Bezpłatny wstęp do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Bezpłatny wstęp do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Postautor: Beata » pn sty 14, 2013 11:49 am

Przez cały przyszły tydzień, od 21 do 27 stycznia wstęp do Muzeum Kolejnictwa będzie darmowy. Normalnie bilet do muzeum przy ulicy Towarowej 1 kosztuje 12 złotych, a ulgowy 6, wolny wstęp jest jedynie w poniedziałki. W ramach darmowego wejścia można będzie zwiedzać wszystkie miejsca muzeum: sale wystawowe oraz skansen.

W głównej sali wystawowej Muzeum przedstawiono historię kolei zanim dotarła nad Wisłę, rozwój kolei w Królestwie Polskim od Drogi żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej do Warszawsko- Kaliskiej oraz historię warszawskich kolei wąskotorowych. Znajduje się tu wiele makiet oraz modeli pociągów. Oprócz sal zwiedzający mają możliwość obejrzenia wystawy taboru znajdującej się przy peronach dawnego dworca Warszawa Główna. Wśród najcenniejszych zbiorów znajduje się wagon salonowy Bolesława Bieruta zbudowany w 1939 roku w Poznaniu, jedyny zachowany w Europie pociąg pancerny z wagonem motorowym produkcji niemieckiej z 1942 roku, oraz parowóz Pm3-3 z w pełni zachowaną otuliną kotła.

Będzie można też obejrzeć nowootwartą wystawę czasową "Szalona lokomotywa" czyli starannie wybrane fotografie wybitnych fotografików XIX i XX wieku, m.in. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Evę Rubinstein, Jana Bułhaka, Karola Beyera, Maksymiliana Fajansa. Dzięki wrażliwości estetycznej artystów zdjęcia wyrażają w sugestywny sposób ich fascynacje tytułową lokomotywą parową. Przez autorów zostały zarejestrowane elementy pejzażu, nierozerwalnie związane z rozwijającą się wówczas dynamicznie koleją: pociągi, tory, tunele oraz dworce i stacje, które w ówczesnych latach zaczęły pełnić ważne funkcje dla podróżującego, jako miejsce powitań i pożegnań, zarówno rodzinnych, jak i oficjalnych.

MUZEUM czynne:
PONIEDZIA£EK w godz. 10.00 - 14.00
WTOREK - PIĄTEK w godz. 10.00 - 16.00
SOBOTA - NIEDZIELA w godz. 10.00 - 17.00

SKANSEN czynny:
PONIEDZIA£EK w godz. 10.00 - 14.00
WTOREK - NIEDZIELA w godz. 10.00 - 15.00

http://www.muzeumkolejnictwa.waw.pl/PL/ ... fault.aspx
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Bezpłatny wstęp do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Postautor: NatiBara » pn sty 28, 2013 4:07 pm

Byłam, widziałam, polecam! Oby coraz więcej takich akcji :)
NatiBara
 
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 25, 2013 1:31 pm


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron