Podsmażane pieczywko z rukolą i serem

Podforum dla osób, które uwielbiają gotować lub jeść coś pysznego! To miejsce dla tych, którzy chcą się podzielić z innymi swoimi przepisami kulinarnymi oraz pomysłami na przepyszne dania. Uwielbiasz dobrą kuchnię? To miejsce dla Ciebie!

Moderator: GTW

Podsmażane pieczywko z rukolą i serem

Postautor: klebus » pt sty 13, 2012 2:00 pm

składniki dla 2 osób:
*2 kromki dowolnego białego pieczywa (dosyć duże),mogą być tosty
*ser żółty (tarty lub nie) na dwie kromki
*pomidor pokrojony w plastry(dosyć duże )
*rukola
*2 ząbki czosnku
*oliwa
*ocet
*zioła prowansalskie
*przyprawy
Do dwóch garści rukoli wciskamy czosnek, kilka kropli oliwy, kilka kropli octu, zioła prowansalskie pół łyżeczki, przyprawiamy solą i pieprzem wedle uznania,całość mieszamy i odstawiamy żeby się przegryzło. Na patelni podpiekamy pieczywo pokropione oliwą z jednej i z drugiej strony, wyjmujemy gorące na talerz. Posypujemy serem, następnie układamy plastry pomidorów a na koniec zasypujemy przyprawioną rukolą tak aby kanapka była cała przykryta. Może się wysypywać, rukoli nigdy dość:)
Oczywiście dobór składników pozostawiam Wam , można dodać wędlinę itp.
Smacznego
Co nie zabija to wzmacnia!
Awatar użytkownika
klebus
 
Posty: 138
Rejestracja: czw mar 06, 2008 2:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

pieczony camembert na rukoli

Postautor: arathlo » śr paź 03, 2012 9:45 pm

Ostatnio w którymś odcinku Kuchennych rewolucji, Gesslerowa robiła coś takiego na promocję knajpy. Spodobało mi się i zrobiłam. No na pewno nie oryginalnie, bo jedynie tak jak mi się wydawało, ale wyszła fajna przystawka:)
No więc potrzebujemy camembert, rukolę, suszoną żurawinę, gruszkę, masło, oliwę, ocet balsamiczny, miód płynny, sól i pieprz.
Camembert pieczemy w piekarniku, nie pamiętam ile, ale nie za wysoką temp. (120-150) bo ma się rozpuścić w środku, a nie spalić;)
Gruszkę pokrojoną smażymy na maśle, dodajemy żurawinę, by nieco zmiękła. No w ogóle najlepsza to by była taka w całości, ona jest mięciutka, ale trudno taką dostać w "pobliskim sklepie" raczej.
Robimy vinegret z oliwy, octu, miodu (zależy do jakiej ilości, ja ostatnio do 4 małych camembertów robiłam"większe pół" szklanki oliwy, octu dwa chlupy:P, miodu z łyżkę, troszkę soli i pieprzu).
Na talerzyk układamy umytą i osuszoną rukolę, na to gruszki z żurawiną, na to camembert z pieca i polewamy sosikiem.
Nigdy nie będzie pan warzywem, bo nawet karczoch ma serce!
arathlo
 
Posty: 46
Rejestracja: wt lis 08, 2011 12:01 am
Lokalizacja: Piaseczno

Podsmażane pieczywko z rukolą i serem

Postautor: ewakowal8 » pn gru 10, 2012 2:55 pm

brzmi pysznie, zwłaszcza, że przepadam za rukolą:) ja jednak zamiast smażyć na patelni upiekłabym to w piekarniku bo staram się unikać smażenia. Polecam też takie bardzo proste grzanki z masełkiem, czosnkiem i ziołami, moje ulubione.
Lokata bankowa - definicja, informacje, aktualności
ewakowal8
 
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 06, 2012 5:06 pm

Podsmażane pieczywko z rukolą i serem

Postautor: Powozownia » śr sty 09, 2013 1:00 am

Bardzo ciekawy przepis. Aż ślinka cieknie:)
Powozownia
 
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 09, 2013 12:59 am

Podsmażane pieczywko z rukolą i serem

Postautor: NatiBara » pt sty 25, 2013 1:34 pm

Mniam, brzmi naprawdę rewelacyjnie. Coś czuję, że dziś wracając z pracy kupię co trzeba i rozpieszczę nas trochę pyszną kolacją :)
NatiBara
 
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 25, 2013 1:31 pm

Podsmażane pieczywko z rukolą i serem

Postautor: kateee » pn mar 18, 2013 1:57 pm

Zdecydowanie zgadzam się z Ewą, że lepiej użyć piekarnika zamiast patelni :)) Efekt będzie taki sam, a kalorii zdecydowanie mniej. Jeszcze jedna sugestia jeżeli można. Zamiast świeżego pomidora użyłabym suszonych :) Ale to wszystko kwestia gustu jest :)
kateee
 
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 18, 2013 1:45 pm

Podsmażane pieczywko z rukolą i serem

Postautor: klebus » wt mar 19, 2013 2:05 pm

Dlatego napisałem wedle uznania,
ok ale ja nie wyobrażam sobie aby pieczywko nie było skropione dobrą oliwą. to kwestia gustu i smaku oczywiście.
Co nie zabija to wzmacnia!
Awatar użytkownika
klebus
 
Posty: 138
Rejestracja: czw mar 06, 2008 2:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Podsmażane pieczywko z rukolą i serem

Postautor: grzegorzk » pn wrz 02, 2013 2:23 pm

Sprawdzilem to!! bardzo smaczne :)
Ostatnio zmieniony śr wrz 24, 2014 12:52 pm przez grzegorzk, łącznie zmieniany 1 raz
grzegorzk
 
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 8:10 am

Podsmażane pieczywko z rukolą i serem

Postautor: koralik20 » śr wrz 11, 2013 1:36 pm

W takim razie i ja wypróbuję:)
koralik20
 
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 11, 2013 7:24 am

Podsmażane pieczywko z rukolą i serem

Postautor: patrycja82 » czw wrz 19, 2013 12:20 pm

£atwe oraz szybkie w przygotowaniu i do tego smaczne! Super :D
patrycja82
 
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 9:37 am

Postautor: patinka » czw wrz 19, 2013 4:38 pm

Tak, pychota, roztopiony ser - mniaaaam ...
patinka
 
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 3:15 pm

Postautor: storczyk52 » czw wrz 26, 2013 9:37 am

A ten ser to jakikolwiek może być, czy jakiś konkretny polecacie?
storczyk52
 
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 26, 2013 7:34 am

Postautor: klebus » czw wrz 26, 2013 10:02 am

storczyk52 pisze:A ten ser to jakikolwiek może być, czy jakiś konkretny polecacie?

żółty :D a na poważnie to masz tutaj pole do popisu w zastosowaniu swojego ulubionego sera. Ja coraz bardziej myślę o jakimś "śmierdziuchu" lekko stopionym na patelni (bo na ciepłym pieczywie raczej się nie rozpuści).
Proponuję raczej tzw.sery twarde - ostre czy wędzone, ale uwierz mi prawie każdy żółty ser dobrze smakuje w takim połączeniu- do dzieła i smacznego.
Co nie zabija to wzmacnia!
Awatar użytkownika
klebus
 
Posty: 138
Rejestracja: czw mar 06, 2008 2:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: czerwony_kamyczek » czw wrz 26, 2013 1:40 pm

Zdecydowanie żółty będzie najlepszy, sama robię w domu takie pieczywko i wszyscy się nim zajadają :) Muszę jeszcze wypróbować z mozzarellą, bo nie robiłam, ale myślę, że też wyjdzie fajnie.
Tłumaczenia niemiecki Katowice przygotowywane przez wykwalifikowanych fachowców - http://www.interlogos-katowice.pl/
czerwony_kamyczek
 
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 26, 2013 12:18 pm

Postautor: klebus » czw wrz 26, 2013 3:52 pm

czerwony_kamyczek pisze:Zdecydowanie żółty będzie najlepszy, sama robię w domu takie pieczywko i wszyscy się nim zajadają :) Muszę jeszcze wypróbować z mozzarellą, bo nie robiłam, ale myślę, że też wyjdzie fajnie.

No żółty tylko kolega pyta jaki rodzaj a nie czy?
Co nie zabija to wzmacnia!
Awatar użytkownika
klebus
 
Posty: 138
Rejestracja: czw mar 06, 2008 2:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Kulinarne szaleństwa mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości