Wniosek o wydłużenie składów na linii podmiejskiej 728 !

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Wniosek o wydłużenie składów na linii podmiejskiej 728 !

Postautor: Kamil M » wt sie 14, 2012 3:51 pm

W związku z bardzo dużym zamieszaniem jakie ostatnio dzieje się na linii podmiejskiej 728 w godzinach 16:50 i 129:25 wysłałem wniosek do ZTM-u Warszawa o wydłużenie składów z Solaris Urbino 12 na Solaris Urbino 15. Oczywiście chodzi o kursy realizowane z P+R Al. Krakowska.

Tak wygląda wniosek wysłany wczoraj do ZTM-u:

Chciałbym zwrócić państwa uwagę na fakt, że przez wakacje na linii numer 728 pojawiły się krótkie autobusy typu Solaris Urbino 12. Przez to newralgiczne kursy powrotne z Warszawy dla osób pracujących są wyjątkowo uciążliwe.

Chodzi głównie o kursy 16:50 i 19:25, które codziennie są wyjątkowo zapchane. Najgorsza sytuacja jest w piątek kiedy do Szczaków i Złotokłosy jadą działkowicze. Wówczas autobusy są bardzo przepełnione. W związku z tym dzisiaj w dniu 13 sierpnia 2012 roku byłem wyjątkowo zdumiony, że o godzinie 19:25 z P+R Al. Krakowska wystartował autobus marki Solaris Urbino 12, który już na starcie miał około 80 pasażerów i jeden wózek. Sytuacja pogorszyła się na przystanku Szyszkowa gdzie wsiedli rodzice z dwoma wózkami i dosiadło się z 5-6 osób. Myślałem, że sytuacja poprawi się w Raszynie. Jednak okazało się, że 70% autobusu podróżuje do gminy Lesznowola i Piaseczno.

Zwykle o 16:50 i 19:25 linię podmiejską 728 obsługuje Solaris Urbino 15, który zapewnia pasażerom odpowiedni komfort podróżowania. Mam nadzieję, że państwo mimo wakacji postarają się aby te kursy o godzinie 16:50 i 19:25 były obsługiwane przez większe autobusy. W tych godzinach podróżują ludzie wracający z pracy do podwarszawskich miejscowości. W związku z tym zawsze jest bardzo duży tłok na wyżej wymienionej linii autobusowej.

Chciałbym przypomnieć państwu, że my jako pasażerowie z drugiej strefy biletowej płacimy bardzo dużo za podróżowanie liniami ZTM-u Warszawa. Do tego gminy podwarszawskiej jak Raszyn, Lesznowola czy Piaseczno płacą państwu dość spore sumy za możliwość połączenia tych gmin z Warszawą. Mamy nadzieję, że prośba o większe autobusy w godzinach 16:50 i 19:25 na linii 728 spotka się z państwa pozytywną reakcją.

Dzisiaj otrzymałem pierwszą odpowiedź od ZTM-u:

"Szanowny Panie,

Pragnąłbym poinformować, że Pana wystąpienie zostało przekazane do Pionu Przewozów ZTM w celu rozpatrzenia zgodnie z kompetencjami"


Miejmy nadzieję, że ta sprawa zakończy się pozytywnie, bo problem jest spory i jest teraz bardzo widoczny.

Pozdrawiam
Kamil Myszyński
Ruch Palikota
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Wniosek o wydłużenie składów na linii podmiejskiej 728 !

Postautor: Kamil M » sob sie 25, 2012 11:54 am

Słuchajcie żadnego dalszej odpowiedzi w tej sprawie nie dostałem. Także jakoś nieszczęśliwie się złożyło, że kursy o godzinie 16:50 i 19:25 nie były mi po drodze. Także dajcie znać jak jeździcie linią podmiejską 728: Czy dane kursy zostały wydłużone?. Z tego co widziałem to jakieś nowe dłuższe autobusy pojawiły się. Jednak nie mam pewności: Czy w tych danych godzinach?.

Pozdrawiam
Kamil Myszyński
Ruch Palikota
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Wniosek o wydłużenie składów na linii podmiejskiej 728 !

Postautor: Kamil M » śr sie 29, 2012 10:01 pm

Niestety miałem okazję jechać autobusem linii podmiejskiej 728, dzisiaj o godzinie 19:25. Nic się nie zmieniło nadal ten kurs jest obsługiwany małymi Solarisami Urbino 12. Ludzie jest cała masa i trudno zrozumieć: Czemu ZTM Warszawa tak olał tą sprawę. Najbardziej mnie rozbawia fakt, że autobus linii 721, który jedzie o 20:10 i ma mało pasażerów jest obsługiwany przez Solaris Urbino 18, czyli przegubowca. No cóż jak widać ZTM Warszawa wie nadal co robi. Przecież pełny autobus linii podmiejskiej 728 o godzinie 19:25 jest normalną rzeczą. Jak zwykle na przystanku "Działkowa" ludzie ledwo wsiadają do pojazdu.

Pozdrawiam
Kamil Myszyński
Ruch Palikota
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Wniosek o wydłużenie składów na linii podmiejskiej 728 !

Postautor: Kamil M » śr sie 29, 2012 10:31 pm

Jeszcze jeden wniosek skierowany do ZTM Warszawa odnośnie długości autobusów linii 728:

Pisałem już jakiś czas temu do Państwa o sytuacji na linii podmiejskiej 728 !. Niestety nic w tej materii się nie zmieniło. W poprzednim e-mailu zwracałem uwagę na zbyt krótkie składy linii 728. Jest to bardzo dobrze widoczne o godzinie 19:25, kiedy z P+R Al. Krakowska w kierunku Złotokłosu odjeżdża Solaris Urbino 12. Przez dogodną godzinę dla osób wracających z pracy i z Warszawy ten kurs jak i kurs realizowany o godzinie 16:25 są bardzo zapchane. Właściwie na początkowej pętli autobus jest pełny. Sytuacja robi się mocno nie ciekawa na przystanku \"Działkowa\" w Jankach, bo tutaj zwykle dosiada się po 10 osób. W związku z tym mina pasażerów widzących przyjeżdżający pełny autobus do Janek nie jest najlepsza. Sytuacja jest dość dziwna, zwłaszcza z tym kursem. Nie wiem czemu państwo na ten konkretny kurs nie chcecie dać większego autobusu!. Kiedy w okolicach odjazdu 728 z pętli P+R Al. Krakowska zwykle odjeżdżają puste autobusy. Takie przypadek jest związany, choćby z linią podmiejską 709, które obsługują autobusu marki Solaris Urbino 15. Także jadący po 20 autobus linii podmiejskiej 721 obsługiwany prze autobusy marki Solaris Urbino 18 jest zwykle pusty. Natomiast linia 728 odjeżdżająca o 19:25 jest zawsze pełna. Powodem może być nie tylko fakt, że ta linia łączy Warszawę ze Złotokłosem, ale także fakt, że przez 1 godzinę i 15 minut pasażerowie z pętli P+R Al. Krakowska nie mają autobusu w kierunku gminy Lesznowola i Piaseczno. Mam nadzieję, że Państwo dokonacie zmiany i autobusu realizujące przewozy na linii podmiejskiej 728 ulegną wydłużeniu!.

To już ostatnia wiadomość do nich. Mam wrażenie, że ZTM wie lepiej co lepsze jest dla pasażerów. Jednak tak jak napisałem we wniosku to co robią czasem bywa dość mocno kuriozalne.

Pozdrawiam
Kamil Myszyński
Ruch Palikota
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Wniosek o wydłużenie składów na linii podmiejskiej 728

Postautor: Filip » czw sie 30, 2012 7:27 am

Może zrobili rozeznanie wśród kierowców, którzy obsługują linię 728 a oni stwierdzili, że nie ma potrzeby dawać na tę linię większych autobusów.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: Kamil M » wt wrz 11, 2012 9:15 pm

Co powiecie na to, że dostałem dzisiaj odpowiedź od ZTM-u Warszawa w sprawie dłuższych autobusów linii podmiejskiej 728. W sumie lelum polelum. Ludzie w sierpniu nie mieli gdzie wsiąść do autobusu, a ZTM udziela odpowiedzi we wrześniu. Kiedy zwiększył składy na wszystkich liniach. Grunt, że oszczędności się udały. Tylko przypomnę od stycznia 2013 będziemy płacić 196,00 złoty !!!.

Szanowny Panie!



Uprzejmie informujemy, że w okresie od dn. 1.07 do 31.08 w związku z okresem wakacyjnym i zmniejszeniem liczby pojazdów wielkopojemnych w ruchu, w dni powszednie obsługę kursów wieczornych zapewniał tabor 12 metrowy. Od dn. 3.09 b. r. w związku z zakończeniem się letnich ferii szkolnych przywrócona została obsługa 728 linii przez tabor wielkopojemny (kurs 19:25). Za powstałe utrudnienia pragniemy Pana uprzejmie przeprosić.



Z poważaniem





Kierownik Sekcji Linii Strefowych

Dział Organizacji Przewozów

Zarząd Transportu Miejskiego


Dodatkowo wrzucę wam mój wpis na blogu odnośnie linii podmiejskiej 707:
Kolejne nie miłe kłopoty spotkały pasażerów na pętli autobusowej P+R Al. Krakowska. Wszystko w związku z awarią autobusu podmiejskiego linii 707.

Do awarii doszło tuż przed godziną 17:30, kiedy to Solaris Urbino 10 przewoźnika Mobilis, miał ruszyć w kierunku Cmentarza Południowego w Antoninowie. Naprawa autobusu została dokonana na miejscu. Jednak autobus ruszył ze sporym opóźnieniem sięgającym 15 minut!. W sumie to i tak dobrze się stało, że ten kurs ruszył, bo następny dla pasażerów mógłby być dopiero realizowany o godzinie 18:30!.

Niestety firma Mobilis oferuje najgorsze autobusu ze wszystkich przewoźników. Wiele z nich jest strasznie zniszczonych nie tylko we wnętrzu pojazdu, ale także na zewnętrzu. Stan techniczny tych pojazdów budzi mocne zastrzeżenia.
Mam nadzieję, że w końcu zostanie to dostrzeżone przez ZTM Warszawa i gminy sponsorujące daną linię autobusową!.

Pozdrawiam
Kamil Myszyński
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron