013 10:07 pm

Obrazek

Witacze przy wjeździe do miasta postawione nielegalnie? Samorządy nie mają szczęścia do konstrukcji, które miały być ich wizytówkami. Murek z nazwą miasta, który ustawiło Piaseczno, może się okazać samowolą budowlaną. A efektowna, ale kontrowersyjna konstrukcja, którą chciała postawić Warszawa przy ul. Pułkowej, raczej nie powstanie.

Murki z klinkierowej cegły stanęły przy wjeździe do Piaseczna, zaraz za skrzyżowaniem ul. Puławskiej z Okulickiego. Samorząd ustawił je jesienią. Chodziło o to, żeby wykwaterować panoszące się tam reklamy.

Formalna droga do budowy witaczy okazała się jednak bardziej skomplikowana, niż sądzili piaseczyńscy urzędnicy. Najpierw pojawiły się pytania, czy murki można było ustawić bez pozwolenia na budowę. Kiedy okazało się, że wystarczyło zgłoszenie prac do starosty, wyszło na jaw, że konieczna jest jeszcze inna zgoda.

Musi ją wydać Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, której ul. Puławska podlega na tym odcinku. O taką zgodę samorząd wystąpił, ale już po rozpoczęciu prac.

- Wyjaśniamy sytuację. Naszym zdaniem wszystko odbyło się zgodnie z prawem - zapewnia "Gazetę" wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

Dziesięć dość osobliwych witaczy chciała też sobie zafundować Warszawa. Ich projekt stołeczny ratusz długo trzymał w tajemnicy. W końcu ujawniono, że miała to być wymyślona przez architektów z pracowni Towarzystwo Projektowe pofalowana ażurowa konstrukcja z nierdzewnych prętów, wysoka na 3 i długa na 31 metrów.

Witacz wzbudził jednak kontrowersje, bo nie przewidziano na nim miejsca ani dla herbu Warszawy, ani dla nazwy miasta. Miały być tylko wycięte z pleksi logo "Zakochaj się w Warszawie" z kolorową, niewyraźną syrenką i litery układające się w adres internetowej strony urzędu miasta www.um.warszawa.pl. "Zrównuje to stolicę z hurtownią dachówek" - przytaczaliśmy w "Gazecie" krytyczne głosy specjalistów od wizerunku.

Taką konstrukcję ratusz szykował ostatecznie tylko dla jednej wylotówki z miasta - między jezdniami ul. Pułkowej na Młocinach na powitanie kibiców przyjeżdżających do Warszawy na Euro 2012 od strony Gdańska.

Witacz nie stanął, bo nikt nie zgłosił się do przetargu na jego budowę. Drugiego już nie zorganizowano. Po części dlatego, że projekt witacza skrytykował wiceprezydent miasta Jacek Wojciechowicz.

- W tym roku nie mamy już w budżecie pieniędzy zaplanowanych na stawianie tego witacza - informuje Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13571222,Witacze_przy_wjezdzie_do_miasta_postawione_nielegalnie_.html
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Re: Witacze przy wjeździe do miasta postawione nielegalnie?

Postautor: ulica Puławska » wt mar 19, 2013 10:53 pm

Ten murek-witacz jest ustawiony w bardzo złym miejscu - to wcześniej pisałem - nawet dziennikarze Gazety Stołecznej myślą, że Piaseczno zaczyna się za murkiem :lol:

A sam murek-witacz z prawnego punktu widzenia winien być wyburzony/rozebrany przez UMiG Piaseczno, a jeżeli tego nie uczynią to można zlecić firmie, która rozbierze murek, a UMiG Piaseczno zostanie obciążony kosztami rozbiórki.

Dziwi mnie nieznajomość prawa urzędników w UMiG Piaseczno - totalny obciach :shock: na Warszawę i PodWarszawę...
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

ESTETYCZNE PIASECZNO

Postautor: Redakcja » śr lut 26, 2014 9:50 pm

Obrazek

Obrazek

Jakość przestrzeni publicznej tworzy miasto, ma wpływ na życie, które się w nim toczy. Kiedy jest zadbana, wpływa pozytywnie na relacje międzyludzkie, kulturę i bezpieczeństwo. Zdegradowana i obdrapana wywołuje skutek zupełnie odwrotny. O estetyce miasta rozmawiałem z wiceburmistrzem Danielem Putkiewiczem (...)

źródło Przegląd Piaseczyński http://przegladpiaseczynski.pl/images/P ... _pp_24.pdf
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Piaseczno budzi się na wiosnę

Postautor: Redakcja » śr kwie 16, 2014 8:23 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Postautor: Tulipano_0602 » czw kwie 17, 2014 9:26 am

Wjazd do Piaseczna zaczyna się tam gdzie pojawia się tablica "Piaseczno", tj w okolicach Mysiadła i Auchan. Może tam by warto jakoś poprawić estetykę? Ci co jadą z Warszawy często nie dojadą do samego witacza w Piasecznie, dojadą górą do Auchan, Decathlona, albo do drogi na Magdalenkę. A na tym odcinku Puławskiej wygląda Piaseczno na betonową pustynię.

Gdyby choć posadzić szpaler drzew po obu stronach Puławskiej, to by kiedyś się to zazieleniło i wjazd wyglądałby dużo sympatyczniej (może coś w stylu Żwirki i Wigury w Warszawie). A po wiadukcie Auchan i na tym wielkim maszcie energetycznym puścić pnącza, za ileś lat zamiast betonu byłaby zielona ściana.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Spartacus 999 » czw kwie 17, 2014 10:45 am

@Tulipano_0602 Najlepiej zajebać wszystko ekranami dźwiękochłonnymi i po sprawie :P
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość